5360
10823671771495363213.png

| Magyar fejlesztések | Prepar3D | Ultimate Realism Pack | Rendszerkövetelmények | PTA | CFG Tuning | AffinityMask Kalkulátor | Gyakran Ismételt Kérdések | X-Plane.Org

  • OOM Hiba




  • Helyes Library sorrend!




  • Ideális ORBX sorrend!





  • Miket kell még telepíteni esetleg?!





  • Sok gondot tud még okozni az Ö hiánya is!





  • Ez is fontos!





  • Elmentett Libraryból eltűnnek a scenery-k!


    Megoldás a C:\ProgramData\Lockheed Martin\Prepar3D v3 mappában lévő "scenery cfg" fájl törlése!
    Csinál egy újat és aztán be kellett olvastatni vele újra a sceneryket!



  • Szimulátor hardver-szoftver biblia





  • LOWW FlayTampa v2.7 csápok beállítása





  • Hypo #990
    szép nagyon, mondjuk en még ilyen szineket a balaton felett nem lattam de az nem von le semmit a csodas kepekbol, de nyari idoben eleg pocsolya kinezete van a zold minden arnyalataban, vagy nem latni a melegtol a végét:) hidegebb idoben meg a talaj elenkebb a viz marad a valami spenot szeru:)
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2016.02.16. 13:22:26
  • Hont
    #989
    Köszi!
    Ma is a Balaton körül voltam:


    Utoljára szerkesztette: Hont, 2016.02.15. 20:44:56
  • Clidey
    #988
    Na ez egy brutál jó kép!
  • szabeszka
    #987
    jaja, nálam is volt vmi hasonló, de akkor egy bug-os gép lett beállítva kezdésnek, ezért halál volt azonnal. magyarul a p3d-t nem tudtam elindítani. aztán cfg delete is .....
  • Hont
    #986
    Meg van a megoldás!
    A C:\ProgramData\Lockheed Martin\Prepar3D v3 mappában lévő "scenery cfg" fájlt kidobtam!
    Csinált egy újat és aztán be kellett olvastatni a sceneryket!
    Most öröm van!
    Azért kiváncsi lennék,mi cseszte össze...
  • Hont
    #985
    Sajkodi öből!
  • Hont
    #984
    Nekem is fent van, de nem az a gond, hogy nincsenek konvertálva a texturák, hanem bemásolom a P3D Addons mappába, majd a libraryval kikerestetem, beállítom a sorrendet, elmentem, de nem mentődik el...Amikor újra megnyitom a library-t, hült helye az előbb elmentett cuccnak...
    Közben vissza vittem a C172-t Bécsbe, nehogy aggódjon a tulaj...


    Utoljára szerkesztette: Hont, 2016.02.13. 15:48:38
  • szabeszka
    #983
    Nekem sokkal simább a prepar v3, ha fent van az FSX Steam valahol a gépen. Az LHSim freeware cuccok pl az fsx-ből van átvezetveés töéletesen működik. Sőt, az Opus Weather-t is így lehet használni, legalábbis nálam....
  • Hont
    #982
    Nem tudom...Csak azokat tudom bevinni, amik be is írják magukat!
    Most az bosszant, hogy az LHSim cuccokat se tudom addig használni, amíg nem jövök rá, hogy mi a gond!
    Pedig azért a Hu VFR-hez legalább az L.P. jó lenne...
    #979 Jó kis kereplő nem?
    Utoljára szerkesztette: Hont, 2016.02.13. 11:44:50
  • Clidey
    #981

    Nem lett valamitől írásvédett a fájl vagy a könyvtár?
  • Clidey
    #980
    36
  • Clidey
    #979
    Hogyne ismernénk a kis Brave-et!
    Sőt, van neki egy tesója is!

  • Hont
    #978
    Csak az ORBX cuccok vannak fent egyenlőre.
    (Base,LC euro, Vektor + HD trees )
  • szabeszka
    #977
    FTX HD Trees van rajta? Milyen textúra/mesh csomagot használsz?
  • Hont
    #976
    Ez meg már Balatonalmádi...
  • Hont
    #975
    Ma megelőlegeztem a tavaszt a Bakonynak!
  • Hont
    #974
    Hogy a rákba tudom javítani a Libraryt?
    Valami szét cseszte valószínű és most hiába mutatok meg neki egy elérési utat és mentem el, betöltésben még se jön elő és a Libraryból is eltűnik...
  • szabeszka
    #973
    Piper 25 vagy 36 ?
  • Hont
    #972
    Értem!
    Nem hiányzik...?
    Ismeritek ezt a kis dögöt?
  • [HUN]FaTaL
    #971
    Olvasom a topicot, de szimulátorozni nincs időm :(
  • Hont
    #970
    Szia Ádám!
    Mi van Veled? Hogy vagy? Rég hallottunk felőled!
    Köszi az infót, én is így gondolta!
  • [HUN]FaTaL
    #969
    Ha megfordítod a betűjeleket, akkor jó lesz (csak esetleg a többi cucc bolondul meg, ami azon a meghajtón van).
  • Hont
    #968
    Költöztetnem kell a P3D egy nagyobb meghajtóra,mert kihízta a helyét...!
    Szerintetek át tudom az egészet egybe másolással helyezni? Persze a meghajtót utána átnevezem a mostani névre...
  • Clidey
    #967
  • Clidey
    #966
    Na hát akkor tényleg nem értem, nálad miért csak 63% a memória foglaltság. Nekem ugyan ezek vannak feltelepítve. Az OpusFSI-t a tesztkor direkt nem futtattam, sőt, felhőzet sem volt... Nem értem...
  • Hont
    #965
    Elkezdtem össze szedni azokat a dolgokat, amik fontosak lehetnek mindenkinek...
    Hogy ne kelljen elszúrni egy csomó időt a keresésekkel csináltam egy lapot "GyIK" néven ide a menübe!
    Ha van olyan dolog, ami szerintetek jó ha nem kallódik el, akkor jelezzétek és berakjuk!
  • Hont
    #964
    Nincs. Csak FS9, de az se hibátlan! Ott is 40FPS a max és 3D ben az is akadozik!
    A P3D-nél a gépválasztó ablakban forgó aktuális gép is darabosan forog!
  • Hypo #963
    figyu fsx ed van fent tiszta? azon mit produkál a konfig?
  • Hont
    #962
    Orbx Base, ORBX LC Eur, ORBX Vektor, LHBP, és semmi más!
  • Clidey
    #961
    Ó, nagyon köszi!
    Esetleg a körülményekről lehet tudni valamit? Milyen scenery-k futnak épp, milyen további add-onok (REX cuccok pl.)?
  • Hont
    #960
    JAj!
    Ezzel meg még én is tartozok, de teljesen kiment a fejemből...
  • Clidey
    #959
    Közben csak nem hagyott nyugodni ez a VAS-probléma. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy hiába van valakinek egy high-end cucca 96,4GB memóriával meg 49,2GB-os videokártyával, nem tud egy rendes eprócsot megcsinálni LHBP-re ha egyidejűleg ORBX cuccok is telepítve vannak.
    Az lenne a normális, ha tele lenne a net segélykérő hozzászólásokkal minden FS-el foglalkozó fórumon.
    Böngészgettem az utóbbi napokban sokat e témában, és azt tapasztaltam, hogy gyakorlatilag elenyésző számú júzernek van ehhez hasonló problémája. Ezt rendesen furcsállom...
    Viszont szörfözéseim közepette a sok semmitmondó hozzászólás közt ráakadtam a gyöngyszemre! Az egyik fórumozó megosztotta ezt a linket, hátha tud segíteni vele a topiktársának. Hogy neki segített-e, az nem derült ki a hozzászólásokból, de én tettem egy próbát. És láss csodát! Működik! Eltűnt a vindóz csilingelése, a hibaüzi dobálása és a P3D asztalra kidobása!
    Először az Aerosoft A320-al próbálkoztam Stockholm repterén, ahol korábban már betöltődés után egyből sipítozni kezdett a vindóz a háttérben. Ezúttal viszont tökre kussban maradt. Ezen felbuzdulva emeltem a tétet. A csilingelésbiztos LOWW-LHBP az NGX-el. Megérkezvén a 31R-ra, az én legnagyobb megelégedésemre a vindóz ismét kussolt mélyen. Végül előhúztam ingujjamból az aduászt: LOWW-LHBP a PMDG777-el, mely szinte minden esetben csilingelős-P3D elhalást eredményezett a fájnelen. Hát...tádáááám! Semmi csiling, semmi cétédé! Vígan lebegtettem a betonra, s az apron-on sem volt CTD-közeli helyzet, vígan forgathattam a kamerát kívül-belül!

    Juhéjj!! Problem solved!!

    Szóval akinek hasonló gondja akad a jövőben, melegen ajánlom a fenti link használatát! (Érdekes amúgy, hogy eddig az ide járók között sem volt senkinek itt ilyen problémája - legalábbis nem tette szóvá itt e topikon...)
  • Hont
    #958
    Ezen a frekvencia kérdésen én is agyaltam!
    De akkor a készített vidónak "másnál" akadás mentesnek kellene lenni. Nem?
    Az nem a képről készül, hanem a VGA kimenetről, vagy rosszul gondolom?
    RAM gond nem lehet? Az időzítés 9-10-9-27.
    Esetleg nem néznétek rá hátha ott nem ok valami?
  • Hypo #957
    hát amig 16x van nem gond mivel lefelé kompatibilis és nem hiszem hogy ez okozza nálad a gondot. ellenben a monitor felbontas HZ talan de nem nagyon kene annak se max a viuzalis minosegen latszani nem a sebessegen
  • Hont
    #956
    Annak van jelentősége, hogy a PCi-e v2 vagy v3?
    Elvileg a R4E lap az tudja a v3-mat. A GTX980TI is.
    Ellenben a GPU-Z meg ezt írja:
  • Hypo #955
    en mondjuk mindent full screenben jatszom nem ablakban ergo nalam semmi meretezes nincs a nativ felbontason jatszom 1920x1080 60HZ
  • Hypo #954
    amint hazaérek meglesem nalam
  • Hont
    #953
    Na akkor itt én némi fogalomzavarban szenvedek...(Lehet hogy öregszek és hülyülök, vagy mindig ilyen hülye voltam, csak eddig nem vettem észre...)
    Most meg egy ilyen ablakkal találkoztam a controlpanelen:
  • Hypo #952
    hat nativ felbontas vagy semmi egy lcd-n minden ami mas az szarabb, De komolyan nem tudom mi lehet a gond, mert masok kisebb hardveren is P3D videokon szep grafika es semmi microlag....
  • Hont
    #951
    Sajnos nálam nincs olyan...:(
    #946 Egyébként végig csináltam ezt amit Hypo ajánlott!
    Annyit értem el, hogy a felbontásom most 1862x1048 lett! A kép össze húzása végett! Persze a P3D is ide van állítva, de nem lett jobb!
    Most a HT be van kapcsolva és az AM=255. Talán még ez a legjobb . Ha 84 re rakom, akkor a cpu csak 50%-on megy a vga meg 25%.
    Így van 30-40 FPS-m, bár néha leesik 22-26 közé.
    A microlag megmaradt...
    Ja! Miért nem tudok kettős keresztet írni? Valami megváltoztatta azt a billentyű parancsot és most egy szerkesztő kereszt és egy szöveg menű jelenik meg...
    Utoljára szerkesztette: Hont, 2016.02.08. 08:05:58