113
zk5lb3gv.png

| Bitcasa |
| Copy |
| SkyDrive |
| Google Drive |
| Dropbox |
| Cubby |
| MEGA |
  • harvypoker
    #73
    jo nagyon ez az 50 gigas MEGA csak chromeban kepes megszakadni a feltoltes kozepen (FF alatt jo) es valamiert a max feltoltes csak 1 MB/sec nalam a 80/20as neten

    Jah es ovatosan kell vele banni jelszokrealasnal mivel SOHA tobbe nem tudod megvaltoztatni/jelszoemlekeztetot kerni max talan ugy hogy resetelik a jelszavad de akkor a regi feltoltott cuccaidnak is lottek :D
  • Borg
    #72
    Vagyis de.


    Most beregisztráltam, elkezdtem megnézegetni a dolgokat. PC-re is meg androidra is van kliens, ami tud backupolni, illetve az ftp is használhatónak tűnik.


    Két gondom van vele egyelőre, az egyik hogy baromi lassú a feltöltés (30kb/s), a másik a nem kicsit elavultnak tűnő kezelőfelület... de utóbbi felett végülis szemet lehet hunyni, ha amúgy jól működik.
  • Magiszter
    #71
    Én most úgy csinálom hogy a dokumentumokat a Skydrive-ról szinkronizálom a Copy-ba és a Bitcasaba. A képeket a Bitcasa-n tartom mert oda szinkronizálódik le a telefonról, majd megy a Copy-ra mentésnek(20gb vs 10gb), illetve a Mega-ba meg minden más is. Azért 100gb-ra elférek :D
    A megán csináltam még egy Public szekciót is ahonnan majd a megosztásokat vezérlem. Mondjuk a videó/kép megosztást a Copy nagyon szépen kezeli, így még nem eldöntött.

    Coral Springs #64:
    Nálam így néz ki a biztonsági mentés folyamata:
    1.) Otthoni gép
    2.) külső vinyó 1
    3.) külső vinyó 2 (miután az egyre már felment minden)
    4.) otthoni szerver
    5.) kiszelektált "gyöngyszemek" Cloud-ba a fent leírt módon
    6.) 32gb-os pendrive

    Szóval egyszerűbb venni, de én a mondó vagyok hogy legalább 1 mentésed legyen fizikálisan is jól elkülönítve a többitől. A két vinyómat én is külön-külön tárolom. Az egyik ház melletti műhelyben van egy zárt szekrényben, a másik a fiókomban. A pendrive-ot mindig magammal viszem.
    Mondjuk csak havonta 1x szoktam menteni a dolgaimat, kivéve a fontosakat, mert azok azonnal mennek felhőbe/pendrive-ra.
  • desigo
    #70
    Nekem 77 giga van és kizárólag wifin syncelem ide a mobillal készített fényképeket egy éve.Most 18 giga kép van feltöltve.
    Nincs szenvedés kábellel és átméretezés nélkül! a gépemre kerülnek a gépek plusz van ugye egy biztonsági mentésem.
    Nagyon kényelmes.

    Google Driveba töltöttem még fel pár hasznos,számomra fontos dokumentumot biztonsági mentés céllal.
    Hiába van a gépemben 3 vinyó plusz egy hordozható a szekrényben ha betörnek és ellopják akkor oda lesz minden.
  • SzirmosSzisza
    #69
    Nekem 80 van most, de használok 2.5-öt :D
  • Xing
    #68
    Eddig dropboxot használtam és tök büszke voltam magamra, hogy összeharácsoltam 11.5 gb tárhelyet, erre van vagy 5 szolgáltató akiknél 50 gb free :D
    Kár, hogy a dropboxot nem lehet mountolni mert eddig semmi gondom nem volt vele, így viszont a Bitcasa a legszimpatikusabb.
  • SzirmosSzisza
    #67
    Nekem mobil magától szinkronizálja a képeket Dropboxra, de még sose vettem észre, csak annyi látok mindig, hogy mikor elindítom a PC-t akkor új képeket tölt le :D

    Adatátvitel meg azért nem para szerintem, mert a háttérben elfutogat magában, nem zavar senkit.
  • Dodo55
    #66
    Pontosan, bár a kényelmesebbel lehet kicsit vitatkozni az adatátviteli sebesség tekintetében, de adatmentésre sokkal megbízhatóbb egy komoly cég infrastruktúrája, mint egy szem adathordozó (még a tükör RAID sem az igazi, mert fizikailag túl közel vannak egymáshoz az adathordozók, míg ilyen cégek esetén jó eséllyel egymástól több ezer kilóméteres távolságokban is lehetnek biztonsági másolatok).
  • SzirmosSzisza
    #65
    Kényelmesebb. Egyrészt jó adatmentésre, másrészt bárhol, bármiről elérhetőek az adatok rajta.
  • Coral Springs
    #64
    Ki használ ilyet, vagy mire jók ezek a tárhelyek ? Nem egyszerűbb venni 1-2TB (hordozható) winchestert ?
  • Borg
    #63
    Igen, de ahhoz pont nem adják az ftp-t...
  • FZoleee
    #62
    Vagy próbáld ki, elvileg van egy hónapos free trial.
  • FZoleee
    #61
    Nem fizetek érte, szerintem nézz review-okat a neten.
  • Borg
    #60
    Ezért te fizetsz? Érdekelne, hogy az ftp hozzáférés rendesen megoldott-e, meg úgy az egész megbízhtó-e.
    25$-t még meg is érne egy évre.
  • SzirmosSzisza
    #59
    Megnéztem egy 7 hónapost, azt lehetett. Az a baj, hogy random meg vannak nyitva, szal szerintem ez pont megvolt :D
  • Malakai
    #58
    Próbáltál módosítani bármit régi képek esetén, vagy törölni őket? Elméletileg úgy kéne viselkedniük, mintha nem az accountról töltötted volna fel.
  • SzirmosSzisza
    #57
    Nekem mind albumban van. Egyikben van 3000 kép, másikban 1500 maradék meg szétszórva. Mondjuk biztos ami biztos alapon mind le van töltve helyi gépre is :D
  • Malakai
    #56
    Na meg ott van az is, hogy valami kétszázpár képet lehet managelni egy accounton, ha nem fizetsz proért.
    Aki nem használja: A képek fentmaradnak afelett is, csak olyanok lesznek, mintha account nélkül töltötte volna fel akárki.
  • SzirmosSzisza
    #55
    Igen az ki is ment a fejemből, pedig van 7k képem feltöltve és picit paráztam is, hogy lejárnak, most eszembe juttattad :D
  • Malakai
    #54
    Ott meg van 6 hónapos határ, hogyha nincs megtekintése a képnek. SomeImage tűnik még korrektnek képekhez, de a statisztika alapján még simán lehet, hogy a (közel)jövőben bedőlnek (128K kép azért nem mondhatni hatalmasnak). De nincsenek limitek, csak 6MB fileméretre és van API is. 18+os meghatározás nincs, de global kép listázója sincsen.
  • SzirmosSzisza
    #53
    imgur-on elvileg nincs korlát :)
  • Maximus4
    #52
    Ezzel csak egy "baj" van ha az ingyenest választod,hogy 2 gigánál nagyobb fájlt nem lehet feltölteni egyszerre.
  • FZoleee
    #51
    50 GB tárhely: ADrive Kliens az nincs (vagy csak én nem találom), viszont van iOS és Android alkalmazás, ha fizetsz, akkor FTP hozzáférés is :)
    Az aláírásomban pedig képek tárolására alkalmas tárhely található.
  • immovable
    #50
    Jó összefoglalás, jár érte a plusz.
  • vegicsek
    #49
    Dropboxot használunk egyetemi jegyzeteket megosztani, arra tökéletesen alkalmas, megbízható
  • SzirmosSzisza
    #48
    Ezt már kérdezted SG-n egyszer, ha jól emlékszem, nem nagyon van ilyen.

    De amúgy nem is kell PC, szerzel routert amire lehet rakni openwrt-t, azon felcsatolod webdav-val valamelyik "felhőt" és simán másolni tudsz rá, csak valahogy el kell routerhez juttatni a fájlt :)
  • Borg
    #47
    Zárt. Tehát a firmware-ben beadok egy ftp címet, passal, porttal, és nyomja fel az adatot rá.
    Mindezt úgy, hogy pontosan a közbeiktatott PC elkerülése lenne a cél, tehát nem fogok ftp szervert futtatni, majd a könyvtárát felszinkronizálni felhőbe, stb stb. Tiszta megoldás kell.
  • Malakai
    #46
    Ingyenesnél is 1TB ha minden igaz.
  • Dodo55
    #45
    Bár ha belegondolok, egy FTP szervernek álcázott helyi wrapperrel ami a másik oldalról ezen az API-n keresztül kommunikál nem tűnik lehetetlennek a helyzet abban az esetben sem, ha zárt az eszköz :)

    Csak persze így már kicsit lehet ágyúval verébre lenne :D
  • Dodo55
    #44
    Zárt az eszköz? Tehát FTP-n kívül más szóba sem jöhet, nem lehet beleírni?

    Azért kérdezem, mert a Drive-hoz van webes API, a dokumentáció úgy indul, hogy válassz egy nyelvet a következők közül:
    Java, PHP, JS, CLR (.NET), Python, Objective-C, Java/Dalvik (Android), Ruby, Go

    És utána mutat ezekhoz komplett implementációs példákat.
  • Borg
    #43
    Igy ahogy mondod. FTP protokoll kell automatizált eszközhöz.
  • Maximus4
    #42
    Akkor tisztázzuk :) FTP-ről akarsz átmásolni dolgokat?
  • Dodo55
    #41
    Én nem tudok ilyenről (legalábbis az itt felsoroltak közül), de mire kell amúgy? Valami automatizált feltöltéshez esetleg?

    Csak azért kérdezem, hogy az FTP protokoll az kikötés, vagy csak ezt találod a legcélszerűbb eszköznek a feladathoz?
  • Borg
    #40
    Szerintem kezdjük előről. FTP-vel hozzá lehet férni? :D
  • Maximus4
    #39
    Amikor regelsz,akkor kapsz egy emailt és benne van egy letöltő link is a kliensről amit nem kötelező használni vagy telepíteni.

    Viszont nem nagyon értem a működését,mert commanderben létrehozok egy könyvtárat az általa létrehozott meghajtón,de nem látszik.Viszont ha megnézem intézőben,akkor ott van.Jó lenne ha valaki megmagyarázná ez miért van :)
  • Borg
    #38
    Mármint milyen klienst telepítesz?
  • Maximus4
    #37
    Én most kipróbáltam és a Bitcasa-val ha telepíted a klienst,akkor commanderen keresztül gond nélkül megy.
  • Borg
    #36
    Olyan van, amire FTP-vel lehet feltölteni?
  • Dodo55
    #35
    Nálam eddig egyértelműen a Google Drive a nyerő, az 5GB tárhellyel is elvoltam eddig, most látom itt írjátok már 15GB, nézem és tényleg megemelték :)

    Jó a kliense, jól integrálódik a rendszerbe, egyedül annyi baj van vele, hogy a temp mappába otthagy egy csomó szemetet, de ez elhanyagolható, egyébként is takarítani kell azt néha.

    A Mega-t néztem annak idején mikor indult, jól hangzik az 50GB, de a javascript alapú kliensoldalú titkosítása gyengébb gépeken problémás lehet, illetve ugye eleve nincs asztali kliens háttérszinkronizációval.

    A többit nem próbáltam, mert egyik sem nyújt semmi olyat a Drive-al szemben, ami miatt felkeltették volna az érdeklődésemet, bár ez a Copy még nem tűnik rossznak, eddig arról nem hallottam, azt majd azért lehet megnézem.
  • Magiszter
    #34
    Mehet. Aztán majd nem ártana egy clean-up sem a bannerrel kapcsolatos hozzászólások törlése képében. :)