103
Alvásparalizis - Alvási Bénulás
  • Dynamic
    #63
    Már miért ne változhatna. Én gyakran álmodok olyat, hogy nem egy lineáris eseményfolyamban vagyok benne, hanem átvált egy teljesen más eseményre. Speciel anno egy olyan esetem is volt, hogy szintén alvásparalízis állapotban voltam. Megijedtem, ahogy az lenni szokott, de nagy nehezen felébredtem, gyorsan felugrottam, hogy villanyt kapcsoljak, de az nem működött... azt is csak álmodtam. Aztán szerencsére tényleg felébredtem :)
    Egyébként meg azt írtam, hogy az AP-k nagy része csak álom. Tehát fenntartom annak lehetőségét, hogy bizonyos esetekben létező dolog, de nálam több esetben bebizonyosodott, hogy nem volt valós.
  • Zero 7th
    #62
    Ha már rémálmoknál tartunk...

    Azt rohadtul rühellem, amikor a fogaim elkezdenek kihullani, vagy szilánkosra törni. A szilánkosra törés azért kellemetlen, mert folyamatosan termelődik a törött fog, amit köpködnöm kell, néha meg ilyen három fognyi darabot veszek ki a számból egyszerre. Ezek általában a hátsó fogak.
    A simán kilazulós kihullós verzió meg azért kellemetlen, mert megpróbálom visszadugdosni a fogat gyökerestül a helyére. De pl tegnap este kihúzkodtam vagy nyolcat, első metszőket, szemfogat, ilyesmi. Aztán rohangáltam félmarék véres foggal, amit elkezdtem visszadugdosni...

    Eh, rohadt gáz. Igazán eszembe juthatna, hogy ha foghullás van, akkor az egy álom, és beválthatnék szupermen módba, röpködni... De a faszt, mindig elhiszem, hogy valóságos, és parázok rajta, hogy "jaj, a fogaim"...

    Ja és kb kéthetente előjön, és még mindig nem tudom rendesen kezelni.
  • Lacee86
    #61
    MP2 ? :)
  • precise
    #60
    Nem tudom. Tehát van egy ku*va rossz álmom. Rájövök, hogy csak álom, és felakarok ébredni. Felébredek de azt is csak álmodom, hogy felébredtem? Mi ez az éles váltás a két álom között. Rémálom közben azt álmodom, hogy felébredek? Szerintem ilyen nincs, az álmokat végig szoktuk álmodni, ha csak fel nem ébredünk. A másik dolog, hogy ezzel foglalkoznak a szakemberek, gondolom ők csak rájöttek, volna, hogy "hé ezek nem is ébredtek fel!"
  • immovable
    #59
    Ezek rendszeresen, mint bizonyíték kerülnek elő sok elvetemül "tudományos" topikban.
  • RYO21
    #58
    És ezt hogyan lehet elsajátítani? Van erről valami könyv vagy hasonló? Sikerült már innen valakinek?
  • mester1987
    #57
    Ez kb. olyan, mint a YT-on lévő 1 órás videók, amikben törten beszélik a magyartot, mintha valami régi VHS-ről vagy szalagról lett volna rippelve...de akkora alpári butaságokról beszélnek, mint ide Jeruzsálem. még a filozófiától si messze áll :D
  • Lazarus
    #56
    Egyetértek, annyira nevetséges faszságok történnek ilyenkor hogy egyszerűen nem lehet komolyan venni, én legalábbis képtelen lennék :D Az meg hogy valaki felkel az éjszaka közepén egyszerű alvajárás
  • Dynamic
    #55
    Szerintem az alvásparalízis nagy része csak álom. Régen viszonylag gyakran volt ilyenben részem, amikor egyszer úgy aludtam el, hogy bekapcsolva maradt a TV. Éjszaka felébredve, a "bénultságom" ideje alatt, tök valóságosnak érzékeltem a környezetem, viszont abban a pár másodpercben TV ki volt kapcsolva, majd a szokásos bénulás után teljesen magamhoz térve, ismét be volt kapcsolva a TV. Ergó a bénulás részt csak álmodtam, hiszen a TV-nek működnie kellet volna, abban a pár másodpercben is.
  • Lazarus
    #54
    témába vág
  • Viktor99
    #53
    Már ezért a hsz-ért érdemes volt átélni egyszer ezt az alvásparalízist. :D
    Mondjuk akkor nem volt annyira vicces. Én is csak hümmögtem mint ahogy a lenti 4chan post is írja. Tényleg olyasmi volt mint ha kómába estem volna. Szerencsére csak egyszer volt ilyen.
  • immovable
    #52
    Kemény mikben hisznek egyesek.
  • Ryder62
    #51
    Tudatos álmodás
  • RYO21
    #50
    Mi az a lucid dream? Van neki valami magyar megfelelője? Mert nekem így hirtelen az Inception ugrik be a kifejezés hallatán.
  • Dodo55
    #49
    Igen, de ez csak az egyik út hozzá a sok közűl. Kurva jó dolog amúgy.
  • tigeroo
    #48
    ez lenne az a bizonyos lucid dream?
  • Dodo55
    #47
    "2-3 másodperc múlva a kezeit lóbálva és ordítva kirohant a konyhába"

    Ez már tudatos álom volt akkor. Mivel utánaolvastál, akkor már tudtad, hogy ezt csak álmodod ilyenkor, és így egyetlen gondolattal el tudtad űzni :)

    Én is ha valami nemkívánatos lénnyel találkozom, akkor az hasonlóképp szokott menekülni a korlátlan álombeli hatalmam elől, már ha csak oszlatok és nem rögtön elpárologtatom :D
  • Vadnokedli
    #46
    Barátnőmmel is megtörtént detto. Azóta éjszakánként letakarja és jóság van. Többet nem volt ilyen alvásparalízise, de nála olyan volt hogy nem tudott mozogni de érezte hogy van még rajta kívül más is a szobában(nem én).

    Lehet csak placebó hatás vagy valami, btw. Én még nem aludtam tükrös szobában. Sőt alvásparalízisem se volt.
  • tigeroo
    #45
    nekem olyan volt hogy felébredtem ahogy egy valami - hirtelen realizálva- kéz van az arcomon. kurvára megijedtem, aztán nagynehezen sikerült levakarnom magamról. aztán észrevettem hogy az a saját kezem volt csak elzsibbadt valahogy:DD
  • Lazarus
    #44
    Ez jó téma :) Először mikor alvásparalízisem volt és nem voltam tisztában azzal hogy mi történik teljesen be voltam szarva, próbáltam felkelni de tehetelen voltam csak résnyire tudtam nyitni a szemem és zihálni az erőlködéstől. Közben úgy éreztem mintha valami ülne a mellkasomon. Aznap este többet nem aldutam.

    Kis utánaolvasás után már csak röhögtem a következőn, feküdtem az ágyon nem tudtam mozdulni a szokásos módon és berohant a szobába egy múmia szerű wc papírba tekercselt humanoid, megállt előttem és 2-3 másodperc múlva a kezeit lóbálva és ordítva kirohant a konyhába
  • Koppixer
    #43
    Velem, olyan történt, hogy azt hittem, alvásparalízist élek át, de kiderült, hogy nem. Rájöttem, hogy egy földönkívűli bénított meg. Azt mondta telepatikusan, olyan technikai tudást akar nekem átadni, amivel már jövőre elnyerhetem a fizikai Nobelt. Az engem nem nagyon vonz - mondtam neki -, inkább gyógyítsd meg az aranyeremet, ha lehet! Úgy is történt, egy lézeres cuccal megműtött, elmúltak a tünetek. Megköszöntem neki, majd integettem, amint alámerült a tükör végtelen óceánjába.
  • tigeroo
    #42
    félreérted, amúgy anyum pránanadizik meg olvastam már pár ilyen ezotériás-energiás könyvet csak úgy kíváncsiságból, de az ilyesmi nekem már sok.

    fogadok hogy a kisgyerekek is azért pisilnek be mert valami mumus megszállja őket?
  • BRAT
    #41


    Kevésbé diplomatikusan, de azt mondod, amit én.
  • Zero 7th
    #40
    Wehehe, ja, a tükör a hibás, nyilván. Egy üveglap, némi fémréteggel a világ legveszedelmesebb dolga.

    Nem baj, töltögesd csak a csakráidat, az kell neked.

    (Komolyan, az ilyen elborult fasz babonás idióták miért nem tudnak már kipusztulni a gecibe?)
  • Dodo55
    #39
    Ja, szimpla alvászavar áll mögötte, nem kell hozzá oxigénhiány meg egyéb rettenetes dolgok. A koffein tény, hogy rásegít, de az sem keringési okokból, hanem az idegrendszeri hatása miatt.
  • Looooser
    #38
    a sok "éjjéegészségesen"-t majmolónak, csak szólok ez nem új keletű, dolog, népies nevén lidércnyomás, és korábban azért nálunk jóval egészségesebben éltek
  • Dodo55
    #37
    Nekem fordítva sokszor, a sok kávé miatt nekem elalváskor is szokott néha (amikor kialvatlan vagyok és jópár egymás utáni kávé után visszaalszom) alvásparalízis jelentkezni és olyankor könnyen elő tudok idézni tudatos álmot belőle, köszönhetően az elalvás egyértelmű felismerésének.

    Bár nem ajánlom ilyen célból szándékosan előidézni, mert sokkal "fájdalmasabb" (anélkül is szikrázik a fejed, hogy erőlködnél megmozdulni) az ily módon bekövetkező alvásparalízis.
  • Dodo55
    #36
    "Pár hónapja volt az indexen egy cikk, ami említett ilyet, valamilyen betegséggel kapcsolatban, amit kb kinő az ember általában felnőttkorára."

    Meg tudnád valahogy keresni plz?
    Gyerekkoromban volt párszor ilyen, és rettenetes szar volt, kíváncsi lennék...
  • Narxis
    #35
    Szóval ez ilyen fogyatékosság?
  • nearo
    #34
    Csak a tükör számít? Mert konkrétan tükör nincs a szobámban, sima tükröződő felület viszont van. Pl tv képernyő (régi "doboz" tv), ablak, óra fémszíja, ilyenek... (ablak a legnagyobb, utána tv a következő), és volt nekem is ilyen paralízisem. Amíg nem tudtam mi ez, addig kicsit parás volt, aztán amióta informálódtam róla, azóta nem volt :D
    Amúgy ha félálomban hallasz valamit az simán lehet azért, mert azt valójában még álmodod. Lehet nem is motyogott semmit se a barátnőd. Ugyanúgy, ahogy a valós hangok beszűrődhetnek az álomba, az álom is átszivároghat a valóságba amikor még épp a határon vagy. Szerintem. Legalábbis nekem mindkettőre van saját tapasztalatom.
    Engem a tudományos magyarázatok meggyőznek, hogy nincs ebben semmiféle "boszorkányság", de persze mindenki abban hisz, amiben akar... amíg nem mészárol le miatta^^
  • Master91
    #33
    Oké professzorok
  • Prince of Máté
    #32
    A tükör jó fényvisszaverő képességgel bíró, görbült vagy sík felület, ami elég sima ahhoz, hogy a visszavert fénysugarakból kép keletkezzen. A tükröző felület egyenetlenségei ezért nem lehetnek nagyobbak, mint a visszavert fény hullámhossza.

    Nincs itt szó semmilyen faszságról.
  • BRAT
    #31
    Szabályosan félek attól a gondolattól, hogy a sok flémkeltés mellett valaki tényleg elhiszi ezeket a hüllőmegszállás, szürkék biorobotjai, Trilaterális bizottság, vámpírok, szellemek, lidércek, tükörbe rejtett túlvilági átjárók, vérvezérlés, HAARP és a további baromságokat...
    Hogy tudnak ezek az emberek a mindennapi gondokkal megküzdeni? Mennyire veszélyesek? És legfőképp: van-e rá gyógymód a lobotómián, leszedáláson kívül?
  • Master91
    #30
    Köszönjük a jó tanácsot!
  • BRAT
    #29
    Mily öröm olvasni, hogy az alváskor fellépő agyi oxigénhiány egyes embereknél egyből túlvilági kapukat nyit meg. Kevesebb kávé, több mozgás, rendszeres időközönkénti alvás és nem jönnek majd a lidércek.
  • #28
    Régen nekem is voltak ilyenek, pár percig nem tértem magamhoz, még mindig a rémálom tartott kb fogva, pedig már felébredtem. Minden olyan kicsi/nagy volt az álomban, elnyomódva éreztem magam. Pár hónapja volt az indexen egy cikk, ami említett ilyet, valamilyen betegséggel kapcsolatban, amit kb kinő az ember általában felnőttkorára.
  • Systore #27
    vagyis homály nem volt, de viszont minden távolinak/nagynak tűnt...
  • Master91
    #26
    Csipás volt a szemed :) :D
  • Systore #25
    nem alvásparalízis, de viszont éjszaka közepén felébredtem, és így láttam a dolgokat:


    tartot 1-2 percig, de befostam azért rendesen. valaki tudja mi ez?
  • Master91
    #24
    Nem tudom hova, nem tudom mi jön át, ezért írtam többféle képpen: gonosz, rossz, sötét energia stb stb stb


    Régen a nagymamám és a dédanyám úgy mondta hogy a halottak szellemei jöhetnek át.

    Ha jól rémlik, mikor meg halt valaki az ő idejükbe, akkor a tükröket az illetőnek össze törték , nehogy vissza nézzen.