5360
10823671771495363213.png

| Magyar fejlesztések | Prepar3D | Ultimate Realism Pack | Rendszerkövetelmények | PTA | CFG Tuning | AffinityMask Kalkulátor | Gyakran Ismételt Kérdések | X-Plane.Org

  • OOM Hiba




  • Helyes Library sorrend!




  • Ideális ORBX sorrend!





  • Miket kell még telepíteni esetleg?!





  • Sok gondot tud még okozni az Ö hiánya is!





  • Ez is fontos!





  • Elmentett Libraryból eltűnnek a scenery-k!


    Megoldás a C:\ProgramData\Lockheed Martin\Prepar3D v3 mappában lévő "scenery cfg" fájl törlése!
    Csinál egy újat és aztán be kellett olvastatni vele újra a sceneryket!



  • Szimulátor hardver-szoftver biblia





  • LOWW FlayTampa v2.7 csápok beállítása





  • Clidey
    #430
    Na akkor megnyugodtam... :)
    Nem akartam ezzel a Sanyiékat csesztetni, hisz elvégre belerakták a ridmijébe hogy a P3D csak részlegesen támogatott. Ezek szerint akkor ez ezt jelenti. :)

    Ja ja, mint azt a másik topikban gondolom olvastad, mostanában erős stabilitási gondjaim akadtak az FSX minden verziójával, ezért gondoltam teszek egy újabb próbát a P3D-vel - és meg kell mondjam (el ne kiabáljam ... kopp-kopp-kopp) eddig atomstabilan üzemel a cucc, pedig nyúzom rendesen. Apránként rakosgatom alá a különböző stuffokat és figyelem a stabilitását, eddig még csillagos ötös. Ha ez hosszútávon is így marad, túrom is lefele az FSX-eket.

    Az Avro-n ne gondolkozz, vedd meg nyugodtan! Azt imádom benne hogy kellemesen ötvözi a retro-t a modernebb technikával - már nem full fapad mint egy B732 de még nem is egy B736. Pláne a hozzá elérhető HD repaintokkal brutál jó a cucc, szóval én csak ajánlani tudom! Az v1.3-as verzió nálam folyton elszállt, de Pollux hálaégnek felhomályosított, hogy van már v1.4 is, így azóta hibátlanul teljesít a gép. Szóval minden tök tuti. :)

    LHBP-t még nem próbáltam ilyen időjárási körülmények között, de majd este ha lesz időm rá megnézem - úgyis vissza akarok jönni valamikor a kis Avro-val Varsóból Ferihegyre. :)
  • Hont
    #429
  • Hont
    #428
    Ez nálam is így néz ki...:(
    pl LHDC-n a pályán keresztbe megy egy kerítés,, de hála az égnek úgy megy átt rajt, mint a migránsok!
    LHPP nálam is hiányoznak a statikus gépek, csak az árnyékok vannak, mint Nálad!
    Lassan azért látom Nálad is össze áll P3D-is...
    Az Avro-n én is gondolkodok!
    LHBP milyen távolságból látod szürkületben a bevezető fénysort? Én pl ha a 31L re megyek, akkor 31R pályaküszöb vonalából jelenik csak meg...
  • Clidey
    #427
    Apropó, ha már képek...
    Valaki tud rá megoldást, miért néz nálam így ki LHPP? A libraryban rendben levőnek látszik minden, mégis hiányoznak a statik objektekből egy csomó meg van pár kósza járdaszél is... :(





  • Clidey
    #426
    Ez a gép is minden fillérjét megérte!
    QW Avro RJ85 - LHBP-EPWA







  • Clidey
    #425






  • Framsen
    #424
    Ezek REX4 felhők, generátornak meg FSrealWX Pro -t használok. FSX ben már használtam ENB -et annyira nekem se jött be, viszont itt nem csinál semmit ha berakom neki.

    HDR.hlsl ben próbáltam sötétíteni, sikerült is csak nappal is elég sötét lett minden, így visszaállítottam.
  • Clidey
    #423
    Keress egy olyan ENB-t, ami megsötétíti a felhőket éjjel. Igaz, akkor a nappalod is lehet változni fog picit...
    Nekem régebben volt egy ilyen ini fájlom, de annyira nem jött be.
  • Hont
    #422
    Milyen időjárást használsz?
  • Framsen
    #421
    Helló, valamit lehet kezdeni ezekkel a felhőkkel, hogy ne legyenek ennyire világosak az éjszaka közepén ?

  • Framsen
    #420
    Sziasztok, hogyan kell működésre bírni GSX et P3D ben ? Feltettem és hiába nyomom a Ctrl+F12 -t semmi sem történik.
  • Frenky
    #419
    Üdv Urak! Akik szeretik a repülést és kedvük van csatlakozni, mindenkit várunk a DCS World MAGYAR Felhasználók csoportjába a FaceBook_ON
    Online repülések, infók, leírások, minden, ami a DCS Wolrd_el kapcsolatos!
    Digital Combat Simulator World MAGYAR Felhasználók Csoportja a Google+ ON is! DCS World MAGYAROK YouTube Csatornája!
    Üdv, HUNter
  • Hont
    #418
    Én még nem találkoztam vele...
  • almostatys
    #417
    Sziasztok!

    Nekem van egy olyan problémám P3D v2.5-el,hogy tök jó az fps (40) és van,hogy kameraváltásnál leugrik 2-3 fps-re és úgy marad 20-30 secig,majd visszaugrik ismét 40-re magától de ha nem,akkor csak rámegyek az Options/Settings/Display-re,nyomok egy OK-t és visszaugrik ismét magasra. Ez mitől lehet? Másnak nincs ilyen problémája?
  • Hont
    #416
    Igaza volt Almostatys Barátunknak! Az utolsó FTX ORBXLIBS_P3Dv2.5 -l simán mennek az Orbx cuccok v2.5-n!
  • Hypo #415
    neked semmi se jo:))) mondjuk nekem fsx ben a felszallas 2/3 on jobb volt ezzel mint ifly-al
  • Clidey
    #414
    Köszi a linkt, tegnap este kipróbáltam, nem tapasztaltam változást az fps terén. Most is 25-40 között ingadozik. Pedig még találtam egy felhőkre vonatkozó optimalization sort is, azt is bekapcsoltam. Na sebaj... :)
  • Skinner_11
    #413
    Akkor neked aktuális most ez a tweak, azt mondják sokaknál +10FPS-t adott PMDG gépeknél :)

    LINK
  • Hont
    #412
    Na akkor ma este én is kipróbálom...!
    Ma jött még egy R9 290, kíváncsi vagyok mennyit dob rajt. (dob-e egyáltalán valamit...)
    Használ valaki közülünk CrossFire-t?
  • Clidey
    #411


    Mivel FSX-ben nálam sosem működött ez az NGX (azonnali CTD mindig), gondoltam kipróbálom a P3D verzióját - és láss csodát, működik! :)
    Egy rövid tesztkörre volt csak még időm default sceneryn, így nem sok tapasztalat van még vele. Az FPS egészen jó, de ez a torz kabin egyszerűen hányingerkeltő, hiába szépek rajta a textúrák. Az is kétkedésre ad okot hogy kb 2/3-os terheléssel ~130 kts-es approach speed-el úgy ellebegett hogy majdnem a pálya 1/3-ánál értem földet...érdekes.
    Majd még tesztelem ha lesz rá időm...
  • Hypo #410
  • almostatys
    #409
    A legújabb ORBXlibs-el már lehet telepíteni az ORBX cuccokat P3D 2.5-re. Nekem is fel vannak telepítve.
    Amúgy már gondolkodtam azon is,hogy kipróbálom én is a 2.4-et,hátha az stabilabban működik mint a 2.5. Több helyen olvastam,hogy nem szeretik.
  • Clidey
    #408
    Köszi a választ, hát akkor asszem én se erőltetem még...meg amúgyse nagyon használom még a 2.4-et se... :)
  • Hont
    #407
    Igen, lassan jó lesz, de ez a vidi konvertálás, ez nem az én műfajom...
    Ami a 2.5-t illeti!
    Még nincs fent! Ill feltettem, de nem tudtam Orbx dolgokat telepíteni, ezért vissza raktam a 2.4-t!
  • Hont
    #406
    Ha rám hallgatsz, akkor úgy kezded, hogy megnézed a géped kihasználtságát! CPU-Z és a Feladatkezelő/Erőforrás figyelővel megnézed, hogy repülés közben mit csinál a CPU/GPU páros! Aztán lehet bele mászni a CFG-be! Érdemes!
    Én jó pár napot szántam rá, mire "ezt" elértem!
    Ide a forumra kellene valahogy egy FAQ-ba össze szedni ezeket a dolgokat, hogy mások is könnyen rátaláljanak a megoldásra!
  • almostatys
    #405
    Szép! Bárcsak én járnék már itt,hogy nyugodtan repülhetek. Egyelőre még próbálom belőni a grafikát és az fps-t,de valahogy nem sikerül összhangba hozni a kettőt. Amúgy látom, neked viszonylag stabil az fps,nálam olyan gáz néha,hogy kameranézetnél egyik pillanatban 40 az fps,váltok kameranézetet,majd vissza az eredetire és akkor már csak 5 az fps. Meg van ahol felugrik 60-ra is az fps,majd lemegyek 5-re,utána meg vissza 50-60-ra. Van esetleg valami tipped,hogy mi lehet?
    Illetve olvastam,hogy az SGSS-t nem érdemes bekapcsolni neki,mert kinyírja a framet amit észre is vettem,de ha nem kapcsolom be,akkor meg eléggé recések az élek és zajos a kép. Szóval napok óta próbálom belőni a P3D-t,de nem sikerül. Ja, a másik,hogy elég sokszor Out of Memory van, addon sceneryn pl alig tudok felszállni vagy leszállni,mert kiakad.
    Esetleg te raktál valami extrát a cfg-be a default beállításokon kívűl?
  • Clidey
    #404
    Nice vid! ;)

    Amúgy érdemes a 2.5-re átállni? Van benne annyi újdonság meg optimalizáció? Olvasgattam a release notest de nekem nem tűnik akkora lépésnek, ezért kérdem... :)
  • Hont
    #403
    Mai röppenés Kőröshegy környékén...
  • Hont
    #402
    De! Nálam sem tökéletes, de dolgozok rajta!
    Valami banális beállítási hibám lesz, de egyenlőre nem jövök rá!
    Az extra beállítások nálam is oda vernek, bár most már elég magasra tettem a mércét!
    Lassan azért össze áll...Remélem!
  • almostatys
    #401
    Nálad amúgy nem akadozik P3D-n a kép repülés közben? Amikor lehúzom a shadow-t,MSAA-t és minden olyan beállítást ami zabálja a frame-et,akkor 30-35 az FPS,de akkor is vannak akadozások és nem értem,hogy miért. FSX meg a jelenlegi beállításokkal simán fut akadozás nélkül.
    Sokan istenítik a P3D-t,de nem értem,hogy miért. Másnak nem zabálják az extra beállítások a frame-et,csak nekem? Másnál nem akadozik a kép csak nálam? :-)
    A configom: I7-2600K 4,2 GHz-re húzva, GTX 560 Ti 1GB, SSD 60 GB a rendszernek, SSD 480 GB P3D-nek és 16 GB RAM.
  • Hont
    #400
    Szia!
    Nem, én nem ezt mondtam!
    Csak a saját tapasztalatomat tudom leírni!
    Nekem a 2.4 volt fent! Mivel aránylag kevés cucc volt fent gondoltam új verzió és érdemes újra rakni! De a 2.5 ből hiányzott az a terrian cfg.
    Hogy ez egyedi eset és csak nálam jelentkezett, azt nem tudom, de a P3D forumon páran ugyan erre panaszkodtak!
    Felraktam a 2.4 és felül írtam a 2.5-l! Így simán működik!
    Nálam is majdnem minden maxra van húzva és így 20-35 fps-l elballag! Ami az FSX való összehasonlítást illeti, nem igazán szabad! szvsz. Ez már alapból úgy néz ki, mint egy bő félig felhúzott FSX. De ez ízlések és pofonok!
    Én AMD vagyok és sajna nem tudok Neked segíteni az Nvidiás beállításokban.
  • almostatys
    #399
    Köszi ,hogy válaszoltál! Tehát pl nem érdemes rátelepíteni a 2.5-ös verzióra a 2.6-ost ha kijön,mert tönkretesz minden addon-t amit eddig feltelepítettem a 2.5-re? Azóta kijött az ORBXlibs patch és nálam az ORBX terrain-ek működnek.
    Amúgy még csak most ismerkedem a P3D-vel,de ez a 2.5 valahogy nem szuperál valami fényesen nálam. Az FSX-en majdnem minden maxon van,plussz beleraktam manuálisan a VC shadow-t és 25 ( + - 2) az FPS, P3D v2.5-ben meg minden default-on van és kb 10-15 az FPS. Észrevettem,hogy a shadow és a Graphics-ban az MSAA nagyon zabálja a frame-t,de ha MSAA teljesen le van véve,akkor meg borzalmasan pixelesek a távolban a házak,fák..stb.
    Nem tudsz esetleg egy jó kis setting-et hozzá? Esetleg az Nvidia Inspector-ban állítsak valamit? FSX a jelenlegi Nvidia Inspector beállításokkal kitűnő, P3D ugyanazokkal az Nvidia beállításokkal pedig borzalmas.
    Utoljára szerkesztette: almostatys, 2015.02.22. 21:47:53
  • Hont
    #398
    Az lehet, de ezt én meg se néztem...
    Amit tegnap megfigyeltem, hogy sem a VGA-t sem a CPU-t nem hajtja nálam valamiért...
    A CPU 40-50% ban van kihasználva, a GPU meg össze vissza korzózik. Egyik pillanatban 0, a következőben 100, de többnyire 30 és 60 között cikázik! Az FPS olyan 25-35 között van.
    Esetleg aki olvasott ezekről és van tippje, az megoszthatná!
    Lassan kellene egy FAQ össze állítani!
  • eyecandy
    #397
    Igen de ha fent van az fsx, simán kimásolható onnan a cfg és úgy működik
  • Hont
    #396
    Válasz az FSX fórum almostatys #29875 bejegyzésére!
    A saját tapasztalatom az, hogy nem szabad ezt a verziót "Új" telepítésként használni!
    Bár gyorsabb és jobban van optimalizálva, de én azt vettem észre, hogy hiányzik belőle a "terrian.cfg" fájl!
    Ez által az össze Orbx kiegészítő hibával kilép!
    Én most telepítem vissza a 2.4 verziót és azt próbálom felül írni a 2.5-l...
    Remélem így menni fog! egyébként azt olvastam, hogy az Orbx csinál egy új telepítőt a kiegészítőkhöz és az majd megoldja ezt a problémát!
    Remélem tudtam segíteni!
  • berczy #395
    Állat...!
  • Hont
    #394
    Már elérhető az ötödik update a v2 höz!
  • Hont
    #393
    A múlt heti szép idős repülésen...
    Szervizelés után ki kellett próbálni! :D
  • Hypo #392
  • Hont
    #391