140
Építs működő börtönt
  • Fenrir
    #140
    Játszd végig a campaign-t, az egyfajta tutorial is.
  • zorrobomber
    #139
    jó dolga van :D
  • Caliph
    #138
    a kép tetején jelzi is hogy 15/1,azaz 15 rabod van, és egy rabnak való cellád,az ott alszik is bent :D
  • zorrobomber
    #137
    Köszi a gyors választ, ránézek ezekre! Elég sok kezdő buktató van, most már a villanyt is inkább kihúzom az épület lefektetése előtt, úgy nincs gond vele :)
  • Caliph
    #136
    hát már rég toltam vele,de a normál cell az min 2x3 kocka,kell bele egy ágy,meg egy klotyó,és így egy embernek van cellája,sztem sima cellbe több embert nem lehet rakni.
    Ha egy cellába több embert akarsz rakni akkor az a dormitory

    A canteennel meg az lehet a baj hogy véletlenül behúztad a kitchenbe,nem? mert a canteen "N" betűje már a kitchenben van,ahova csak staff ajtón lehet bemenni,csekkold hogy helyes e a szoba kijelölés
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2017.09.19. 14:51:13
  • zorrobomber
    #135
    Azt lehet tudni miért van, hogy nem akarnak átmenni holding cell-ből a normálba, pedig már dőlnek el a kialvatlanságtól? Először manuálisan jobb klikkel próbálkoztam, az őr bevitte a rabot, az meg rögtön sarkon fordult és visszament a holding cellbe. Ezután azt a brute force megoldást próbáltam, hogy kitöröltem a holding cell-t, hogy akkor csak átköltöznek a simába, de nem... elmentek este kajálni, aztán ott remegnek hogy most akkor mi van. A cellnél ír olyat, hogy nincs elérhető kantin innen, és így az itt lakó rabok nem fognak tudni kajálni, de hát ennek ellenére egy rab lakik már ott, vígan húzza a lóbőrt.

    Kép (jobb fent a kitörölt holding cell, a bunk bed-es a sima, és lent van a szerintem simán megközelíthető kantin):

    Utoljára szerkesztette: zorrobomber, 2017.09.19. 14:41:54
  • Fenrir
    #134
    Valaki próbálta már a mobile verziót?

    Mióta megépítettem a börtönömet azóta a Danger Level mindig magas és a Safety Needs kritikus. A pc-s verzióval ilyen gondom nem volt, de itt képtelen vagyok ezt megoldani, emiatt kb 2 naponta van börtönlázadás. Valami ötlet erre? 35 őr van 5 kutyás őrrel, járőrútvonalon és börtönblokk védelmen is.
  • oneal1
    #133
    szevasztok!

    újrakezdtem a játékot, egy alap küldetést csinálok melynek része hogy építsek egy cellát, megcsinálom berendezem rendesen, de nem adja meg a jutalmat, a többi feladat már világos szürkével van ezt pedig olyan mintha nem érzékelni.
  • jocking
    #132
    Kéne 1 kis help a játékkal kapcsolatban.
    Kifejlesztettem a bürokrácia alatt a kivégzéseket. Csináltam death row only lerekesztett részt udvarral. Az infó is azt mondja, hogy holnap jön 1 halálsoros rab, de amikor beér a busz, csak másmilyenek vannak rajta, a death row-os meg valahogy mindig elfelejt jönni.
    Mi miatt lehet ez?
  • ToCsEk
    #131
    ohh, már rágugléztem :D
    nem volt körbekerítve a börtön simán meg bírtak volna szökni a rabok azért írta :D
  • ToCsEk
    #130
    miért nem bírnak elmenni kajálni a rabok? van konyha meg kajálda is
  • Caliph
    #129
    deployment tab alatt van olyan színező ami min med és high sec only. még nem próbáltam működik-e,egyelőre csak low sec rabokat fogadok,amíg megcsekkolom mi hogy működik
  • Titan
    #128
    Elvileg be lehet állítani, hogy a különböző biztonsági besorolású személyek mely szektorokat használhatnak. A "Deployment" menü alatt tudod beállítani, amit ki kell fejleszteni...

    Nektek is kifagy a "scenario" legvégén?
  • Tauri
    #127
    be lehet valahogy állítani hogy hogy az egyes ( alacsony , közepes, magas ) szintű rabok, melyik börtönblokkba menjenek?
    Nekem eddig nem nagyon sikerült, és ha jött 1-2 magas szintű, mindenkit megöltek :D
  • oneal1
    #126
    bele kéne néznem valamikor, csak ez nem az a leülök elé fél órát játék :D
  • plu604
    #125
    Szerintem jó. Kapott sok bugfixet, egyéb feature-t azóta, érdekes. Ja, meg escape mode-ot.

    #123 - Találtam is egy room planner modot.
  • oneal1
    #124
    hogy áll most a játék?

    kb fél éve játszottam vele:)
  • plu604
    #123
    Az nekem is nagyon hiányzik. Mire végzek a tervezéssel, már fogalmam sincs hogy melyik épületet minek szántam... De hátha nem vagyunk ezzel egyedül, és valaki készít erre egy modot.
    Zorro: tervezés közben nézegesd az épülettípusokat (Rooms), az többnyire segít eszedbe juttatni hogy mit is akartál még. Persze kísérletezgetni azért kell. :)
  • zorrobomber
    #122
    A hasonló játékokban nem ez a megszokott, hanem az hogy platty dobálod le az épületeket aztán majd lesz valami, kezdem kapisgálni, de azért megszokást igényel ez a tervezős hozzáállás. Na meg honnan a fityulából tudnám mi kell egy börtönhöz mikor se a játékkal nem játszottam még, se börtönt nem terveztem...
  • Fenrir
    #121
    Anélkül eléggé hardcore megtervezni egy börtönkomplexumot.

    Nekem ami hiányik, hogy a megtervezett épületekhez nem lehet hozzárendelni cimkéket, hogy pl ez lesz az étkező, ez lesz az udvar, stb.
  • plu604
    #120
    Jaja, én se próbálkoztam még rengeteg dologgal, bár ez leginkább a fantáziám korlátoltságára vezethető vissza :D
    Zorro, azzal szó szerint csak berajzolni tudod. Arra viszont nagyon jó. Alaprajz. Meg tudod tervezni az egészet, mielőtt lebetonoznád. Láthatod hogy hogy fog kinézni, mi hol lesz. Én mindig használom.
  • zorrobomber
    #119
    Én pedig nemrég vettem csak meg, a hír után hogy jön a teljes. Próbálgattam, hát voltak gondok... :) Az a tool, amivel be tudod rajzolni az alaprajzot mire való?
  • Caliph
    #118
    nekem hétvégén lesz rá időm,de várom nagyon,early accessel is elvoltam,de nem nagyon akartam kimaxolni,vártam a fullt :D
  • plu604
    #117
    Ma véglegesítik és adják ki a V1 verziót - azaz a játék kilép az alfából :)
    More info + video
    5 "fejezet" (a campaign-ban), escape mode, 26 nyelv - és remélem rengeteg bugfix.
    Más is fel van hypeolva, vagy csak én? :D
    Este 7-től az új verzió tölthető!
  • Fenrir
    #116
    Elvileg ő külsős személyzet, óra előtt bejön a börtönbe, óra végén kimegy.
  • xxdani
    #115
    Megtudja mondani valaki, hogy a tanár karaktert miért nem látom? se a 29a-s se a 30a-s verzióban se pedig a 30asban pont ez volt a hibajavítás többek között nem?
  • xxdani
    #114
    Rájöttem. Idáig a fallal együtt akartam kijelölni, hogy a terület mi legyen ez teljesen megzavart de megértettem, hogyan is működik :)
  • xxdani
    #113
    Hogy lehet megcsinálni a képen látható felállást miszerint egy blokkon belül több cella + zuhanyzó +folyosó... egyszerűen nem jöttem rá, hogy lehet egy blokkon belül falat felhúzni :(
  • zorrobomber
    #112
    Nem elvi kérdés, azon már túl vagyok :) Egyszerűen van ezer másik amíg erre várok.
  • Zero7th
    #111
    Hm, hát ja. Ha valaha lesz belőle játék, akkor jól jártam, ha meg nem, akkor nem volt nagy veszteség. Pedig én is megfogadtam, hogy nem veszek félkész játékot többet.

    De abból a szempontból meg mindegy, hogy úgyis minden játék félkészen jelenik meg, csak van, amelyik Greenlighton, bevallottan félkészen, más meg csak sunyin, késznek hazudva... :P
  • zorrobomber
    #110
    Én megvárom amíg kész lesz... addig lehet már ők fognak fizetni nekem hogy megvegyem :)
  • Zero7th
    #109
    Na, karácsonyi akcióban megvettem 3EURért. Annyit már megért.

    De őszintén sok fejlődést nem látok a játékon azóta, hogy ide írtam... Lett valami új cucc, őrtorony, működő villamosszék, ilyesmi?
  • Fenrir
    #108
    Houston, we have a problem :)


    Utoljára szerkesztette: Fenrir, 2015.01.09. 12:57:58
  • Caliph
    #107
    ja és mindez függ a kaja minőségétől is. 1 szakács el tud látni 20 rabot közepes minőségű kajával,40et rosszal, és 13at a legjobb minőséggel
  • Caliph
    #106
    1 szakács 1 cookert tud a legjobban kihasználni,1 serving table 4 cooker kajáját képes tárolni,1hűtőbe 2 cooker kajája fér.
    Az elején még bőven elég az 1 szakács,de később több rab esetében már el fog havazni,mosogatással mindennel.
    Még jó hogy a rabokat be lehet fogni mosogatni a későbbiekben :)
    Amúgy wiki szerint 1 Serving Table: 2 Fridges, 2 Sinks, 4 Cookers, 4 Cooks elég 64 rabhoz
  • Nidhögg
    #105
    Szerintetek az étkeztetést hogyan érdemes kialakítani? Jelenleg 8 emberre használok 2 sütőt 1 szakáccsal, szerintetek ennél van jobb arány?
  • AcCEsS #104
    Magyarítás: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=339747357
  • b4l4g3
    #103
    köszi!
  • Caliph
    #102
    új börtön indításánál a fog of war mellől ha kikattintod az x-et akkor kikapcsolható
  • Caliph
    #101
    csak azokat a termeket látod ami be van kamerázva vagy van bent egy embered(pl egy őr)