55
  • NEXUS6
    #15
    A Starship troopers is ilyen film volt. Ami sajna még a folytatások készítőinek sem jött át, nemhogy a nézők nagyrészének.

    Persze ez felveti azt a kérdést, ha egy művészi alkotás nem éri el az eredeti célját, hogy egy bizonyos üzenetet átadjon a közönségnek, akkor az kinek is a hibája, a "tahó embereké", vagy az "elefántcsonttoronyban-élő", magának dolgozó művészé.
  • NEXUS6
    #14
    Egy szó a válasz a kifogásaidra: szatira.

    Bővebben, társadalom kritika.
    Gyak a délafrikai apartheid, de általában minden a társadalom szélesebb rétegeit kirekesztő rendszer karikatúrája volt a film.

    Pl amikor a fekák nyilatkoztak a tv-ben, hogy milyen, büdösek, alantasak, és agresszivek ezek a rákok. Ugye ezeket a sztereotípiákat pont velük szemben használták évtizedekig. Finomabb fricska volt, amikor egy népet a táplálkozási szokásai szerint ítéllünk meg: idegenek macskakaját esznek, olaszok meg macskát, a franciák csigazabálók, a kínaiak, mag mindent megfőznek, ami mozog, vagy nem.

    Az a gáz, hogy az Elysium is ezen a gondolatsoron megy, csak éppen valszeg a fanyar humor fog belőle hiányozni, ami kb a lényeg.
  • Kelta
    #13
    Te tényleg azt tartod hibának, hogy egy kormány (akárkik) hülyén viselkednek, és nem tesznek valamit??? wtf???
    nézz már körbe Afrikában...tele van ilyen táborokkal, csak menekült emberek lakják, és szó szerint ugyanilyenek, ugyanígy üzletelnek mindennel..és évtizedek óta nem tudják megszüntetni, feloldani...mér így viselkedik, mért nem amúgy? hát ez vicces érv...

    Lehet hogy kiderült, hogy milyen az üzemanyaguk, lehet hogy a legfelsőbb körökben sokkal többet tudtak az idegenekről, csak NEM ERRŐL SZÓLT a film, vágod??:) ilyen egyszerű, ne azt keresd a filmben, ami nincs is benne :)
    hibák, pfff..hát persze, melyik filmben nincsenek?? és az idegenek, hogy hogy gondolkodtak? illogikusan?? naná..mert idegenek :) látom alapból nem értetted ezt a filmet, sajnállak ezért :) nálam simán 9/10
    írd már meg legkedvencebb sci-fi filmed címét, hadd találjak benne ezer hibát :)
  • cateran
    #12
    A D9 kb 1000 sebbol verzo tortenetu film, akkora logikai hibakkal, mint ide moszkva. Legtrivilisabbak: 20 ev alatt 1 tudosnak/katonanak/politikusnak sem jutott eszebe
    a, Zsoldoskent hasznalni az idegeneket a fegyvereikkel egyutt
    b, ha nem akarnak/tudnak zsoldoskent harcolni, akkor legalabb a kezukbe nyomni a sajat fegyveruket es megkerni/megzsarolni/megvesztegetni (macskakajaval :D) hogy mutassak meg hogy mukodnek, majd miutan kiderul, hogy az o kezukben mukodik, az emberekeben meg nem valami athidalo megoldast talalni...

    Az meg kulon vicc volt, hogy Atlag Beno kollega (Wikus) elit kommandosokat megszegyenito profizmussal harcolt 1 idegen power armorban, amit kb akkor latott eloszor....

    20 ev alatt sem derult ki, hogy az idegen uzemanyag teljeskoru genetikai mutaciot okoz az emberi testben. Ok, legyen annyira ritka (vegtere is 20 even at gyujtotte a foszereplo idegen)hogy ihaj..hogy potoltak, azt a mennyiseget, amit Wikus a sajat kepebe lotyintett? Egyaltalan, az anyahajo, hogy a busba nem zuhant le 20 ev alatt sem?

    Az idegenek fegyvereket csereltek macskakajara...mondom idegen faj tagjai grasszalhattak sajat fegyvereikkel es adhattak oda boldog-boldogtalannak...ez olyan szinten hihetetlenul es illogikusan hangzik, hogy el sem tudom mondani.

    Meg van meg csillio masik epic fail szintu marhasag a filmben....
  • bmw
    #11
    En meg a District 9-et tartottam unalmasnak...
    Kinek mi jon be, ennyi...
  • lestyanrobi
    #10
    Szerintem ha ezeket egy kategóriába sorolod, nem láttad mindet. Vagy úgy nézted meg, hogy "ez egy nevetséges hollywood-i szar, mint a többi". Mondjuk szerintem csak az Iron Man kiemelkedő egy tipikus hollywood-i filmhez mérten, de az Avengers is egy bazijó popcorn-film nagyon jó karakterekkel (meg a szokásos amerikai gagyiságokkal, de kit érdekel). Transformers gyerekeknek való, gagyi.
    Nem kell elítélni, ami a többségnek bejön, de abban igazad van, hogy ha valaki Sci-Fi-t akar nézni, akkor nem itt kell keresni, mert ezek nem azok...
    District 9-et meg jó, hogy mondtátok, mindjárt megnézem, mert egyszer láttam, de úgy éreztem, nem elég egyszer megnézni.
  • gombabácsi
    #9
    "fórumokon kívül élő emberrel nem találkoztam, aki az elmúlt években újranézte"

    bezzeg az avengerst meg a barátok köztöt bruhahahaha :D
    9 milliárd légy nem tévedhet :D:D:D
  • gombabácsi
    #8
    D9-et én 10x megnéztem egymás után. Brutálisan nagy film.

    az a durva, hogy a neten uralkodó "értelmiségi" fiatalok az avengers, transformers, iron man meg az ilyesmi félelmetesen gagyi filmekről beszélgetnek és dicsőítik azokat :D:D:D
    és ezeket tartják scifinek :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
    barátok közt űrhajókkal :D:D:D

    szerencsére azért még van piaca az igényességnek is, bár a világ elhülyülése hamarosan tetőzik
  • wraithLord
    #7
    Szerintem marha jó volt a District 9, én 2x is megnéztem.
  • zetortraktor
    #6
    Hogy jön a film minőségéhez az, hogy nincsenek barátaid és folyton csak fórumokon lógsz?

    Amúgy szerintem csak nem érted az eredetiség koncepcióját. Rohadtul nem érdekel senkit az, hogy olyan a sztori, amilyet látott-e már vagy sem (ami te eredetinek hiszel, egy olvasottabb embernek nem az). A lényeg az, hogy a néző tudja-e kötni valamihez. Egy Riddicket tud kötni, mert tudja, hogy volt már két része. Egy Feledést vagy District 9-t semmihez nem tud kötni, mert nincs előzménye, vagyis nehezebb rávenni az embert arra, hogy megnézze. Téged, mint a példa is mutatja, sikerült. Ha elolvastad volna, hogy miről szól, tán nem keseregnél.
  • zetortraktor
    #5
    Persze, hogy remek, de valóban nem olyan film, amit mindenki értékelni tud - nyilván nem jelent semmit, de az azért nem semmit, hogy egy scifit Oscarra jelöltek. De te is fórumita vagy, nem látott élőben, szóval le vagy ejtve.
  • narumon
    #4
    Szerintem kifejezetten érdekes és jó film volt. Persze én sem fogom sokszor megnézni az biztos.
  • Ender Wiggin #3
    @gulyasa: én megnéztem az utolsó fél órát, mert az ért valamit. a többi valóban totál felejthető.
  • Macropus Rufus
    #2
    olyan lehetőség miért nincs a szavazásnál, hogy "egyik sem"?

  • gulyasandras
    #1
    "saját ötletből készült scifi"

    Nem szabad ám mindent elhinni a reklámozóknak. Pláne, hogy a D9 "eredetisége" az ÁVÁTÁR "eredetiségével" vetekszik.

    Több könyvet kellene olvasni, több régi filmet kellene nézni.

    (A D9 egy kínzással ért fel; fórumokon kívül élő emberrel nem találkoztam, aki az elmúlt években újranézte.)