340
  • e57
    #300
    Ja, értem mire akarsz kilyukadni...

    Most nem konkrétan a kereszténységről volt szó. Az Isten - Sátán fogalom sem kizárólag a kereszténységhez köthető. Más vallások is ismerik.
    Én úgy tudom a hivatalos állásfoglalás szerint István király a római kereszténységet vette fel akkor. Hogy ellőtte milyen vallású volt azt nem tudom, de lehetett akár egy olyan vallása is, amit ma a kereszténység valamilyen változatának sorolnánk be.

    A latin betűs problémád pedig nem probléma, mert magyar nyelven beszélünk. A magyar nyelv hangjait használjuk. Ha ezeket a hangokat rögzíteni akarjuk, akkor jelenleg a latin betűs abc egy kibővített változatát használjuk. Használhatnánk mást is. Pl. a rovás, vagy egy harmadik akár kitalált valamit.
    Mindegy mert akkor is ugyan azokat a hangzókat írnánk, vésnénk, gépelnénk, tehát a nyelvtani szabály attól még működőképes marad.
  • Mardel
    #299
    "És? Mi a probléma? Mi köze ennek Istvánhoz?"

    A probléma az, hogy egy olyan vallást akarsz a nyelvvel összemosni, aminek semmi köze a magyarokhoz.
    A kereszténységet István vette fel honfoglaláskor, előtte pogányként tekintettek rá. Viszotn ez nem azt jelenti, hogy vallástalan volt.
    Tehát a mássalhangzóid meg magánhangzóid épp nem bizonyítanak, semmit mert a nyelvünk előbb volt mint, hogy elterjedt a magyarok között a keresztény hit.
  • Mardel
    #298
  • e57
    #297
    "Csak a nyelvünk előbb létezett, mint hogy István felvette a kereszténységet a honfoglaláskor és átvettük a latint és a latin abc-t."

    És? Mi a probléma? Mi köze ennek Istvánhoz? A latint nem vettük át. A latin ABC-ét meg jelentősen ki kellett bővíteni, hogy alkalmas legyen a magyar hangok leírására. Az, meg hogy a latinok kitől vették át az ABC-ét, megint egy érdekes téma lehetne. Egyébként én hangokról írtam, nem betűkről.


    "A magyar nyelvben meg nagyjából fonetikusan írunk, tehát úgy írjuk, a legtöbb dolgot, ahogy kiejtjük."

    És?


    "Érdekes hogy a Skandináv mitológiában szereplő Valhalla ó skandináv nevén Valholl mennyire megegyezik a valahol, vagy valaha szavunkkal."

    Érdekes, viszont a valaha, és a valahol szavaknak a magyar nyelvben jelentése van. A valholl, és a valhalla svédül mit jelent?
  • e57
    #296
    "És mondjuk mi van szegény angolokkal ahol God és Satan ? :D:D:D Vagy Diablo... :D"

    Én arról igazán nem tehetek, ha az angolok, vagy más népek nem világleíró nyelvet használnak. Használjanak azt, és akkor nem lesznek ilyen gondjaik.

    A magyar nyelv az világleíró nyelv. Ha ez valakinek sérti az érzékenységét, akkor az így járt. Nem tehetünk róla. :)
  • WoodrowWilson
    #295
    Ez nem szabály. A mindenhatóság nem jelenti azt, hogy logikai paradoxonokat is "meg lehet oldani", csak azt jelenti, hogy mindent meg tud tenni, ami megtehető.
  • Mardel
    #294
    Csak a nyelvünk előbb létezett, mint hogy István felvette a kereszténységet a honfoglaláskor és átvettük a latint és a latin abc-t.

    A magyar nyelvben meg nagyjából fonetikusan írunk, tehát úgy írjuk, a legtöbb dolgot, ahogy kiejtjük.

    Érdekes hogy a Skandináv mitológiában szereplő Valhalla ó skandináv nevén Valholl mennyire megegyezik a valahol, vagy valaha szavunkkal.

    Ha azt nézzük, hogy a koronázási kardon az "Ulfberht" szó szerepel, így neveztéka Vikingek a különleges kardokat. link Viking swords

    "A kétélű penge szimmetriatengelyében van a vércsatorna, amelynek felső részén, a markolattól a hegy felé haladva, az „Ulfberht" felirat olvasható. Ennek az egyszerű kardnak díszfegyver mivoltát csupán a viszonylag gyenge, de mesterien kimunkált csont szereléke bizonyítja. Értékét nem is külleme határozta meg, hanem - a magyarság közismert kard-tiszteletből fakadó hite szerint - az a feltételezett erő, amely eredeti tulajdonosából szállt át e fegyverbe. Erre utal az a tény is, hogy 1270-et követően majd egy évszázados diplomáciai csatározás után születik meg az a kompromisszumos megoldás, hogy e különleges karizmájúnak (túlvilági erővel rendelkezőnek) vélt kardot a vitázó felek egyike sem, hanem minden misztikus hatalom letéteményese, az egyház őrizze. Így került aztán a prágai Szent Vid székesegyházba, melynek 1368. augusztus 18-án készült leltárjegyzékébe ezt írták be: „Magyarország királyának, Szent Istvánnak a kardja elefántcsont markolattal.""

  • Vaszilij Artyom
    #293
    És mondjuk mi van szegény angolokkal ahol God és Satan ? :D:D:D Vagy Diablo... :D
  • Vaszilij Artyom
    #292
    Mindenható, azaz megtudja azt is csinálni, mivel rá nem vonatkoznak semmilyen szabályok.
  • Meridian
    #291
    Amira a válasz az lesz, hogy megteremti, de végtelen sok idő kell hozzá. Várd ki a végét, és meglátod.
  • e57
    #290
    "Csak egy kérdés. Elhangzott, hogy nem isten hanem a sátán igazgatja a világot (aki egyébként is isten, szóval most 2 isten van?)"

    Csak egy isten van. :)
    Isten és sátán nem két különböző dolog, hanem egy azon dolognak a két iránya. Így isten nélkül nincs sátán, és sátán nélkül nincs isten.

    Ezt a magyar nyelv csodálatos módon szemlélteti.

    A mássalhangzók adják a nyelvünk statikus részét, mondjuk állapotát. A magánhangzók pedig a dinamikus részét, mondjuk a folyamatát.

    STN jelenti a teremtő erőt (csupa mássalhangzó)

    hangzósítsuk fel két különböző módon.

    i S T e N
    S á T á N

    Látható, hogy mind a két szó ugyan azon mássalhangzókból áll.
    A doppler effektust szerintem majdnem mindenki ismeri. Iskolában tananyag.
    Ha valami (mondjuk egy autó) közeledik felénk, akkor magasabb hangot hallunk, ha távolodik, akkor pedig mélyebbet.

    iSTeN i,e csak magas hangrendű magánhangzó
    SáTáN á mély hangrendű mássalhangzó

    Így mutatja a nyelv, ha a teremtéshez közeledsz, akkor istenhez jutsz, ha távolodsz tőle, akkor pedig a sátánhoz.
    Tehát még egyszer. Isten és sátán nem két külön valami, hanem egy azon dolog két ellentétes iránya.

    Sajnálatosnak tartom, hogy "tudós kutatók" töltik el az életüket hiábavaló dolgokkal, amikor elég volna megismerni a magyar nyelvtant.
  • WoodrowWilson
    #289
    A kérdés egy logikai ellentmondás, így aztán a kerülőutas megoldásod sem lehet jó. Akkor módosítsuk úgy a feladatot, hogy a képességei korlátozásai nélkül teremtsen olyan követ, amit nem tud megemelni. Kb. azzal egyenértékű, mintha azt kérném, hogy csináljon egy négyoldalú háromszöget.
  • Mardel
    #288
    "Egy informatikai multinál kértek oktatást, mert bár az emberek egymillió körül keresnek, a főnök el van képedve, hogy minden második-harmadik ember rendszeresen jön fizetési előlegért már a hónap közepe előtt.

    Nem képesek beosztani egy milliót egy hónapra…"

    A kommentek közül itt.

    Itt megemlítik hogy blog oldalt ki írja, hol dolgozott, és ez is egy átvett blogbejegyzése.
  • Meridian
    #287
    Nincs ellentmondás ebben. Mivel teremt olyan követ ami akkora, hogy ne tudja felemelni, mert mindenhatósága révén a saját képességeit is tudja korlátozni. Ebben az esetben nem egy dolgot hajt végre, hanem kettőt - párhuzamosan. Teremt egy követ és korlátozza a képességét arra vonatkozóan, hogy azt felemelhesse. Ugyanakkor el tudja fújni, el tudja teleportálni, stb. csak megemelni nem tudja.
    Érthető? ;)
  • csimmasz
    #286
    Még egy apróság, én "ateistának" tartom magam, a nagy vallásokat szívből utálom mert az emberek irányítására van, elég nekem a többi modern kori birkává tevő dolog, mint a tv stb.

    Mindazonáltal hazudnék ha azt mondanám sose kértem egy úgymond magasabb erőtől semmit.

    Nem zárom ki egy nálunk fejlettebb tudat létezését, de a vallási halandzsától rosszul vagyok.
    Ha van is ilyen nem hiszem, hogy a templomi hókusz pókusz, vagy az esti ima bármiféle hatást gyakorolna rá.

    Néha elcsodálkozom, hogy felnőtt embereket milyen durva baromságokkal meg lehet etetni, és nem csak a vallásra gondolok
  • csimmasz
    #285
    Szerintem " a pénz nem boldogít de elősegíti annak megtalálását ha van hozzá eszed."
    Sajna a lottó rossz példa ott a nyereménynek nincs értéke a nyertes számára, nincs mögötte szenvedés, ezért hamar a nyakára lépnek.

    De kérdezz egy embert akinek van családja és jut gyógyszerre, nyaralásra, jó iskolára, kocsival jár dolgozni a kényelmes irodába és a legnagyobb gondja az, hova menjenek jövőre nyaralni boldog e.
    Majd egy másikat aki 70 ezerért jár robotolni vonattal és ...
    Na mindkét család lehet boldog is boldogtalan is, nem a pénztól függ leginkább hanem azon, hogyan dolgozza föl a sorsát.

    Itt van nagy szerepe a hitnek, az elsönek nincs szüksége a hitre a boldogsághoz, a másodiknak nincs más választása, max a mindennapos kocsmázás.
    Mindettől függetlenül lehet akár vallásos is.
    Könnyű a meleg szobából okoskodni, hogy a boldogsághoz nem kell pénz, tessék a híd alól kijelentani, akkor elhidzem.
  • sanyicks
    #284
    nem beszélni magyar? :D
  • Mardel
    #283
    Az alapgondolat az volt, hogy a pénz szerintetek boldogít.
    Az intelligencia szint nincs függvényben azzal, hogy a pillanatnyi boldogság hosszútávon is megmarad-e.
    De ennek megértésében nem az én értelmi képességem az akadály.
  • Vaszilij Artyom
    #282
    Most akkor azért a lottó a hibás mert egy 70 es IQ val rendelkező barom nyeri meg? Értelmes vagy de tényleg.
  • Mardel
    #281
    Úgy, hogy ezeknek is a célja a pénznyeremény volt, legalábbis azok számára, akik jelentkeztek. Az életük alakulása a pénznyeremény után nem sokban különbozött a lotto nyertesekétől.
  • Vol Jin
    #280
    Mik cáfolódnak meg a miben?
  • Vol Jin
    #279
    Hogy jön a képbe egy VV-s lófaszjóska vagy egy BB-s hülye picsa sorsa?
  • Vol Jin
    #278
    És? A269-re reagáltam. Mi köze ennek a 264-hez?
  • Mardel
    #277
    LOL
    Szerintem ne szólj többet hozzám. :DD
  • sanyicks
    #276
    Hogy ne lenne? Az új isten a szent közgazdaság, és annak parancsolatai (még akkor is ha 5 évenként nagyon durván megcáfolódnak) :) Na meg ott vannak bizonyos istenként tisztelt cégek.
  • Vaszilij Artyom
    #275
    Mardel te nettó faszságot linkeltél nem statisztikát. Tudod a statisztikában számok szerepelnek és kritériumok. A cikkedben lófasz szerepelt nem statisztika.

    Nesze itt egy másik: "Tudományos tény, hogy a lottónyertesek 99%-a boldog a maradék 1% pedig balfasz volt"

    Kb annyira releváns mint a te cikked, de legalább ez közel áll a valósághoz.

    Való Világ meg hogy a picsába jön ide? Alapjáraton teljesen idióta embereket keresnek akik mellesleg homokosok, kurvák, körözött személyek voltak satöbbi.
  • Mardel
    #274
    De nem kell a lottoig menni, hogy megnézzük, hogy egy nagyobb összegeremény után kinek hogy alakult az élete.

    Az első magyar ker. TV-s valóságshow nyertese Párkány Éve a 16 milliós nyeremény után:

    "Jószívűségét azonban senki nem kérdőjelezhette meg, hiszen nyereményéből 500-500 ezer forintot ajánlott fel a második helyezett Bálintnak és a harmadik helyezett Renatónak, sőt, Popeye-t is meglepte egy drága robogóval. A közönségkedvenc lány sorsa azonban tragikus fordulatot vett a valóságshow után.
    Rossz társaságba került, pénzét elherdálta, gyanús szektába keveredett, majd mániás depresszió vett rajta erőt. Zavaros kapcsolataiból két fia született, a másodiknak már azt sem tudja, ki az apja."

    Való Világ (1-3) nyertesei:

    "VV Szabolcs, az első széria nyertese megnősült, gyermeke született, s politikai pályára lépett, igaz, kevés sikerrel. A második nyertes, Laci, összetörte a nyereményautóját, elköltötte a lakás árát, és rossz befektetéseinek köszönhetően mindene odalett. Napjainkban Angliában dolgozik egy étteremben."

    VV Milo főiskolára járt, 2 diplomát szerzett és az Rtl Klubnál dolgozik.

    Ha azt nézzük 50-50%, tehát felének sikerült másik felének nem.
    Viszont akinek sikerült, azt nem a pénz segítette, hisz főiskola elvégzéséhez nem kellenek milliók, és ahhoz hogy a TV-nél dolgozzunk is ismeretségen kívűl szaktudás is kell, stb.

    Ha megnézzük pont azoknak nem sikerült, akik családjában nem volt biztos anyagi háttér, szegény családból származnak és átlagos végzettséggel rendelkeztek (BB Évi pultos, VV Laci volt autószerelő, kidobófiú, rendőr és pincér).
  • Mardel
    #273
    [URL=http://sg.hu/listazas_msg.php3?id=1380778605&no=264]#264[/URL]
  • Vol Jin
    #272
    "Elolvastad, amit linkeltem?
    Egy statisztikai felmérés leközlése mitől ész osztás?
    Pont ettől tudja a te materialista felfogásod értelmezni, hisz nem hasból mondott dolgok, nincs mögötte semmi varázslás, csak száraz tények."

    A 269-as hozzászólásodra reagáltam, és azt elolvastam. Egy kurva link és egy kibaszott statisztika nem volt benne. Úgyhogy visszakérdezek, hogy te elolvasod, hogy mi a faszra reagálsz? Most leírhatod, hogy erre a szintre nem reagálsz, mert kétszer leírtam, hogy mi a fasz, és akkor le is zárhatjuk, és az nekem is pont megfelel.

    Ui.: Biztos azért telefonálgatnak be a tévébe pénzenergiáért sokan, mert kibaszott materialisták, meg azért imádkoznak sokan a templomban gazdagságért, mert nem hisznek az istenben. (Ha nem esne le ez ironikus utalás volt arra, hogy szerinted a materialista világnézetem miatti tévelygésem egyenes következménye, hogy nettó baromságnak tartom a pénz nem boldogít faszságot)
  • Mardel
    #271
    Elolvastad, amit linkeltem?
    Egy statisztikai felmérés leközlése mitől ész osztás?
    Pont ettől tudja a te materialista felfogásod értelmezni, hisz nem hasból mondott dolgok, nincs mögötte semmi varázslás, csak száraz tények.


    "Ki nem ábrándozott még a milliárdos lottónyereményeket hallva, hogy milyen jó lenne, ha ő nyerné meg a pénzt. Gondolatban elköltötte, vett egy szép házat és egy drága autót, beutazta a világot és a maradékból élt boldogan élete végéig.

    A valóság azonban nem ilyen rózsaszín. Rengeteg kutatás és felmérés készült a lottónyertesekről és bizony elég nagy részüknél semmit nem oldott meg a hirtelen jött pénz, sőt sokan átkozzák a napot, amikor megnyerték a főnyereményt."
  • Vol Jin
    #270
    Jó és ennek mi köze ahhoz a baromsághoz, hogy a pénz nem boldogít?
    Hidd el, aki megnyerte a lottóötöst, az össze-vissza hugyozta magát a nagy örömében, és nem az a rémisztő tudat ereszkedett le rá, hogy oda a boldogságának.
    Mintha a büdös életben nem töltöttél volna ki lottószelvényt. Mire jó észt osztani önámító faszságokkal, amit te sem hiszel el?
  • Mardel
    #269
    Igen ugy mar sokkal jobb ha 60 evesen engem nez a 20 eves egy "szottyadt ven" penzeszsaknak.

    Ez ugyanolyan alomvilag mint szerintetek a vallas.

    Ha 60 evesen nem sikerult megerteni, hogy az ember evrol evre oregszik, oda a penz is keves.
    Nem veletlenul mondjak azt sem, hogy a penz csak eszkoz.
    A penzzel tudni kell banni ez teny, de tole ne varjunk csodat.
    Pl ha a rablogyilkost is csak a konnyen szerzett penz erdekli, nem az hogy a munka gyumolcse a penz.
    Nem torodik az emberi ertekekkel csak a vagyoneval.
    A szegenyseg nem a penz hianya, hanem a munka es munkahelye vagy az ehere.
    Itt van pl a segely, azzal nem oldunk meg semmit ha csokkentjuk a dolgozni akarast es meg fizetunk is erte.
  • Vol Jin
    #268
    Gazdagnak lenni jó dolog, elég ha az anyagiakat nézzük példának. :-)
  • Vol Jin
    #267
    Nagyjából semmiben, csak a megítélésben. Ugyanazt látjuk, csak másként ítéljük meg. A szavaidból azt vettem ki, hogy múltbeli hasznos jelenségnek tartottad a vallást, én meg szükséges rossznak. Ez csak apró különbség, nem lényegi. Nem feltétlenül kell itt egymásnak ellentmondóan blogolni.
  • Vol Jin
    #266
    "Na én is beszállok a vitába...szerintem az ateizmus és a vallás is hülyeség... Az emberek 80%-nak csak arról szól ez az egész, hogy egymás nézetének az ellenkezőjét akarják bebizonyítani, miközben semmi értelme az egésznek. Ha vallásos vagy hajrá, a te dolgod, csak te rád tartozik. Ateista vagy? Ugyanez... Eleve nem értem miért kell valaminek lenni? Legyél ember, a világnézeted meg tartsd meg magadnak.
    Egyébként én senkit nem ítélek el, de a szapulásnak csak romboló hatása van."

    A vallásnak egyfajta velejárója a hittérítés, az ítélkezés, és a vallásos elvárások betartatása az emberekkel. Sőt tovább megyek, a más vallásokkal szemben is így cselekednek, nem csak az ateizmussal. Van aki többé, van aki kevésbé. Így az ateistáknak joga van ellenállást kifejteni ezzel a jelenséggel szemben.
  • Vaszilij Artyom
    #265
    Egyéb esetben soha nem lesz 60 évesen fiatal barátnőd. És hidd el nem azért tart egy 60 éves fiatal csajt, mert de szereti, hanem azért, hogy ne egy szottyadt embert kelljen dugnia akitől az undor fogja el, legalábbis amíg még bír dugni.
  • Mardel
    #264
    Attol hogy van egy halom penzed meg nem leszel boldog, az erre utalt.

    Vehetsz barmit vele csak 2 dolgot nem, oszinte szeretetet es megbecsulest. De ez rajtad mulik, hogy az zavar-e ha 60 evesen csak azert van fiatal baratnod, mert gazdag vagy csak ezert becsulnek meg.

    link
  • Vaszilij Artyom
    #263
    Ez a pénz nem boldogít dolog, egy nettó faszság, amit egyedül a csórók hangoztatnak. A pénz igenis boldogít, mivel pénzalapú társadalomban élünk pár ezer éve.
    Ha van pénzed vagy valaki, ha nincs pénzed senki vagy. Ez a valóság, csak nehéz beismerni. Persze, most jön a szokásos demagóg duma, hogy mire jó 100 milliárdos vagyok.. Pontosan arra amire 1 milliárd, csak így be van biztosítva az összes utánad következő generációd élete.
  • yamato41
    #262
    Hát ezt meg honnan a viharból szeded? Ja, saját előítéleteidből. Akkor már értem.
  • yamato41
    #261
    "Űl pénzes ládáján sovány ábrázattal,
    Tisztelvén a mammont örök áldozattal."