252
  • paraszgyerek
    #212
    Tetszik vagy nem tetszik, a modern nyugati világ a tízparancsolat és krisztusi elvek alapján épült fel. Igen, az ateizmus és a humanizmus is innen eredeztethető.

    Na most lehet nekemjönni mekkora zombi vagyok :-)
  • ManoNegra
    #211
    Hogy Imre herceg gyilkosság áldozata lett vagy tényleg baleset történt, az már soha nem fog kiderülni. De miért gondolod, hogy ha gyilkosság történt, akkor azt magyarok követték el?
  • immovable
    #210
    Hát, hogy kamu, azt eddig is minden racionális ember tudta.
  • Angel5
    #209
    "Minden vallás a maga módján káros, de nyilván azt fogom leginkább támadni, amelyik rám és a nemzetemre a legnagyobb veszélyt jelenti még ma is." ezen jót nevettem a legnagyobb veszélyt az emberi butaság és a birka mód fenyegeti a nemzeted illetve általában a mindig a mindenkori hatalom ami csak saját magával foglalkozik.
    De ne felejtsük el a könyveket emberek írták,a vallás akkor veszélyes amikor a buta szűklátó körü elmebeteg emberek nem értik az egész lényegét illetve olyan vallási vezető kezébe kerül akinek elmegyógyintézetben lenne a helye de ezt lehetne ragozni oldalakon át........és ebből lesz a vallási háború amire a történelem elég jó példa.
    NE a vallást fikázd hanem az embereket akik nem értik vagy kényük kedvük szerint alakítják a sok buta bírka követi,és ha egy kicsit utána olvasol kutatsz keresel rájössz hogy minden vallás alapja ugyan az csak a körítés más...........
  • ostoros
    #208
    http://www.youtube.com/watch?v=AArr8gObS3A
  • MasterMason
    #207
    Látod, a kérdés már csak az, hogy mikor ugrasz át egy újabb fára a fakereszt után. :D
  • MasterMason
    #206
    Kezdem azt gondolni, hogy ti nem is menthetetlen rabszolgák, sokkal inkább zombie-k vagytok.
  • potschweiler
    #205
    A hazug ember sem tudja bizonyítani az igazságot. :) És szóla Darwin és mondá: "Majomból lettél fiam, és az is maradtál."

    Na megyek végzem a munkám, mert azzal, hogy itt ütögetem a gombokat nem érek semmit.
  • MasterMason
    #204
    "Bizonyítsd be, egyetlen Bibliai történettel, hogy igaz amit írtál."

    Hazugsággal az igazságot nem lehet bizonyítani. :D És ahogy hófehérke minden leszármazottja, úgy Éva leszármazottjai sem lehetnek bűnösök azért, hogy Évát megmérgezte egy aljadék emberi nyelven beszélő kígyó, egy olyan világban, amelyet persze egy mindenható isten teremtett.





  • ostoros
    #203
    Hitegesd csak magad.
  • MasterMason
    #202
    Te csak engem nem sajnálj, nem én vagyok a megkeseredett ember hanem te, akinek nem maradt más csak a hit. Az a különbség kettőnk között, hogy míg én a valóságban élek, és racionálisan gondolkodok, addig te egy ellentmondásokkal teli álomvilágban élsz. Az én racionalitásomnak több haszna van mint azoknak, akik rózsaszínű álmokat kergetnek.

    Eszem ágában nincs felakasztani magam, bár tudom, mint a hívőknél ez megszokott, hogy aki szerintük nem akar álomvilágban élni az dögöljön meg. :D
    De hát ez pont ugyan olyan naiv ábránd részükről, mint az, hogy egy bűntelen megválthatta az ő bűneiket. :P

  • potschweiler
    #201
    Isten a saját népét büntette meg leginkább. 1. Asszír hódoltság, 2 Babiloni fogság, 3 Káldea szétveri Izraelt, 4. Római hódoltság, 5. Szétszóratás. Nem írtam sorrendbe, és hiányos is amit írtam, de a templomot 2x lerombolják, az egyetlen helyet ami Izrael számára szent. Miért tesz ilyet Isten? Hol volt ilyenkor? Szabadságon? Nem. Isten nem a mennyországban üldögél, és pizzát eszik, mint egy jóságos élő Buddha-szobor. Isten a történelem Ura. Az aki a népeket felhasználja arra, hogy az övéit megregulázza. Hol volt 150 évig? Nagyon szurkolt, hogy kibírjuk. :)
  • ostoros
    #200
    Te neked az egész történelem csak tragédia volt? Nem voltak ott sikerek is? Nem voltak jó küzdelmek? Te tényleg csak mindenhol a tragédiát látod? Te talán azt hiszed, hogy a hozzád hasonló "tisztánlátók" azok akik ezt a nemzetet előre viszik majd, azok akik nem hisznek semmiben, és semmilyen értékben.
    Szerintem pedig azok, akikben pont ezen tragédiák ellenére is maradt még remény, és mernek előre lépni. Sajnállak téged, mert egy megkeseredett kiégett ember vagy, aki már nem hisz semmiben.

    Azért ne keseredj el, nem olyan hosszú az élet, ki lehet bírni anélkül is, hogy felakasztanád magad.
    Sok sikert az életben ennek ellenére is. Én végeztem. Tényleg őszintén sajnálom, hogy ilyen megkeseredett vagy.
  • potschweiler
    #199
    1. Bizonyítsd be, egyetlen Bibliai történettel, hogy igaz amit írtál.
    2. Mivel nem ismered a Bibliát, így azt sem tudhatod, mi a helyettes áldozat. De profanizálva a következőt jelenti: Neked van egy hatalmas adósságod, amit sose fogsz tudni visszafizetni, erre valaki átvállalja az adósságod, és kifizeti helyetted. Igazságos? Nem. Logikus? Egyáltalán. Ez a kegyelem. Ennek a valakinek egész életedben hálás leszel.

    3. "Mi az igaz hit? Az igaz hit nemcsak oly biztos ismeret, amelynél fogva igaznak tartom mindazt, amit Isten az ő Igéjében nekünk kijelentett, hanem azon felül még az a szívbéli bizodalom is, melyet Szentlélek az evangélium által gerjeszt bennem, hogy Isten nemcsak másoknak, hanem nekem is bűnbocsánatot, örök igazságot és üdvösséget ajándékoz az ő ingyen kegyelméből, egyedül a Krisztus érdeméért." (Heidelbergi Káté, 21. kérdés) Kicsinyes dolog fennakadni egy oldalbordán, és természettudományosan értelmezni. A Biblia sosem lépett fel a természettudományosság igényével. De jelzésértékű, hogy a női nem a férfi oldalbordájából lett alkotva, ez azt jelenti, hogy ők egyenlő felek, egymáshoz tartoznak, annyira egymáséi, hogy testük is "közös".
    4. Ha nem hiszel Istenben, mit számít az neked, hogy kire hivatkoznak a keresztyének? Te kire hivatkozol? Miért lenne a te hivatkozási forrásod biztosabb mint az enyém?
    5. Te szerintem mindenütt zsidókat látsz :D. Vajon nem azért mert épp a zsinagógában vagy ahol körülvesznek a hittestvéreid? :D Miért hozod fel a következő dolgokat: Júdás, 30 ezüst, örök élet, Barabbás, ha ezek nem jelentenek neked semmit. Azt írtad néhány kommentel lejjebb hogy ateista vagy.
    6. Mi szerint ítéled meg, hogy egy tanítás hamis-e vagy igaz? Saját tapasztalataid, vagy önmagad értékrendszere szerint? Ha igen akkor nincs miről beszélgetnünk. "Embernek lenni azt jelenti, hogy nem fogadom el, hogy embertársaim és gyermekeik haláluk után örökkön örökké szenvedjenek, mert nem hittek valamiben, ami nincs is!" Ezt az érvelést ki kellene dolgozni, egy kicsit olyan mint amikor az ember hátulról kezd el vakarózni. Ha jól értem, akkor vagy ember, ha nem fogadod el azt, hogy gyermekeid haláluk után örökké szenvedjenek. Tehát elfogadod hogy létezhet halál utáni szenvedés. Azért ne szenvedjenek, mert nem hittek valamiben, ami nincs is. Gondolom itt Istenre gondolsz. Rendben, tehát úgy véled, hogy van halál utáni szenvedés, de nincs Isten. Szerintem vedd le a kipát, és szellőztesd egy kicsit a koponyád, mert gond van az emeleten. :D Vagy azt állítod, hogy van halál utáni szenvedés mert van Isten aki számon kéri az embereken a tetteiket, vagy nincs halál utáni szenvedés, és nincs Isten. A kettő keverve nem működik. Amennyiben az elsőt állítod, akkor neked nem Istennel van bajod, nem is a keresztyén vallással, hanem egyszerűen a TEKINTÉLLYEL, legyen az pap, tanár, rendőr, akárki. Ha az utóbbit akartad írni, akkor, a vita kezdődhetne a kreacionizmus kontra materializmus alapról, de ehhez, nincs most kedvem.

    Az én Istenem mellettem állt a bajban, a kétségeimben, és a rosszat is jóra tudta fordítani. Nem félek az ítéletétől, mert ismerem Isten Fiát, aki megígérte, hogy könyörög értem az Atyánál. Keresztyén vagyok, és nagyon jól érzem magam a bőrömben, és tudom, bármi is történjen, van Valaki aki őrködik felettem.
  • MasterMason
    #198
    Már mondtam, hogy a hülye az, akit meg lehet etetni olyan faszsággal, egy közel 500 évig gyakorlatilag folyamatosan megszállás alatt lévő országban, hogy létezik bármiféle isten. Hol a faszba volt 150 évig míg a törökök itt voltak, aztán hol volt 300 évet, míg a habsburgok sanyargatták a magyar népet, és hol volt legutóbb 60 évig az orosz megszállás alatt?

    Tudom, éppen nem ért rá.

    De mindezek ellenére még próbálj ne hinni benne, rögtön fenyegetőzik majd! Mond meg a szakállas hallucinációdnak, hogy kapja be!
  • ostoros
    #197
    Már mondtam. Te hülye vagy.
  • MasterMason
    #196
    1. A biblia szerint a tudás és a pénz is bűn.

    2. Igaz Magyar ember nem fogadhat el olyan igazságtalanságot, hogy a bűnösök bűnét a valaha élt egyetlen bűntelen váltsa meg szenvedéssel, és vagy ennek az égbekiáltó igazságtalanság elfogadásával bárki más üdvözülhetne!

    Minden embernek a saját bűnéért kell felelnie! Miért? Mert egy ártatlan bűntelen halálával nem oldozható fel egyetlen bűnös bűne sem!

    3. A hit nem egyenlő tudással. Abban hinni, hogy a nőket egy férfi bordájából teremtették, nem tudás, hanem tudatlanság, vagyis a hit = tudatlanság.
    A rabszolga nem tudhat, csak hihet. Abban hihetnek amit megengednek számukra, annyit engednek hinni számukra, hogy a pénz és a tudás bűn!

    Naná, hogy a rabszolga csak abba hihet, hogy a két legfontosabb dolog ami a szabadságához kell az bün!

    4. Senki nem állította, hogy a szekuláris világban nem próbáljak majd meg kihasználni az embereket, de legalább nem hivatkozhatnak majd egy soha senki által nem látott lényre.

    5. Jézus hozzád beszél, téged szid. Te vagy a zsidó! A Barabást kiáltó zsidó! Azt kapod majd a te istenedtől amit tőle kaptál, a gyereked mások bűnét fogja megváltani szenvedéssel.

    6.
    Akinek elvágja saját gyerekének torkát hamis tanítással, az nem ember! Embernek lenni azt jelenti, hogy nem fogadom el, hogy embertársaim és gyermekeik haláluk után örökkön örökké szenvedjenek, mert nem hittek valamiben, ami nincs is!


  • fszrtkvltzttni
    #195
    Amikor az embereknek a matematikáról az a a véleményük, hogy az összeadáson kívül úgyse fogják használni az életben, akkor mégis milyen pénzeszközökkel való bánásról beszélsz? Már jó pár éve nemhogy tiltják az embereknek, még biztatják is őket a tanulásra, az emberek viszont láthatóan hülyék akarnak maradni!
  • potschweiler
    #194
    pl. Imre herceg "sajnálatos balesetére".
  • fszrtkvltzttni
    #193
    Nem neked akartam... fáradt vagyok, végeztem
  • potschweiler
    #192
    1. A pénz és a tudás önmagában nem bűn, nem tudom, honnan veszed. Mindkettő eszköz arra, hogy boldogulj, és boldogíts másokat.
    2. Mi bajod neked azzal, ha épp nem Attila király, vagy Csaba királyfi tetteiről regél a Biblia? Ők valóban jeles történelmi személyiségek voltak, viszont üdvtörténeti jelentőségük nincs. A Biblia mire Budát vagy Pestet megalapították volna, vagy mire Attila nagyapja megszületett volna már megvolt. Az írás le van pecsételve, nem írható bele, több, de el sem vehető belőle. Attól hogy az események nem Pécsett, vagy Nagyváradon játszódnak, vagy hogy Jézus nem Szegeden született, még nem értem mi lenne a baj? Nem írhatod azt, hogy magyar helyszíneken, játszódik, ha nem úgy van.
    3. A hit értelmezésed nagyon fonák: az igaz hit 2 dologból áll: 1. Biztos ismeret, 2. Szívbéli bizodalom Istenben. Magyarán a hit=tudás+remény.
    4. A rabszolgatartókat szívesen emlegeted. Tudod kik a rabszolgatartók? Akiknek megvan a tudásuk és a pénzük arra, hogy minimálbérért dolgoztassák az embereket, hogy a fizetésükből épp az étkezésük és a rezsijük jöjjön ki. Ez a szekuláris világ amiben te reménykedsz, a legnagyobb rabszolgatartó. A klasszikus rabszolgatartónak gondoskodnia kellett a rabszolgája lakásáról, étkezéséről, ruházatáról, és egészségéről, a "pénz és tudás" motiválta világod, zseniálisan megoldotta a kérdést: a rabszolga maga gondoskodik magáról, és ha véletlenül megbetegszik, meghal, "Istenkém, van még a bolygón majdnem 7milliárd másik rabszolga."

    5. Te csak dobálózol a szavakkal, nem érted a jelentésüket, és nem is érdekel téged. Az édes anyanyelved csupán arra használod, hogy dühödet kiadd. Ennyit ér neked az a szó, amelyet ezer éven keresztül áhítattal szóltak őseid. Ennyit ér a magyarságod. Szégyen. A gyilkost rossz helyen keresed. A gyilkos az, aki hagy meghalni holott segíthetne, a gyilkos az, aki nem műt meg míg a pénzt a zsebébe nem teszed, vagy pedig műtét közben végzetes hibát ejt, a gyilkos az, aki látja, hogy az idős embereket terrorizálják, kirabolják, megkéselik, és hallgat, a gyilkos az, aki megöli élettársának gyermekét, majd elássa az erdőben. Az aki az egymás elfogadásáról, az egymás terhének hordozásáról, egymás szeretéséről, a következetes nevelésről, az álszenteskedés kerüléséről, az igazi Krisztuskövetésről tanít, az nem gyilkos.
    6. Nem kell elmennem Jeruzsálembe, nem köt oda semmi, velem itt Szatmárnémetiben van Istennek terve. Én nem kölyköket fogok nevelni, hanem gyermekeket, lehet, hogy neked kölykeid lesznek. Nem arra fogom nevelni őket, hogy a tudás és a pénz bűn, hanem arra, hogy ezek eszközök, de sosem célok. Arra nevelem majd őket, hogy emberségesek legyenek az emberrel, Életre nevelem őket: az örök Életre.
  • fszrtkvltzttni
    #191
    A tudás valahonnan származik. A semmin nem lehet gondolkodni. Mindkettőhöz külső információ kell, amiről nem mindig fogod tudni eldönteni, hogy igaz-e. Hinni fogsz, sőt már most is hiszel, még ha nem is vallod be.
  • ManoNegra
    #190
    Azt hogy érted, hogy "az apostoli királyok leszármazottait irtották elődeink? Mire gondolsz konkrétan?
  • MasterMason
    #189
    1. Miféle szimbólumait használom én a kereszténységnek? :D
    2. Nem azt tanítják a templomokban, hogy honnan jöttünk mit csinálunk, hanem azt, hogy mi történt jeruzsálemben, a szent földön. Egyetlen magyar szereplő vagy helyszín sincs a bibliában, mégis azt tanulta mindenki a templomokban.

    Mi történt azokkal, akiket nem érdekel jeruzsálem?! Legyilkolták levadászták!
    Köszönhetően a megvesztegetett tetveknek, akik elárulták saját vérüket és egy idegen nemzet rabszolgatartó kultúráját és a rabszolgaságot adták tovább.

    Nem a tudást, hanem a hit-et adták tovább. Két dolog van, ami kell az életben az önálló boldoguláshoz: Tudás és pénz.

    Na látod a zsidó katolikus rabbik ezt a két dolgot nem engedik egy hívőnek, hogy tudjon, hogy értsen a pénzhez. Ez tilos a rabszolgának.

    A papok a hamis tanítással előkészítettek azt, hogy a tudás és pénzeszköz helyes használatának kiirtásával, teljesen kisemmizhetőek legyenek a magyar emberek!

    A keresztény papok idegen gyilkosok, gyilkosok aki szabotálják irtják a magyart, meghamisítják múltunkat történelmünket, és kiirtják már gyermekkorban a rabszolgaságra ítélt magyar nemzetből a két legfontosabb dolgot:

    A pénzeszköz helyes racionális használatát és a tudást!

    Menjél haza jeruzsálembe és majd ott a saját kölyködnek tanítsd azt, hogy a pénz és a tudás bűn!
  • ManoNegra
    #188
    Így van! Nem hiába hívják példabeszédnek, nyilván nem tesztelte le Jézus sem, hogy mennyi esélye van a tevének egy ilyen feladatnál, mint ahogy a mustármagnyi hittel rendelkező embernek sem megy arrébb a hegy, bármilyen szépen is kéri az... :-)
  • potschweiler
    #187
    MasterManson, két böfögés között tiszteld meg annyival a többi hozzászólót, hogy megtörlöd a szádat. Mindíg nézz utána annak amit írsz, mert ordít a butaságoktól. csak néhány egyszerű példa: Azt írod valahol, hogy a biblia nem más mint az egyiptomi halottak könyve. Azzal érvelsz, hogy a biblosz görögül egyiptomi tekercset jelent, honnan veszed? Mikor álmodtad meg? A biblosz görögül könyvet jelent a biblia pedig ennek a többes számú alakja, tehát könyvek. Elő kell venni egy szótárt. Azt is írod, hogy a kereszténység ezer éven át pusztította a magyarságot. Ez is érdekes infó, ezt gondolom csak úgy kitaláltad. Tudod kik pusztították a magyarságot? Azok az idegen uralkodók, akiket mi hoztunk a nyakunkra, és miért kellett nekünk idegen uralkodó? Mert az apostoli királyok leszármazottait irtották elődeink, és nem volt trónörökös, és sorra haltak ki a magyar uralkodói házak. Állandóan a Júdásokkal jössz, meg azzal, hogy 30ezüst=az örök élet igérete. Ha ennyire óckodsz a kereszténységtől, miért használod a szimbólumait? Semminél sem könnyebb az, ha valaki a saját apja sírját rugdossa, ezt tudom, ilyenek a tótok és az oláhok is, letagadják saját maguk történelmét első adandó alkalommal. Aztán nagy bőszen hülyének állítod be azokat, akik hisznek abban, amit a Biblia ír. Erről nem szeretnék vitát nyitni, de meglátásom szerint te csak hírből ismered a Bibliát. Startból a kereszténységet úgy állítod be mint valami "mételyt", mit is tanít a keresztény hit? Hallottál már valamikor papot azt mondani, hogy menj és rabold ki a másikat, mert úgy sem lesz semmi bajod, hiszen a megélhetési bűnözés az törvényes? Mondta valaha egy pap azt, hogy csalj, uzsorázz, forgasd ki az időseket a házukból? Mondta-e valaha azt lelkipásztor, hogy hazudj, könyökölj, taposs rá a másikra, használd az embereket szavazógépeknek? Nem hinném. Te nagyon jól tudod, kik teszik ezeket. Azok akik nem ismerik a Krisztusi szeretetet, akik nem félnek attól, hogy egy nap, mindenért, de mindenért felelniük kell az örökkévaló Bíró előtt.
  • MasterMason
    #186
    Én nem akarok hinni, én tudni akarok és gondolni! Persze így benne van a pakliban az is, hogy ha esetleg tévedek majd bizonyos dolgokban, akkor az az én hibám lesz. Viszont ha tévedek akkor abból még akár tanulhatok is.

    Szóval nem, nem akarok hinni semmiben. :D
  • fszrtkvltzttni
    #185
    Talán arra gondolt, hogy a gazdagok nem a bűnmentes életükről híresek. Egyébként pedig a gazdag-szegény relatív fogalmak, ezért már sokadjára mondom, NE VEGYÉTEK MÁR SZÓ SZERINT AZT A KIBASZOTT BIBLIÁT!
  • narumon
    #184
    "Jézus azt mondja, hogy könnyebb egy tevének átjutni a tű fokán, mint gazdagnak a mennybe jutni. Tehát nem azt mondja, hogy a gazdag nem juthat a mennybe,"

    Na ne viccelj már akkor az első felével mit mond? Mivel a tevének a tű fokán lehetetlen átjutni ugye, a gazdagnak a mennybe még annál is nehezebb... ha ebből azt olvasod ki, hogy mégis van esélye akkor elég furcsa tűk és tevék lehetnek felétek...
  • fszrtkvltzttni
    #183
    Te se tanultad még meg, hogy mindenki zsidó? A kommunisták is zsidók, a nácik is zsidók, Amerika és Európa nagy részét is zsidók, de legalábbis félzsidók lakják, ez mind szépen meg van magyarázva a neten. Írd már le pontosan, hogy te mibe is hiszel, mert eddig csak azt tudjuk, hogy keresztényellenes vagy.
  • MasterMason
    #182
    Nincs nem létezik keresztényellenes szélsőjobb, a magát nemzetinek hazudó szélsőjobb akiket szegedi csanádok alkotnak azok mélyen elkötelezettek abban, hogy az idegen nemzet rabszolgatartó kultúrája továbbra is fennmaradhasson.

    A zsidó keresztényellenesség leginkább baloldali műfaj.

    Tudod a nácik megöltek 6 millió zsidót, a kommunisták pedig 100 millió zsidó-bérencet. Azért sikerült 100 milliót megölniük szemben a nácikkal, mert volt annyi eszük, hogy nem faji alapon szidták ugyan azokat, akiket a nácik.

    De sejtheted mennyire örültek a zsidó vállalat tulajdonosok és nagytőkések a kommunista államosításoknak? :D Persze, mint a náciknál, akkor is kápókkal mondatták ki feléjük a verdiktet, és persze mint a náciknál, a kommunistáknál sem igen ellenkezhettek.
  • fszrtkvltzttni
    #181
    Összefogás? Nem látod mi van most is? Van a keresztény szélsőjobb, a keresztényellenes szélsőjobb, a keresztény-bal-jobb-bal-nemtommilyenoldal (FIDESZ), liberális baloldal, szociális baloldal, másként szociális baloldal (Gyurcsány), szélsőbal, anti-fidesz klubb.
  • MasterMason
    #180
    "hogy a központi hatalom gyengülése a hasznunkra vált. Te pedig szerintem pont ezért szurkolsz. Ez nem tetszik."

    Te beszélsz butaságokat!

    Ez egy ilyen nesze semmi fogd meg jól írás, amely figyelmen kívül hagyja teljesen azt, hogy mint általában, nem Magyarországon dőlt el magyarország sorsa. Egyébként pedig mi köze a magyar nép múltját ezer éve irtó keresztény vallás birálatának ahhoz, hogy én azért szurkolnék, hogy nekünk rosszabb legyen?! Beteg a te agyad és pusztán ezzel a gusztustalan héber szarkavarásoddal próbálod menteni a héberek hasznára váló rabszolgatanok fennmaradását.

    Azért írtál ide most egy üzenetet, hogy a magyar népet ezer éve rabszolgaságba tartó idegen nemzetet és métely a védelmedbe vehesd! Leszarom a zsidó keresztény vallást, a júdásokra pedig minden korban nagyon szopás várt, mint az áldozatokra.

    Tudták jól az idegenek is, hogy aki még a saját vérét is elárulja, azoktól ők is csak árulást várhatnának, így hát mindig azokat gyilkolták le legelőször!

  • ostoros
    #179
    Butaságokat beszélsz. A török és Habsburg uralom egyenes következménye a magyarországi központi hatalom gyengülésének. A magyaroknak nem kellett az erős király, inkább egy gyengét akartak, rá harminchat évvel Mohácsi csata. Még mindig nem egyeztek meg, rá tizenöt évvel Buda elfoglalása. Nem akartak hadsereget az első világháború után, rá két évvel trianoni béke. Szinte sohasem volt olyan Magyarországon, hogy a központi hatalom gyengülése a hasznunkra vált. Te pedig szerintem pont ezért szurkolsz. Ez nem tetszik.
  • fszrtkvltzttni
    #178
    Nekem :), és utolsó előtti.
  • ManoNegra
    #177
    Tudod kinek volt ez az utolsó mondata?
  • ManoNegra
    #176
    Már megbeszéltük volna? Inkább elbeszélünk egymás mellett, de nem emlékszem hogy egyetértettünk volna. :D
  • fszrtkvltzttni
    #175
    Ez az, jöjjön a hitvita, hogy ki a gonosz most és ki a jó! Hogy is hívják ezt... politika!
  • NEXUS6
    #174
    "mesuge vagy nexus66! az ORTODOX zsidok SOHA NEM ISMERTEK EL JEZUS MESIAS MIVOLTAT! a hit gyuleket nm zsidok. sok kozuk sincs. a kereszteny zsidok azok igen, de azok meg nem szamitanak."

    Szerinted miért is nem zsoltárokat énekelnek????
    XD

  • MasterMason
    #173
    Azt már megbeszéltük, hogy azoknak te vagy a kesztyűbábja, egyszerűen megvesztegettek, megvettek téged kilóra.

    30 ezüst = örök élet ígérete!