3249
QBYTW0tvAwMDBVxLFAVR
  • Bal0924
    #3249
    Köszi!!
  • xblades
    #3248
    Az elsőt nem tudom.

    Hogy hány mentésed van szerintem egyén függő.
    Quicksliver-t minden nap egyszer kaphatsz ha befejezed az Anomalyn Nexus által adott küldetést
  • Bal0924
    #3247
    Sziasztok!

    Létezik magyar discord szerver ahová lehetne csatlakozni?

    Pár kérdés :)

    Nektek csak egy mentésetek van és azt viszitek a végtelenségig, vagy olykor-olykor újrakezditek?
    Ahányszor megcsinálom a felfedezést, annyiszor kapok olyan arany fizető eszközt? (Quicksliver)
    Vagy az csak egyszeri?
    (Későn fogtam hozzá, így csak tegnap tudtam befejezni a felfedezést. :( )
    Utoljára szerkesztette: Bal0924, 2024.03.15. 11:34:50
  • MerlinW
    #3246
  • Ironman2
    #3245
    Van már külön topikja!
  • Caliph
    #3244
    a fejlesztők új játékának a bejelentése:

  • Gabo
    #3243
    A supercharged slot-okról nem is beszélve... Elméletben az sc slotokba érdemes rakni az alap modulokat, majd köré az upgrade-ket. De néha érdemes kicsit rendezgetni őket ahhoz, hogy a legtöbbet ki lehessen hozni belőlük.

    Kicsit visszatérve a hajókra. Ha találsz egy olyan hajót, aminek tetszik a formája, de a besorolása mondjuk csak B vagy A, akkor is érdemes lehet megtartani, ugyanis a hajó besorolásán is lehet fejleszteni megfelelő mennyiségű anyagi javakat beáldozva.
    A raktér szintén bővíthető.
  • Infrath
    #3242
    igen van esélyes találni ritka hajót vagy ami tetszik
    csak ha magad keresed nagyon ritkán futsz bele, de ha nincs konkrét tipusod relatív belefogsz futni párba majd

    az egyik story elvisz a galaxis közepére nem kerül órákba talán atlas lesz az
    és a glypheket megkapod questböl szintén

    egy tippet azért írok mert nekem relatív új nem tudtam róla
    és fontos
    amikor több technology -t raksz össze nem csak az számít hogy az összes egymás mellet legyen egy azon színben
    pl. van a jetpacked bal fölső sarok és tőle jobbra elhyezed az összes jepack technologyt az nem elég jó
    pl. egy 3x3 kockát néz ki magadnak és középen legyen az alap jetpack technologyd és aköré rakd a technologíkat
    tehát nem csak az számit hogy összelegyen kapcsolva hanem az is hogy az alap technologytól milyen közel is vannak
    ez sem teljesen igaz de kb. számít melyik technology a legerősebb és melyik gyengébb
    képpel
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2023.11.27. 01:34:47
  • Bal0924
    #3241
    Köszi
    Sokat segítettél, eddig nem tudtam pár dolgot.
    Nem is tudtam, hogy ilyen részletesen lehet rákeresni.

    A térkapu ikonok megvannak (Glyphs)
    Atlas küldetéseivel megadta mindet.
    Elég szokatlan az oldal megjelenítése.
  • Gabo
    #3240
    Ritka hajókat egyedül is lehet találni/keresni. A saját gyűjteményemet is egyedül szedegettem össze.
    Rendszerenként változik, hogy milyen elemekből összepakolt hajókkal fogsz találkozni. Ez az adott rendszer esetében fix. Az is a rendszerre jellemző, hogy az így generált egyes hajókat hány százalékos gyakorisággal dobja be. Az is véletlenszerű, hogy azoknak milyen lesz a "besorolása" (C, B, A, S), hány slot-tal fognak rendelkezni, stb..
    Szóval egy minden szempontból tökéletes hajót találni kb. annyira esélyes, mint a lottón nyerni.

    De nem kell elkeseredni! A fentiekből adódik, hogy ha egy bizonyos hajóforma tetszik, akkor érdemes célirányosan keresni olyan helyeket, ahol már találtak ilyet. Utána pedig kell némi türelemjáték (ki/be lépkedés, hogy az instance frissüljön...), hogy az rng istenei ki is dobják számodra a keresett hajót.

    https://nmsge.com/
    Ezen az oldalon összepakolhatsz olyan hajókat, amik tetszenek. A keresést követően pedig megkapod annak a helynek az adatait, ahol találtak már ilyen hajót. (Galaxy, Coords, Glyphs)
    Persze, hogy oda tudj menni, annak feltétele, hogy az összes Glyph-et begyűjtsd, ami a kapuk használatához szükséges.

    Az oldal által mutatott adatok nem 100%-sak, lévén azokat a játékosok szolgáltatták. Érdemes a frissebb találtok alapján keresni, vagy egyéb forrásból (pl.: reddit, YouTube, stb.) megerősített hajókra vadászni.
  • Bal0924
    #3239
    Köszi

    Egyedül van esélyem találni ritka hajókat?
    Úgy értem a jutub-on vannak videók és koordináták. Nagyon jó hajókhoz.
    Egyedül van esélyem olyat találni?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amikor az Atlas küldetéseit megcsinálom,az is ugyan az hogy galaxis közepébe visz és át.?

    Utoljára szerkesztette: Bal0924, 2023.11.20. 17:10:21
  • MerlinW
    #3238
    Ha elmész oda, az new game+, átlépsz egy új galaxisba és gyakorlatilag nem találkozol többé emberi játékossal. Sok értelme nincs, max megnézni milyen :) Nekem anno (még megjelenéskor '16-ban) ~20 órámba telt a "móka" :) Egyébként igen, hiperugrások és fekete lyukak az irány.
  • Bal0924
    #3237
    Sziasztok!
    Hogy lehet eljutni a galaxis közepébe? :)

    A fekete lyukakon ugrálok és 678ezer valamennyiről, most 600ezer környékén járok.
    Folytassam míg közelebb nem jutok vagy ez értelmetlen?
    Létezik jobb módszer?

    A Hiperhajtómű csak 352,6-ot tud ugrani egyszerre, nagyon sok idő lenne míg a közepéig el ugrándozgatok, nem?
  • MerlinW
    #3236
    47 oldalas patch notes:
  • MerlinW
    #3235
  • igor1
    #3234
    Meg van a probléma oka!
    Gyanus volt hogy azota csinálja hogy feltelepítettem a War Thandert...
    Avval nem fér össze.Van benne vlmi ReShare videó javíto progi.Azt írták a neten hogy a NMS nem kúltivalja.Uninstal a WT és pörög a sky.
    Köszönöm a segítséget és remélem másnak is tanúlságos lessz.
    Jó játékot mindenkinek!
    Adios!
  • igor1
    #3233
    Köszönöm a törődést!
    Indítottam új karit..az is lefagy...a mentéssel nincs gond.
    Képernyő felbontás stimmel...meg eddig is így jatszottam.A hátterben mit kapcsoljak ki?Csak a steam fut..kell az irányítóm miat..steam control...mindent avval játszok..még a wotot is.
    Steamban is kilehet kapcsolni estleg dolgokat?
    Szomorú lenne ha ezen bukna meg a játék.
    Nagyon le kötött..
    Pont ilyen űrhajós témában olvasok.
  • PiszkosFred
    #3232
    Ha nem lett korrupt a save (probalj egy uj karriert inditani, ugy megy e), akkor ket dologra szokott erzkeny lenni:
    - felbontasra, ha az elter az asztalitol
    - hatterben futo overlayt hasznalo progikra (steamen is kapcsold ki, de nvidia, obs, stb. is ha hasznalsz)
  • igor1
    #3231
    Sziasztok!
    Tudnátok segíteni hogy mi a manóért fagy ki a játék a töltő képernyőnél?
    Olvastam itt vissza fórumon de nem láttam hogy írtatok volna róla..
    Eddig jól működött (90 óra)A mentés fájl ép,a gépem illesztői frissek.
    Azt írja mikor lefagy hogy:
    No Man's Sky Error
    The game has encountered an error and will now shutdown.
    Meg hogy jelezzem a hello games-nek...aztán csomó szám..meg valami token..
    Na már most!Újra telepítettem a játékot..nem nyert
    Újra raktam a steamet is...akkor egyszer elindúlt és működött is szépen.
    De megint lefagy induláskor.
    Azt látom a neten hogy sok embernek van ilyen gondja a nagy világban de hogy hogy orvosoljam azt nem.
    Esetleg ha valaki tudna segíteni nagyon hálás lennék...
  • PiszkosFred
    #3230
    Nyitokepernyon kattints a Multiplayerre, aztan vagy add hozza a partnert a friendlisthez es ugy, vagy hasznalja a te egyedi friend code-dat es ugy, de a lenyeg, hogy valamelyikotok hostol egyet es a masik csatlakozik.
  • lammaer
    #3229
    És ha konkrétan játszani akarok egy haverral, azt össze lehet hozni?
  • Gabo
    #3228
    A központi hub amit PiszkosFred említett az Anomaly állomás. A kezdő küldetések felgöngyölítése során, viszonylag rövid időn belül megkapod a hozzáférést. Utána lényegében bármelyik rendszerbe "megidézheted" az állomást, ha szükséged van onnan valamire.
  • PiszkosFred
    #3227
    > esetleg vmi olyasmi jhogy online játszok singleplayert és néha összedob másokkal

    Igen. mint az Elite, vagyis nincs kulon kivalasztott szervered, hanem mindenki ott van veled a vilagban, de mivel van millio bolygo, ezert eloszlik a tomeg, igy vagy a sztorihoz/expediciohoz ("szezon") kapcsolodo fobb merfoldkoveknel talalkozol masokkal, vagy esetleg egy-egy utba eso bolygon lathatod a masik bazisat, de az esetek nagy reszeben egyedul fogsz jatszani. Nagyon ritkan osszefuthatsz vadidegenekkel a semmi kozepen, a terkep mindig jelzi, hogy ki merre talalhato a kozeledben. Coopban nyilvan egyutt mentek mindenhova.

    Van egy kozponti hub, ahova elugorva viszont konkretan mindig talalkozol jatekossal, ez az egesz kozossegi hely celja, ott vannak a kozponti vendorok, a fo kuldetes, stb. Ez a performance (es a leszallopalyak miatt) instanceolva van, egyszerre par tucatnyi jatekos van egy helyszinen. A rendszerek allomasain szinten ez a helyzet, a szezonok elejen a start helyhez kozel meg osszefuthatsz emberekkel, kesobb ahogy elindul mindenki a dolgara, eloszlik a nep.
  • lammaer
    #3226
    Haliho,

    A Multiplayer / kooperativ hogy néz ki a játékban?
    Ha megveszem steamen/gog-on akkor vannak esetleg multi szerverek, vagy esetleg vmi olyasmi jhogy online játszok singleplayert és néha összedob másokkal?
    Reviewekből próbáltam kihámozni, nem sok sikerrel....

    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2022.12.02. 00:11:30
  • Caliph
    #3225
    köszi :) egyelőre fogtam egy A -s freightert,igaz kicsi,de egy alap bázisra jó lesz. most unitot kéne farmolni,hogy tudja még küldetésre fogható hajókat bérelni. aztán meg freighter modul farm kell,ahhoz kéne egy kalóz rendszer hogy puffantgassam az npc freightereket :) egyelőre itt tartok
  • Gabo
    #3224
    Ha már a freighter és a flottád kezd alakulni, a következő dolog ami igen hasznosnak fog bizonyulni, az egy curious deposit farm. Ha valamelyik bolygó felszínén curious depositba botlasz, akkor közvetlenül annak a közelébe építs egy bázist. (Vagy ha az most még problémás, legalább egy jeladóval jelöld meg, hogy vissza tudj térni oda később.)
    Ha a curious deposit bogyókat elkezded bányászlézerrel bökdösni, runaway mold-ot fogsz kapni. Amit ha bepakolsz egy finomítóba nanitot nyerhetsz ki belőle. A bogyók minden alkalommal újratermelődnek, amikor elhagyod a felszínt vagy elteleportálsz a bázisról. Amikor rálősz valamelyik bogyóra el fog gurulni. Szóval valami falat, kerítést érdemes a terület köré, a lejtés irányába felhúzni.
    A fentiekből adódik, hogy mire lesz szükséged ezen a bázisodon ahhoz, hogy ipari mennyiségben tudj nanitot termelni. 3-4 finomítóra, teleportra, esetleg egy raktárra, és persze energia ellátásra mindezekhez. Amint ezek megvannak már csak idő befektetés kérdése, hogy hány ezer nanitot akarsz magadnak termelni.

    Nekem némileg mázlim volt, mert az a bolygó ahol ráleltem a bogyókra extrém viharos vulkanikus bolygó, így még rendszeres storm crystal gyűjtögetésre is alkalmas. Ezért egy exocraft platformot is telepítettem, hogy a tűzviharokat könnyebb legyen átvészelni a kristályok begyűjtése közben.
  • Gabo
    #3223
    Igen, van rá esély, hogy jobb freightert dob be legközelebb, ha nem is ugyan abban a rendszerben. Én csak az esemény után olvastam, hogy nem kell elsietni és elfogadni az első ajánlatot.
  • Caliph
    #3222
    hú akkor még jó hogy nem fogadtam el az első C class freightert ,inkább fizetést kértem. de van mentés épp a rendszerbe ugrás előttről,lehet próbálok párat hátha jobbat ad be :)
  • PiszkosFred
    #3221
    Oh ertem, ez esetben tenyleg jobb, ha var vele. Nalam pre4.0 nem volt gond, de ha bugos (vagy az lehet) 4.0+ akkor jobb nem kockaztatni.
  • Gabo
    #3220
    Nekem izélt átvinni a félkész bázisomat a freighter cserekor. Ez eléggé egybe esett a 4.0 update-tel, szóval simán lehet, hogy csak egy olyan bug-ba futottam bele, aminek valahogy ismét sikerült a felszínre bukkannia.
    De egy ideje már semmin sem csodálkozok. Elméletben 1-2 éve volt olyan bug, hogy a freighter ültetvényein nem fejlődtek a növények, ha nem volt az ültetvény mellett üveg falú folyosó. Nálam ez most is jelentkezett. Napokkal korábban elkészültek az ültetvények, bekerültek a növények, tegnap mégsem volt semmi termés. Amint leraktam pár üvegezett folyosót az ültetvényhez, beindult a növények fejlődése. Elméletben az akkori reddit bejegyzések alapján ismert bug volt, amit a "következő" folttal "javítottak"...
    Elméletben azt a hibát is már rég "javították", hogy a finomítókból ne tűnjön el a cucc, ha átmész az Anomaly állomásra. Nekem eltűnt...

    Szóval a fentiek miatt én nem ölnék bele addig túl sok anyagot és időt a bázisba, amíg fennáll a lehetősége, hogy cserélni szeretné valaki a freighter-t.
  • Caliph
    #3219
    no,köszi a tippeket. akkor fregattra gyúrás jön
  • PiszkosFred
    #3218
    Elso bekezdeshez annyit, hogy - bar a mostani patchben meg nem probaltam, csak a korabbiakban - ha lecsereled a freightert nagyobbra/kisebbre, akkor az altalad (meg)epitett terulet ("bazis") atkerul az ujra, valtoztatas nelkul, ugyanazzal az alaprajzzal, elhelyezkedssel, stb., vagyis nyugodtan lehet epitkezni, nem megy karba semmi, amit leraktal.
  • Gabo
    #3217
    Jelenleg nálam a legjobb bevételi forrásnak a freighter és a hozzá kialakított flottám bizonyult. Az A osztályú szerintem bőven elég, én ezen kezdtem el a mobil bázisomat kiépíteni. Azzal sincs semmi baj, ha alacsonyabb osztályú freighter-rel kezded, és később lecseréled egy jobbra, de ebben az esetben a szükséges minimumnál többet ne ölj bele a bázis kialakításába. A Fleet command terem az, amire a leginkább szükséged lesz az elején. Naponta 5 küldetést vállalhatsz el, így elméletben 5 ilyen teremre lehet szükséged. De egy hatodik is hasznos lehet, ha valamelyik küldetés hosszabb, és addig is szeretnéd a visszaérkezett hajókat kiküldeni.
    Kezdetben a fregattokból mind az 5 típusból érdemes legalább 1-2 példányt felbérelni, hogy az összes küldetéstípust el tudd vállalni. Ha van rá lehetőség az S osztályt érdemes keresni, de B vagy A osztályból is néhány küldetést követően felfejlődnek S szintre.
    Ha tudsz, szerezz élő fregattot! Ez ha úgy teszik több feladatos hajóként fog működni. Annak függvényében, hogy mivel eteted meg, úgy változnak a statjai. Ebből adódóan lényegében bármilyen feladatra alkalmassá tehető.

    Később aztán persze lehet tovább bővíteni a mobil bázist. Raktár modulokkal a bolygókon lévő bázisaid raktárait is elérheted. A teleport modul hasznos, hogy kényelmesebben lehessen a bázisaid vagy a állomások között ugrálni. Az ültetvényeken termelhetsz hasznos növényeket és szenet. Stb. Ha kellenek ötletek a bázis kialakításához a neten kis kereséssel találhatsz terveket a kiinduláshoz.
    A fregatt flotta bővítése is hasznos, hiszen a minél több, és minél magasabb besorolású hajód van, annál több bevételt és nyersanyagot hoznak vissza.
  • Caliph
    #3216
    Na nekiestem ismét,még előző kiegben volt mentésen...kb minden alap cuccom van,alap hajó...van pár millám,párezer nanite..alap bázis,roamer exocraft. most azzal gyűjtögetem a buried technologykat hogy feloldjam a bázis dolgait. hátitáskámnak kioldottam már 40 slotot kb,itt meg is untam,cargo podoztam térképpel.
    mire érdemes gyúrni? nagy bázis bányászattal? settlement? vagy irány egy A vagy S class freighter és inkább azt rendezzem be gyártósorral és növényekkel? :D
    illetve inkább úgy kérdem melyik vonalon éri meg elindulni.
    sokkal jobban szeretem ha fogják a kezem az ilyen játékoknál egy kicsit :D
    Elite dangerousban sem jött be ez a fene nagy szabadság,hogy kilöknek az űrbe egy alap hajóval és csinálj amit akarsz :)
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.11.07. 14:33:40
  • hillman
    #3215
    (Az még hagyján, de az iránytűn sincsenek számok. S az, hogy be lehessen állítani az irányt azt már nem tudják felfogni se. Azért gondolom ezt mert más játékok készítői is számok nélküli iránytűt használnak. Szándékosan nehezítik a tájékozódást, vagy attól hogy tudnak programozni még nem ismerik a tájolót s használatát.)

    Koordináták segítségével. Űrhajó van; térkép, tájoló nincs. Se jegyzettömb.
    Ha valami fontos, fel lehet/kell írni a koordinátáit és az alapján oda lehet találni. Bosszantó.
    S mivel Zolcsika épp mostanság tanulja a koordináták segítségével való tájékozódást az élő hajóért így megemlítem, hogy az egzotikus, az élő és a felfedező hajón jól látható helyen vannak a koordináták míg a vadászon csak gyorsítás közben láthatóak. Amúgy a távcső is kiírja.

    Tegnap kaptam +1 superslotot a korábbiak mellé, és lehetett újra átrendezni. 19 tech slothoz kaptam 2 supert a freigther-re, majd a 25.nél vettem észre, hogy kaptam még egyet. Természetesen nem a 25. helyre hanem random. Az első sorba olyan helyre amit szintén tegnap oldottam fel. Még nem értem a logikáját. Ruhán 3, hajón 4, freigther-en meg 3 van. Most azt gondolom, lehet hogy 50 fölötti tech helyhez már 4 jár.
  • zolcsika080104
    #3214
    köszönöm
  • Infrath
    #3213
    https://nomanssky.fandom.com/wiki/Starbirth
    https://www.youtube.com/watch?v=KaV7fp6e1ls
    https://www.youtube.com/watch?v=y3B0bPbxyw4
  • zolcsika080104
    #3212
    Sziasztok!
    Sehogy sem boldogulok ezzel a küldetéssel amiről a múltkor is írtam.Csillag születik a neve,és már minden hozzávaló megvan a félig élő csillaghajóhoz aminek valami tojáshoz van köze ami nálam van.Ott ragadtam le hogy a tojás egy bizonyos világot keres.Warpolásokkal 197000 ly környékén mintha csak körbe körbe járnék sosincs az útnak vége.A küldetés felhívja a figyelmet arra hogy nézzem meg mik a tojás kérései az invertoryban.Egyértelműen az euklidesz galaxist kéri a végén tehát jó helyen vagyok.Vagy esetleg portálon át kell menni,de akkor mik a szimbólumok?A tojás ilyeneket kér hogy a vadász, a tükörkép, a vadász,a hasonmás, csillag a víz felett, az utazó, az álnok rovar ,az óceán királya,euklidesz,euklidesz ,euklidesz.Nagyon jól jönne a segítség,1 hete vagyok itt elakadva.
  • TokraFan
    #3211
    Csak nem értem, miért random osztják ki, és miért nem lehetett egy külön blokkba tenni??
    Eléggé szerencsétlen megoldás ez megint. Elég lett volna annyi, hogy a hajó "minőségétől" föggően változik a slotok száma.

    Illetve nem tudják -vagy nem akarják- megoldani a megjelenés óta, hogy a Discovery oldalon a már felfedezett állomásokat egyszerűen be lehessen tag-elni célpontnak. Mai napig nem tudom, hogyan juthatok vissza egy már ismert komplexumhoz, XY akárhonnan?
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2022.10.22. 20:20:41
  • PiszkosFred
    #3210
    Maskent fogalmaznek, most mar tenyleg van ertelme csoportositani oket :)