1142
Oculus Rift virtuális sisak.
  • MasterMason
    #141
    Ami engem aggaszt az az, hogy sehol nem lehetett olvasni még olyat, hogy az oculus mondjuk konkrét szerződést kötött volna valamelyik panelgyártóval. Pedig ez volna itt az első, az Oculusnál nagyrészt szoftver vonalon erős emberek vannak, lásd Carmack. De ennél az eszköznél az elsődleges problémára valamelyik fejlett oled gyártó céggel való fejlesztési és gyártási megállapodás lehetne...
  • XeroX
    #140
    Üdv, először regisztrálj a developer.oculus.com -on, majd menj a SHARE menüre és ott válaszd a DK2 ready almenüt jobbra.
    Itt kb. 20 demót már letudsz tölteni amik nagy része már támogatja a DirectToRift HMD módot (nem kell extended desktop).
    Rengeteg progit demot kipróbáltam már az elmúlt 3 héten, van saját adatbázisom a fejlesztésekről, ezeket majd megosztom.
    A demókat is feltölteném, de a verziókövetés miatt célszerűbb a developer oldalról leszedni..
    Tegnap kipróbáltam a The Rift Game -t "Rift" Online MMORP -t az oculussal, alpaha verzióban működik, a head tracking darabosan működik, játszani még nem lehet így de fejmozgatás nélkül már sétálgathatunk a világban. (Ma csinálok egy CAM videót róla)
    Készítettem ma egy CAM videót az egyik demóról, 1080p kamera a szemüvegbe, kicsit nehéz volt belerakni de meglett, itt a link:


    A Tuscany demóból ezt töltsd le : Tuscany Demo DK2
    Ha megvan, az Oculus Dirkt to HMD módba, majd indítsd el a: Tuscany_DirectToRift.exe -t.
    Felhívom figyelmed, hogy amikor jobbra vagy balra nézel gyorsabban, a kép szaggat nálam is, pedig nekem igen combos gépem van.
    Jó szórakozást, ha gondolod felrakom a Quake2 -t amit kicsit átszabtam, ott beszarsz :)


  • LeBigMac
    #139
    Sziasztok! Tegnap megerkezett az oculus rift dk2, de sajnos a beallitasok utan kiprobalhato irosztalos demon kivul nem mukodik mas rendesen. Raadasul az is szaggat, alacsony az fps,pedig a konfig biztos eleg kell h legyen. Lehet h valami szoftveres problemam van az akadas miatt?A tuscan demo ablakba jelenik meg es ha athuzom a riftbe akkor mukodik. Ha jol tudom ennek valahogy mashogy kellene tortennie . Az lfs-sem akar sikerulni, azt is hasonlo modon probaltam ablak modba athuzni. Ha esetleg valaki tud segiten szivesen varom a tippeket. Koszi!:)
  • skinnyman
    #138
    Hat nem tudom. Allitolag jovore mar ki akarnak adni egy consumer valtozatot, de szerintem jovore nem nagyon lesz meg 5" (telo meretu) kijelzoben 4K, plane ha az OLED vonalon gondolkodunk. A vas ala meg megint egy masik kerdes. Ha jovore akarjak kiadni, akkor sztem valszeg csak QHD felbontasa lenne (4* 720p). Igazabol valamilyen szinten a 720p is mar elvezheto, pixeleket pedig latni lehet a 4K-n is majd meg boven (ahhoz hogy ez ne igy legyen, legalabb 8K/16K/32K kene hosszutoavon szerintem, de arra aztan meg jo sokat - kvazi evtizedeket - varhatunk)
  • Solt
    #137
    Pedig elég egyértelmű, hogy a DX12 / Mantle elterjedése előtt ebből nem sok minden lesz.
  • MasterMason
    #136
    Oké oké, de most már valamit kéne nekik villantani is, mármint oculusnak. Mert az egy dolog, hogy megvette őket a facebook. De hogy lesz ebből 10 milliós eladás azt senki nem tudja. Ugyanis ennyit kell eladni oculusból ahhoz, hogy a kétmilliárdos befektetés megtérüljön, és akkor még nincs haszon. Viszont csak akkor fognak tudni eladni 10 milliót ebből ha tökéletes lesz a kép, akkor lesz tökéletes a kép ha minimum 4K-s kijelző lesz benne, viszont ha 4k-s felbontáson kell futtatni a játékokat, akkor ahhoz meg olyan szgép is kell.

    Szóval egy 22-es csapdája ez, és bizony a sok sok duma után már jól lenne látni egy eladható terméket, amelyre nem azt mondják, hogy fejlesztői változat.

    Már 15 éve is tudtuk, hogy ez lesz a jövő, sőt én anno tíz éve próbáltam a "régi oculust", ami egyébként megbukott mint az állat, nem is csoda, hiszen akkor 300 ezer forintért akarták adni nagyon vérszegény megjelenítéssel.

    Volt 15 éve is HMD, nem kellene úgy csinálniuk mintha ez valami új dolog lenne vagy mintha oculus találta volna fel a spanyol viaszt, inkább most már be kéne fejezni, hogy végre annyi év álmodozás után, tényleg lehessen használni ezeket.

    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2014.08.28. 22:05:42
  • twi452
    #135
    ideje volt már megmutatni nekik :DD
  • MasterMason
    #134
  • skinnyman
    #133
    Megjott tegnap a Cardboard, komoly cucc. :)
    A telo giroszkopjaval egeszen hasznalhato, kb az Oculus DK1-hez hasonlithato az elmeny (bar azt csak rovidebb ideig probaltam). Galaxy Nexus-nal legalabbis, mert annak csak 720p a kijelzoje, N5-el az 1080p kijelzovel joval elesebb, szoval ilyen szempontbol meg jobb is :) De itt latom tenyleg, hogy hol lesz ertelme a 4K kijelzoknek mobilokban, mert az 1080p meg mindig az erosen pixeles kategoria :) A szem felbontasahoz hogy tenyleg eleg eles legyen, igazabol siman 8K vagy 16K kene also hangon, de mondjuk kerdes, hogy fognak-e ilyen kijelzos mobilokat gyartani, mert szabad szemmel ott mar tuti h semmi kulonbseg a 4K-hoz kepest akkor sem ha egy centirol nezed.
  • MasterMason
    #132
    Elite dangerous natív támogatja már a or-t, 60 euró a béta, és marha jó. Persze, csak ha szereted ezt a játékstílust.

    400 milliárd csillag lesz az ED galaxisban (Az egész tejút!), 160 ezer valós adatok alapján a többi pedig tudományos minták alapján betáplálva. :D Gyakorlatilag egy csillagászati planetáriumban játszódik a játék. ;) A galaxy maptól biztos elélveznél már most. :D

    Egy kis kedvcsináló.

  • XeroX
    #131
    Játéktesztek röviden:
    A team Fortress 2-vel kezdtem, viszonylag egyszerű volt elindítani.
    Elég pörgős játékmenetben 5 perc után kifordult a gyomrom, majdnem kiraktam a vacsit.
    Próbáltam még pár játékot: HalfLif 2, Estranged: Act I, de azok csak 2D módban voltak hajlandók futni.
    A Steam VR beta működik, de vannak hibái.
    Megnéztem a TriDef3. de a head tracking nem működött, a VorpX -nek nincs próba verziója így kimaradt a tesztből.
    Néztem régebbi játékokat: quake, quake2, Duke3d ezek sem mentek, valami hiba mindig volt.
    Az extended dektop móddal sokat szenvedtem mire használni tudtam. (rossz méret, forgatás, elsődleges, másodlagos stb.)
    Végezetül leszedtem a Quake 2 vr dk2 1.9.3 -at (single player demo), ami futott de a riftben duplázta a képet (jobb és bal szem is dupla kép), megoldást nem találtam rá, így letöltöttem egy régebbi verziót a 1.9.2 -őt, ami rendesen működött, de ebben csak multi volt.
    Összehegesztettem a két verziót aminek a vége egy rendesen futó demó lett.
    Nekileselkedtem a régi kedvencnek, játék közben csak párszor szédültem meg, de 5 -10 perc után ismét refluxos hányógörcs jött rám.
    Lehet, hogy ennek a rosszullétnek köze van ahhoz, hogy extended desktop módban futottak. (remélem)
    A DK2 demók mind mennek (űrséta, búvárkodás, múzeum, horror, stb.) ezekben szédülés előfordul, de gyomorkifordulás nem.
    Megvárom a VorpX vagy a TriDef 3D Direct HMD támogatást, majd azzal próbálkozok újra, addig hanyagolom.
    Próbálkoztam a Unity -val, összeraktam egy kis demót, de be kellett látnom, hogy kevés vagyok hozzá :)




    Utoljára szerkesztette: XeroX, 2014.08.24. 13:55:34
  • Inquisitor
    #130
    Valami ilyesmi esetleg? (3:10-től érdemes figyelni)

    Persze ez egy korai prototípus, így használva brutálisan kicsi felbontással.
  • Neocortex
    #129
    ahogy vesszük, a lencsék folyamatosan közelre fókuszálnak hogy a kép éles legyen, a két szemgolyó irányvonala viszont szinte párhuzamos szöget zár be mintha távolra néznél amikor a játékban épp egy távoli pontra nézel.

    A fókuszálás problémát csak úgy lehetne kiküszöbölni ha a kijelző képes lenne a fénysugarak irányát is befolyásolni, jelenleg minden pixel egy adott pontból szórja szét a fényt, hogy ez máshogy történjen ahhoz valami egészen új kijelző technika kéne. Akkor lenne igazi depth of field

  • hungary27
    #128
    A Rift-nél pedig pont a távolba kell fókuszálni nem?
  • Neocortex
    #127
    beleégni biztos nem mert a szemgolyót mozgatjuk, nem statikus. Viszont a ciliaris izmoknak és magának a szem lencsének sem természetes hogy a szem folyamatosan ugyan arra a nagyon közeli távolságra fókuszál, ez a probléma a sok monitorozással is.

  • MasterMason
    #126
    Nemtom, nyilván ezek azért már nem katódsugaras kijelzők, na de nincs ez túl közel a szemhez? Vagy nem fog "beleégni" ez a diamond pentile mintázat?
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2014.08.19. 01:02:36
  • Neocortex
    #125
    én meg merem kockáztatni hogy talán még jobb is mint a sima monitor. Mivel ott egyenesen egy kis téglalapot bámulsz órákon át. Itt pedig kitölti a teljes látómeződ, tornáztatod a szem-izmaid miközben jobbra balra föl alá nézel.
  • MasterMason
    #124
    Az jutott eszembe, hogy nem rontja ez a látást hosszú távon? Van valami a hozzá adott papírban arról, hogy mennyi használatot javasolnak, vagy bármennyit lehet? Gondolom, hogy azért ez fárassza is a szemet ha órákat használja egyhuzamban az ember.
  • MasterMason
    #123
    Hajolj a monitorod elé úgy kb 5 centire, plusz tegyél elé egy lencsét és ugyan ezt fogod látni... Sajnos ahhoz, hogy teljesen élvezhető legyen kell majd a 4k... ami négyszer annyi pixelt tartalmaz mint a 1080p. Ott már annyira sűrű lesz a pixel rács, hogy nagyságrendekkel szebb lesz.
  • XeroX
    #122
    A sok Oculus Rift Game printscreen ami neten van az mind a számítógép monitorról készült, amint tényleg szép, azt a minőséget vártam a szemüvegben is.
  • XeroX
    #121
    Egy bajom van a szemüveggel, hogy a képe fekete pont rácsokból épül fel, olyan mintha a képet egy fekete dróthálón keresztül nézném.
    Itt a kép, hogy miről is beszélek:

    Élvezhető a játék, igaz kicsit zavaró, de remélem a végleges verzióban rendes képet ad majd.
    Nagyítsd ki a képet és látod miről beszélek.
    Utoljára szerkesztette: XeroX, 2014.08.18. 21:56:32
  • twi452
    #120
    nyomjad a war thunder-t az támogatja szépen :)
  • XeroX
    #119
    Pár dk2 demó nem indul, azt a hibát adja:
    Oops! The game crashed. The crash report folder named ....
    Még nem találtam megoldást, a fejlesztő sem válaszolt eddig.
  • XeroX
    #118
    Üdv!
    Aki használja már a DK2 -őt, írjon rám priviben, mert több kérdésem is lenne, esetleg talán én is tudok segíteni.
    A használata először szédülést okozott, de lassan szokva (pár óránként 2-3 perc) 4 nap múlva megszűnt, gond nélkül forgatom a kamerát és a fejemet.
    A játékélmény leírhatatlan, de nagyban függ a játéktól.
    A VorpX még nem megy direct HMD -n , a TriDef-3D -vel sem boldogultam, így más játékot nem tudtam kipróbálni.
    Egyéb tapasztalatokat, beállításokat, how-to leírásokat is várok.
  • Inquisitor
    #117
    Ha jól értettem a TheVR tegnap esti DK2 unboxing live streamből, akkor a vevők 90%-a küzd beállítási gondokkal ... azért az okozhat ilyen gondokat szerintem.

    AMOLED meg igen tényleg jobb. Annyira jobb, hogy a True Player Gear az eddig Totem néven futó headsetjében szintén erre cserélte a kijelzőt a minap ... csak közben átnevezték VRnarvanak a szerencsétlen kütyüt.
  • skinnyman
    #116
    Nem vicc, itt az eredeti cikk: link
    Es az IPS-nel sokkal jobb az AMOLED erre a celra.
  • benőmenő
    #115
    Azt nem tudom, hogy egy az egyben ugyan az a panel van-e benne, de pont azért raktak bele oledet, mert azzal tudták megoldani, ami a lentebb linkelt villódzást is okozza.
  • SirAlo
    #114
    Ertem, szerintetek ez valos hogy a galaxy note 3 kijelzo van benne ? Szerintem IPS kijelzot jobb lenne hasznalni mert nagyitva jobb kepet ad mint a Super Amoled . http://phandroid.com/2014/07/31/oculus-rift-teardown/
  • benőmenő
    #113
    Az lcd motion blurt próbálják ezzel kiküszöblöni, hogy még kevésbé hányjon be tőle az átlag júzer.
  • SirAlo
    #112
    A DK2 miert vibral ? Sokkal jobb a szine is mint a Dk1-nek , viszont nem ertem az mitol vibral
  • Marcinko
    #111
    Húúúú mondom 13 új hozzászólás , itt vannak az első magyar tapasztalatok a Rift dev 2 ről..... ........Hát nem........ezt megkajáltam
  • SirAlo
    #110
    Azt nem tudod hogy milyen ceggel szallitnak ? USPS-el ha kuldik nekem nem jo mert itt a posta csak a masik varosig hozza el , ennyiert meg nem lenne kedvem elutazni oda, viszont ha futarceggel akkor talan en is bevallalom
  • skinnyman
    #109
    Igen, a szallitas +19 dollar volt, viszont sikerult szereznem egy coupon codot hozza amivel lejott valami 15-20% igy osszesen kb 40 dollarra jott ki a 25 dollaros (NFC-vel egyutt) ideszallitva. Ennyiert nekem meg pont belefert a poen kedveert :)

    Itt van hozza FAQ, ahol pl irjak h milyen telokhoz jo foleg: link

    Amikkel en hasznalnam (Galaxy Nexus, Nexus 5) azok benne vannak a hivatalosan tamogatottak kozott is, de amugy azt irjak, hogy a legtobb modern Android teloval menni fog alapvetoen. Ugy nezem a legtobb tamogatott telo ilyen 4,65"-4,95" kepernyovel rendelkezek, 4.5" eleg kozel van ezekhez, sztem max kicsit igazitani kell hozza...

    Az egesz amugy ezt a projektet valositja meg: Google Cardboard, es ha korulnezel, lathatod, hogy peldaul a lencse onmagaban ilyen 10-20 dollarert szokott menni amit ajanlanak hozza, es eleg nehez is most azt beszerezni. Nem beszelve, hogy tobb mas dolog is hianyozna, amiket kene rendelni, szallitassal egyutt az ugy osszesen mar tuti h tobbre jonne ki, mint igy egyben. Engem foleg ezert gyozott meg, hogy igy egyben ennyiert megvegyem, meg ez a dodocase is egy eleg neves, minosegi cegnek nez ki.

    NFC amugy sztem mindosszesen arra van, hogy el tudjon inditani magatol egy appot a telon amikor belerakod, szoval nem lenyeges dolog, nem veletlenul opcionalis, elotte manualisan is elindithatsz rajta barmit.
  • MasterMason
    #108
    Csakhogy én ezt linkeltem: link

    Erre kérdezted, hogy van e developer verzió, én írtam, hogy meg kéne kérdezni, erre aztán írtad, hogy te tovább mentél vásárlásba és 19 dolcsiért meg szállításért már soknak érzed. :D

    Megkutyulódtak itt az üzenetek.
  • SirAlo
    #107
    annyiba kerul a karton szemuveg link
  • MasterMason
    #106
    Ezt biztos nekem írtad? :D Mert kétlem, hogy 19 dollárért meg lehetne venni azt a VR szemüveget, ha mégis akkor 1000 darab rendel, ma megyek érte. :D
  • SirAlo
    #105
    Kiprobaltam, kicsit tovabb mentem a vasarlasba es a 19$ ara felett meg 19 a szallitas, igy mar kicsit soknak erzem , igazabol csak lencset kellene szerezni valahonnan a tobbit megoldanam hazilag
  • MasterMason
    #104
    Elvileg van kontaktjuk, meg kellene tőlük kérdezni.
  • WhiteStar
    #103
    /facepalm
  • SirAlo
    #102
    Es milyen telefonokkal kompatibilis ? Nekem egy 4.5 inch-es androidos telefonom van, szerinted azzal jo lenne ?