22995
7 Days To Die
Jelenlegi stabil verzió:alfa21.2

Ide katt a banner láthatóságához!

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | REDDIT | X (Madmole) | X (7 Days to die official) I KÉPFELTÖLTÉS
UNDEAD LEGACY MODTOPIK I 7Days Blood Moons topik I A22 Fejlesztői Napló
Magyar szerverek:(katt ide!)

Az első 4 számjegy az IP cím,a kettőspont után a port száma található!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F.A.Q

Időjárás kikapcsolása:f2-vel konzolt előhívni,és ezt beirni:weathersurvival off
Játékban F9,és F12 a képlopás gomb.
F9-el a játék könyvtárába teszi a képet:
Program Files (x86)/Steam/Steamapps/common/7days to die/Screenshot
F12-vel viszont a steam screenshot képtárába:
Program Files (x86)/Steam/userdata/.......(sajátszám)/760/remote/251570/screenshots
Akinek nagyon laggol,az vegye vissza a textúra méretet half-size-re,és kapcsolja ki az árnyékokat!
Experimental,és korábbi változatok letöltése:steam könyvtárban a játék nevén jobbklikk,majd a menüben tulajdonságok,és a béták fülnél a legördülő menüben a latest_experimentalt,vagy egy korábbi verziót kiválasztani! Kiválasztás után,azonnal töltődik!
Minden új verzió kezdetekor ajánlatos a régit uninstallálni,és a launcher tools menüjében a clean game data résznél mindent bepipálni!! Launcher előhívása a steamen belül a játék nevén jobbklikk,és show game launcher.Régi mentések instabilitást okoznak,ha kijön egy új alfa verzió! Mindenképpen új játékot kell kezdeni!

Figyelem! Az off/warez/flém,és nem a játékkal kapcsolatos hozzászólások törölve lesznek! Ott az offtopik linkje felül!

Az egész sg fórum,sajnos haldoklik,nincs aki foglalkozzon vele,igy ha valakinek jelzi hogy új üzenet van,és nem irja ki,akkor törölje a sütiket a fórumról a böngészőjében,vagy irjon egy választ a topikba,és akkor megjelennek az előző üzenetek! Felül a kis nagyitó ikonnal bejön a bannerkép.A régi hátteret esély sincs visszahozni.Próbáltam,nem lehet.
Legjobb megoldás a reklámblokkolók kikapcsolása a fórumban!

11 év alfa fejlesztés után! Teljes játék (1.0) megjelenése 2024 júniusban!
5.50 euró a játék április 29-ig,utána brutálisan megdrágul,utolsó lehetőség,csapjatok le rá!
  • Ironman2
    #101
    azt csak én tudok!
  • IXEMGabeo
    #100
    szögesdrótot is szeretném tudni miképp lehet. Sok lehetőség van itt dögivel.

    már volt ajtóm, ládikám, szúrós csapdától kezdve minden:D kukorica menü is volt, de kenyeret már nem tudtam csinálni:D
  • IXEMGabeo
    #99
    azta kurva mekkora game volt:D

    megtalálom a láncfűrészt a pajtában erre Iron elcseni előlem:D

    csináltam sledgehammert viszont a fireaxet nem tudtam hogyan kell mindenesetre vasakat kellene gyűjteni ezerrel.

    kukoricásban is jártunk mekkora poén volt, hogy a zombi horda szaladt a kukoricásban éjszaka az állatok után:DDD
  • Ironman2
    #98
    megtaláltuk a láncfürészt,brutális fegyver!
  • Ironman2
    #97
    úgy léptem ki,a host benntmaradt
  • Fehercsoki
    #96
    A lényeg hogy te lépj ki először, ne a host és rendesen menj rá a Quit gombra, különben minden elveszik.
  • Ironman2
    #95
    miért veszik el minden tárgyam,ha ujra csatlakozom valakihez? ugyanaz a pélya
  • Ironman2
    #94
    A The Fun Pimps névre hallgató fejlesztőcsapat mindössze 200,000 dollárt kért, hogy megvalósítsa elképzelését a 7 Days to Die című voxelgrafikus sandbox zombis horror játékkal. A végén nem csak, hogy a 200 ezret elérték, de az összes kiterjesztett cél is meglett, összesen 507,612 dollár gyűlt össze az ambiciózus projektre.

    Ennek köszönhetően nagyobb lesz a világ és a sztori, több tárgy, ellenség, árus, menedék, fegyver, képesség és játékos karakter kerül be, valamint profi zenei aláfestést és szinkront is kap a játék. Megnő a multiplayer mód és kiterjedtebb építkező készlet is kerülhet a 7 Days to Die-ba, mely immár kevésbé lesz kockás.

    Ha egy kicsit jobban beleássuk magunkat a részletekbe, akkor az derülhet ki számunkra, hogy ez talán az eddigi legnagyobb szabású indie játék mostanság. Találkozik benne a Minecraft bámulatos voxel alapú szabad világa a zombis horror témával. Ez még nem minden, még tower defense szerű bázisépítés is van benne és RPG elemek, képességfákkal.

    A 7 Days to Die zombijai is éjszaka a legerősebbek, így amíg nappal kalandoztok, gyűjtögettek, építkeztek, addig éjjel jobb, ha okosan meghúzzátok magatokat, mert az élőholtak aktívabbak, sokkal gyorsabbak és mindent megéreznek. Látnak, hallanak és kiszagolnak, úgyhogy alaposan el kell rejtenetek az ellátmányotokat. (A megtalált ételeknek is szennyezettség szintje van, amely ha túl magas, megbetegedhettek tőle. Ennek kezelésére lesz főző szakma.)

    A hatalmas nyílt világban minden bejárható, minden épületbe bemehettek és akármit le tudtok rombolni. Lesz lopakodás, hatalmas boss harcok, farmolás és tárgykopás.

    Ha minden jól megy, jövő májusba már kijön a PC verzió, a Linuxos és Mac-es változatok néhány hónapra követik majd. Ha felkeltette az érdeklődéseteket ez a bámulatosan összetett játék, nézzétek meg a Kickstarter videót.

    http://ipon.hu/hir/7_days_to_die_kickstarter_siker/26496
  • IXEMGabeo
    #93
    tunngle szobába belépsz beírod a tunngle-os IP-met és a portot is, ami 11155

    Gabrangel a nevem ott, de most nem tolom még. Késő este hazaérek akkor jöhettek egy menetre:D
  • Fehercsoki
    #92
    Igen és saját világot is lehet majd csinálni.(tehát kézzel te rakod le a házakat meg ilyenek)
  • KiruHoshino
    #91
    Tudja-e valaki, hogy lesz-e a jövőben random generált világ mint a minecraftban? Van erről valami hír?
  • mijki
    #90
    Kire kell csatlakozni?
  • gvarga12
    #89
    Az tuti hogy a memory leak miatt meg a 8-16 G sem eleg neki...
    Remelhetoleg majd megoldjak addig marad az alacsony latotav...

    #86 remelem a jarmuveket is lehet majd alakitgatni
    #87 arra a simitott terepre kivancsi leszek, de az majd csak a release utan valamikor talan 1-2 ev mulva...
    #88 cooperativot jatszotok vagy deathmatch ?
  • IXEMGabeo
    #88
    Aki szeretne jönni multizni az tunngle-on az EU szobában elér minket:)
  • Fehercsoki
    #87
    Nyilván lesznek, ez volt az utolsó stretch goal azzal együtt, hogy a terep teljesen sima lesz, tehát nem ilyen kockás, mégis teljesen rombolható mint most.
  • Ironman2
    #86
    "5. Have Car, Will Travel..
    No vehicles have been set in stone yet. As of Alpha roll out, vehicles will be in the game however you cannot drive them, but as time goes on, drivable cars (possibly trucks, planes & boats as well) will be added into the game. So for now you'll just have to run around like mad things."


    http://7daystodie.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=574

    lesznek majd vezethető jármüvek!! király!
  • IXEMGabeo
    #85
    kurvára szaggat főleg, ha házak és zombik tévednek az utamba...

    2 GB memória kevés neki sztem
  • Ironman2
    #84
    virtuális memóriát meg kell növelni,és nem crashel
  • gvarga12
    #83
    Nekem se eletcelom a turkalas de a jatek kezdeten muszaj volt kicsit banyaszni, hogy az embernek legyen egy kis alapanyaga amibol epithet. Aztan annyira megtetszettek a katakombak, hogy most egy foldalatti bazison gondolkodom kibetonozom megerositem es utana kezdek a foldfelszinen epiteni.
  • Fehercsoki
    #82
    Ha meg lenne duplázva a nappalok hossza(éjszaka szerintem maradhat...), akkor egész jó lenne, így nem sok idő van nappal keresgélésen kívül mást csinálni, amúgy föld alatt én nem akarok élni, bányászni sem akarok.
  • gvarga12
    #81
    Ha jonnek az uj zombik akkor tudom javasolni az alagut furast estere, 10 kocka melyen nincs az a zombi ami megtalal(egyenlore).
    Mar csak a ki be jarast kellene elegansan megoldanom, egyenlore 3 jaratom van letraval fent tuskekkel korbeveve, minden este masikat hasznalok es lent betomom a jaratot, egyenlore meg nem jotott eszembe jobb.
  • gvarga12
    #80
    lol eppen most akartam egy kommentet irni makod van :)

    Forras: http://7daystodie.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=4352

    Van egy ket bugos recept mint pl. az aloe vera ITT talalod a modositott recept fileot amit ki kell cserelni es lesz 1-2 dolog a jatekban ami most meg nincs:

    - Barbed Wire Fence - szogesdrot

    - Lead Ingot - olom ontveny/buga

    - Iron Ingots can now be turned into Scrap Metal (1 ingot -> 3 Scrap) - a vas ontveny/buga visszaalakithato femhulladekka

    - Aloe Cream, which means you can now craft Bandages - az aloe verabol lehet kremet csinalni es ebbol kotszert

    - Spring, which means you can now craft Shotguns and proper beds - rugo ebbol lesz az agy es kell a soretes puskahoz is

    Patcheles folyamata: toltsd le a fileot es ird itt felul x:/7DaystoDie-Alpha/Data/Config x=ahova a jatekot telepitetted (en azert csinalnek mentest az eredetirol is)
  • Master91
    #79
    Aloe Vera növényt hogy kéne bedolgozni az üvegcsébe?


    Wikin csak a kész üveges-aloe van, ami hp-t ad, és hát felhalmoztam kisebb készletet a növényből, de kb. ott rohad a szekrénybe :D
  • gvarga12
    #78
    csak tedd az ovedre a fegyvert is meg a tarat is

    #73 igen en is levettem a latotavot az sokat segitett 5-8 kozott lehet mar elvezni akadas mentesen par oraig...

    #74 a viz problemat ugy oldottam meg hogy begyujtottem 100+ ures uveget aztan megtoltottem vizzel most van vizem egy idore
    kajam is van levadasztam par szarvast es ezek mindig velem vannak

    oregem fat azt inkabb vagd hagyd a tetot 2 kivaggott fa = 1000+ stick, nem gyozok klikkelgetni a feldolgozasnal remelem ezt is mihamarabb orvosoljak es lesz process all gomb

    ami nekem nehezen gyulik az a vas mire kibanyaszok 1-2 vasercet el is kopik ugyan annyi csakanyom, lehet le kene ruccanni a vastelandre ott lattam sok elfekvo fem profilt.
    lehet a nappal ejszaka ciklust kene kicsit lassitani, mert igy nincs sok ido se banyaszni se lootolni
  • pogií
    #77
    Köszi, és mivel kell betárazni? mert mind2-ből van és sehogy se bírom betárazni..
  • Fehercsoki
    #76
    SMG 10mm, pisztoly 9mm.
  • pogií
    #75
    az SMG-be és pisztolyba milyen lőszer kell?
  • Fehercsoki
    #74
    Na most van hol laknom, kb 5 napra elég kajám és kb 10 napra elég vizem van , újra egy padláson vagyok, pár napig itt maradok, napközben fosztogatok este pedig bontom le a ház tetejét hogy legyen fám. Remélem hamarosan jön az alpha 2 és megoldják a memória problémákat/crasheket. Annak viszont nem örülök, hogy lesz olyan zombi ami leköpi a házat és így hamarabb lebontja meg olyan zombi ami bemászik az ablakon=/
  • Fehercsoki
    #73
    Nekem semmilyen grafikán nem crashel, csak beakad néha amikor elfogy a ram, de 5ös látótávolsággal egész jó bár itt is van hogy napokig nem volt semmi zavaró akadás pedig városban voltam és most ott akartam hagyni a várost mert már úgysincs ott házam és a semmi közepén meg 5 seces laggok voltak. Pedig városba csomó zombi volt meg minden úgy tűnik ez elég random=/
  • Ironman2
    #72
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    akinek tört változata van,pl 3dm crackes,azoknak meg kell változtatni a registryben az usernevet,mert alap _player néven nem fog senkit se csatlakoztatni!
    windowsba-start menü-futtatás-regedit parancsot beirni,majd
    Hkey current user/softvare/the fun pimps/7 days to die,és jobboldalt a player namen modositani amilyen nevet akarunk.Bezárni a regedit ablakot,és mehet is a játék!
    tunnglén valamelyik 7 days szoba,majd jobboldalt megnézni annak a virtuális IP cimét aki játékot inditott,játékon belül a connect servernél beirni az IP cimet,és az 11155 portot,mivel az a tunngle portja,majd mehet is a játék!

    aki nem akar szöszmötölni a registryben,annak itt van egy .reg fájl alul,abban is át lehet irni a nevet,és csak 2-szer kell rákattintani a .reg fájlra:
    http://www.tunngle.net/wiki/Network:7_Days_to_Die

    itt van a 3dm-es változat,nem kell crackelni,magától fel van patchelve,és crackelve:

    http://www.sendspace.com/file/mapnrq

  • Ironman2
    #71
    próbálgasd,amúgy az egyik helyen nekem is beszaggatott egy kicsit
  • gvarga12
    #70
    mennyire kell visszavenni? felbontast is?
  • KiruHoshino
    #69
    Igen. Valóban remek kis játék és írták is a betöltő képernyőn, hogy kifinomultabb lesz a multiplayer is az Alpha 2-ben. Reménykedem, hogy a crash probléma is megoldódik.
  • Ironman2
    #68
    vissza kell venni a grafikát,akkor nem crashel! már 3-an vagyunk egy terepen,nagyon király!
  • Fehercsoki
    #67
    Szerencsére mindenkinél szar akinek nincs nagyon nagyon brutális gépe 32 giga rammal:D Szóval muszáj lesz figyelembe venniük és megoldani, hivatalos fórumon nagyon sokan reportolják ezt a hibát, a kérdés csak az, hogy kapunk-e hotfixet vagy majd alpha 2-ben lesz megoldva. Ha ezt megoldják akkor meg is éri az árát mert amúgy jól fut és jó játéknak tűnik csak kéne valami szerverkereső.
  • KiruHoshino
    #66
    Most is. 5 percet sem tudtam bent lenni a mapon.
  • gvarga12
    #65
    igen ezt tudom igazolni nalam is ezt csinalja csunya dolog a memory leak ...
  • Fehercsoki
    #64
    Igen ezt is mondogatják, ha megtelik a memória vagy beakad a játék vagy crashel.
  • KiruHoshino
    #63
    Nekem elég sokat crashel a játék. Szerintem ez a hiba oka.
  • Fehercsoki
    #62
    Nekem amúgy nagyon gyorsan telepakolja a ramot és 5 secekre is beakad a játék=/ Nagyon sokan panaszkodnak erre szóval gondolom hamarosan javítják. Van olyan aki i7el és 8 giga rammal se tud vele rendesen játszani.