49
  • Archenemy
    #8
    Tehát abból is látszik, hogy Einstein hatalmas tudós, hogy ha állít valamit (van KÁ), majd később az ellenkezőjét (nincs KÁ), akkor az egyik állítása igaz lesz :)

    Nézd nyilván Einstein korunk egyik nagy tudósa volt, de a fenti gondolatmeneted azért kicsit... uhh... elfogult :)
  • Irasidus
    #7
    Tudod mi az a tudományos predikció? Ő, nem scifi, anélkül bajosan fogsz kísérletet végezni, vagy legalábbis értelmezni.
  • KopaszIsten
    #6
    A féregjárat márpedig jelenleg igenis sci-fi, függetlenül attól, hogy esetleg tényleg létezik-e. Majd ha találunk egyet (és tényleg az is), akkor onnantól nem lesz az.
    Én is egyből felkaptam rá a fejem, hogy egy szinten említi a két összehasonlított eseményt a cikk, mikor az egyik csak fikció/elmélet, míg a másik gondolom kísérletekkel alátámasztott megfigyelésen alapuló jelenség.
  • Irasidus
    #5
    Jó, hogy az isten emlegetése csak metafora, különböző beszédek és interjúkban, beszélgetésekben. Nem tudom, hogyan hátráltatta a kvantummechanikát a kvantumelmélet egyik megalapítója (EPR-paradoxon), aki történetesen fotoelektromos jelenségért kapott nobelt, ami bizony kvantumjelenség. De te majd biztos megírod nekem, igaz? Isten mondá nem jó a kvantum, és akkor a kvantumfizikával foglakozók összeszarták magukat, igaz? Valahogy így gondolod?
  • osztmivan
    #4
    http://www.realclearscience.com/2011/12/16/why_einstein_hated_quantum_mechanics_244547.html

    Jó hogy einstein Istent emlegeted. A kvantum mechanika fejlődésének legnagyobb hátráltatóját.
  • Kelta
    #3
    Marha okos vagy, minden felfedezés kutatás, először csak egy vad elmélet, találgatások, és kísérletek sora.....abszurd elméletek és találgatások.....és aztán egyszer az egész talán értelmet nyer, vagy rábukkannak valamire,...de valahogy el kell kezdeni :)
  • Irasidus
    #2
    Az elméleti fizika mindig kísérleti fizika előtt jár, és amit eddig Einstein megjósolt az kivétel nélkül (pl.: fekete lyukak, gravitációs lencsék, stb.) mind beigazolódott. Sőt még a saját maga legnagyobb tévedésének nevezett kozmológiai állandó is igaznak bizonyult. A féregjárat egyáltalán nem sci-fi, hanem egy természeti jelenség amit Einstein megjósolt, relemből kifolyólag, és nem nagyon tudok olyan elméletet, számítást ami kizárná a létezését. Bizonyos fajtáit már keresik is, de még hosszú idő míg lesz eredmény, de ez nem a matekon múlik, hanem technológián.
  • Zero 7th
    #1
    Na hát ennek a cikknek mi értelme van...?

    Amíg a féregjárat csak sci-fi, matek, meg lehetőség keveréke, addig ja, lehet olyan is, mint a kvantumösszefonódás. Meg olyan is, mint egy nagy piros plüssnyúl.

    Talán erre majd akkor térjünk vissza, ha találunk egy féregjáratot, és meg tudjuk vizsgálni, hogy milyen is az...