16
  • felemelő
    #16
    "Az AOL-nak volt saját megoldása a HTML előtt"

    Sőt a hipertext-et már a szótárak feltalálták. És számítógépes szövegmegjelenítési megoldása is volt.
    Mindennek vannak elődei, az egy nagy tévedés, hogy a találmányok valami originális nagy újdonságok.
    Csupán a korábbi megoldások ügyes összeépítése.

    Persze ettől becsülni kell a feltalálókat, csak nem fetisizálni, illene az egy kiemelkedő ember mellé-mögé betenni azt a láncolatot és sok tucat másik embert, akik adták az előzményeket.

    ui.:
    Voltak kortárs hasonló megoldások, amik kevésbé jöttek be, pl:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Gopher_(protocol)
    Utoljára szerkesztette: felemelő, 2024.12.18. 07:50:05
  • idebudanemoda
    #15
    jánosi marcell a floppy feltalálója? ez is jó vicc, palma.
  • idebudanemoda
    #14
    rubik nem részesült? ezt csak te tudod, senki más nem...
  • LaPalma
    #13
    Jánosi Marcell, a floppy feltalálója és persze Rubik Ernő
  • jackoneill90
    #12
    smiley pólót a forest gump találta fel
  • Vol Jin
    #11
    Az AOL-nak volt saját megoldása a HTML előtt a saját előfizetői számára. Mondhatni a HTML annak koppintása. De nem az internet, hanem az internet egyik felhasználási területe. Nem az a probléma, hogy Gizike keveri az internetet a böngészővel, hanem az, hogy egy informatikai magazin teszi ezt egy cikkében.
  • asgh
    #10
    A MOM floppynál nem az volt a gond, hogy az állam nem adott rá pénzt, hanem hogy politikai és egyéb pitiáner okokból szabotálták a termék sikerét. A sony magánrepülője konkrétan ott állt Ferihegyen fél évre rá, hogy a termék elkészült, a magyar hatóságok azonban nem engedték a sony delegációt találkozni a fejlesztőkkel. A sony nem tehetett mást, mint kivárta a szabadalom elévülését. Ebben az esetben tehát pont megvolt a szándék a feltaláló kifizetésére, csak közbe szólt a kommunista diktatúra. Rubik is csak azért látott pénzt a bűvöskockából, mert külföldre csempészte és ott szabadalmaztatta.
  • moikboy
    #9
    "Az első a listán egyértelműen Sir Tim Berners-Lee, az internet (pontosabban a World Wide Web - világháló) megalkotója, aki 1991-ben mutatta be a CERN-en az első weboldalt és innentől kezdve nem volt megállás."

    Ahahahhahaa. Az első helyet akkor már inkább megérdemelné a Free Software Foundation, a GNU Project és az összes olyan mérnök, aki valaha is részt vett GNU GPL alatt kiadott termék fejlesztésében.
  • Molnibalage
    #8
    Össze tetszik téveszteni az ötletet a konkrét megvalósítással. Akkor ennyi erővel díjazd a Daidalosz és Ikarosz szerzőjét a repülés elvi megálmodásáért.

    Soha nem az ötlet a nagy szám, hanem a technikai megvalósítás. Már Newton felvettette azt, hogy lehetséges a földkörüli pálya, ha kellően magasa hegyről kellően gyors ágyúgolyó lőhető ki, tehát volt fogalma arról, hogy milyen feltételek vannak. Ettől azoban még nem ő alkotta meg a LEO pályára alkalmas űreközet.

    1000%, hogy nem csak A.C.C. gondolt a műholdas kommunikációra, hiszen a Föld görbület problémáját mindenki ismerte és azt is, hogy magasan repülő gépekkel lehet adatot átjátaszi. A műhold csak egy "nagyon magasan szálló gép". A.C.C. neve miatt a csóka hypolt, pedig másnak is eszébe jutott, csak azon mezei mérnökök és nem ismert írók voltak. Az ő neveiket nem jegyzi fel a történelem...
  • Vargagy
    #7
    Akár a cikket is ki kellene egészíteni gyorsan az egyik legnagyobb hiányzóval: Arthur C. Clark-al. Bár szakember volt, a II. vh-ban mint rádiómérnök vett részt, de csak kóbor ötletnek tekintette az egyik sci-fi regényében a (3 műholdról az egész földfelszínt besugárzó) geostacionárius műholdakat. Akkor, amikor még a műholdak is csak a sci-fikben léteztek. Azóta már rájött, szóvá is tette, hogy milyen buta volt.

    Jellemzően magyar történet a flexibilis mágneslemez, közismertebb nevén floppy-lemez esete. Ezt a MOM kutatói fejlesztették ki, gyártottak is néhány darabot a hazai eszközök számára, le is védték 10 évre. De azután a meghosszabításra a magyar állam nem adott pénz. A szabadalmi védettség megszünésének "másnapján" a Sony megjelent a saját változatával, a magyarok egy fillért sem kaptak érte.
  • Sith
    #6
    Azért elég nagy lépés volt a HTML mindentől függetlenül, van nem egy olyan dolog a világon ami apróságnak tűnik, de ezen múlott hogy a nagy közönséghez is eljusson az adott "dolog". (persze tudom hülye példa, de HTML nélkül is ennyien lógnánk a neten mint most?)
  • Vol Jin
    #5
    Igen, ezért mondtam, hogy tudom sajnálni azt, aki szerint az internet a HTML. Gondolom nem hallott e-mailről, meg Skypról, MSN-ről. FTP-ről, ICQ-ról meg tuti nem. Eláég ciki, ha valaki az internetből él, és azt hiszi, hogy az az internet, amit be kell dugni a számítógépbe, és látszik a böngészőben utána.
  • kvp
    #4
    A cegek erdeke az, hogy szabadalmaztatva legyen minden, mert akkor fillerekert megvehetik a feltalaltol, viszont utanna nekik hozza a penzt. Ami nincs szabadalmaztatva abbol nem lehet konnyen monopoliumot epiteni.

    "aki szerint az internet a HTML."

    Igazabol a world wide web megalkotojarol van szo. Az interetet ok kovettek el:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_Hall_of_Fame
    http://www.rfc-editor.org/rfc/rfc1.txt
    es pl. egy ember akit szinte tenyleg senki nem ismer:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Steve_Crocker
  • fergusonpapa
    #3
    Álmodozz csak.. Ha történik is ilyen ,az is csak reklámfogás. Ideje lenne felébredni.
  • echo
    #2
    szerintem hülyék a cégek, akik profitot csinálnak, hogy nem tolnak komolyabb összeget a feltalálónak utólag. nekik nem nagy dolog lenne és lehet akkor sokkal többen nem szabadalmaztatnák az ötleteiket, hanem bedobnák a közösbe, mert tudnák, hogy aki pénzt csinál az tol neki annyit, amennyi neki elég.
  • Vol Jin
    #1
    "Az első a listán egyértelműen Sir Tim Berners-Lee, az internet megalkotója, aki 1991-ben mutatta be a CERN-en az első weboldalt és innentől kezdve nem volt megállás."

    Tudom sajnálni, aki szerint az internet a HTML.