5360
10823671771495363213.png

| Magyar fejlesztések | Prepar3D | Ultimate Realism Pack | Rendszerkövetelmények | PTA | CFG Tuning | AffinityMask Kalkulátor | Gyakran Ismételt Kérdések | X-Plane.Org

  • OOM Hiba




  • Helyes Library sorrend!




  • Ideális ORBX sorrend!





  • Miket kell még telepíteni esetleg?!





  • Sok gondot tud még okozni az Ö hiánya is!





  • Ez is fontos!





  • Elmentett Libraryból eltűnnek a scenery-k!


    Megoldás a C:\ProgramData\Lockheed Martin\Prepar3D v3 mappában lévő "scenery cfg" fájl törlése!
    Csinál egy újat és aztán be kellett olvastatni vele újra a sceneryket!



  • Szimulátor hardver-szoftver biblia





  • LOWW FlayTampa v2.7 csápok beállítása





  • almostatys
    #590
    A C/ProgramData/Package Caches mappába csomagolja ki és ott is hagyja utána,de azt már töröltem,mert 10 Gb-ot foglalt a C-n,peidg maga a feltelepített P3D az E-re van telepítve. Lehet,hogy nem kellett volna törölni azt a 10GB-os mappát?Bár nem hinném,hogy ez lenne a gond,mert arra hivatkozik,hogy meg van nyitva egy mappa vagy egy fájl.
  • Hont
    #589
    Lehet hogy hülyeséget mondok, de nem lehet, hogy mikor telepítésnél kicsomagolja egy ideiglenes könyvtárba (valahol az APPDATa-ban)
    lehet, hogy onnan nem törlődik?
  • almostatys
    #588
    Kivettem a pipát,majd Alkalmaz és OK-t nyomtam,de utána újra írásvédetté tette és nem engedi átnevezni továbbra sem. Ez nekem is fura volt már régebben is,hogy egyszer engedi átnevezni az adott mappát,egyszer meg nem.
  • Hont
    #587
    Hmmm....!
    Pedig valami egyszerű a megoldás!
    Ha jobb klikk-tulajdonságok menűben kiveszed az írásvédetségtől a pipát?
  • almostatys
    #586
    Hát ez nem enged semmit. Feladatkezelőben nincs benne,újraindítottam a gépet,torrent kliens kikapcsolva,de nem engedi átnevezni. :-( FSX most gond nélkül átnevezhető,valamikor meg ahhoz nem enged hozzányúlni.
  • Hont
    #585
    Feladat kezelőben nézted a futó folyamatok között?
    Vagy indítsd ujra a rendszert és mindjárt ahogy elindul próbáld át nevezni!
    (Pl torrentek között nem fut?)
  • almostatys
    #584
    Amikor át akarom nevezni,azt írja,hogy nem nevezhető át,mert egy mappa vagy egy fájl meg van nyitva egy másik programban. Pedig nincs is megnyitva semmi. Amúgy engedi az új mappa létrehozását a P3D mappán belül.
  • Hont
    #583
    Ir valami hibaüzenetet, mikor át akarod nevezni?
    Ha bemész a v3 mappába oda hagy új mappát csinálni?
  • almostatys
    #582
    Win7 64bit
  • Hont
    #581
    Milyen OP használsz?
  • almostatys
    #580
    Minden engedélyezve van. Egyszer az FSX-et nem enegdi átnevezni,egyszer meg a P3D-t. Most épp az FSX mappa átnevezhető,de a P3D mappa nem. Valamikor fordítva van és nem értem én sem,hogy ezt mi szerint szabályozza.
  • Hont
    #579
    Az meg hogy lehet...? Milyen jogaid vannak az OP-n?
  • almostatys
    #578
    Nem engedi átnevezni a Prepar3Dv3 mappát. :-(
  • Hont
    #577
    Igen, bár egyenlőre LHBP a szokásos módon nálam is hiányos.
    A telepítés idejére nevezd át "Prepar3Dv2" re és úgy telepítsd aztán írd vissza és az összes LHSIM cuc működik!
    LHPR nél a szélturbinák hiányoznak, de az v2.4 is!
    LHDC-nél van laier gond, de az meg volt v2.4 is!
    A fények fantasztikus reális módon néznek ki!
  • almostatys
    #576
    LHSIM-től az LHBP-t is sikerült felrakni P3Dv3-ra?
  • Hont
    #575
    Én most egy 2 éves driverrel a v3-t raktam fel, de le vagyok nyűgözve!
    Egyenlőre én is Magyar hont akarom belőni, ami hellyel közzel megy is!
    Most ORBX szivat egy kicsit, sorrend gondjaim vannak! Az LHSIM kiegészítők gyönyörűek! Wienna Tampa szintén!
    Meg hát Zlin! Feltettem a HD TreeS csomagot! Nagyon szép!
    Holnap megpróbálok löni egy- két képet!
  • Clidey
    #574
    Én sosem voltam ilyen bátor mint te... :) Win10 + ATi kártya...nem egy jó ómen az FS számára szerintem... :(

    Egy kis helyzetjelentés: Végre letúrtam minden FS-t a gépemről, gondosan kitakarítottam a registry-t is, és új lappal kezdtem.
    Egyelőre csakis a P3D v2.5-öt tettem fel. Noha még nem sokat bírtam tesztelni, de amíg futott, azt totál stabilan és szépen tette csakúgy mint az előző installkor. Jelenleg az alap szimulátoron kívül a saját, erősen megnyirbált - szinte csak európai légitársaságok repülőgépei - AI pakkomat másoltam be, és telepítettem a Carenado Seneca V-öst (amit már megbántam, de mostmár mindegy).
    Scenery-k közül még egyet se raktam fel, viszont az ORBX-éktól feltettem az OpenLC Európai területét, a Base-t és a Vectort is. Igaz iszonyat sok helyet foglal, de úgy néz ki megérte! Természetesen install után egyből húztam fel a Dunakanyarba tesztelni, és hát meglepődve tapasztaltam milyen szép lett kicsiny országunk ezen területe is! Természetesen nem egy Laci bácsi féle MAS-X, de nem is vártam tőle olyan minőséget - elvégre ORBX-ék mégis csak az egész földgolyóbist megcsinálták...mi meló lehetett...!

    Pár kép ízelítőül:

    Hármashatárhegy:



    Leányfalu - Tahitótfalu:





    Vác és a Naszály:



  • Hont
    #573
    Már fent volt az is! Végig próbáltam az összes Win10 írt drivert és most egy tavalyi Asus lemezre írttal volt hajlandó elíndulni a P3Dv3.
    Röhej!
  • [HUN]FaTaL
    #572
    Tedd fel a legújabb beta drivert, bugokat is javítottak, a windows updaten lévő driver egy bughalmaz.
  • Hont
    #571
    Kérem tisztelettel!
    Letöröltem a W10 javasolt ATI CC drivereket és feltettem azt, amit 1 éve a R9 290 hez adtak gyári lemezt!
    Igaz, hogy a Benchmark 1.0 -ás 2300 pont helyett csak 2018 pontot csinált, de a P3Dv3 simán megy vele...
    Sőt! Szerintem jobban mint a v2.4 verzió! Sokkal szebb és sokkal gyorsabban is tölt!
    Ami furcsa volt, hogy én nem találtam addonscenery mappát!
    Ti hova másoltátok be a sceneryket? Én "Addon scenery" mappástól mindenestől és úgyan ugy beolvastattam a Libraryba.
    Bécsi legujabb Tampa produkt baromi gyönyörű! Ifly még nem működik, de a default gépekkel 40 környéki FPS-l igazán ki elégülnék.
    Nekem sokkal jobban tetszik mint az előző verziók!
  • Hont
    #570
    Nekem meg eddig csak ATI volt...
  • Clidey
    #569
    Persze, a nagy számok törvénye alapján előfordulhat. :)
    Minden esetre már elfogyasztottam pár Nvidiát a hosszú évek alatt, és még sosem volt gondom velük az FS-el kapcsolatban. És ugye az FS bibliájában is benne van: FS-hez csak Nvidia! :D
  • Zpogi
    #568
    Az Aerosoft-osra gondoltam nem az LHSim-esre, de azért köszi, ha nincs másik akkor megveszem azt.
  • Hont
    #567
    Á!
    A VRM 1 78c' a VRM2 80c' 1gy óra PRIM64 után! A Proci 4.8Ghz-en 60-62 c' között.
    Normál használat közben (pl P3Dv2.4 ) VRM1 68C' VRM2 65C' a CPU meg 50C' meg áll!
  • nibron
    #566
    Pedig a következő ötletem a meleg lett volna. Biztos nincs melege? Stressztesztet próbáltad már a vidire?

    Tibi! Nvidia-nál is láttunk már ilyet, de ott az energiakorlátozás kikapcsolása és a megfelelő hűtés megoldotta a gondot.
  • Hont
    #565
    Pont most szereztem be két ref R9 290-t HK vizblokkokkal...
  • Clidey
    #564
    Tehát ATi... gondoltam... :) Ha van rá lehetőséged - akár csak próbából is -, cseréld le egy Nvidiára, és meglátod, egy csapásra meg fognak szűnni az ilyen jellegű problémáid!
  • Hont
    #563
    Az ki van kapcsólva! Már mint a energiatakarékos mód! Már 3 drivert próbáltam! Mindegyiknél ugyan az a helyzet!
    De érdekes, mert van olyan gép és olyan reptér, ahol elindul, aztán elemelkedés után pár másodperc és befagy a kép, a hang megmarad és alul jobb oldalon bejön a "P3D számára nem engedélyezett a grafikus hardver".
    Aztán bárhova kilikkelek egyet az ablakba egyből ki is lép a programból..
    Ja a kártya egy Asus R9 290 DC II.
    Utoljára szerkesztette: Hont, 2015.10.18. 11:20:39
  • Clidey
    #562
    Én is arra tippelek mint nibron, hogy itt a videokártyád gyártójával lesz a baj...
  • nibron
    #561
    Az utóbbi üzenetből driver hibára következtetek (még nem találkoztam vele), ati kártyád van? Viszont ami előtte volt amikor az illesztő nem válaszol, az lehet az energia ellátás problémája. A vezérlőpult energiaellátási sémában a pci-express kapcsolati állapot energiagazdálkodását kapcsold ki. Amit elállítottál csináld vissza.
    Utoljára szerkesztette: nibron, 2015.10.18. 10:34:10
  • Hont
    #560
    Elvileg igen, de a v3 hoz lesz új telepítő valószínű hamarosan!
  • szabeszka
    #559
    FSX IFly 737 NG 3.2.1 mondjuk megfelelő a P3D v3-ra, hogy az épületek látszódjanak LHSim Liszt-nél ?
  • Hont
    #558
    ""P3D számára nem engedélyezett a Grafikus hardver!""
    Erre valaki valamit?
  • Hont
    #557
    Röhej, de ez van!
    LHSim forum
    Érdemes át futni...
  • Framsen
    #556
    Igen, nekem azóta nincs gondom vele, sőt azóta többször újratettem, windows-t is, mindig beleteszi magától azt a dll -t. Te is rakj rá iFly -t, mint #Hont :D
    Utoljára szerkesztette: Framsen, 2015.10.17. 14:22:51
  • Hont
    #555
    Az a minimum, hogy legalább mi támogatjuk az LHSim csapatát!
    Az a 6000Ft meg vicc kategoria azért az addonért!
    LHBP
  • Clidey
    #554
  • Zpogi
    #553
    Sziasztok!

    Esetleg, ha lenne valakinek egy linkje, P3D V2 Budapest scenery-hez, elküldené nekem privátban?

    Köszönöm előre is.
  • Hont
    #552
    Köszönöm a tanácsaidat!
    Mivel 2x8GB kit volt, így egyben küldöm vissza...(remélem ennél csak jobbat fognak küldeni.) :)
    Ezzel a konfiggal egyből elsőre sikerült telepíteni a v3-t! (Milyen meglepő mi...)
    El is indul, de most meg VGA driver gondja van! Először csak annyi volt, hogy a "VGA illesztő nemválaszolt, majd helyre állt"!
    Aztán kicsit megnyújtottam az időtúllépési keretét. Ekkor már azt mondja, hogy a P3D számára nem engedélyezett a Grafikus hardver!
    Most megpróbálom a legujabb bétát (15.10b) Ha ez se lesz jó, akkor marad az FS9!
  • nibron
    #551
    Élettartam garancia nem a te életedre, hanem a termék a gyártó által meghatározott élettartamára vonatkozik. Az elektronikai alkatrészeknek többnyire 5 év az élettartamuk. A memóriáknál 10 év szokott lenni, a gar.levélen fel van tüntetve a lejárat, és általában működik (pl. az aqua-nál simán), már kellett használnom. Ha jó pár éves a cucc és már nincs akkor kapsz egy másik típust. Memóriánál nagyon oda kell figyelni a csere darabra ha nemcsak az a két modul kerül be, hanem már meglévők mellé rakod be, mert elég könnyen nem férnek meg egymás mellett (leggyakoribb hiba, hogy látszólag működik, de nem az előírt sebességen, hanem alacsonyabb frekin, pl. 2400 helyett csak 1600-al). Az eladónak/szervíznek az az érdeke, hogy minél előbb túl legyen rajtad, ilyenkor célszerű velük cseréltetni a ramokat, szenvedjenek meg vele ők, neked csak a végeredményt kelljen tesztelni, és teszteld is mielőtt elhozod (a sebességet is). Ha nem így teszel és nem jók az új modulok együtt, csak külön-külön, akkor a szervíz elutasíthat, nem bontanak fel több csomagolást.
    Utoljára szerkesztette: nibron, 2015.10.17. 09:19:40