85
  • Tinman #45
    Próbáld ki... 2x1.5 palack vízzel már simán bajod lehet. Igen, kb. fél óra alatt told be, normál körülmények között, tehát ne a Szahara közepén, miközben árkot ásol.

    1x fogadásból megittam 1.5 litert 60mp alatt, úgy hogy aznap már simán 1 liter folyadékot fogyasztottam. Az már erősen a határ volt nálam. Utána nem éreztem magam túl jól... még fél vagy 1 liter és nem tudom mi történik. Nem próbálom ki.
  • Tinman #44
    Tanulj meg számolni, utána nem lesz hőbörgés ígérem ;-)
  • Lollerka
    #43
    lelegzes kozben is lelegzel ki oxigent, akkor minek lelegezni?:D

    azert, hogy ne alljanak le a veseid, az oregeknel azert oylan nagy problema ha nem isznak, egybol szeudlnek, kiszaradnak, leallnak a veseik
  • Mr. Perfect
    #42
    Az a helyzet. hogy ha valaki sokkal többet iszik akkor többet is hugyozik.. akkor meg minek a minél több folyadék, ha úgy is kijön?
  • Lack
    #41
    Szerintem rohadtul nem kell tanulmány írni (főleg nem a Brit "Birka" egészségügyi minisztériumnak) arról, hogy mennyi vizet igyak, vagy igyon meg más. Majd mindenki eldönti maga. Igyon mindenki annyit, amennyi jólesik neki.
  • cateran
    #40
    Azert megjegyeznem, hogy az idezet nem azt irja, hogy nagy melegben VAGY kemeny fizikai munka, sport eseten, hanem nagy melegben HA kemeny fizikai munkat, sportot..azert nem mindegy, mivel Baliboy csak annyit irt, hogy a puszta legzes 1-1 forro napon eleg ahhoz, hogy literszam menjen be a viz.
  • Lollerka
    #39
    hat ha a hypokapniat levegomergezesnek hivod akkor igen
  • Beton Fej
    #38
    Tapasztalatlan sportolókkal megesik, hogy "túlisszák" magukat, mivel a vízmérgezés hasonló tünetekkel jár, mint a dehidratáltság, azt hiszik, azért fáj a fejük, mert nem ittak eleget és csak rontanak rajta még több ivással.
    Máskor drogokat, speedet használókkal eshet meg, hogy mérgezést szenvednek a túlzott vízivástól, voltak esetek, amikor ebbe bele is haltak.
    Hangsúlyozottan extrém esetekről van szó, a megfelelő mennyiségű folyadék bevitele nagyon fontos, csak itt is van egy egészséges határ.
  • immovable
    #37
    Ne hőbörögjél nyikhaj. :D
  • Petka
    #36
    Mennyit is kéne ahhoz inni?
  • Tinman #35
    Ha ilyen stílusban tolod, én ütlek el ;-)
  • Tinman #34
    Beütheted 26x, akkor is hülyeséget mondtál, tehát IGEN tiszta vízből is túladagolhatod magad. Leírjuk héberül is, hogy felfogd?
  • Roger6
    #33
    Az 1 l /20 kg a sportolókra vonatkozik. NEKED nem kell ennyit innod. Már írtam a Testépítő topicba is, hogy Berecki Krisztián pl. 8 litert iszik, az egyik interjújában is elmondja. Nyilván "átlag" sportolóknak ennél kevesebbre van szüksége, nem beszélve az irodai munkát végző nem sportoló emberről.

    De mondjuk nem kell leszólni sem azért valakit, mert megissza ezt a mennyiséget.
  • immovable
    #32
    Konteós! :D
  • immovable
    #31
    Elütöttem te gecibuta. :D
  • Lollerka
    #30
    es en nem nagyon neveznem a hyponatremiat vizmergezesnek, foleg akkor nem, ha valamilyen asvanyvizet iszol ami tele van natriummal
  • Lollerka
    #29
    fogtad beirtad a google es elsot belinkelted anelkul h elolvastad volna?

    nátriumháztartása felborul a hirtelen történő nagy mennyiségű víz fogyasztásának hatására.

    elso mondat basszus, ne legyunk enynire hulyek mar kerlek
  • Narxis
    #28
  • Tinman #27
    "tiszta vizbol nem tudod tuladagolni magad,"

    De tudod.

    Pl
  • Running
    #26
    Az ilyen cikkek igazolják számomra azt a tényt, hogy direkt betegítik meg az embereket és tartják őket hülyeségben. Jó biznisz a betegség, azt már tudjuk.
    Annyi ilyen cikk született már, látszódik is az átlagemberen mennyire jól néz ki és mennyire egészséges, hazánkban meg főleg.
    Nyugodtan igyatok napi 1-2 litert, legalább a nyugdíjatokkal nem kell számolni. :)
  • Tinman #25
    Argh.

    20 kilóra 1 liter
    10 kilóra 0.5 liter

    nem pedig 5 liter,... ált. iskola... tévedtem, nagycsoportos óvoda első félév ^^
  • immovable
    #24
    :D igaz lemaradt egy nulla. :DD
  • Lollerka
    #23
    meg lehet, csak mar regen rossz ha sotetet vizelsz, nem mellekes mondani, hogy vizet nem csak azert fontos inni, hogy hidratalt legyel, hanem azert is, hogy vizelj, a vizeles az elsoszamu megelozese a hugyuti fertozeseknek es a hugykovek kialakulasa ellen, tiszta vizbol nem tudod tuladagolni magad, szoval igyal annyit amennyit lehet, sot, meg fogyokuranak is nagyon jo
  • MaRee
    #22
    Ezaz. Egy liter víz naponta, meg az 50mg-os aktivál cévitamin elég, reggelire meg párizsis szendvics jó lesz.
  • Papichulo
    #21
    Hany honapos vagy? :)
  • immovable
    #20
    10 kilómra igyak napi 5 liter vizet mi? Hülye gyerek!
  • gombabácsi
    #19
    a tudomány marhára standardizálni akarja az embereket, és ebben nagy segítségére van az hogy az emberek egyre kevésbé önállóak, még azt se tudják eldönteni mennyi víz kell nekik...
  • Tinman #18
    Ha egész nap nem izzadsz, nem sportolsz, nem végzel fizikai munkát, akkor baromira nem kell neked 20 kilóra 1 liter.

    Vicces is lenne, hogy a 100 kilós apám 5 liter vizet inna meg egy nap, a 125 kilós ismerősöm meg 6 litert. LOL, ekkora fasságot, már rég olvastam!
  • Tinman #17
    Azt a k. cikket olvasnátok el!

    "Vagyis, ha nem végzünk viszonylag nagy melegben kemény fizikai munkát, vagy intenzív sportot, azaz nem izzadunk ki több vödörnyi vizet, akkor elegendő napi 1 liter,"
  • ostoros
    #16
    Nekem is így van. Ha nem iszok lefekvés előtt vagy negyed litert, könnyen előfordul, hogy el sem tudok aludni, pedig nem érzem magam szomjasnak. Erről volt is egy tanulmány, hogy sokaknál annyira gyenge a szomjúságérzet, hogy azt összekeverik az éhség érzettel, és akkor is zabálnak, ha megszomjaztak.
  • DarkHorSe
    #15
    20 kilora kell 1 liter, a matekot mindenki oldja meg, testunk 60-70% viz, az ilyen igyal napi 6-7 pohar vizet cikkek mehetnenek inkabb a kiskegyedre meg a velvetre, azt a szinvonalat kepviselik
  • Szefmester
    #14
    Simán bele halhatsz ha túl sokat iszol. Mintha régen lett volna egy ilyen elmés kínzási módszer is...

    Nálam a vízivás elég változó. Van amikor napokig elüzemelek 1L vízzel, van amikor 3ig meg sem állok... és ez még az időjárástól független szint. Volt idén pl olyan hogy rokonok veszekedni kezdtek velem hogy nehogy kimenjek a napra mert meleg van, én meg fél liter vízzel letekertem 20km-t haverig, ott dumálgattunk kicsit, utántöltöttem a vizet, majd haza... és itthon se pótoltam be. Annyit ittam mint szokásos. Máskor meg ha unatkozom megiszok 3l folyadékot.

    Ez az egész mennyit igyunk dolog meg alkatfüggő, egy zsíros 100kilós más mennyiséget fogyaszt mint egy 100kilós izomtibi.

    A vizelet színe pedig alkatfüggő is. Mert vannak olyan emberek aki ha bizonyos ételeket eszik/iszik akkor az illatanyaga és a színe belekerül a vizeletbe. Ez kb az emberek 25-30%ára igaz. Van akinek a vizeletéből illatra megmondod mit ivott, valakiéről meg nem.
  • Papichulo
    #13
    max ha nem vesz közben levegőt és megfullad.

    "Water, just like any other substance, can be considered a poison when over-consumed in a specific period of time." - http://en.wikipedia.org/wiki/Water_intoxication
  • Ender Wiggin #12
    "max ha nem vesz közben levegőt és megfullad."
    Ebben tévedsz.
  • Beton Fej
    #11
    A szervezet elektrolit háztartását felboríthatja a túlzott folyadék bevitel, extrém esetekben. Ez nem tévhit és akár bele is lehet halni.
  • gosub
    #10
    cikk végén azért csak bedobtak egy legendát: "Ne hajszoljunk bele magunkat a literszámra való vízivásba, ha az nem esik jól - ennek ugyanis veszélyei is lehetnek"
    max ha nem vesz közben levegőt és megfullad.
  • Lucy in the Sky
    #9
    A dehidratáció főleg a különféle szeszek vedelésével töltött éjszakák közben és után jelent problémát, erre kellene odafigyelni, az ivászat okozta károk jelentős része ehhez köthető. Persze tajtrészegen senki nem gondol ilyesmire, szóval a legjobb amit tehetünk, hogy lehetőség szerint ritkábban baszunk be, és vizet iszunk, ha megszomjaztunk / esetleg maradunk a sörnél és a fröccsnél, ezek már majdnem ártalmatlanok e tekintetben :)

    Ricsárdnak szeretettel: a "test folyadék" a Mátrix vagy a Felhőatlasz c. sztorikban játszott szerepet, esetleg a proszektúrán, vagy gyilkossági helyszínelők munkakörében találkozhatunk eme szubsztanciával. Amire utalni próbált, azt egybeírják.
  • Beton Fej
    #8
    Számomra a cikk arról szól, hogy a tudomány kreált egy tévhitet, amit hat évtized után megcáfolnak. Így megfelel?
  • galocza
    #7
    én még lefekvés előtt is bevágok egy korsó szörpöt.
    nem legyünkegészségesek alapon, hanem ha nem teszem, másnap sokkal levertebben kelek, cserepes a szám stb...
    felnőtt ember kb tudja, neki mennyi a szükséglete. ez nagyon változhat, van ismerősöm (apró lányka), aki nyáron sem visz be max 1 litert (ezt mondjuk keveslem), én meg mint kimelegedős, télen is minimum 3 litert.
    a gyerekekre kell vigyázni és az idősekre.
    előbbiekre mert hamarabb kiszáradnak és hajlamosak is elfeledkezni a dologról, utóbbaikra mert egyrészt a szomjérzetük csökkent, másrészt kényelmi okokból (pisilés macerás már) hajlamosak elsumákolni a kellő folyadékbevitelt.
  • shaba23 #6
    "Napi nyolc pohár víz. Ez az a mítosz, amiről nehéz meggyőzni az embereket, hogy nincs létjogosultsága. Szinte mindenki úgy gondolja, hogy nem iszik elég vizet, a napi nyolc pohárnak azonban semmilyen tudományos alapja nincs, állítja a New Scientist. "

    Azt, hogy mi miatt készült a tanulmány, már nem sikerült értelmezni igaz?