24
  • gergely1991
    #24
    Most próbálgatom a windows 7-et,amit utálok benne hogy ismét halászhatom újra meg újra hogy mit hol keressek,olyan szépen elpakolgatták.
    A töredezettség-mentesítés annyira fapados lett, eltűnt a grafikus elemzés,ehelyett kapunk egy %-os process kijelzést.Talán azért találom meg, még gyorsan, mert használom start menü keresőjét vagy ismerem a vezérlőpult-bővítmény fájlnevét.
  • Armagedown
    #23
    Szerintem ebben is valami értelmetlen marhaságot fognak kitalálni, ami senkinek sem lesz jó
  • CairoJack
    #22
    "Úgy érzem, hogy a DOS óta a Windows 7-tel volt a legkevesebb problémám".
    Igazából nekem is. Nem véletlenül használom itthon én is a W7-et. XP sem volt rossz, nagy előrelépés volt a W98-hoz képest, de azért az a rendszer szét tudott ám hullani az intenzív használattól. Gondolom User Error, de nálam fél évet sosem bírt ujrainstall nélkül. W7-el nem tudok olyat csinálni, hogy lefagyjon, vagy tönkre menjen.
    Irodában is csak ézért vannak tucatjával XP-s gépek, mert azokra már nem is megy fel a W7 (értelmezhető sebességgel legalábbis). Meg ott van rendszergazda, aki karban tartja őket. Office, Gmail, pár egyéb progi miatt drága és fölösleges lenne gépeket és/vagy rendszert cserélni. Oda jó az XP, amíg ki nem döglenek a hardverek.
  • wraithLord
    #21
    Nekem tökéletesen megfelel a Windows 7. Mostanra már egyik gépemen sincs XP, csak Win7 és/vagy Debian i3-mal.
    Úgy érzem, hogy a DOS óta a Windows 7-tel volt a legkevesebb problémám MS rendszerek terén, szóval egy ideig marad is. Ha ilyen ütemben dobják ki a Windowsokat, akkor legközelebb Windows 11-re fogok váltani (ha addigra lesz még Win egyáltalán). :D
  • dyra
    #20
    Nincs baj a meghajtó progikkal sem, a sebességgel. A használhatatlan felülettel van a gond, használta valaki tapipaddal vagy pöcök egérrel laptopon már ezt a felületet? Engem a sírás környékezett, a random működő oldalsó panel akasztott ki a legjobban. KB megfejhetetlen mikor dönti el, hogy előjön vagy sem. Mindent elmond az OS-ről, hogy az ismerősöm Sony laptopjához OS gyorstalpalót adtak képekkel bemutatva például azt, hogy hol kell kikapcsolni ezt az amúgy felhasználóbarátnak mondott csempés felületet. A rendszer jó a felületet beteg.
  • CairoJack
    #19
    Az általam leírt jelenségek zöme akkor történt, mikor a W8 már kint volt legalább 3-4 hónapja. Én is vallom a filozófiádat, hogy pár hónapig rá sem nézek egy új OS-re. Tényleg kell nekik némi idő, míg kinövik a gyermekbetegségeket. De pl. az általam említett totális W8 halál kb 3 hónapja volt, akkor meg már bőven több idő eltelt a megjelenés óta, mint fél év...
  • lordsithlord
    #18
    Azért azt cseppet megrökönyödve látom, hogy milyen sok "tapasztalt" felhasználó van itt. Érdekes, én, mint rendszergazda kipróbáltam anno még a BETA verziót, majd mikor kijött, a 90 napos próbát is. Mindkét eset ronda bukta volt, mivel gyakorlatilag a driverezés egy rémálomnak bizonyult (értsd barkácsmeló a köbön).

    Mikor olyan fél éve kint volt már a rendszer, ismét kipróbáltam. A drivereket addigra rendbe tették, minden jött is le automatikusan. És láss csodát, az összes hülyesége ellenére a rendszer gyors és stabil volt.

    Minden rendszernek kell bizonyos "kiforrási idő". Én személy szerint ezt olyan fél évben vagy az első nagyobb javító pack megjelenési időpontjában határoztam meg. És ezidáig ez az elmélet csak nagyon ritka esetekben bukott, lásd Millenium, 2000 Desktop verzió, Vista. De ezek nem véletlenül nem is terjedtek el igazán.
  • lordsithlord
    #17
    Hát annyiból nem is nagyon fogsz még egy jó ideig.
    De abban ugye megegyezhetünk, hogy a 32 giga elég kirívó, az átlag 4 vagy 8 giga az otthoni felhasználóknál.
  • CairoJack
    #16
    zola2000

    A spéci progik nem nagy erőforrás igényű dolgok, gyanítom még egy 486-oson is elmennének, viszont kell tudniuk natív netre menniük, meg Excel táblákból dolgoznak, és Gmail fiók is kell nekik, szóval nem hiszem, hogy megoldható. (Bár lehet kipróbálom).
    Egyébként meg annyira nem fontos, mert naponta egyszer használjuk a legtöbbet, baj/szívás akkor van, ha valamit változtatni kell, vagy elrontottunk, mert akkor sokszor vissza kell másznom az irodába, vagy valahova lecövekelni a laptoppal (+baxakodni a mobil nettel). Sokkal kényelmesebb lenne ezt egy 3G modemes tabletről intézni, akár sétálás közben.

    Az X86-os játékokat ne úgy értsd, hogy napi szinten akarok velük játszani, de ha elutazom valahova, mégis csak jobb egy tabletet cipelni, mint egy laptopot. Esetleg ilyen billentyűzet dokkolós tabletet. Szerintem ez a jövő. Minek vegyek külön laptopot, és külön tabletet, ha egyben megkaphatom őket?
    Ami a játékok érintős interfészét illeti, pont nem érdekel, én laptophoz is cipelek egeret. Billentyűzet meg lásd Asus Transformer Book T100. Vagy valami hasonló.
    Anno még 9 colos netbookon is pötyögtem ezekkel a játékokkal, nem látom be, hogy miért lenne rosszabb élmény egy 11 colos tableten, egérrel, billentyűzett (erősebb SoC-kal)...

    Plusz, te most mondtál 2-3 játékot, ami megy andoridon a 30-ból. Na és? Atomos SoC-on meg az összes megy. Ráadásul nem lebutított gravikával, mint a GTA3-VC Androidos verziója, amit megvettem, de egy hulladék...
    (RT-n meg semmi sem megy. Se a fent említett egyedi szoftverek, sem a kedven levlezőprogim, se a játékok, se a teljes értékű Word. Nagyon tuti... Tökre megéri 250k-t kiadni egy Surface RT-ért, nem? Irónia OFF.)

    Tehát tulajdonképpen nekem egy olyan tablet kell majd, ami kivált egy laptopot (de nálam csak és kizárólag passzív hűtés jöhet szóba, tehát Temash vagy Z3770), de ha meg akarom, beviszem este az ágyba, és tabletként olvasgatok rajta, mint most a Nexus7-en. Kettő az egyben. Ez a jövő.

    Attilawap
    Miért éri meg? Hát a jelek szerint nem éri meg. W8 jó nagy bukta, bár még így is milliádos profitot termel. De a harmadát, negyedét annak, mint amit termelHETNE. Mondjuk az MS mentségére legyen mondva, hogy szerintem lépéskényszerben voltak. Látták, hogy a tabletek piaca nem is nő, robban, az asztali piac meg megy össze. A nagy okos fejükkel meg azt találták ki, hogy az asztali piacon lévő dominanciájukat átviszik a tablet piacra, névleg, hogy asztalin rászoktatják az embereket a metróra, aztán ha megszokták, akkor csak jobban veszik majd a tableteket, és WP-s telókat.
    (Ami szintén gci nagy bukta ezidáig. Szépen csődbe vitték vele a Nokiát, a világ hajdan volt legnagyobb telefongyártóját. Király.)

    A fenti elképzeléssel nem is lett volna baj, ha jól sikerült volna. De borzalmasan sikerült. Két szék közül a földre. És szeretném leszögezni, hogy szerintem nem a metró, mint koncepció a gond, mert az jó lenne, ha egy ízléses, jól testre szabható, átgondolt, logikus dolog lenne. De nem az. Itt lett elcseszve.
    Minden Windows fan azt szokta köpködni, hogy a felhasználók a hülyék, mert minden változást utálnak. Ez részben igaz, mert az ember nem szeret újra tanulni dolgokat, DE a változás önmagában nem rossz dolog. Az emberek igen is szeretik a változást, ha az JÓ fajta. Ha attól könnyebb lesz az életük. Ha az olyan, amilyennek ők akarják.
    A Win8 ott lett elrontva szerintem, hogy egy rosszul kidolgozott, logikátlan, és ronda, kevésbé használható felületet kényszerít az emberekre, és még a lehetőségét sem hagyja meg, hogy a saját ízlésednek/használati szokásodnak megfelelően be tudd állítani.

    Én (aki 20 éve MS termékeket használ) pont, hogy a Win fanokkal ellenétes véleményen vagyok. Az MS a hülye, hogy 20 évig rászoktat valamire, aztán mikor a technika oda jut, hogy változtatni kell, mert muszáj, akkor egy olyan felületet tesz le, ami senki számára nem vonzó, sőt tovább megyek, nem is igazán használható, de cserébe változtatni nem lehet rajta. És még ők anyázzák a felhasználókat.
    Szerintem ez az igazán felháborító...

    (Egyébként feltéve, nem megengedve, hogy a user a hülye: egy kapitalista cégnek az a DOLGA, hogy olyan terméket csináljon, ami tetszik az embereknek. Ha mindenki "hülye", akkor hülyebiztos rendszert kell csinálni. Lásd Apple. Nem lehet mindenki programozó, hogy együtt éljen MS bácsi minden baromságával. Jól látszik, hogy mindig azok a Windows verziók lettek sikerek, amik a "simple just use" elvet teljesítették. Magyarán stabilak, jól használhatóak voltak. Az összes olyan Win verzió bukott, amivel baxakodni, szüttyögni kellett, ami fagyott, vagy lassú volt, vagy inkompatibilitási problémákkal küzdött. Szóval tök mindegy, hogy milyen a felhasználó, ha egy cég nem tud olyan terméket gyártani, ami tetszik az embereknek (legyenek azok "hülyék" vagy sem), az igen is az adott cég hibája.)
  • Attilawap
    #15
    Teljes mértékben igazat adok neked mindenben. Csak egyet nem értek: Miért éri meg egy OP rendszer fejlesztő cégnek belevágni egy olyan rendszer fejlesztésébe, ami a régi, jól megszokott dolgokkal köszönő viszonyban sincsenek? Előtte miért nem mérik fel a felhasználók igényeit, elvárásait, igényeit? Miért kell ráerőltetni a jónépre olyan dolgokat, amik eleve halva született ötletek (pl. metrós felület)?
    Ha én szoftverfejlesztő lennék, először tuti felmérném a felhasználók igényeit, elvárásait egy kérdőív segítségével, és az alapján fejlesztenék csak. Akkor tuti, hogy nem hibáznék nagyot. Az egész csak egy rohadt kérdőív lenne, de nem, inkább gyártják a szarabbnál szarabb OP rendszereket (Vista, Win8).
  • zola2000
    #14
    A spéci progikat próbáld androidon x86 emulátorral, ha nem túl erőforrásigényesek akkor talán jól mennek.

    Az x86 játékaid ha futnak is, nem lenne nagy élmény érintőkijelzőn átalakított irányítás nélkül, de pl a max payne van androidra értelmes irányítással, van freeciv(ilization), age of empires meg lesz.

    Ha meg dokkolóval gondoltad, akkor arra meg ott az asztali gép nem? A tábla nem egy nagygép helyettesítő, tekintsd kiegészítőnek.
  • CairoJack
    #13
    Srácok, nekem erről az egész témáról igen komplex véleményem van, le is írom, aztán majd maximum hülyének fogtok nézni.

    Kezdjük az XP-vel. Nem Cuting Edge vállalat a miénk, a gépek nagy része netere sincs kötve, és mivel az esetek 90%-ában Office, meg Gmail kell nekünk, nem látom be, hogy miért kéne cserélni az XP-t. Pénz, és időpazarlás lenne, pláne Win 8-ra, amitől a cégnél, mikor demóba hoztak nekünk pár Win 8-as gépet, (nem viccelek) mindenki kiakadt, amikor elkezdte használni.

    A Win 7 vs. Win 8-ról csak annyit, hogy nem vagyok programozó, így lehet, hogy a motorháztető alatt jobb a Win 8 (sőt biztos) ennek ellenére, én az állítólagos stabilitásából, és gyorsaságából semmit nem éreztem.
    A gyorsaságról annyit, hogy egy AMD Phenom II X4 + 8 GB RAM + SSD-s gépen teszteltem hosszabb távon, és a szűz Win 8 kb 5-10 másodperccel bootolt gyorsabban, mint az előtte 1 éve fennlévő, anyontelepítgetett Win 7. A használat közben meg semmivel sem volt gyorsabb. Amivel a Win8 még gyorsabb tudna lenni, az a Secure Boot, ami viszont régebbi, UEFI mentes alaplapoknál (tehát a BIOS-os gépeken) nem működik. Az még talán 20 másodperc előny lenne.
    Napi kétszer indítok gépet, egyszer az irodában, egyszer otthon, nem hiszem, hogy 2*20 másodperc kedvéért Win 8-ra kéne váltanom.
    Arról nem is beszélve, hogy a Win 8 trükközik ám, mint az állat, mert bár a Start képernyőt hamar meglátod, de ha itt átváltasz asztalira (amit én mindig megtettem, mert a metró UI egy sz*r), akkor lehet látni, hogy a gép még bőven töltöget...
    Szóval kb. semmivel sem gyorsabb...

    A stabilitását illetően meg csak annyit, hogy a Win 7-et három év alatt nem láttam háromszor lefagyni, a Win 8 meg 1 hónap alatt több gépen is láttam kifagyni, tán úgy tucatszor. Sőt, egyik ismerősöm gépén (3-4 évvel ezelőtti csúcs konfig, ma erős közép kategória) úgy elszállt, hogy csak újrainsall után lehetett újra használni a gépet, mert még a csökkentett mód, és egyéb trükkök sem működtek. Igaz Win7 lett rá újrainstallálva. De az ominózus eset előtt is újra-újraindulgatott a rendszere. Win7-tel atom stabil.

    Ami pedig a Win 8 használhatóságát illet, az botrány. A charm bar néha magától beugrált, máskor nem jött elő, mikor kellett volna. A metrós appok tök hülyék voltak, alig lehetett használni őket, a normális ablak mértezést el lehetett felejteni, amit tableten megértek, de asztali gépen nevetséges. Mint ahogy az is, hogy egy full sceen app felugrik egy 24 colos monitoron, amin van 3 darab gomb... nemá...
    A start képernyőre nem lehetett dokumentumok parancsikonját kitenni (legalábbis berhelés nélkül), tehát úgyis át kell menni az asztalra, akkor nem értem, hogy miért oda bootol (8.1-ben javítva hálisten).
    Ráadásul a beállítások is össze vissza lettek keverve, egy része itt, egy része ott, egy része ki tudja hol.
    Maga a csempés felület szerintem jó alapötlet, de ronda, személyre szabhatatlan, és nem helyettesíti a klasszikus start menüt. Egy részét most szerencsére a W8.1-ben javították. Sokkal jobb lett volna, ha a régi rendszer mellé és nem helyett került volta be a Winbe.

    Asztali gépen szvsz az érintőképernyő felejtős, egészséges 60-80 centi távolságot tartani a monitortól, úgy meg már nem éred el, plusz ki akar egy 24 colos monitort naponta takarítgatni...
    Laptopon hasonló hülyeségnek tartom (de a korrektség kedvéért hozzáteszem, hogy nem próbáltam, viszont nem is izgat a lehetőség).
    Érintőképernyőnek jelenleg csak tableten van értelme, ill majd a jövőben esetleg a háztartási gépekbe épített felületeken.

    A fent leírtak egyébként nem "óriási" problémák, de ilyen apróságokkal tele van az egész rendszer, emiatt konkrétan nehezebben, körülményesebben, lassabban lehetett asztali PC-n használni a Win8-at, mint a Win7-et.

    Az az igazság, hogy a 8.1-et nem próbáltam, mert amiket olvastam, azok alapján nekem az jött le, hogy nem túl sok problémát oldottak meg, de nem kizárt, hogy ha lesz időm, kipróbálom.

    Viszont próbáltam a W8-at tableten, és az a helyzet, hogy ott is szörnyű volt.
    A metrós appok hiányosságai miatt az ember rengeteg időt kénytelen az asztali felületen tölteni, viszont ott nincs pinch zoom, így egy 10 colos tableten szinte lehetetlen tapicskolással használni. Nem is tudom mi lesz majd a még kisebb, mondjuk 8 colos tableteken. Szívás, az biztos...

    Ha azt vesszük, hogy a W8-at azért berhelte szét az MS, hogy tableten is használható legyen... hát használhatatlanabb, mint asztalin, pedig az sem pite.

    Ez amúgy nagyon jól látszik az eladásokon is. A W8-nak az volt a célja, hogy mind asztali, mind tablet gépeken használható legyen, így elvileg sokkal többet kellett volna eladni belőle, mint Win7-ből, ezzel szemben az a nagy helyzet, hogy százalékosan fele annyit adtak el belőle, mint az iparági legnagyobb buktának számító Vistából. Nem véletlen.

    No tablet. Én pont azért nem szeretem az Adroidot, mert sokkal kisebb a funkcionalitás, mint a Windosnak, és a jól bevált progik nem mennek rajta. Ugyan van, amiből van helyettesítő app, de általában közel sem olyan produktív, vagy használható, mint a Win-es verzió. És van amiből nincs is értelmes helyettesítő.
    Ezért kéne nekem egy Win-es tábla. Természetesen csak és kizáróla X86-os.

    Az RT-t nem is értem. Adnak egy IOS, Android tudású OS-t (illetve az app kínálat hiánya miatt, még annyit sem tud), drágábban, mint ahogy az Atomos, teljes értékű, x86-os tableteket árulják? Ezt hogy gondolták?
    Szerintem az RT egy halott platform, nem értem, hogy ki, és milyen indok alapján venné. Legalábbis mai áron. Mert ha olcsó lenne, mondjuk, a legolcsóbb atom alá árazva (mint ahol a tudása van), akkor azt mondom, OK. 50-80 rugóért még megérné megvenni. De ki fog 200-250 rugót kiadni valamiért, ami még annyit sem tud, mint egy 50 rugós Android? (Appkínálat nulla.)

    Egyébként az a vicc, hogy ha megkérdezek egy RT fanatikust (gyanítom az esetek nagy részében MS dolgozók), hogy ugyan miért érné meg nekem dupla áron tized akkora tudást vennem, nem tud mit mondani.
    Jönnek nekem a hardverrel, meg az összeszerelési minőséggel, amit én értek, de amikor megkérdezem, hogy mi az amit egy 200 rugós surface RT-vel tudsz, amit egy 100 rugós Atomos Win-es tablettel nem (mert ugye fordítva százmillió példát lehet hozni) akkor megy a mély hallgatás.


    Aztán nekem van még más okom is a full Windows igényre. Nálunk a cégnél van pár egyedi szoftver, amiért anno milliós nagyságrendű összeget perkáltak le, és (mondanom sem kell) ezek nem futnak se Droidon, se IOS-en, se RT-n. Csak X86/64-es Windows-on. Szóval nekem ezért is kellene egy Win-es tablet. Mert ezek most csak notin mennek.
    Az sem utolsó szempont, hogy egy ilyen tabletre rákötök egy monitort, egy wireless egeret/billentyűzetet, és van egy "asztali" gépem.
    Amin minden program fut, amit az elmúlt 15 évben használtam.
    Ezen felül a legújabb játékokat leszámítva, a kedvenc játékaim (amiken felnőttem) is mennek. Unreal, Halo, Warcraft, Diablo, Max Payne, C&C, NFS, CS, Doom3, Civilization, AOE, satöbbi...
    Ezek nem mai csirkék, de azt kell mondjam, hogy játékélményben, sőt talán még grafikában is agyon verik a mostani IOS, Andorid játékokat.
    Persze ma már alig-alig játszom, de ha mégis arra kerül a sor, inkább ilyesmivel pötyögök, mint valami tapicskolós szutyival (sőt, akár egy modern, csilivili, de 2 gombbal játszható vacakkal).

    No ezek az én szempontjaim, és nem a Facebook és hasonló baromságok. Talán kisebbség vagyok, de az biztos, hogy szükség van egy H.A.S.Z.N.Á.L.H.A.T.Ó. Windows-ra. Nem csak nekem, a piacnak is. És a használható alatt azt kell érteni, hogy asztalin, és tableten is használhatóra.
    Márpedig a Win 8 egyáltalán nem az. (A 8.1-et még meglátom, hogy egyáltalán ki akarom-e próbálni).
    Ha az MS most még 2 évig akar a fenekén ülni... lehet hogy nagyon ráfaragnak erre. Ha tényleg 2015-ben jön a W9, az akár sokba is kerülhet nekik. Ha pedig az sem sikerül vonzóra, akkor a cég megásta a saját sírját, és arra a sorsra jut, mint a Nokia vagy a Blackberry.
    Jön az évekig tartó szenvedés, és a lassú eljelentéktelenedés, és halál. Én a helyükben nem ülnék kényelmesen, arra várva, hogy majd az új vezér megoldja, hanem kő keményen nekilátnék egy normális Win megírásának.
    Nyilván sokat fog számítani, hogy miként szerepel a W8.1 a piacon. Ha sikeres lesz, akkor nem kell kapkodni, de ha nem, akkor igencsak nagy bajban vannak...
  • a_n_d_r_e_w
    #12
    Alhiszti? Win7-tel 3 evig semmi bajom nem volt, a win8 osszevissza fagyott folyamatosan, es e legkulonbozobb idegesito hibajelensegeket produkalta. Biztos csak bekepzeltem magamnak.
  • cateran
    #11
    " Vállalati szinten abszolút versenyképes bármilyen androidos, iosos cuccal. Már csak ha az Office intergációt nézem, akkor is egy évszázad a különbség."
    Ez pontosan hol elony? Azon dolgozni? Szakadjunk mar el a tablet a munkara marhasagtol..pont ezert nincsenek sehol a Win-es tabletek. Horroraron raadasul.

    "amíg nem elterjedtek lakossági szinten is az érintőképernyős monitorok addig a kezelés egérrel egy minimális fokkal bonyolultabb."
    Marha nagy novot josolok az erintokepernyoknek desktop vonalon...kivancsisagbol elhadonasztam kicsit a monitorom elott, amolyan "milyen lenne, ha?" felkialtassal...22`-es monitor es mondhatom, hogy a nagy paci faszat lesz nekem valaha is erintokepernyos kijelzo az asztalomon!
  • pixx
    #10
    1 év alatt még nem sikerült kifutnom a 32 gigából, pedig nagyon sokat melózok vele. :D
    Netre nincs kötve, az a legbiztonságosabb.
  • DonC
    #9
    Nem értem a sírást, meg főleg az XP-s siralmakat. A 8.1 abszolút jól használható, én pl. fejlesztek rajta. Az erőforrások kezelése veri még a 7-est is ami egy operációs rendszerek közötti összehasonlításban is megállja a helyét, tehát szerintem egy jó és stabil termék volt. Ehhez képest a 8-as verzió halott, a 8.1-re viszont olyannyira rágyúrt az MS, hogy jelentősen feljavult.

    A 8.1 ezen kívül hozott egy csomó olyan változást amit valóban szokni kell, de mivel van benne hagyományos Desktop mód, így nem tudom mi a probléma. A tabletes dologról meg annyi a véleményem, hogy aki fikázza a windowsos tabletet az még nem igazán látott működni ilyet. Vállalati szinten abszolút versenyképes bármilyen androidos, iosos cuccal. Már csak ha az Office intergációt nézem, akkor is egy évszázad a különbség. Tudom open office, meg hasonlók, hát sok szerencsét ezekhez, a multiknál ilyet nem fog találni senki. A 8.1-nek egy alapvető hibája van az pedig a Metro felület, amíg nem elterjedtek lakossági szinten is az érintőképernyős monitorok addig a kezelés egérrel egy minimális fokkal bonyolultabb.

    Amúgy pedig az MS elmozdult egy irányba amire személy szerint azt mondom, hogy jó. Az eddigi licenszelési politika változott az Office 365 felé, amivel beszálltak az un. előfizethető termékek közé. Ez fontos pont lesz az életükben, mert az Office még mindig kikerülhetetlen tényező a világban.
  • lordsithlord
    #8
    Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy hiába nagyon jó rendszer az XP, eljárt felette az idő. Egészen más technológiák vannak ma már az informatikában, mint akkor (2002ben!) voltak.

    A Win7 valóban egy elég jól eltalált rendszer. Szépséghibája, hogy az erőforrás kezelése több ponton is igen gányolt, így nem is kell ahhoz túl nagy erőfeszítés, hogy "túlhajtsuk" a gépet és memória kifogyást vagy egyéb erőforrás problémát produkáljunk. Jó esetben a rendszer a problémát okozó program lezárásával orvosolja a helyzetet, rosszabb esetben azonban beüt a kékhalál.

    A Win8 sok tekintetben jobb, mint a 7-es. Elsősorban az alap erőforrás igénye is szolidabb (nem véletlen, hiszen gyakorlatilag ezzel szándékoznak teljes egészében leváltani az XP-t), ráadásul orvosolták benne az erőforrás kezelési hibákat. Más tészta, hogy csináltak új hibákat meg egy teljesen új és lényegében felesleges felhasználói felületet PC-re...

    Ami biztos: nem igazán célszerű 1-2 évente új operációs rendszerekkel kijönni a piacra. 4-5 évente bőven elegendő lenne (ennyi idő alatt érhet el akkora fejlődést az informatika, hogy indokolt legyen egy új technológia bevezetése). Az XP kihúzott 12 évet, még lenne benne 1-2 év, de már kínkeserves és igen költséges egy fejlesztő csoportot ennek a régiségnek fenntartani. 2014 januárjában, tetszik vagy sem, leállítják a lakossági támogatást (az még nem eldöntött, hogy mit csinálnak a céges támogatással).

    Szóval azt kell, hogy mondjam, ideje lassan megbarátkozni a Win8.1 nevezetű szörnyeteggel, ha naprakész biztonsági frissítéseket és "biztonságos" számítógépet akarunk.
  • kvp
    #7
    Szerintem itt aki tabletes windows-rol beszel az ertelemszeruen egy x86 alapu es windows xp kompatibilis tablarol beszel, ahol elmennek a regi desktop programok. Ez tipikusan nem a microsoft uzlete. Akinek erre van szuksege az elobb utobb ugyis valamilyen linux-ot fog hasznalni, mondjuk android-ot, mert ott meg arm-on is van x86 es win32 kompatibilitas (emulatorral, de van).

    A jovo desktop windows-a jellemzoen egy windows phone szeru grafikus felulettel es tudassal felszerelt rendszer ami a legtobb nem profi felhasznalonak boven eleg, mint ahogy a legtobb embernek az ios is eleg lenne macos helyett. Ezzel szemben a jovo android-ja egy desktop tudassal felszerelt rendszer, ami kb. azt tudja amit peldaul a windows xp. A kerdes az, hogy az embereknek mire van szukseguk es vegul mit valasztanak.
  • Ferrer
    #6
    Tableten pedig jól muzsikál a Win 8, akinek fontos az Office, különösen jó. Más úgysincs nagyon rá..
  • CairoJack
    #5
    Neba má\' hogy 15-ig kelljen várni a Win9-re. Addig itt fognak szívatni a W8-al? Akkor toszódjanak meg, biztos, hogy nem kell.

    Az a helyzet, hogy irodában XP-s gépek vannak, és maradnak is, amíg ki nem döglenek, tehát még jó pár évig. Itthon W7 van, és mindenre tökéletes, de egyfelől kinézem a szemét MS-ből, hogy a játékokat elkezdi "Win 8 only"-vá tenni, másfelől nagyon szeretném lecserélni a Nexus7-esem egy Windows-os táblára. Az új Atom Z3770 elég jó procinak tűnik, de hogy Win 8-al nekem nem kell tablet a biztos. Nem ettem meszet, hogy magamat szívassam vele. Szerettem volna jövőre beszerezni egy ilyen tabletet, de ha nincs W9 akkor részemről nincs tablet vásárlás. Ennyi.
  • Gauge
    #4
    Szerintem igenis jó jó a win8. Gyors és stabil. Minden más csk álhiszti. Az informatika pont arról szól állandóan minden változik és fejlődik. A windows is. Aki Xp-t akar használni, az használja azt, csak ne kelljen már állandóan a faxom rinyálást hallgatni/olvasni.
  • pixx
    #3
    Én nem tudom, mit sírtok, a win7 nagyon jó, korszerű, és jobb, mint az xp. Mondjuk a nem is tudnám a gépemet kihasználni win 7 nélkül. Win 8 nem volt még a kezemben.
    Viszont az apple és évente vagy két évente dobálja ki az op rendszereit. Probálnak a igazodni a piac igényeinek.
    Ennyi, ha nem kell nem veszed meg.
  • netperformer
    #2
    Eddig azt hittem, hogy XP-ről Win9-re fogok váltani. Tévedtem xD Ha ilyen gyorsan váltakoznak a verziók, akkor lesz az 10-11 is.
  • halgatyó
    #1
    Rohadjon meg az állandóan új verziót ránk kényszerítő monopól disznó!
    Nekem bizony kiválóan megfelel az XP is.
    Arra is nehezen szoktam rá, és pár nagyon fontos korábbi programom, amelyek Win98-on mentek, ezen nem mennek. Basszák meg.

    Az egész egy büdös rohadék pénzlehúzó gépezet.