176
Gran turismo 6
  • csabush
    #136
    Én abban bízom, hogy egy ekkora címet nem hagynak csak úgy elveszni a süllyesztőben, és az háttérben dolgoznak egy igazán ütős folytatáson. Korábban írták itt a fórumon, hogy a GT4 óta csak elevickélnek, de nem figyeltek a fejlődésre, és ez így is van. Remélem, hogy ők is így gondolkodnak, és gőzerővel folyik a munka, mert ez így sajnos tényleg kevés. A GT5 az kicsit olyan volt mint a GT3, legyen egy cím az aktuális generációra, de én abban bíztam, hogy utána megint egy fasza folytatás jön, csak közben ugye beesett a generációváltás is, így lehúztak még egy bőrt, minimális ráfordítással a korábbi részről. A remény hal meg utoljára.
  • Amiga
    #135
    Sajnos az egész csak egy lehúzás, megpróbálták még egyszer utoljára eladni a PS3-at, miközben a PS4 kijött. Talán azt hitték, hogy a sokmillió példányban fogyott GT sorozat lesz alkalmas húzócímnek egy utolsó karácsonyi eladáshoz.

    Csak éppen a játék látványosan nem lett kész, a neten megígért feature-k fele hiányzik. anyagilag sem lett sikeres. Félhavonta kapunk 3 új event-et, amit ha kihozunk goldra, nyerhetűnk vele egy új színt (!!), sajnos ez tényleg nevetséges.

    Azért valahol még mindig reménykedek, hogy egy szép napon megjön az 5 GB-s patch. B-spec, pályaszerkesztő, jobb hangok, telemetria mind be vannak ígérve egy későbbi frissítésre a játék hivatalos oldalán.
  • w77d
    #134
    azé beszarás... 2 hónapos szünet után mondom ránézek a gt6-ra, hátha történt valami... új patch, valami szaros tartalom vagy legalább akármi... na de semmi XD tök jó, hogy a főoldalon be van harangozva már fél éve a koncept sorozat, de csak a merci jött ki ennyi idő alatt.. gratula srácok hogy azt a kevés embert is képesek vagytok szarban hagyni akik esetleg megvették ezt a szart.
  • Sippie
    #133
    nekem a logitech MOMO-m simán ment vele, pedig nincs benne a menüben választhatóként.
  • samsung123
    #132
    A GT seria azért olyan mint amilyen, mert régen annyira elhúzott az összes akkori konkurencia mellett, hogy azóta abból éltek, DE ma minden konkurencia szép csendben felnőtt és elhúzott a francba mellettük, amit nem vettek észre. Remélem most észbekaptak, mert a lufi buborék már kidurrant, csak, annyi szerencséjük hogy PS-re nincs konkurenciájuk, ez menti meg őket mindíg, de ez a PS-re nagyon rossz hatással van (még a PS4-re is, hanem arra legjobban) Egy jó élmény/sim autos játék, nagyon nagy húzóerő, és ha most GT7 1,5 éven belül nem jön, ami tényleg ugrás(nem csak grafikában) akkor sokan választják majd az XBone-t...Ezt a Sony-nál nem látják? Driver Club is csak csúszik...
  • w77d
    #131
    szerintem nem lesz GT7, vagy ha lesz akkor abszolút csőd lesz. Az az igazság, hogy a GT4 óta nem igazán melóznak a srácok, csak apránként csiszolgatnak. Ezzel nem is lenne baj, ha az apró csiszolgatások ilyen pár havonta megjelenő DLC néven futnának, csak ezek éveket ülnek rajta és teljesen új epizódként adják ki. A Forza fejlesztői havonta ontják az újabbnál újabb profi tartalmakat, itt meg nézegethetjük a 80%-ban lowpoli modelleket. Lusta szar népség na...
  • sure
    #130
    Jah, GT7-nek fogják hívni :)
  • Amiga
    #129
    Sajnos óriási bukás lett. Nagyon keveset adtak el belőle, úgyhogy szerintem a jövőben szépen el fog halni ez a game, és félek, megpróbálkoznak PS4-en valami újítással.
  • w77d
    #128
    meg... a felhőtlenül boldog forzázások után kell valami ami felbassza az agyam, me a végén még valami hippi leszek és szarom a világbékét boldogságomban
  • blackcalibra
    #127
    Akkor megtartod?
  • w77d
    #126
    azért öröm nézni, hogy ezt a gamet mennyire szarják le a fejlesztők... se DLC se semmi bővítés már majd 2 hónapja... bár mit várunk azoktól, akik egy GT5-öt kiadnak GT6 néven aztán verik magukat, hogy mennyit melóztak meg stb XD
  • blackfire001
    #125
    menüben működik, de verseny közben csak a START gomb használható. ez így lenne a GT6-tal is?
  • blackfire001
    #124
    a GT5höz hogy tudok használni 'mezei' kormányt? nehogy már csak azokat lehessen használni hozzá amiket mutat a játék, még egy grid2höz is jó a kormány.. :(
  • chris jericho
    #123
    Köszönöm
  • Al Age
    #122
    A PS3 net beállításainál állíts be másik DNS szervert, hasonló hiba nálam is volt.
  • chris jericho
    #121
    Sziasztok! Mikor belépek a játékba azt írja h DNS error: 80710102... valami nem stimmel a nettel (nem tudok multizni, nincs bejelentkezési bónusz). az van h ezt csak a gt6 csinálja más játékok (gow ascensions, cod mw3) működnek rendesen. Meg tudnátok mondani mi a hiba és hogy lehet megoldani?
    A választ előre is köszönöm!
  • BenedekFeco
    #120
    második, negyedik
  • MikX
    #119






  • MikX
    #118
    Nemtom ki hogy van vele, de előrendeltem, azóta nyomtam, mostmár megvan minden, 100% platina trofi, de ez nagyon könnyű lett...
    Seasonálokkal jó szorakozni, de ottse az aranyért, mert az első mért körön megvan, hanem a barátaim ellen nyomni, megverni egymás idejét...
    Amugy ettől eltekintve ez kb 100x jobb mint az 5, ez valahogy teljesebb, jobb...
    Jaés egy észrevétel, hogy már standard autokbol is többféle van, kidolgozásilag... Ugye a tecturái jobbak sokkal mint ugyanannak a gt5ben, de vannak olyanok, amikknek a modelljeit is jobbra csinálták, aztán vnnak azok amik nemtom... hát... prémium vasakat megszégyenitően kidolgoztottak...
    Ilyenek a RUF-ok Pl.
  • w77d
    #117
    Mondjuk leginkább én annak örülnék, ha a single futamnál lenne valami komolyabb szerkesztő. Hány autó ellen akarok menni, azok milyenek legyenek, lehet e rajtuk tuning, milyen teljesítménykategóriájú legyen stb.
  • JohnnySmith
    #116
    Anno írták hogy lesznek.... ( valami komolyabb pályaszerkesztőt is...)
  • w77d
    #115
    lesznek komolyabb DLC-k is? tegyük azt autó pakkok vagy pálya csomagok?
  • Amiga
    #114
    Én Forza Horizon miatt akartam boxot venni, végül PS3 lett, de a Last of Us és a Heavy Rain, meg a többi fantasztikus exkluzív miatt (na meg a PS+-os elképesztő megjelenések miatt) nagyon örülök, hogy így tettem. :)
  • csabush
    #113
    A Forzába nem sokat öltem, de amíg játszottam elég könnyű volt. De már sokszor elmondtam, van amibe az jobb (hangok, tuning) vagy amibe ez (sterilebb grafikát jobb szeretem, és a fizika is jobb nekem, persze az ütközéseket hagyjuk). A kettő ötvözete lenne a kánaán.
  • Amiga
    #112
    Az NFS-t nem bántásból említettem. Csak furcsa, hogy nekem tényleg minden jogsi és verseny aranyon van és ugyanazzal a játékkal játszunk. Bár én rFactor-on nőttem fel, és még előtte sok más autós játékszimulátoron.

    A Red Bull második fele tényleg gáz. Az MI tényleg csapnivaló és csal is, nem szimulátorhoz méltóan vezet, mint pl. a GTR2-ben vagy a F1 Challenge 99-02-ben. De pl. a saját autó terelgetése nagyon szuper. Engem ritkán löknek ki, szóval nem teljesen értem, téged miért löknek ki gyakran.

    Hol, melyik pályák különösen neccesek a számodra?
  • JohnnySmith
    #111
    Legtöbb jogsim nekem is arany (event mind arany) a redbull valóban nehéz nem is nagyon próbálkoztam. (mármint a challenge a többi arany)
    Ja és ofc gamepaddal.
    Hozzá kell tennem hogy kb 1-1.5hónapot ültem az ezüstökön, bronzokon (jó az lényeg hogy tovább engedjen) és mostanában csinálgattam meg őket aranyra, ráadásul volt olyan amit elsőre (miközben korábban a bronzért vért hugyoztam néha)
    Szóval hagyd pihentesd szerintem.
  • w77d
    #110
    NFS való nekem? Race On szimulátoron nevelkedtem, multiban és singleben is elértem mindent. Ez a játék viszont szivat egyszerűen. Kilök az ellen, a fizikája nem olyan, mint az enyém, még megpördülni sem tud. A GT6 nem szimulátor. A Red Bull Challenge főleg nem. Pontosan ezért kéne a visszatekerés, hogy ha az AI véletlen Cobra 11 forgatáson érzi magát, akkor se kelljen kukáznod az addigi elért teljesítményt.
  • Amiga
    #109
    Úgy nyavajogsz, mint egy hatéves kislány. :-D

    Én konkrétan minden arany szintidőt teljesítettem, pedig egyáltalán nem vagyok egy űberkirály játékos. Persze, voltak olyan futamok, amiket újra és újra meg kellett próbálni, de mi a gond ezzel? A Gran Turismo sosem az a játék volt, amit egy hétvége alatt kellett volna kijátszani.

    Azt aláírom, hogy a játék befejezetlenül jelent meg, és egyelőre csak ígéretek vannak a jobb hangokra, vagy a bővebb tartalomra. A nyafogásod egy része azonban egyszerűen érthetetlen.

    Talán a kevésbé szimulátoros, netán NFS vonal való neked, ha hiányolod a futam közbeni rontásnál a visszajátszás lehetőségét. Vagy, ha nem tudsz megbírkózni a kihívással... miért kellene egy bajnokságot egyből megnyerned? Hány autóval próbálkoztál? Hányféle beállítással? Én rengeteget szenvedtem a 125-ös go-kartokkal a GT-pályán, mire meglett az első hely. De miért lett volna jobb, ha elsőre megvan? A győzelemnek a legyőzendő akadály nagysága határozza meg az értékét.

    Amúgy 133 autóm van, és 4,4 millió CR-em. egyszer sem vettem creditet valódi pénzért.

    Amúgy a Red Bull challenge második fele kormánnyal játszható, kontrollerrel esetleg belső nézetből érdemes próbálkozni -2-re vett irányítás mellett. Nekem a bronzt már sikerült így - elsőre - összehozni. A jutalmak? Egy 2 millió és egy 6 millió CR-es autó, amihez a két új event két másik autót ad hozzá, ugyancsak több, mint 2 millió CR értékben.

    Mit értesz az alatt, hogy irreálisan drágák a jobb autók? A legtöbb Le Mans-it már 1,5-2 millió körül megveheted. Ennyit a 200 %-os bónusszal pár óra alatt össze lehet hozni. Néha egy-egy event magában ad közel egy milliót.
  • w77d
    #108
    amúgy ha csak emiatt vennél ps3-at, akkor ne tedd!! Ez nem játék, hanem egy idegőrlő szar. Az arany szintidőket a játék közepe felé már szinte lehetetlen teljesíteni. A bajnokságok is szivatósak és nehezek. Most jött ki a Red Bull Challenge második része és én ezzel abba is hagytam az egészet. 300-as tempóval kéne cikkcakkozni össze vissza, ha meg eldobod egyszer a vasat, a futamot elvesztetted, nincs revive vagy hasonló. Futamot újraindítani nem lehet, csak a komplett bajnokságot. Na most képzeld el, amikor a negyedik 20 perces futamot baszod el a végén, akkor mintegy 80 percnyi munkád kuka. Jah és félbehagyni sem lehet a bajnokságot, hogy majd folytatod. Vagyis lehet, de akkor addig míg be nem fejezed a játék többi részét nem használhatod. A komolyabb autók irreálisan drágák és a versenyekért irreálisan kevés pénzt kapsz. Vásárolhatsz igazi pénzért is, de akkor 14 ezer ft-ot fizetsz 1 darab gennyes autóért. Jah és a beharangozott ezervalahányszáz autóból mindössze 100-150 van rendesen kidolgozva, a többi a PS2 szintet és a gusztustalan jelzőt feszegeti. Az autók hangja minősíthetetlen. A tuning harmatgyenge, még festeni sem lehet normálisan az autókat. Jah és a színekért is versenyeket kell menni, sokszor arany szintidőhöz kötöttek.

    Mindent egybevetve a Forza bármelyik része oda vissza veri minden téren a Gran Turismot. Ott legalább ha kifizettem a játék árát + a nem túl drága season pass-t, akkor mindenhez hozzáférek és nem szivat direkt a játék. A GT6 ha meggebsz is, akkor sem lesz teljesen a tiéd, mert mindig lesz valami, amit vagy nem unlockoltál, vagy nincs pénzed megvenni.
  • BenedekFeco
    #107
    Az enyémet azt Svájcban vettem, svájci gépen fut és tökre magyar (ha akarom).
  • w77d
    #106
    akkor tuti nem lesz magyar
  • gyeprefos007
    #105
    Hollandiában venném :D
  • w77d
    #104
    attól függ honnan rendeled... a cseh, szlovák és török piacos játékok tudják a magyar nyelvet. Utólag beletenni nem lehet. De miért is kéne egy versenyjátékba a magyar nyelv? Azt a 10-20 szót csak érted angolul, ami kell hozzá...
  • gyeprefos007
    #103
    Sziasztok! Ha én külföldön veszem meg a GT6-ot +ps3-mat, akkor is bent lesz GT6-ban a magyar nyelv? Vagy bele lehet valahogy tenni?
  • w77d
    #102
    Komolyan mondom rohadjon szarrá aki az arany szintidőket kitalálja! örülök, ha nagy nehezen az ezüst megvan, nem hogy az arany. Egyszerűen nem értem. Youtube-on nézek aranyra sikerült eseményeket, de ott ugyan azon tempóval, aminél én kivágódok a gecibe mások vígan nyomatják a kanyarokat... szétbasz az ideg ettől a játéktól!!!
  • w77d
    #101
    a foto mód néz ki ilyen jól, a játék maga nem. De ez a Forzák esetében is így van. A GT6 viszont jóval nehezebb, mint a Forza.
  • oneal1
    #100
    a forzát odaveri simán, szerintem nem csak grafikában, tényleg ilyen jól néz ki.
    ide töltöttem fel pár általam készített képet
    flickr
  • blackfire001
    #99
    Ez tényleg ilyen jól néz ki? :o

    Néztem gameplay-eket, és azok alapján nem tűnik valami szépnek a grafika... Meg olyan túl dobozosnak tűnik az egész. Sose Gran Turismoztam, csak a Forzákkal játszottam eddig.
  • Al Age
    #98
    Más beállítás nem ugrik be.
    Másnak is ilyenre meg passz. Én ehhez szoktam leginkább hozzá, ezért nekem más autós játék irányítása fura először.
  • csm
    #97
    de a kérdés az,hogy akkor ezt a holtjátékot nemlehet állítani? és másnak is ilyen?