10
Machines: Wired for War Acclaim
  • Zóanagyvarázsló
    #10
    A '93-as Space Hulk smafu? De a BattleZone-t megelőzte a '97-es Dungeon Keeper is.
  • kisiku
    #9
    Klasszikus, régi, de imádtam.Bázisépítgetős-harcolós, FPS mód...nyammi!
    "Beleülök és lázom a bázisomat meg az egységeimet.Wooww!
    Egyébként asszem a Battlezone 1 vagy 2 megelőzte az FPS módban.Meg kéne nézni a kiadási dátumokat.
    Pl, sajnálom, hogy a Battlezone-t nem folytatták, én imádtam azt is.
  • Zero 7th
    #8
    "Ha jól tudom akkor ebben a stratégiai játékban alkalmazták először azt a megoldást, hogy az egységeket irányíthatjuk belső nézetből ( FPS nézet ) és harmadik személy szemszögéből is "

    Nem, a Battlezone '98-as.
  • darkling
    #7
    Bakker ez nekem megvolt dobozosban. Imádtam, a zenéje is kiváló volt.
  • flashpointer
    #6
    Köszi az invitálást, de a szűkös időmbe sajnos nem fér bele :)
  • SZULTA
    #5
    Esetleg ha hamachi megfelel akkor mehetnénk pár kört gép ellen! :)
  • kissssss
    #4
    Machines wired of war felírva az igen csak hosszú -ki kell próbálni- listámra.
  • flashpointer
    #3
    Egyik kedvencem volt :)
  • SZULTA
    #2




  • SZULTA
    #1
    A Machines egy 3D-s valósidejű stratégiai játék amelyet a Microsoft Windows adott ki 1999-ben. Az Acclaim Entertainment keretein belül készült a játék. Ha jól tudom akkor ebben a stratégiai játékban alkalmazták először azt a megoldást, hogy az egységeket irányíthatjuk belső nézetből ( FPS nézet ) és harmadik személy szemszögéből is ahogy a stratégiai játékok 98%-ban. Ebben a játékban csak egyetlen erőforrás létezik, az olaj. Többféleképpen lehet hozzájutni. Bányászással, vagy az ellenfél maradványaiból nyerjük ki. Akár használhatjuk simlisen az ellenfél olajkútjait is, de vállalni kell vele a rizikót, hogy nem ér vissza az olaj. Azokat a helyeket ahol olaj található úgy kell felderíteni az erre specializálódott egységgel. Az egységeknek, épületeknek van több szintje. Minél nagyobb a szint annál jobb ugye az egység vagy az épület. Lehetőségünk van a játékon belüli védelmi rendszerek kiépítésére ami automatán védi a területet az ellenféltől, ha lőtávolságon belül van az ellen. Továbbá van lehetőség pusztítófegyverek létrehozására amik elég nagyot tudnak szólni. A támadó egységeknek több fajta fegyverük van pl. Ion ágyú, plazma, lángszóró. A játékban lehetőség van multiplayerre amelyben egyszerre 4-en játszhattok egymással, ezt a részt nem próbáltam még, szóval nem tudom, hogy működik-e vagy, hogy hogyan vannak benne a dolgok.

    Mivel régi játék, ezért csak windows 98-on indul el, de hála a modern társadalomnak egy patch és d3drm.dll fájl segítségével megoldható a játék mindegyik operációs rendszeren, kivétel ez alól a windows 8. A játékkészítők hivatalos oldala megszűnt.

    Minimális rendszerkövetelmény:
    Pentium 200 MHz
    32MB RAM
    Windows 95/Windows 98
    4xCD-ROM
    DirectX kompatibilis hangkártya

    Játszik még valaki manapság ezzel a játékkal?
    Mert én igen és embereket keresek akikkel lehetne játszani.