5360
10823671771495363213.png

| Magyar fejlesztések | Prepar3D | Ultimate Realism Pack | Rendszerkövetelmények | PTA | CFG Tuning | AffinityMask Kalkulátor | Gyakran Ismételt Kérdések | X-Plane.Org

  • OOM Hiba




  • Helyes Library sorrend!




  • Ideális ORBX sorrend!





  • Miket kell még telepíteni esetleg?!





  • Sok gondot tud még okozni az Ö hiánya is!





  • Ez is fontos!





  • Elmentett Libraryból eltűnnek a scenery-k!


    Megoldás a C:\ProgramData\Lockheed Martin\Prepar3D v3 mappában lévő "scenery cfg" fájl törlése!
    Csinál egy újat és aztán be kellett olvastatni vele újra a sceneryket!



  • Szimulátor hardver-szoftver biblia





  • LOWW FlayTampa v2.7 csápok beállítása





  • Hont
    #550
    Na! A nyelvi kérdést azt meg tudtam oldani, ellenbe Tibi tipje jött sajnos be...!
    A sorozatos rar hibák oka memoria! Az egyik 8GB modul megdöglött! AIDA64 stresztesztjében 20 másodperc után kidőlt!
    Most csak a jó modul van bent és 1 óra aida után 62c' ment fel 4.8GHz a cpu hömérséklet., úgy hogy minden érték atom stabil!
    Egyik szemem sír, a másik nevet!
    Szerintetek működik ez az "Élettartam" garancia...?
  • [HUN]FaTaL
    #549
    Vezérlőpultban tedd át a lokalizációs beállításokat angolra (területi és nyelvi beállítások). Persze ettől az órától, a pénznemig minden az angol formátumot fogja használni, amíg vissza nem állítod.

    De jó nagy baromság ezért hibaüzenetet kiírni. Oké, hogy nem támogatja, de akkor használja a defaultját vazzeg :D
    Utoljára szerkesztette: [HUN]FaTaL, 2015.10.16. 22:34:27
  • szabeszka
    #548
    Nekem sincsenek épületek LHsim Budapestnél, hiába rakosgattam az "LHBP_objectPlacer.dll" -t. Neked sikerült már?
  • szabeszka
    #547
    Nekem sincsenek épületek LHsim Budapestnél, hiába rakosgattam az "LHBP_objectPlacer.dll" -t. Valakinkek sikerült?
  • Hont
    #546
    Igen, arra már én is rá jöttem, de most meg a telepítő utolsó másodperceiben a S2cab. találja hibásnak! "The cabinet file s2 required for this installation is corrupt and cannot be used. This could indicate a network error, an error reading from the CD/ROM, or a problem with this package."
    Nincs szerencsém!
  • almostatys
    #545
    Állítsátok a Windows-t USA régióra és nem fog megjelenni indításkor!
  • Clidey
    #544
    Nálam is kiírta ezt minden indításkor 1x. De nem vettem észre semmi hatását magának a P3D-nek a működésére, így leokéztam és nem törődtem vele többet. Szerintem cselekedj te is hasonlóképp. :)
  • Hont
    #543
    Sziasztok!
    Na! Sikerült feltöltenem egy WINRAR verziót, ami hibás volt! Ezért nem bírt a v3-mal!
    Most feltettem a legujabb verziót, ezzel úgy néz ki működik a telepítés, de most más hiba jelentkezett!
    "Your current locale is not supported: hu-HU
    Please use a locale that uses the win-1252 character encoding."
    Ami gyanús volt eddig, hogy gépeléseknél a tuti helyesen írt szavakat is volt amikor alá húzta pirossal!
    Esetleg most megcsillanthatnátok agyatok tartalmát kedves programozó forumtársaim, mert a türelmem határait feszegetem és kezdek ön és közveszélyes lenni!
  • [HUN]FaTaL
    #542
    Nem.

    Két monitorom van, kiterjesztett módban. De játékokat 1 monitoron futtatok. FSX-szel ilyenkor nem enged 1024x768-nál nagyobb felbontást. Pontosabban a beállítások szerint enged, csak éppen nem alkalmazza.
  • Hont
    #541
    Értem, ill nem értem!
    Kettő monitorod van a VGA-n de nem megosztva, hanem másolva használod?
    Vagy csak az egyiken? P3D.n szerintem annyit jelenit meg, amennyit a GPU-d képes...
  • Clidey
    #540
    Uninstall előtti utolsó röppenés











  • [HUN]FaTaL
    #539
    A kérdés arra vonatkozott, hogyha egy monitoron futtatom, de kettő van, akkor mi a helyzet :)
  • Hont
    #538
    Szia Ádám!
    Nálam P3D v2.4 3840X1080 megy 2db 32" LCD amik 1920x 1080 ra vannak állítva!
    Utoljára szerkesztette: Hont, 2015.10.15. 20:23:54
  • szabeszka
    #537
    Sziasztok!
    P3D v3-hoz nem érkezett még meg a Orbx Global Vector Installer? Már nagyon várom....
    Utoljára szerkesztette: szabeszka, 2015.10.15. 19:42:40
  • [HUN]FaTaL
    #536
    P3D-ben javítva lett a dual monitor bug, nem tudja valaki?

    Nevezetesen, ha két monitor van kiterjesztett módban, akkor FSX alatt nem lehet 1024x768-nál nagyobb felbontást megadni, mert egyszerűen leszarja. És amikor utoljára néztem még a steames verzióban is így van sajna.
  • Framsen
    #535
    Upsz, akkor bocsi akkor ez tényleg egy "megmagyarázhatatlan combo".
  • Hont
    #534
    De azt beteszi...Azt néztük legelőször! :)
  • Framsen
    #533
    Elvileg azért nincs ott az épület, mert "dll.xml" -be nem teszi bele mindig magától az "LHBP_objectPlacer.dll" -t.
  • almostatys
    #532
    Nekem az FSX Steam-mel csak annyi a bajom,hogy az FSRecorder utóbbi verzióival nem kompatibilis. Amúgy nem rossz. az UIAutomationCore.dll-jét bemásoltam a régi FSX könyvtárba,azóta nekem a régi FSX nem fagy ki. Le is kopogom. :-)
    Utoljára szerkesztette: almostatys, 2015.10.14. 20:15:36
  • Clidey
    #531
    Én meg időközben úgy döntöttem uninstallok mindent a francba, kipucolom a registryt, és csak a sima FSX és a P3D v2.5 kerül vissza. A v3 meg a FSX:SE megy a kukába.
    Az előbbi azért, mert habár jobb-szebb mint minden más, de még annyira új, hogy gyakorlatilag még nincsenek alá rendes, kompatibilis cuccok...majd talán egy fél év-egy év múlva visszarakom és kukázom a v2.5-öt.
    Az utóbbi pedig azért, mert egy kanyival se jobb az alap FSX-nél, ráadásul még mindig nem hajlandó pár dolog magától települni alá, muszáj trükközni, és még a Steam-et is megköveteli ami további erőforrásokat foglal le, ténykedik a háttérben meg stb.
  • almostatys
    #530
    Ja,hát v2.5-re én is simán felraktam Migration Tool nélkül az LHS telepítővel iFly nélkül és voltak épületeim,minden rendben volt. v3-nál már nem ez a helyzet.
  • Hont
    #529
    v2.4 használtam eddig csak! LHBP P3D telepítővel, az iFLY FSX telepítővel.
  • almostatys
    #528
    P3Dv3-nál vagy korábbi verziónál? Az FSX-hez való telepítőt használjátok LHBP és iFly-nál is Estonian Migration Tool-al?
  • Hont
    #527
    Én egy-egy új telepítésnél, már egyáltalán nem csodálkozok, hogy csak az árnyékok vannak ott...
    Rakom fel egyből az iFLY és azonnal helyre áll a rend!
    Eddig nem jüttünk rá, hogy mi okozza, de már több embernél működött ez a megmagyarázhatatlan combo!
    kb ezt kapom én is.
  • almostatys
    #526
    Na megpróbáltam,de semmi. Viszont már annyiszor próbáltam különböző módokon feltelepíteni LHBP-t,hogy bannolva lett a reg kódom. Most írhatok az LHS-nek.
  • Hont
    #525
    Rakd fel és láss csodát!
    Valami hiányzik a gépeinkről alapból, amit az iFLY telepít!
    Azonnal megjelenik az összes hiányzó épület
    Egyébként valami C++ hibára gyanakszunk!
  • almostatys
    #524
    IFly? Mi köze az iFly-nak az LHBP-hez? :-) Még kipróbálom majd azt,hogy telepítésnél amikor kiválasztom,hogy a P3Dv2-be telepítse,akkor mi fog történni,mert eddig az FSX-et választottam ki és Migration Tool-al a P3Dv3-ba tette,de úgy nem volt nyerő.
    Utoljára szerkesztette: almostatys, 2015.10.14. 10:37:07
  • Hont
    #523
    Rakd fel az iFLY alap verzióját és egyből lesznek épületek...
  • almostatys
    #522
    v1.4 van fent,igen és tök más P3D-ben mint FSX-ben.
    Amúgy valakinek fent van már az LHS LHBP a P3Dv3-on? Én felraktam Migration Tool-al,de nincsenek épületek,csak beszállító kapuk. Esetleg ötlet?
  • Skinner_11
    #521
    1.40 verziót tettétek fel Globalból? Az a legutóbbi és kifejezetten v3-hoz dobták fel nemrég. (közben települ a V3 nálam is, héten kiderül fent is marad-e )
  • Hont
    #520
    Nekem v2.4 tökéletes volt az FTX!
  • Clidey
    #519
    Na de jó hogy felhoztad a témát...pont most szántam rá magam hogy felrakjam P3D alá...
  • Frenky
    #518
    Hi! Leírom, akit érdekel csatlakozzon bátran! A DCS Virtual Hungarian Air Force egy zárt csoport! Azért hoztam létre, hogy egy helyen legyünk, akik HASZNÁLJÁK ezt a szimulátort. Digital Combat Simulator. Ezáltal mindenki számára elérhetők a létrehozott események, oktatási anyagok és információk. Céljaink között szerepel, hogy egy jó társaságban, kulturált keretek között tudjunk online repülni, képezzük magunkat, a kezdő pilótákat is. Olyan jelentkezőket veszünk fel, akik aktívan részt vesznek a közös többjátékos repüléseken. Az új jelentkezőknek részt kell venni egy TeamSpeak_en történő beszélgetésen, ez a felvételhez tartozik, valamint az alábbi adatokat el kell küldeni: Neved, a játékban használt neved, kedvenc géped, mennyi ideje használod a DCS-t! A tagoknak ajánlott, hogy repül online közösségben, a csoport által szervezett repüléseken, részt vesz. Jelentkezés és infó küldése ezen az elérhetőségen: [email protected] Üdv, HUNter
    DCS Virtual Hungarian Air Force HUNAF <-- FaceBook Csoport
  • Hont
    #517
    Nem létezik, hogy ez valami sorrend hiba...?
  • Framsen
    #516
    Vannak ilyen eltérések :/
    Én még v2.5 ben tapasztaltam, hogy magasak az autogen házak itt-ott. Pl. EDDH runway 33 előtt ott áll egy magas ház, egyszerűen pont útban van... Aztán kisebb olasz városok pl. Bologna ott tornyosulnak ezek a magas cuccok. Én nem értem.
  • almostatys
    #515
    Újabb probléma: P3Dv3 vs FTX Global. Pirossal jelöltem P3Dv3 + FTX Global és FSX + FTX Global közötti különbségeket LOWW mellett. P3Dv3-ban a pirossal jelölt területen vannak fák és házak, FSX-ben ugyanazon a területen nincsenek. Szerintetek hogyan lehet P3Dv3-ban megoldani,hogy ugyanúgy nézzen ki mint FSX-ben. Ezen kívűl rengeteg másik helyen is előfordulnak ezek a küllönbségek.Nézzétek meg a linkeket!


    P3Dv3 + FTX Global


    FSX + FTX Global
    Utoljára szerkesztette: almostatys, 2015.10.13. 15:41:27
  • Hont
    #514
    Én a telepítésig se jutok el a v3 nál!
    Kicsit kezd bosszantani!
  • Framsen
    #513
    Sziasztok !
    Feltettem p3d v3 -at elindítom, tölt, majd fatal errorral kidob :/
    Ötlet ?
  • Hont
    #512
    Nálam is be van kapcsolva...Én nem vettem észre különbséget.
  • almostatys
    #511
    Ott biztos,hogy fut jópár dolog,de nem tudom,hogy mit szabad kikapcsolni. A Hyperthread nem baj,hogy be van kapcsolva BIOS-ban? Mert valahol olvastam egyszer,hogy a P3D nem szereti.
    Utoljára szerkesztette: almostatys, 2015.10.13. 10:47:53