113
zk5lb3gv.png

| Bitcasa |
| Copy |
| SkyDrive |
| Google Drive |
| Dropbox |
| Cubby |
| MEGA |
  • Maximus4
    #33
    Akkor mehet be a karajjj féle banner?
  • Magiszter
    #32
    Tetszik!
  • Alexease
    #31
    Vagy ez:)
  • karajjj
    #30
    erre futotta 10 perc alatt
  • Maximus4
    #29
    Nekem mindegy.Várjuk meg karajjj bannerét,aztán majd berakatom a linkekkel együtt.
  • Magiszter
    #28
    Szerintem ezt LINK kellene betenni középre (esetleg magyarítva), a kis felhőcskéidet meg köré.

    Vélemény?
  • karajjj
    #27
    mindjárt összedobok egyet
  • Maximus4
    #26
    Esetleg bannernak?
  • Maximus4
    #25
    Meg kell választani valakit hg-nak,de elvileg minimum 500 hozzászólás kell,hogy legyen a topikba.
    Nekem csak a játékosok részlegébe van moderátori jogosultságom,és majd elintézem nemsokára,de most egy bannert próbálok összehozni :)
  • Magiszter
    #24
    Én csak a témaindító vagyok. Gondolom házigazda is csak VIP lehet... :\
  • karajjj
    #23
    csak házigazba, vagy moderátor tudja
  • Magiszter
    #22
    Privátban elmondanád hogy kell azt?
  • Maximus4
    #21
    Én a linkeket is kiraknám felülre,hogy könnyebben megtalálhassák az ide betévedő emberkék :)
  • Magiszter
    #20
    Igazad van. Csak nem tudom már megváltoztatni. :(

    #19 Maximus4: Hát igen, a kérdéseim nagyon jók szoktak lenni :D
  • Maximus4
    #19
    Jó kérdéseid vannak :D Fogalmam sincs :D
  • SzirmosSzisza
    #18
    Címbe szerintem elférne egy tárhely szó is, felhőben nem csak adatot lehet tárolni :)

    Amúgy én Dropboxot használok (mobilról ide automatikusan feltöltődnek a képek, tök kényelmes), illetve Cubbyt nézegettem még.
  • Magiszter
    #17
    Még valami: Látom lehet venni 500 gigát és 1Tb adatforgalmat. Ezek szerint az ingyenesben is korlátozva van a forgalmazható adatok mennyisége? Viszont nem látom hogy milyen összegben, van erre valami táblázat?
  • Magiszter
    #16
    Most vonaglik fel 2Mb/s sebességgel egy 1 gigás ISO-m. Ha nem szakad meg akkor megpróbálom egy 7 gigással is.
    Ezt a dupla accountot meg már én is bejátszottam. Majd szortírozom a dolgaimat.
    Amúgy lenne egy érdekes észrevételem. Azt írja hogy ők nem látják mit töltesz fel, még a fájlnevet sem, ám jogsértés esetén tudnak törölni. Tehát ha megosztasz valamit arról elpárolog a titkosítás? Nem teljesen világos a mechanikája a dolognak.
  • Maximus4
    #15
    Erre mondtam,hogy ezt saját magaddal is megoldhatod,ha nem elég az 50 Giga.Nekem egyelőre 2 regem van,így a 100 gigával elleszek egy darabig :) Viszont örömmel konstatálom,hogy több mint egy 1 órája folyamatosan üzemel a feltöltés gond nélkül,kopp kopp:)
  • Magiszter
    #14
    Köszi. Most próbáltam ki kolléganőmmel a megosztási lehetőségeket. Tetszik!
  • Maximus4
    #13
    Jobb gomb a könyvtárra, megosztás,a felugró ablakban szintén jobb gomb a megosztott email címére és megosztás visszavonása.
  • Magiszter
    #12
    Újab problémába ütköztem. Amit egyszer publikussá tettem arról hogyan lehet levenni a "publicitást"?
  • Zomil
    #11
    Dropbox-ot elég régota használom és nagyon jo :)
  • Alexease
    #10
    www.cubby.com

    Eleg jol hasznalhato, kulso linkek is mukodnek, mig a tobbinel nem mindig es mindenhogy. Alapbol 5GB ingyen, de meghivonkent 1-1GB pluszt ad, arak sem veszesek
  • Maximus4
    #9
    De itt nem kell húzogatni.Ott van felül a fájl és mappa feltöltése opció és mind a kettőnél bejön egy tallózási ablak.

    @passatgt: Igen,és gondoltam is rá,hogy írok Kim Dotcom-nak,hogy szégyellje össze-vissza magát és jó lenne ha beszüntetnék az oldalt emiatt
  • Magiszter
    #8
    Jól látom hogy ennek nincs kliense? Csak böngészős? Oké így is van 50 Gb ingyen, csak böngészőben töltögetni meg húzogatni fájlokat nem a legkényelmesebb :(
  • passatgt
    #7
    fogaskerekek logikátlanul forognak
  • Magiszter
    #6
    Ránézek és majd írok róla tapasztalatot. Köszi a linkért!
  • Maximus4
    #5
    Bocs a dupla posztért,de eszembe jutott még,hogy ha okosba csinálod és regelsz több email címmel és a kapcsolatokon belül engedélyezed az összes címet,akkor mindjárt többször 50 giga lesz a tárhelyed és bármelyikről le tudod tölteni a dolgokat :)
  • Maximus4
    #4
    Annyit elfelejtettem még leírni róla,hogy amikor elindult az oldal,sokszor volt feltöltés közbeni leállás/lassulás,főleg nagy méretű fájloknál.Elég rég használtam utoljára és azóta nem tudom,hogy változott-e valami.Szóval ne csodálkozz ha esetleg ilyesmit tapasztalsz.Bár most feltöltöttem egy 600 megás fájlt és stabilan tartotta a 900 KB/s sebességet :)
  • karajjj
    #3
    na ez tetszik, regisztráltam is
  • Maximus4
    #2
    MEGA
    Leírás

    Alapesetben 50 GB tárhely.
    Prémium 1 : Havi 9.99 € 500 GB
    Prémium 2 : Havi 19.99 € 2 TB
    Prémium 3 : Havi 29.99 € 4 TB
  • Magiszter
    #1
    Üdv,

    A keresőt használva nem leltem olyan fórumot amiben a különböző Cloud szolgáltatásokat taglalják a kedves fórumtársak. Pedig ez a technológia sokak számára hozhat kényelmet vagy biztonságot az életébe. Engedjétek meg hogy bemutassak párat:

    Copy - Rendkívül kényelmes a webes felhasználó felülete nagyon jó az \"on screen\" értesítése is amit akkor kapsz ha valaki feltölt a megosztott részbe egy fájlt (feltéve hogy telepítve van a kliens).
    20GB-ot ad ha regisztrálsz és telepíted a windows-os alkalmazást, amúgy 15 jár. Egész jól használja a sávszélességet is, nálam a 30/10Mbit-es netet 100%-ban képes. Csak ajánlani tudom.
    Hátránya, hogy ha nagyob terület kell akkor azért megkérik az árát (250gb egy évre ~35.000Huf. Illetve minden meghívott felhasználó után adnak még 5 Gb-ot.

    LINK a regisztrációhoz

    Skydrive - Azt hiszem ez a legtöbb Windows felhasználónak ismerős. Egyszerű, kényelmes felhő szolgáltatás ami a Windows 8-at erősen támogatja. Illetve amit szeretek az online office szerkesztési lehetőségek. Lényegében létrehozhatsz táblázatokat, Word doksikat, és szerkesztheted őket online. Hátránya hogy csak 7gb tárhelyet ad. Persze bővíthető 107Gb-ig évi 11.500Huf-ért cserébe.
    A regisztrációhoz windows-live fiók szükséges

    LINK

    Google Drive - Szintén elterjedt, a Google gondozásában álló szolgáltatás 15Gb ingyen tárhely minden e-mail fiók mellé. Kényelmes és egyszerű a használata. A legtöbb platformra van kliens alkalmazás, beépül az e-mail kezelésbe is.

    LINK

    Bitcasa - Viszonylag új ám okos felhőszolgáltatás. 10Gb ingyen tárhelyet adnak. Ami kiemeli az eddigiek közül az a kliens alkalmazás. Telepítés után egy új meghajtóként jelenik meg így nem foglal helyet a gépen. Ez után ha akarunk áthúzhatunk fájlokat, vagy beállíthatunk tükör-mappákat is. Ha így teszünk a mappa tartalma automatikus feltöltésre kerül és minden változás látható lesz. Ilyen esetben lehetőség van egy véletlen letörölt/módosított fájl visszaállítására is. Lényegében egy biztonsági mentés a felhőben, verziótörténettel. Az iOS verziója képes a fényképalbumot azonnal szinkronizálni, így nem kell áttöltéssel foglalkozni, csak otthon megnyitod a gépben.
    Évi ~25.000 forintért végtelen tárhelyet nyújtanak. Ezt egy ismerős meghívásával 1 hónapig ki is lehet próbálni. Utána a 10gb feletti rész Read-Only-vá kerül, vagy e-mailben kérhetjük a törlését.
    Másik kellemes dolog benne hogy a feltöltött adatokat kliens oldalon AES-256-al titkosítja és darabolva tárolja a felhőben. Így feltöltött adataink biztonságban vannak a kíváncsi tekintetek elől (a szolgáltató is csak a fájlnevet látja).

    LINK

    DropBox - Régóta üzemelő szolgáltató ami ingyenesen 2gb tárhelyet ad. Ezt még nem volt módomban kipróbálni.

    LINK


    Aki ismer még jól működő, megbízható felhő szolgáltatást, az kérem jelezze, írjon róla pár sort hasonló módon.

    A jelenlegi személyes TOP5 a következő:
    #1 Bitcasa
    #2 Skydrive
    #3 Copy
    #4 GDrive