5360
10823671771495363213.png

| Magyar fejlesztések | Prepar3D | Ultimate Realism Pack | Rendszerkövetelmények | PTA | CFG Tuning | AffinityMask Kalkulátor | Gyakran Ismételt Kérdések | X-Plane.Org

  • OOM Hiba




  • Helyes Library sorrend!




  • Ideális ORBX sorrend!





  • Miket kell még telepíteni esetleg?!





  • Sok gondot tud még okozni az Ö hiánya is!





  • Ez is fontos!





  • Elmentett Libraryból eltűnnek a scenery-k!


    Megoldás a C:\ProgramData\Lockheed Martin\Prepar3D v3 mappában lévő "scenery cfg" fájl törlése!
    Csinál egy újat és aztán be kellett olvastatni vele újra a sceneryket!



  • Szimulátor hardver-szoftver biblia





  • LOWW FlayTampa v2.7 csápok beállítása





  • Clidey
    #470
    Na mi van emberek? Hogy fütyül a v3??
  • Clidey
    #469
    tt egy kezdőképernyő is ha kell. Át kell rakni bmp-be és be kell másolni az Uires mappába. A hülye tárhelyszolgáltató valamiért png-be konvizta...

  • Clidey
    #468
    Mi van, pecázgatunk pecázgatunk az öbölben? Jó a kapás, mi?!
  • Skinner_11
    #467
    v3 "elérhető
  • JoopZzz
    #466
    Ez igen!Egyből mennyit változtak a felhők.:O Fentről az ötödik képed kirakom háttérnek
  • Hont
    #465
    Összességében nem rossz ez a EMB!
    De azért nem ilyen könnyű repülni velük...
    Alapgázzal ereszkedtem 31L-re 2000 varióval A küszöbön 120 volt a sebi és majd nem ellebegett charlie pontig...
    Azért tetszik!
  • Clidey
    #464
    Igen, szerintem is biztató a fejlődés - már ha a régebben posztolt képeimhez viszonyítok...
    Az EMB-vel sok tapasztalatom még nincs, mindössze egyetlen nagy iskolakört repültem vele CYUL-on meglehetősen virblis időben. Igazából a beépített útvonaltervezőjére leszek majd kíváncsi, remélem hamarosan lesz rá időm hogy kipróbáljam. Egyelőre még csak a robotot próbálgattam, de még nem teljesen úgy működik az sem, mint ahogy szeretném, meg ahogy logikus lenne. De majd további tesztek következnek...
    A fellelhetőségéről csak privátban tudok nyilatkozni...
  • Hont
    #463
    Szerintem így a képek alapján tökéletesnek tűnik a felhőzet!
    Ezt a EMB300-ast hol lehet beszerezni?
    Hogy repül?
  • Clidey
    #462
    Hát elnézve a listát sajna több benne a bugfix mint a fejlesztés... De sebaj, legalább foglalkoznak vele, és amint olvasom, pár grafikai motor optimalizálás is történt, és ez mindenképp biztató.
    Közben azt hiszem nekem is kezd összeállni a felhőzet Mármint kinézetileg
    Valamelyik tecsős video alatt találtam egy megosztott REX4 TD beállítást, azt megkerestem és beállítottam. Így most az OpusFSI-vel karöltve már egész szép látványt mutat. De persze még további tesztek szükségesek.











  • Hont
    #461
    Bruhhhhhaaaa....!!!!
    Én meg a múlt héten írtam ki, hogy az aktuális verzió a v2.5...
    Remélem legalább akkora javítás lesz, mint a v2-ö!
  • Clidey
    #460
    Thx ki fogom próbálni mit tud... ;)
    Amúgy meg fuck, épp kezdem belakni a P3D v2.5-öt, erre tessék, holnap jön ki a v3!
  • JoopZzz
    #459
    Igaz,hogy nem idevalósi,de talán beszerelhető?Véletlen szerűen,láttam én ezt az effectet fsx képen.effect
  • Clidey
    #458
    Lehet lefagyott benne a szoftver...szólj a KLGS-es kollegának nézzen rá...
  • Clidey
    #457
    Nincs új üzenetem...
  • Clidey
    #456
    Rászabadulok majd a tecsőre, hátha találok ott valami okosságot...
  • Framsen
    #455
    Sziasztok !
    Mi oka lehet annak, hogy PMDG 737 NGX nél beragad mind a két FMC ? Semmire sem reagál.
    Így néz ki:

    Utoljára szerkesztette: Framsen, 2015.09.28. 17:22:42
  • Hont
    #454
    Legyetek szívesek nézzétek meg, hogy Nálatok működik a PÜ szolgáltatás?
  • Hont
    #453
    Az Opus szerintem se rossz! Én még nem jutottam el a felhőkig, de a szürkületi "lilaság" nekem is az idegeimre megy.,.
  • JoopZzz
    #452
    A fényviszony az szerintem szép,de a felhő az tényleg lehetne ilyen!
  • Clidey
    #451
    Nos, végül alá raktam a P3D-nek a REX4 Texture Direct-et, próbálgattam a különböző textúra-csomagjait és ezzel párhuzamosan kísérletezgettem az időjárás add-onokkal is.
    A tapasztalataim:
    Sajnos képtelen vagyok olyan szintű grafikát (felhőzet, égbolt) előállítani mint FSX-ben. Ott néha álleesős felhőzetet lehet generálni, ám P3D-ben egyfolytában kis szürke aljú pacákból állnak a felhők. Az alap időjárás témák nagyságrendekkel rondábbak mint az FSX-ben. Úgy veszem észre, itt lényeges a különbség a két szimulátor közt - az FSX javára. Csináltam kereszt-próbát is: a REX4 TD-ből nem P3D-be hanem FSX-be konvertáltam a textúrákat (erre lehetőséget ad a REX, semmi buhera nem kell hozzá), és megnéztem, hogy ugyan az a textúra szett hogy mutat FSX-ben. Hát szemmel láthatóan szebben - de nem annyira szépek mint a REX Essential + Overdrive textúrái. Véleményem szerint azokban sokkal szebbek a felhők, mint a REX4 TD-ben. Szóval elképzelhető hogy a végső megoldás a REX EO lesz, bár kérdés, van-e értelme erőltetni a P3D szemmel láthatóan teljesen különböző időjárás megjelenítése miatt. Tehát lesznek-e olyan szép felhők mint FSX-ben? Egyenlőre arra gyanakszom hogy nem...
    Aztán kipróbáltam több real weather progit is.
    Ugyebár a P3D beépített témái eleve felejtősek, mert túl azon hogy a P3D eleve nem támogatja a real weather-t, ezek a statikus témák bűn rondák is, akár default felhőzettel, akár REX textúrákkal. Itt van két kép róla:





    Okádék, na.
    Aztán próbáltam a RealWX Pro-t is. Ebből ahogy észrevettem nincs free (vagy csak valamit nem vettem észre?) csak valami evaluation copy ami 30 napig érvényes, utána nem tudom mi van. :) De nem is lényeges, mert nem voltam vele igazán megelégedve. Elég gyatra időjárást generál amire rájátszik még a P3D felhőmegjenenítési bénázása. Ráadásul volt egy időszak amikor nem is volt hajlandó működni. Talán nem tudott a szerverével kontaktot teremteni és emiatt nem injektált időjárást a P3D-be, pedig az ablakában azt írta hogy megvan a kapcsolat ő közte és a P3D között. Na mindegy, végülis kikukáztam a stuffot, nem erőlködtem vele tovább. Egy kép a képességeiről:



    Aztán jött - volna - az Active Sky. De ebből sajnos nem találtam olyan verziót amelyet mertem volna feltelepíteni. Így ez a stuff kimaradt.

    Következett a REX4 Weather Architect. Na erről azt se tudtam eszik-e vagy isszák, csak leszedtem és felraktam. Majd kb. 10 perc után ment is a levesbe. Akar a franc bíbelődni azzal hogy rakosgassa ki magának egyenként a zivatarzónákat az útvonalra. Tudom, az én hibám volt hogy benéztem, ez van. :)

    Végül jött az OpusFSI. Azt már látni hogy nem túl júzer frendli a cucc, de azért el lehet vele boldogulni. Időjárásban ez generálná a legszebbet sejtésem szerint - ha a P3D buzi felhőpacái nem tennék tönkre az egész látványt. :(
    Szóval itt tartok most, egy picit most elakadva, merre tovább a szebb időjárás-látvány érdekében... Ha valakinek van ötlete, ne tartsa magába! :)))
    Zárásként itt van pár kép az OpusFSI-ről, kíváncsi vagyok nektek hogy tetszik...







  • Clidey
    #450
    Igen. Ezek a képek az alap P3D kinézetét mutatják.
  • Clidey
    #449
    Nekem nincs bajom ezekkel a fényekkel.



    Így pár napos, és pár órás mélyrehatóbb használat után pár dolog azért feltűnt.

    - A visszajátszás bugzik elég erőteljesen, ugyanis közben eltűnik majdnem a komplett Ferihegy, szinte csak a ground texture marad, meg pár objektum. Még pályafények sincsenek sajnos. :(

    - Az objekt vetett árnyékok baromi jól néznek ki mikor elrepülsz egy erdős-fás-bokros terület felett, de nagyon bénán hat, mikor gurulsz a betonon és egy 6 km-re levő fa tűéles árnyéka rávetül a gép törzsére...

    - Látszik hogy itt azért sokkal mélyebbrehatóan belepiszkáltak a grafikai motorba; az FSX-eknél jellemző fekete kockázást a ground texture-nél itt egyetlen egyszer sem tapasztaltam alap cfg esetén sem. :)

    - Valahogy jobban bírja a grafikai motor a sceneryket is. Először csak Ferihegy volt alárakva, majd tegnap próbából bekapcsoltam mögé az Aerosoft LHBP City-t is, és felkészültem az érezhető fps esésre. Ezzel szemben gyakorlatilag az fps nem változott, pedig a várost tökéletesen betöltötte a P3D a maga sűrű házaivel és egyéb custom objektumaival.

    - A felhőkön és az égen továbbra is kellene valamit csiszolni - lehet mégiscsak alárakok valami REX-et - mert habár a lenti képeken viszonylag jól néz ki, de a szürkület és az éjjel közötti átmenetkor az a mély lila égbolt valami okádék. :(













  • Hont
    #448
    Köszi...
    Itt még nem igazán volt belőve. Sajnos erre is igaz az ami az FSX-re, hogy itt is kell cseszegetni, hogy ne legyen darabos...
  • JoopZzz
    #447
    Figyelgettem már ezt a videód kb:20× Alighanem megint megnéztem!
  • Hont
    #446
    Itt azért rendben vannak a felhők!
    REX4
  • Hont
    #445


    Utoljára szerkesztette: Hont, 2015.09.25. 21:18:44
  • JoopZzz
    #444
    Amúgy véleményed szerint,vajon ki lehet hozni P3d-ből ezt a fényhatást?Nekem ez lenne az amire azt mondanám,hogy nem kell jobb.:D
    Cél
  • JoopZzz
    #443
    Tuning nélkül már ilyen?:O Én is nagyon agyalok rajta,hogy mit lehet kihozni belőle,hátha..Árnyékos részek is milyen jók,meg,hogy kidobja az AO hatást.:O
  • Hont
    #442
    Köszönöm szépen, kb nálam is így néz ki LHBP bevezető fénysor! Nekem eddig soha nem volt szerencsém szürkületben, ill este LHBP megközelítéshez, csak videokból ismerem, de szerintem sokkal fényesebbnek kellene lenni...
    Talán lesz most októberben valami esti Beechjet vizsga, majd ott meglesem...
    #441 Nagyon jó képek!
    A fények azért szerintem valóban nagyon közel vannak a realitáshoz!
    Felhők tényleg lehetnének jobbak.Még én se próbáltam semmilyen időjárás progit!
  • Clidey
    #441
    Szép ez a Prepar3D, bár egy felhő- és ég textúrapakk nem ártana azért hozzá...csak kicsit sokallom azt a 7,5 gigás cuccot a REX-éktől...









  • Clidey
    #440
    Időközben megnéztem a pályafényeket. Sajna nem pont szürkületben sikerült megérkeznem... De ha fontos az időpont, akkor lerepülöm mégegyszer az útvonalat, rajtam ne múljék...







  • Hont
    #439
    Pedig már kezdtem örülni, hogy bele fogsz valamibe P3D-hez...
  • Papirzacsi
    #438
    Semmi extrára, csak megkaptam, hogy oldjam meg, hogy a prepar3D-ben, amiben a szimulált UAV mozgását szoktuk megjeleníteni, ne az ocsmány default scenery felett repüljön a gép.
    De végól én is az FSX-re telepített sceneryt másoltam át a prepar3D-re, mert FSX nélkül nem hajlandó települni. Ezzel a projektet lezártnak tekintem. :-D
  • Hont
    #437
    Mire készülsz...????
    Szólj, ha tudunk valamiben segíteni!
  • Hont
    #436
    Jaj!!!! De figyelmetlen vagyok...
    Sory!
    Én azt csináltam, hogy vásároltam egy FSX-SE és azt használom "konvertálásra"! Oda feltett sceneryket bemásolom a P3D-be!
    A kiegészítők 70% működik így! (Pl Innsbruck nem! ) :(
  • Papirzacsi
    #435
    Mert a budapest fotoreal alapja kell nekünk a programban, nem pedig LHBP :-)
  • Clidey
    #434
    Na de Zacsi az Aerosoft-os verziót kérdezi...csak azt nem tudom minek az neki...
  • Hont
    #433
    Build5 verzió az már P3D hez is jó!
    Remélem elég gyors volt...
    Utoljára szerkesztette: Hont, 2015.09.25. 11:33:41
  • Papirzacsi
    #432
    Urak! Egy gyors kérdés, remélem gyors lesz a válasz is. :-D Az Aerosoft féle budapestből van prepar3D telepítő külön, vagy az FSX-est kell ráerőszakolni? THX.
  • JoopZzz
    #431