12
  • chuky123
    #12
    automatánál nem kell váltani. Amúgy bebizonyították hogy nem a telefontartása a kézben a veszélyes hanem a beszélgetés elvonja a sofőr figyelmét.
  • duke
    #11
    Ezt jol meg szivta gugul. Meg, meg sem jelent, de mostanra kb mindenhol betiltottak. Nem hogy eladni, de meg a gyarbol sem fogjak tudni kihozni, mert az is tilos lesz.
  • Mekong Delta
    #10
    megnézném ahogyan körforgalomban telefonálsz, váltasz és kormányozol+tükörbe nézel... mondjuk láttam már ilyet - nyaktörés effektus.. nem tudom mi a szarért nem lehet kibírni telefonálás nélkül. mindenkinek ilyen sürgős és életbevágóan fontos?? márpedig naponta rengetegszer látom
  • hetti
    #9
    Van jogsid?
    Nem volt ilyen nagy a szád amikor vizsgáztál van egy olyan érzésem...
  • KopaszIsten
    #8
    Nem a kormány egy kézzel való fogása a gond, hanem hogy elvonja a figyelmed. Tizedmásodperceken is múlhat, hogy egy balesetet elkerülsz-e vagy sem...
    Persze logikus, hogy ilyen erővel az utasokkal való beszélgetést is tiltani kellene. Van is ilyen tiltás, ha belegondolsz pl. az autóbuszon.
  • Co1e
    #7
    telefonálni nem szabad.... MIÉRT?
    Aki egy kézzel nem tud elvezetni egy kocsit az ne is vezessen.
    A másik meg hogy minden más dolgot...olvasni enni inni stb .. azt szabad? ja meg beszélgetni is szabad közben... DE MIÉRT? ha ott ül mellettem valaki és beszélgetek vele..ösztönösen ránézek...a telefonálás közben nem tok hova lesni..csakis az útra.Hülye ez az egész rendszer ahogy van...
    fél hónapon keresztül úgy vezettem hogy jobb kezemet nem tudtam használni mert ráestem..és bármilyen mozgástól fájt...még is tudtam vezetni...
    akkor hol van itt a ráció?
    nem engednek egy szemüveget amit még fogni se kell XD hanem ott csücsül a nozidon .... hát bazeg... röhej
  • Vaszilij Artyom
    #6
    Lesz dioptriás GG is, akkor most dafuq ?
    És ez még mindig milliószor biztonságosabb mint a GPS-re nézegetni meg pötyögni bele a szarságokat.
  • zola2000
    #5
    És mi van, ha valaki tényleg szemüveges, és az ilyen szemüvegek dioptriásak lesznek, és ez az egyetlen szemüvege?
  • KopaszIsten
    #4
    Kérdés milyen appot futtatna az ember vezetés közben. Ugyanis ha a leveleit nézegetné, arckönyvezne, stb., akkor rendben van a tiltás. Azonban, ha navigációs szoftvert futtatna (GPS vagy hasonló), akkor ez egy baromság.
  • ugh
    #3
    Csodalom hogy betiltjak es nem megeadoztatjak.
    Az un "nyugati vilagrendszer" lenyege, hogy ami nincs tiltva, azt lehet, de fizess utana adot.
  • god25
    #2
    A G.Glassen kívűl már számos más cég által készített szemüveg kapható. Hogy fogják ellenőrizni? Minden szemüvegest megállítanak? Kíváncsi leszek a tiltó táblára: Kamerás szemüvegben vezetni tilos! :)
  • Ferrer
    #1
    Mert lehajolgatni és nézegetni a GPS-t vezetés közben sokkal biztonságosabb! Bolondok ezek.