42
  • MuchACHO79
    #2
    Nem teljesen hülyeség. Még ha nem is minden területen lesz alkalmazható az emlitett technológia, de nem tartom kizártnak, hogy szépen lassan kizárólag az agy felismerő és problémamegoldó képessége miatt embereket fognak használni robotok irányítására. És szépen lassan egy bazi nagy 180 fokos képernyő alatt fogunk feküdni, zselésedik a hasunk, ráadásul majd még sz*rni se kell felkelni. Személyesen láttam angliában CNC gyárat, ahol CNC gépek gyártották a CNCket. Mig a szem ellát csak gépek voltak melyeket gépek pakoltak. A talajra szines csikok voltak festve, azon közlekedtek a robotok. Volt kb 30 ember akik az üzemzavarokat voltak hivatottak elhárítani, CNC megmunkáló pedig nagyjából 250db volt. Vendéglátóink állítása szerint évente 330 napot dolgoznak megállás nélkül a gépek. Persze láttunk "hibázó" robotot, a szorterbe kicsit mellé tette az elkészült alkatrész, a másik robot pedig rányúlt, ugyhogy volt recsegés meg vészstop, de 2 perc alatt 5 ember újra működésre birt az egészet. Hidd el nekem csak azért dolgoznak még emberek, mert a robotok "hülyék". A leesett villáskulcsot az ember kipiszkálja a szekrény alól is, a robot erre annyit tud, hogy If Not (villaskulcsinholder) Then GenerateErrorMsg(what_the_lofasz);
  • csimmasz
    #1
    Szerintem ez egy ökörseg.
    Egy gyárban nem a cnc beállítása csak a munka.
    A gépeket figyelni kell a beragadt anyagot el kell távolítani, anyavot mozgatni, stb.
    Ráadásul majd azért fog esetleg állni a termelés mert Józsi otthon bealudt a tv előtt?
    Ha meg olyan gyártósorok lesznek ahol még a műszaki problémák is automatikusan javíthatóak lesznek akkor már egy szaros cnc beállításra sem lesz szükség mer a tervrajz majd tartalmazza, onnan már ember sem kell mint kuli melós.