19
  • narumon
    #19
    15-ért csinálja már a T szerintem. Legalábbis év elején még annyi volt amikor bementem a T-hez, hogy függetlenítsék. És semmit nem kértek csak egy személyit. (Persze az igaz, hogy a saját telefonomat függetlenítettem - mi mást kellett volna).
  • narumon
    #18
    "Nah ez Mo-n így néz ki: Fizetsz 40 ezret a telefonért (T-Mobile i5 16gb) majd 2 éven keresztül 21 ezer forintot pluszba. Azaz 540 ezret adsz ki mert te iPhone-t akartál."

    Valahogy az ilyen számításoknál mindig kimarad a telefonszámla (vagyis azt is a telefon árába kalkuláljátok valamiért). Amikor megjelent még annó a 3GS, ott havi 20-at fizettem gyakorlatilag fixen (nem lehetett szinte fölé menni), és vertem a seggem örömömben a földhöz mert előtte nem ritkán volt 40-50e forintos telefonszámlám. Szóval kevesebbet fizettem és még új telefonom is lett. Az már más kérdés, hogy pl Iphone5 anélkül, hogy most csomagot váltanék a T 145e forintért adja. Szóval inkább attól függ ki- milyen ügyfél, hidd el nem mindenki hülye aki nem úgy működik mint te.
  • narumon
    #17
    Azért jelentem nálunk tökéletesen működik a 3G amit apósom "örökölt" és a 3GS is amit egy havernak adtam oda. Egyik sem mutatja a széthullás jeleit és hozzájuk sem kellett még nyúlni. (eztán sem kell szerintem). Ingyenes szoftver is rengeteg van appstore-ban (sőt szerintem egyre több és nem egyre kevesebb), szóval végeredményben azt sem tudom miről beszélsz - valószínűleg csak trollkodás.
  • Mark1989
    #16
    M2 :
    Hehe 10-ér ki függetleníteted a magyat T-s iphone 4-4s-5-öt?
    Hozok neked havonta 50db-ot, csináltasd meg.
    Tudod mit 15 ezret adok érte!

    Valóban a külföldi függőket általában el lehet intézni.
    A magyar szolgáltatók letiltatták az Apple-nél ezt a lehetőséget.

    Csak a szolgáltatón keresztül lehet ha lejárt a két év hűség kifizettet a többszáz ezres részleteket a telefonér.
    És te magad vásároltad személyesen persze nálad kell legyan még az üknagymamád anyakönyvi kivonata is.
    Akkor 10+ áfa.

    Szóval kösz így nem kell.
  • M2 #15
    Veheted 92 ezer forintért, aztán törlesztesz 2 évig havi 4500 forintot (így kamatmentesen). Olyan díjcsomaggal ami tetszik, vagy plusz 10 ezerért függetleníted.

    Aki 21 ezres csomaghoz veszi, az ki is használja a díjcsomagját, senki nem hülye - és így jó nagy ferdítés amit írsz.
  • cateran
    #14
    Angliaban senki nem dol el, ha iPhoneod van, kis tulzassal atlagtermek (kozvetlen kornyezetemben van 4s, 5, galaxy s3, s4, htc one es volt 1 bb z10-es is....hugye-szare dobaljak utanad elofizuval.)
  • Magiszter
    #13
    Nah ez Mo-n így néz ki: Fizetsz 40 ezret a telefonért (T-Mobile i5 16gb) majd 2 éven keresztül 21 ezer forintot pluszba. Azaz 540 ezret adsz ki mert te iPhone-t akartál. Ha kártyásan veszed egy összegben akkor 200 nettóért megkapod. Azaz 340 ezer forint a két évre a telefon díjcsomagja (havi 15k).
    De persze a havi 20 ezres csomagért cserébe garantálják a 0Mb/s letöltési sebességet LINK

    Vodafone-ban még drágább is.

    Szóval inkább megveszem 150-ért egy GSM boltban kártyafüggetlen és olyan tarifával/csomaggal használom amilyennel akarom. Én Lumia okostelefonnal havi 3000-ért korlátlan internetezek és 90 percet lebeszélek. Minek fizessek 22 ezret olyan csomagért amit sose használnék ki? Csak mert iPhone? Minek fizessek 200-at egy függő készülékért, ha megvehetem 50 ezerrel olcsóbban?

    Persze Angliában lehet kedvezőbben a feltételek és a percdíjak (főleg a fizetéshez mérve)

  • G_ArchAngel #12
    az uj iPhone5 185e HUF az Apple-tol kihozva Londonban, az embernek kell bele kartya is, hogy hasznalhassa, ergo szolgaltatonal fogja megvenni, ahonnan elhozza ingyen vagy minimalis kezdoreszletert - miert menne be az Apple Store-ba, amikor a lelkenek jobban esik havi lebontasban kifizetni, mint egyben?
  • G_ArchAngel #11
    "Mikor alig van rá ingyenes aplikáció, mindenér fizetni kell."

    Ma reggeltol van interneted? Csodalatos uj vilag, igaz?
  • Jakuza1
    #10
    Pontosan nekik adjak el.
    Mint a hasznalt szamitogepekkel is ez a modi. Osszegyujtik oket es a 10 eves hardvereket elsozzak az afrikai orszagokban es utana ugy alitjak be magukat, mint a nagy jotevok, mikozben azon is milliardokat kaszalnak.
  • Laza
    #9
    "A vezetésnek nem tetszik, hogy az iPhone tulajdonosok többsége nem Apple márkaboltban vette meg készülékét, és így a többi termékükkel nem is találkozott."



    "Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy a régebbi iPhone modellek után mennyi pénzt számítana be a társaság"

    Valószínűleg a lehető legkevesebbet ... ha már egyszer jó drágán eladták és az újjal is ez a céljuk :)
  • Magiszter
    #8
    A legjobb reklám az lenne ha a listaár -30% -ért vennék be a régi készüléket. Akkor az i4-esek tömegével hordanák vissza. Apple jól jár hisz
    - A használt készülékek helyett újat vesz a delikvens
    - Kiszorítják a fejlettebb piacokról az i3-i4 sorozatot
    - Az is kétszer meggondolná az i5 vásárlását akit az ára borzasztott el.
    - Lesz egy rakás készülékük amit újra eladhatnak majd listaáron -10-15% mert "felújított". Közben keresenek rajta (rókabőr).
  • Zombee
    #7
    Jó vicc. Előfizetés mellé mindenhol olcsóbb az iPhone, és 200 ezres telefont úgyis az vesz többnyire, aki elhasznál havi 6-10 ezer forintos forgalmat.
  • dundiego86
    #6
    Akkor most a 200ropiért vett i4-emet visszaviszem a store-ba és 250e helyett 249990-ért kapok i5-ö? És fogja be a pofámat, mert leadhattam a "régi" telefonomat, hogy az alma egy fejlődő országban mondjuk 100e-nek megfelelő összegért továbbadhassa? Anyátokat!
    Mark1989: Ami androidon ingyenes az kb. az appstore-ban is az. Ami meg nem, az nem kerül 699-1599Ft-ba csak monjuk 0,89-2.99 eurba? Az hogy tört appokat teszel fel egy másik dolog, ha odafigyel és akarja az ember, akkor almára is lehetne. Mit csinálnál, ha eltűnne az ismeretlen források opció a beállításokból?
  • Mark1989
    #5
    Nevetséges!
    2G-3G szinte már nincs is működő, a 3Gs-ek meg kb. mostanában kezdenek széthullani, lassan javíthatatlan hulladékok.
    Nagy nehéz szappantartók elavult gyenge harverral.
    Ezeket kire akarja rásózni az apple?
    fejlődő országokra?
    Mikor alig van rá ingyenes aplikáció, mindenér fizetni kell.
    Miből fognak a szegény emberek fizetni mikor kajára sincs pénzük.
    Ezeknek nem inkább android kéne?
    A független sima 4 használt ára 50-60 ezer a 4S 60-90e ft és működnek.
    Ezeket ki fogja becseréltetni bagóér, és mire?
    Mert az 5 rövidenn élettartamú gagyibb minőségű ezeknél ami már most látszik pedig viszonylag újak.
    Nekem péltául sokkal jobban kéne egy új samsung tablet androiddal mint egy ipad.
    Jobb is minden tekintetben a kijelzőtől a prociig és fele annyiba is kerül.
    Vergődik az apple és nem tud mit kitalálni hogy felhívja magára a figyelmet....
  • thrawnguru
    #4
    Ha egy kicsit is alámennek becseréléskor egy használt iPhone árának, vagy nem kötnek a becseréléshez egyéb akciókat, akkor ebből nem hiszem, hogy lenne bármi is.
  • Magiszter
    #3
    Aha. Tehát a használt készüléket felújítják és teljes áron adják el a "barbár hordáknak".
    "régebbi iPhone modellek után mennyi pénzt számítana be a társság."
    Gondolom ha akarsz venni egy 250 ezres iPhone 5-öt akkor egy i4S-ért elengednek 5-10 ezret. De persze nem is álmodom ilyen "akcióról".
  • Linkout
    #2
    "iPhone 5 és az iPhone 5S" le vagyok maradva és ilyen néven jönnek ki? vagy ez iPhone 5S és az iPhone 5C akart lenni?
  • Real Ebola
    #1
    Na végre!