103
Alvásparalizis - Alvási Bénulás
  • davidka003
    #23
    Tükör mondjuk az én szobámban sincs, mert idegesít.
    Az meg főleg egy indok ellene, hogy átjárót nyit a túlvilágra.
  • Master91
    #22
    Így van. Te érvelésed meg változtatja az életem, fasság az egész, nem léteznek ilyen hülyeségek.

  • tigeroo
    #21
    Ha ilyen hulyesegeket bevesztek nem csodalom hogy a tudatalattitok igy viselkedik, probalja kilokni ezt a sok humbugot magabol
  • Master91
    #20
    Népi hiedelem (pl. nagyanyám is betartja) meg jó pár ezotérikusos meg ilyesmi szerint a tükör a háló szobában nem jó, mert "át jön a rossz", a gonosz, rád telepedhet és baszogat téged


    Egyéni döntés hogy te leszeded vagy sem, lehet azért se szeded le mert már az "ördög" súgja a füledbe : "Ne szedd le kis barátom,jó az ott..."


    3 dolog ami 99999%-ban meg történt:

    - régen haverom arra kelt fel, hogy kint áll hajnali 3 óra körül az udvar közepén és néz fel az égboltra (tükör van a szobájába ), ő se tudja hogy került oda, nem alvajáró

    - barátnőmnek a szobájába van egy tükör, tudja hogy miért rossz ha van, még se bírom rá venni hogy leszedjük a falról, sólámpa világít úgy alszik el, tv-je megy, időzítővel ki kapcsolódik úgy alszik el ( mikor én nem vagyok ott )
    Egyszer ugyan így hajnali 3 körül arra kelek fel, hogy ő mászik ki az ágyból, seggel előre ( nem rendesen mintha te kilépsz oldalra, felkelsz ), és bár alig jött be fény , még is színtisztán láttam az arcát, meg a szemét. Esküszöm bármilyen istenre, hogy az nem az ő szeme volt ( persze lehet mondani hogy én is még félálomba voltam stb stb, de ezt láttam ) , ki volt teljesen tágulva, kis riadtság is volt benne eh, mind1.

    Szóval mászott ki, nézett rám közbe, mikor már állt már teljesen felébredtem, elkezdett az ajtó fele menni rá kérdeztem hova mész? Mikor ezt ki mondtam, meg gyorsította a lépteit, rá ordítottam hogy HÉ, akkor lefejelte az ajtót mert még gyorsabban akart menni, és akkor "vette észre" magát, de nem teljesen, mert gyorsan vissza bújt hozzám, zokogott és nem tudta hogy mi történt vele, nem ért semmit. Rá 2-3 percre jött rá hogy ott ébredt az ajtónál.

    - és akkor volt egy időszak mikor a barátnőm motyogott álmába. felkelek, fél álomba vagyok, hallom beszél....amint (!!!!!! pont akkor !!!!!!!) amikor már én is felkeltem ( ugye meg tudod különböztetni hogy mikor vagy félálomba és mikor kelsz fel, főleg ilyen speciális esetre, egyből ki megy az álom a szemedből) azonnal abba hagyta. és meg se moccantam, még is tudta mikor keltem fel....


    Lehet mérlegelni, és tudnék még mesélni is, én járok egy nőhöz akivel meditálok, csakrákat töltök stb stb, és ha előtte meséltek volna nekem ilyet lehet ki röhögöm.

    De nem.

    Át éltem én is sok mindent, és bizony vannak "furcsa" dolgok, ha tetszik , ha elhiszed, ha nem.


    Alvásos témára vissza térve, 4x éltem át ilyet kb. kegyetlen. Fekszek mint 1 darab fa, és nem tudok meg mozdulni, alig kapok levegőt, hörgök, végül rá jöttem hogy ha nagy erővel át dobom magam a másik oldalamra akkor feltudok kelni.
  • precise
    #19
    Nem, hol találok róla infót.
  • Master91
    #18
    Lehet gúnyolódni, de vedd le fél évre a tükrödet és majd meg látod...
  • tigeroo
    #17
    nekem van tükör a szobámban és volt ilyen alvási paralízisem is... csak nem...? *homlokára csap*

    ó jaj, gondolom valami gonosz démon ült rám a seggével aki egy másik dimenzióból jött át és közben kiszipolyozta az ektoplazmikus életesszenciámat
  • Vadnokedli
    #16
    És hallottál erről a tükrös dologról?
  • precise
    #15
    Van, de az ágyamból nem látom.
  • Vadnokedli
    #14
    Van tükör a szobában ahol alszol? Komoly kérdés. Meg mindenki akinek volt alvásparalízise.
  • precise
    #13
    Ez engem is érdekel, mert volt ilyesmim is.
  • precise
    #12
    Nekem olyan is volt, hogy valahogy annyira elfeküdtem a kezem, hogy teljesen elzsibbadt, jég hideg volt. Amikor felébredtem, és átfordultam, egyszer csak (még csukott szemmel) azt éreztem, hogy rám esik egy hideg valami, egy tárgy. Eléggé beszartam, de aztán láttam, hogy "csak" a kezem. Utána elég durva érzés ahogy megy bele vissza a vér.

  • Aquir
    #11
    Én szerencsére csak tudatos álmodás végső eseményeként csak részben érzékeltem ilyet régen, de nem tartott nagyon sokáig.
  • gotchaaa
    #10
    Nekem is volt már ilyen, tudtam is régen, hogy hogyan nevezik ezt a jelenséget, alszom rá egyet, hátha eszembe jut. :)
  • RAZOR27
    #9
    egyszer fordult elő velem, jól beszartam mit ne mondjak :DDD még aznap ráis kerestem neten hogy mi lehet, szerencsére nem nagy cucc ^^
  • erieskrisz
    #8
    Nem a témához kapcsolódik illetve kicsit még is.Nekem az szokót lenni ha lefekszem aludni elkezd fájni a lábam de nem szó szerint fáj hanem olyan hülyén mintha zsibbadna vagy nem is tudom megfogalmazni rendesen erről valakinek valami tapsztalat??
  • sanyicks
    #7
    félelmetes dolog, időnként mindenki átéli. A legrosszabb az hogy szinte mindig a "valaki/valami van a szobában és figyel" érzéssel társul.

    Az utóbbi években már mindig rögtön rájöttem ilyenkor mi a helyzet, és mindjárt fogok tudni mozogni, de ezt tudva is rohadt félelmetes érzés.
  • plu604
    #6
    Tudom hogy nem poénkodás a topic célja, de engem ez mindig megnevettet, és releváns is:
  • RYO21
    #5
    Nekem olyan szokott lenni, hogy álmomban megbénulok, és még a szememet sem birom kinyitni, aztán annyira erőlködök, hogy felébredek. Bár szerintem ennek semmi köze sincs az alvásparalízishez.
  • dregnarr1 #4
    Én azt vettem észre egyébként, hogy minél jobban erőlködik ilyenkor az ember, annál nehezebb lesz neki (plusz nálam ilyenkor valamiért furcsán égő érzést tapasztaltam az agyamban, ami miatt inkább nem próbáltam folyamatosan, erősen "kiszállni"). Hagyni kell egy kicsit, ellazulni, elfogadni, engedni, hogy magába kerítsen, aztán utána egy lazább próbálkozással sikerül is.
  • evildamien
    #3
    Nekem is volt már többször is alvásparalízisem, az elsőnél ahogy felébredtem egy koppanást hallottam a hátam mögül (arccal a fal felé feküdtem), és meg akartam nézni, hogy mi az, de nem tudtam megmozdulni, csak a szememet mozgatni, ahogy a wiki is írja. Ez így lehet hogy viccesen hangzik, de én akkor, félig aludva félig ébren azt képzeltem be, hogy egy földönkívüli áll mögöttem, és ő bénított le. Meg akartam fordulni, mert kíváncsi voltam, hogy hogy néz ki, de olyan fél percig nem ment, majd egyszer csak hirtelen sikerült, ezzel vége is lett az egésznek.

    Ez az első alkalom elég ijesztő volt, de utánajártam, hogy mi volt ez, és a későbbi alvásparalíziseimnél már bénultságomban tudtam, hogy mi a szitu, úgyhogy nem idegeskedtem miatta.
  • dregnarr1 #2
    Nekem volt olyan, hogy átéltem amit te is írsz, aztán felébredtem, de utána a szokásos jelekből (nem lehet felkapcsolni a villanyt, stb) rádöbbentem, hogy még ez is álom.. aztán abból is ki akartam szállni, sikerült... persze nem, mert még mindig álmodtam... aztán mire reggel felkeltem, már teljesen be volt kattanva az agyam, mert már nem tudta, hogy most ez álom-e vagy sem... kellett idő, míg a kezdeti pánik után rájöttem.

    Szar volt nagyon.
  • precise
    #1
    Sziasztok!

    Az alvási bénulás (más néven alvási paralízis vagy alvásparalízis) közvetlenül elalvás előtt, vagy felébredéskor jelentkezik, és legfeljebb egy-két percig tart. Az érintett a szemén kívül egy izmát sem tudja megmozdítani, így még beszélni sem tud. (WIKI)

    A megkérdezett emberek (országonként változóan) 20-60%-a élte már át azt a fura érzést. Ha te is tudod milyen írd le az "élményedet", beszéljünk a veszélyeiről stb...

    Nekem eddig kb 5-6 alkalommal fordult elő, viszont nem teljesen a Wiki-s cikkel hasonlóan. Mindig egy rossz álom közben, rájöttem, hogy "hé ez csak egy álom!" és tudatosan fel akartam ébredni, hisz nem akartam tovább álmodni a rosszat. De nem sikerült, előbb csak meg akartam mozdulni, de semmi, majd fel állni négykézlábra de ugyanúgy nem engedelmeskedett a testem.
    Számomra durva, mert egyszerűen azt hittem meghaltam, csak az agyam még ezt "nem tudja", esetleg kómába estem, mindent hallok, de a testem nem mozog.

    Szerencsére csak pár másodperc felébredek rendesen, majd alszok tovább.