12
  • endrev
    #12
    "Az üstökös az atmoszférába érve felrobbant, ezzel pedig 2 ezer fokra forrósította fel a Szahara homokját, mindezt 6 ezer négyzetkilométernyi területen." Mivannn?
  • fszrtkvltzttni
    #11
    Meglehet, de valószínűbb, hogy te csak saját magadból indulsz ki. :)
  • fszrtkvltzttni
    #10
    Kérlek! Einstein a kozmológiai állandót csak bekamuzta! De bejött neki... XD
  • karesz6
    #9
    @tar86: @irasklus: Magyarul ha bebizonyítod hogy einstein csak kamuzott és csak a saját fontosságát akarta bizonyítani akkor nóbel díjat kapsz mindössze össze kell raknod egy ELMÉLETET ami jobban leírja a világunkat mint einstein elmélete (és összhangban van a tapasztalattal jobban mint einstein é.).
  • fszrtkvltzttni
    #8
    Én hülyülök, vagy eltűntek hsz.-ek?
  • Irasidus
    #7
    A K+F eleve nélkülözhetetlen, ennek a gazdasági jelentőségére nem hiszem, hogy bárkinek is fel kellene hívni a figyelmét. A tudományban minden állítást leellenőrzünk, mert így működik a tudomány, és nem hittel... Ha valaki csal - és sajnos van ilyen is - az onnantól nem megbízható, és nincs munkája többé (legalábbis a tudományon belül). Ennyi.
  • Zombee
    #6
    És a Holdon sem jártak az amerikaiak!
  • tar86
    #5
    Ugyanakkor az is megtörténhet hogy ezek a tudósok a nélkülözhetetlenségükre akarják csupán felvívni a figyelmet, kevesen lesznek akik veszik a fáradságot és ellenőrzik vizsgálódásaik helyességét és lerántják a leplet a szélhámosokról!
  • johnfly
    #4
    Az egész bolygó becsapódásokból lett összekubikolva
  • Daffit
    #3
    Ha jól értelmezem, akkor az elnevezésekben és az összetételben van különbség. A Földi becsapódásnyomok aszteroidáktól származnak, amik többnyire kemény maggal rendelkeznek és a naprendszeren belül keringenek. Az üstökösök elliptikus pályán keringenek és összetételben inkább összeragadt porra/jégre emlékeztetnek, amik nem élik túl a légköri súrlódást. Lehet tévedek, nem vagyok szakértő.
  • MasterMason
    #1
    Lehet velem van a baj, de én ezt akkor sem értem. Van egy rakás meteor maradvány a földön, egy sor egyéb kráter amelyet üstökösök ütöttek. Akkor miért az ő kavicsa lenne "az első, kézzel fogható és minden kétséget kizáró bizonyíték arra, hogy bolygónkba becsapódott egy meteor."???

    Vagy Mekkába az a hatalmas fekete kavics az smafu? Nem beszélve egy sor más szintén igen nagy üstökösdarabról és mint említettem a kráterekről. :D