103
Alvásparalizis - Alvási Bénulás
  • sanya200
    #103
    Nekem a minap volt vmi hasonló élményem de már nem az első volt és elég szar érzés,van hogy félévente van hogy havi 1-2 teljesen rendszertelenül jön.Nem tudom gyógyszer okozhatja-e vagy nem,legalábbis hasonló mellékhatásai lehetnek pl a frontin-nak,rémálom,téveszme...stb Most kezdtem el szedni a rendszetelen,kevés alvás miatt.3 napon legalább 3-4x átéltem egymás után kb fél óra leforgása alatt,folyamatosan felijedtem
    Nem tudom volt-e asztrál utazás,de vi hasonlót éreztem zsibbadt mindenem főleg a kezeim de nem azért mert ráfeküdtem mind a 2 elvolt nagyon zsibbadva de csak az egyiken feküdtem,és olyan volt mintha fent lennék nyitva lenne a szemem de nem tudok mozogni felkelni..stb persze ordítottam hogy keltsenek fel de nyilván nem hallja senki.Engem félelemmel tölt el általában.És ez nem vicc,sokszor átéltem már van mikor teljesen más.Pl van olyan hogy nagyon erős fájdalmat érzek és fel akarok ébredni mert tudom hogy csak élom de nagyon nehezen sikerül,az az 1-2 perc csak szenvedés,volt hogy hanyatt feküdtem ilyen után nem egyszer,pedig sose alszok hanyatt nem szeretem,csak oldalra fordulva szoktam.De mikor felébredtem tisztára ki voltam izzadva vizes volt még a lepedő is meg minden izmom feszes volt.
    Nem nagyon akarom átélni,megint,utánaolvasgattam sokan irják ha megtudod tanulni uralni jobb is lehet,de engem vhogy nem nyugtat meg.Gyógyszert abbahagytam inkább 3 napi szedés még nem okoz mellékhatásokat,nem szoktam rá meg napi 1 szem fekvés előtt abból is 0,25-ös.
    Még mikor helex sr-t szedtem(antidepresszáns) annál is előfordult már,nem minden alkalommal de előfordult.Csak ilyenkor nem igazán merek visszaaludni a szívem kiugrik a helyéről mert nem tudok felébredni
  • RYO21
    #102
    Engem inkább erre emlékeztet az az érzés:
  • Ironman2
    #101
  • Richard Donkies
    #100
    Én meg csak sejtem.
  • Richard Donkies
    #99
    Te tudod mi az igazság belőle...
  • Zero 7th
    #98
    Hazudsz.
    "(...)vagy tehetetlennek érzed magad egy adott szituációban."

    Nem tudom feltűnt-e, de írtak ezek mindent. Ez ilyen horoszkóp szintű bulvárpszichológia. Felsorol egy-egy álomra vagy 30 okot, aztán válogass magadnak... Lófasz ez, tipikus női magazinos néphülyítő faszság.
  • Richard Donkies
    #97
    Nem ezt írták...
  • Zero 7th
    #96
    Ja, lehet, hogy akkor jönnek elő, amikor veletek beszélgetek kicsit többet a kelleténél. Tehetetlennek érzem magam az emberi hülyeséggel szemben. Ez simán elképzelhető.
  • Richard Donkies
    #95
    Lebuktál zéró...
  • hihy
    #94
    Tükörrel én sem szoktam:))
  • PrasCo
    #93
    Sőt, a tükör időgép! Reprodukálja, mi történt a múltban!
    Még beállítási lehetőség is van rajta; ha régebbre akarsz visszanézni, egyszerűen messzebb kell állni tőle. Néhány fényévvel. :)
    Szóval, én nem b*szakodnék egy tükörrel.
  • Sippie
    #92
    most látom hogy a tv asztal is tükröződik :O omájgád, azon is jönnek démonok? :O
  • Sippie
    #91
    meglátom a tükörben a démont amint tolja a csajom?
    ottan bizony össze is szarnám magam
  • Hixer
    #90
    Hasznát lehet venni egy már régóta elvnek: Occam borotvája. Végiggondolva a leírt történeteket nem tükrön keresztül utazó lények/démonok lennének a legegyszerűbb magyarázatok a történtekre.
    Érdekes, hogyan kombináltad mintavételi hibával a történteket.

    Egy barátod egy éjszakája illetve barátnőd két éjszakája áll a további több milliárd ember több trillió éjszakája mellett, kiragadni pár bizonytalanul leírt és értelmezett éjszakát, majd ebből következtetést levonni balgaság.
  • Piszkos  Fred
    #89
    Fényvisszaverődésről hallottál már am?
  • hihy
    #88
    Nem lepődnél meg, ha azt vennéd észre, hogy a tükörben más tolja a csajod?
  • hihy
    #87
    Démoni ördögi megszállás tünetei (nem mind fordul elő):

    Tudományos
  • Sippie
    #86
    erzsébetutalvánnyal lehet fizetni tessékmondani? És vidékre is házhoz megy?
  • hihy
    #85
    Amúgy régen ha halott volt a háznál, minden tükröt letakartak.
    A tükörhöz rengeteg babona fűződik.
    Az egyik tud műsorban azt feszegették, hogy elképzelhető a több dimenzió, melyben az a különös, hogy mindben mi szerepelünk, csak más cselekmény szállal. A bajság, hogy nem tudják bizonyítani a buták. Pedig ott a szemük előtt: a tükör.
    Huhh ezt szabadalmaztatom.
  • hihy
    #84
    bassz. ez érdekel:D
  • Zero 7th
    #83
    Sajnos egységes négyzetméterárat nem tudok mondani, mert a hártya pontos vastagságának kiszámításához a helyszín felmérése szükséges. Pl nem mindegy, hogy milyen közel van a tükör az ágyhoz, mert ugye ha közelebb van, akkor az ördög erősebben akar kiugrani, tehát vastagabb hártya is kell.
    Ugyanúgy a tükör szöge sem mindegy, mert hát ha merőlegesen ugrik kifelé az ördög, akkor sokkal kevesebb hártyát keresztez, mintha hegyesszögben tenné.
    Meg az sem mindegy, hogy kié a hálószoba, mert egy öreg, csúnya vénemberre az ördög is kevésbé ugrik, mint egy szép, fiatal lánykára.

    Szóval az árajánlatkérésekben kéretik feltüntetni három időpontot, amikor a helyszín felmérése alkalmas lenne!
  • Zero 7th
    #82
    Megoldás a féligáteresztő ördögszűrő hártya felvitele a tükörre. Fény átmegy rajta, ördög fennakad. Tökéletes megoldás.

    Árajánlatot tőlem lehet kérni, élettartamgaranciát vállalok, ha csak egyetlen ördög is átjut rajta, visszafizetek mindent.
  • Sippie
    #81
    ónemár... pedig annyira jól tud jönni a tükör, amikor pl hátulról tolom a csajt.
    :D
  • tommygear
    #80
    3-4 alkalommal volt már, az elsőnél rendesen beszartam, a többi se volt kellemes mondjuk, csak akkor már tudtam hogy mivan és erőltettem magam hogy megmozduljak
  • Bachstein
    #79
    Nekem ilyen akkor van ha lázasan félálomban szenvedek az ágyban.
  • kifli
    #78
    Hát persze, mert a "rossz" egy üvegdarabot fog arra használni, hogy "átjöjjön" :DD


    Azért mert nagyanyád betartja, nembiztos, hogy van neki igazságalapja. Nagyanyád fénykora óta csak fejlődött a tudástára az embernek.
    Nagyanyámék idejében hiába használtak azbesztot, ma már nem fognak...
  • Zero 7th
    #77
    Igen, és ha nem nyalod be te is ezt a faszságot tövig, akkor még te vagy a hülye.
  • Mr_no_NaMe
    #76
    Te kajakra azt próbálod itt mindenkinek megmagyarázni, hogy átjönnek a démonok a tükrön és innentől mindig szarjunk be ha tükör van a szobában? Csak azért mert a nagymuterodék a népi hiedelem miatt még hisznek ebben?
    És azért mert a barátnőd alvajárása miatt nekiment a falnak?
    Én ezért féljek a tükörtől és placebóhatással haluzzam be zombikat? Hülyevagyte ember?
  • Lazarus
    #75
  • Dodo55
    #74
    Nekem mostanában meg pont hogy olyanok, hogy többször ránézek és egyre több benne, mire a végén már egy köteg 20-as :D

    Mondanom sem kell ezek után milyen szar felébredni :)
  • RYO21
    #73
    Például ilyen meztelenül sétálgatós már volt nekem is.

    De nekem mostanában egyre gyakoribbak az olyan álmok, ahol veszek valamit, de nincs pénzem kifizetni. Vagyis lenne, csak éppen abban a pillanatban üres a tárcám, vagy csak nagyonkevés pénz van benne.
  • haxoror
    #72
    Nem nagyon hiszek az álomfejtésben de egyes álmoknak tényleg van pszichológiai háttere

    klikk

    A fogas és a meztelenes cuccot már több embertől is hallottam és többnyire tényleg vmi olyasmi volt a háttérben.
  • precise
    #71
    Akkor neked elalvás előtti van. Nekem eddig mindig csak Ébredési volt.
  • precise
    #70
    Nekem mindig hason volt.
  • nearo
    #69
    Ja igen, a hanyattfekvésről jut eszembe... előfordult már valakivel, hogy NEM hanyattfekve volt ilyen paralízise? Velem még csak úgy volt, meg is lepődtem, mert általában hason/oldalt fekszek.
  • lord nihilus
    #68
    Nekem egy időben voltak hasonló álmaim. Az egyik legparáztatóbb az volt, amikor rosszat álmodtam (nem emlékszek rá pontosan, valami sötét, üldözéses téma volt), majd felébredtem a saját ágyamban, világos volt már, ablakon fura világosság jött be, mintha köd lett volna kinnt. Épp megkönnyebbülnék, hogy "jajj csak álom volt", mire észreveszem, hogy nem tudok megmozdulni, és kiáltani se tudok, csak ilyen "HHMMMNNNNNNGGGG" hangot (ez sztem a valóságban is hallatszott) tudtam kiadni. Meg fura volt, hogy háton fekszek, hiszen soha életemben nem aludtam el háton (felkelni se). Továbbá valami nem látszódó dologtól is rettenetesen féltem, de nem derült ki mitől. Aztán nagy nehezen, valójában is felébredtem és nagyon megkönnyebbültem.

    Utálom az álmokat...szerencsére egyre ritkábban álmodok (vagy egyáltalán nem emlékszek rájuk).
  • DeerHunter01
    #67
    Rengetegszer előfordult velem már.
    Van olyan, hogy csak negyedjére bírok elaludni, mert háromszor mindig érzem, hogy elaludtam, de nem tudom mozgatni semmimet, levegőt nem kapok és próbálom összeszedni magamat és megmozdulni....
    felkelésnél is elő szokott fordulni, nem kellemes érzés :D
  • Vadnokedli
    #66
    Vagy csak az idegenek kikapcsolták míg lebénítottak, vagy kihúzták a TV-t a konnektorból hogy a helyére bedugják az agy-fúrót.
  • precise
    #65
    Hát így nézve akkor én még szerencsés vagyok. Nekem nincs olyan, hogy azt hiszem ébren vagyok közben álmodom. Mármint, hogy azt álmodom, hogy fölébredtem közben nem.
  • Sunsetjoy
    #64
    Pont innen van átlinkelve az alvásparalízis wikioldala is.

    Alvási paralízis