21
  • EnxTheOne
    #21
    Csináljanak belöle biogázt, vagy köolajat. Olysmit olvatam valahol hogy ma egy hullából kb 20 év alatt kész az olaj
  • wraithLord
    #20
    Én inkább elhamvasztanám az elhunytakat, és valamilyen módon a lehető legjobban eloszlatva szétszórnám lakatlan területek fölött a hamvakat.

    A temető is elég bizarr (pláne most, hogy már körbeépültek a terjeszkedő városok által), ha úgy nézzük... hát még egy bazinagy épület, tele halottakkal...
  • norbre
    #19
    hát, akkor bizonyára valaki nem tud jól valamit :)
  • teddybear
    #18
    Hibás a belinkelt grafikon.

    Mátyás király idején a Nagy-Magyarország becsült népessége a cirka 4-4,5 millió fő volt, kb. kétharmada élt nagyjából a mostani területen belül.

    A Rákóczi-szabadságharc ez cirka 4,5 millióra emelkedett, majd a Máriaterézia és II. József által elkezdett betelepítéseknek köszönhetően hamarosan meglódult.
    1837-ben, az első népszámláláskor már 18millió 370 ezer fő élt a Nagy-Magyarország területén, ennek kb. a fele a mostani területen.
  • norbre
    #17
    mihez képest alul..Magyarország lakosságszámának változása 1715 és 2008 között

    ..a végtelenségig nem lehet szaporodni
  • kvp
    #16
    Milyen 'szerencse', hogy itthon nem tul- hanem alulnepesedesi problema van... (ha a kulonbozo kisebbsegeket kivonjuk, akkor a japan szuletesi atlag alatt vagyunk jelentosen, pedig az is katasztrofalis, a magyarok meg valahol 1.0 alatt vannak 2.2-2.5 helyett) Ehhez kepest a temetok problemaja tipikus '1st world problem'-nek tunik.
  • Tetsuo
    #15
    A friss hullákból meg lehetne takarmány. :)
    Hagyomány és néhol, maradék szakralitás. Ezért olyan, amilyen.
    Mellesleg, a temetoket gyakran koltoztetik uj helyre, bár sajna ma már inkább építkezések miatt.

    A túlnépesedés miatt nem csak új, hatékony temetkezést kell kitalálni, hanem szuletésszabályozást/halált is elobb-utobb.
  • norbre
    #14
    +1

    az a rengeteg tápanyag és energia ne mforog vissza, nem hasznosul, nem születik "újjá"
  • Katalizátor
    #13
    A leghosszabb közúti alagút épp Norvégiában van.
  • Molnibalage
    #12
    Az egész probléma, hogy nehéz ásni. Erre valaki azt mondja, hogy ássanak alagutat...?????
  • Katalizátor
    #11
    Én is pontosan így gondolom!
  • Kryon
    #10
    Ezt nem értem én se, hogy miért nem ásnak alagutakat erre a célra?
    Gazdag ország, technikai is lenne, a cikkből mégis az látszik, hogy a legolcsóbb megoldást választották nem a legjobbat, erről szól a történet.
  • Szefmester
    #9
    Én még ezek után sem értem ezt a temetés dolgot... Számomra csak helypazarlás. Én önmagamat inkább ásatnám el valami olyan placcon ahol nem valami kavicsot dobnak rám, hanem egy fát, és majd az hasznosít mint táptalajt... a fát meg lehet hasznosítani, és egy ligetbe is inkább jár ki az ember mintsem egy rakás kavics közé ahol a kínhalál egyik szimbólumát tolják az arcába lépten-nyomon...

    Tudom hogy sokaknak morbid a dolog, de inkább lennék megtisztított műtrágya mint felesleges helypazarló valami. Megemlékezni otthon is lehet az elhunytról.
  • Ender Wiggin #8
    a helyválasztás érdekes. ocsmányul néz ki az ultramodern torony a régi házak között.
  • MANOWAR
    #7
    Erdekes megoldas emeljunk tomegsirt, persze ha nincs mas megerti az ember a "problemajukat", de vegulis ugyan ezt megtehetnek lefele is (volt banyak esetleg). Azert ne felejtsuk el hogy nem egy csoro orszagrol van szo, nagyon korrekt sajat fejlesztesu gepekkel.
  • F1End
    #6
    Azért nem hinném, hogy ne lenne elég hely, a wiki szerint Norvégiában több a művelhető terület, mint Hollandiában vagy Svájcban. Én inkább valami környezetvédelmi vagy hasonló állami korlátozásra gyanakszom.
    Elég furcsa, hogy egy ilyen nagy és ritkán lakott országból érkezik egy ilyen hír, s nem például Szingapúrból vagy Hong Kongból.
  • kissssss
    #5
    nem vízszintesen hanem függőlegesen kell temetkezni, esetleg visszatérhetnének a régi jól bevált hajós temetkezési szokáshoz.
  • Piszkos  Fred
    #4
    Az ország nagy része hegyvidék, hegyoldalba pedig nem egyszerű temetőt készíteni.
  • Molnibalage
    #3
    Fagyott föld?
  • galocza
    #2
    ok fogalmatlan vagyok.
    kis népesség, nagy terület. mért nem férnek el a halottak?
  • DrFantastikus
    #1
    okos otlet.