50
  • levente68
    #50
    Hát, aki értelmes, az látja...

    Tőled meg el se várjuk. ;o)
  • Papichulo
    #49
    Mit sikerult cafolnod? Es hogyan?
  • levente68
    #48
    Megtörtént, hol az elismerés?

    Az sose jött tőled, akárhányszor bizonyították rád akárhányan.

    Ócska alak vagy. Azt nem tudom megítélni, hogy ócskább-e, mint butább, de talán mindegy is... ;o)
  • Papichulo
    #47
    Pontosan idezz barmilyen valotlan allitast tolem, majd azt cafold bizonyitekokkal! Akkor elismerem, hogy tevedtem.
  • levente68
    #46
    Látod, ennyit tudsz.

    Se bevallani nem vagy hajlandó soha és most sem, ha fasz voltál, se bebizonyítani, hogy nem is úgy volt.

    Szerinted én vagyok a hülye, aki emlékszik a baromságaidra és te vagy a normális, aki nem, mi? Vicces fiú...

    Ha egy kis vér lenne a pucádban, azt mondanád, jó, ebben igaza van a másiknak, tévedtél, de te mindent csinálsz, csak konkrétan semmit.
    Hiszen még azt se mered leírni, hogy állítod-e, nem mondtál olyanokat a TiBi-ről.

    Aljas kis féreg vagy, de ehhez már hozzá kellene szoknunk, igaz...

    Kognitív funkciókról meg aztán te nagyon ne beszélj!

    Amúgy, itt is felesleges az idegen nyelv, szépen lehet ezt is magyarul, az idegen szavak túlzott használatától persze te azt reméled, hogy okosabbnak látszol, de messze nem így van, csak nevetségesebb vagy tőlük, öcsi!

    Továbbra is várom, hogy megmutasd, hogyan root-olsz és frissítesz firmware-t te Titanium Backup-pal. Te, szakértő...
  • Papichulo
    #45
    veled én nem bocsátkozom vitába

    Mert a kognitiv funkcioid alapjan keptelen is vagy ra. Nem veletlen, hogy konkretum sohasam hangzik el, sem pedig azok alatamasztasa...

    Mielőtt kéred, nincs forrás erre, tessék emlékezni

    Magyarul "vegtelenszer felsultem", "szamtalanszor megalaztal az erveiddel" es uton-utfelen csak az en "baromsagaimat lehet olvasni"... de egyetlen linket sem tudsz mutatni, ahol konkretan tevedtem valamiben. Ez valoban maximalisan eletszeru es teged tamaszt ala.
  • levente68
    #44
    Kíváncsi lennék, hányszor kell még leírnom azt az egyszerű dolgot, hogy veled én nem bocsátkozom vitába, mert van egy szint, ami alá már nem megyek és te bőven ott vagy, hiszen a korrekt vita roppant messze áll tőled.

    Mielőtt kéred, nincs forrás erre, tessék emlékezni, igen. Sokszor merülgettem a szintedre, már jó ideje nem és ezt meg is írtam sokszor.

    Tehát, ne várj tőlem érveket, cáfolatokat, főleg addig, amíg mások továbbra is hiába érvelnek neked, magasról teszel rájuk és a korrekt vita szabályaira.

    Leszerepeltél már sokunk előtt, ezt sokan megírták neked sok topikban, miért várod, hogy én, a talán legradikálisabb konzumidióta-gyűlölő bármit is próbálnék már veled megértetni? Nem kapsz mást, csak amit érdemelsz, szakmailag és emberileg sokszor bizonyítottad, hogy nulla vagy, ehhez mérten viselkedem veled szemben.

    De továbbra is várom, hogy megmutasd, hogyan root-olsz és frissítesz firmware-t te Titanium Backup-pal. Te, szakértő...
  • Papichulo
    #43
    semmit nem fogsz fel, a cáfolatok során mész másik hülyeségbe

    A fundamentalis gond ott van, hogy te semmit sem cafoltal.

    Legalábbis azok, akik értik, miről van szó és nem a falkatestvéreid Agyamentföld-ről...

    Aki esetleg velem ertene egyet, az mind "falkatestvér Agyamentföld-ről", ellenben aki veled, az mind az MTA akademikusa. Ertem...

    nem történt azért, mert te, a szikkadt agyú nem akarsz emlékezni rá, akkor nagyon tévedsz

    Akkor mutass linket, hogy hol tortent meg! Gondolom kettonk kozul csak en vagyok "szikkadt agyu", te viszont verbatim modon emlekszel minden momentumra.

    Igen, a szemétkedés jobban megy nekem, pontosan

    A kulturalt vitanal mindenkeppen. Orulok, hogy legalabb elismerted. Dehat a szemelyeskedeshez nem is kell annyi esz. Talan ezert vagy jobb benne :)
  • levente68
    #42
    Haha, igen, valószínűleg az én blődségeimen nevetnek többet az emberek, komám...

    Legalábbis azok, akik értik, miről van szó és nem a falkatestvéreid Agyamentföld-ről...

    Ha pedig azt hiszed, hogy valami meg nem történt azért, mert te, a szikkadt agyú nem akarsz emlékezni rá, akkor nagyon tévedsz. Ezek miatt van az, hogy egyre kevesebben próbálkoznak veled bármit megértetni.
    Ezért kéred már hiába, hogy ne személyeskedjek veled, én az elsők között hagytam fel a te ostobaságaidat korrigáló próbálkozásokkal.

    Meguntam a végtelen ciklusba kerülés a néhányadik alkalommal: semmit nem fogsz fel, a cáfolatok során mész másik hülyeségbe, annak a cáfolata után a következőbe. Stb.... Aztán GoTo 1

    Így maradt az, hogy csak néha beírom, hogy mekkora hülye vagy, annak sincs értelme, ahogyan neked bármit elmagyarázni is felesleges próbálkozás.

    Igen, a szemétkedés jobban megy nekem, pontosan, mielőtt leírod. ;o)

    Tehát, mivel tétje a dolognak nincs, ne is várd, hogy értelmes lényként kezeljelek!

    Szevasz, hülye! :o)
  • Papichulo
    #41
    Ha nincs link, akkor meg sem tortent :)

    Mindent, ami szerinted nem úgy van, hajrá!

    Bizonyitsam be, hogy nem "a P4-ben debütált Hyper Threading nagy csodálója" vagyok? Vagy mit?

    Azt kivanod, hogy cafoljam meg, hogy te jobban tudod, hogy en mit gondolok, mint sajat magam? A szomoru az, hogy meg csak fel sem fogod, hogy mennyire retardalt dolgokat beszelsz...
  • levente68
    #40
    "Linekt errol a "grafikai rovatrol" vagy meg sem tortent!"

    Ne nevettesd már ki magad!

    Keresd csak meg szépen, ott okoskodsz, mindenki leugat, a végére meg én is rád szólok, hogy vedd már észre, mennyire égsz!

    Egy pillanatig nem fogom én keresni, ha ugyanis nem akarsz emlékezni, akkor idézheti a baromságaidat akárhányszor az ember, újra letagadod, mert mindenkit hülyének nézel és azt hiszed, elfelejtjük, mennyi sületlenséget hordtál össze.

    Neked kellene emlékezni rá, linkeljed csak te!

    Semmin nem változtat, hogy szerinted meg sem történt, mert az SG-n igen nehéz ilyeneket visszakeresni, így ebbe kapaszkodva próbálod tagadni.



    "Egesz pontosan mit kene cafolnom abbol az inkoherens maszlagbol?"

    Mindent, ami szerinted nem úgy van, hajrá!
    Különben maradsz az a hülye, aminek ott kikiáltottalak.
  • Papichulo
    #39
    Linekt errol a "grafikai rovatrol" vagy meg sem tortent!

    jelen pillanatban is többen ugatnalk neked, te barom, másik topikban, hogy térj észhez!

    Attol, hogy sokan mondjak meg nem lesz valami igaz... Amugy erdekes, hogy ezek a polihisztor megmondoemberek azonnal szemelyeskedesre valtanak vagy eltunnek, ahogy a mondandojuk bizonyitasara kerul a sor :)

    Ott van, nem kell idézni, cáfold, amiket írtam benne!

    Egesz pontosan mit kene cafolnom abbol az inkoherens maszlagbol?
  • levente68
    #38
    Te kis vicces, hát én őrizzem neked, hogy hol ugatták le a fejedet és hányszor, hogy ne tudálékoskodj, mert mocskosul nem is értesz hozzá és írod a baromságaidat?

    Azt vagy anyukádtól, akinek a mai napig nem tudjuk a nemzetiségét, vagy az ápolóidtól várjad, te segg!


    Azért hivatkozom másokra, mert mint mindig, jelen pillanatban is többen ugatnalk neked, te barom, másik topikban, hogy térj észhez!

    Nyilván mindannyian tudjuk, hogy nem fogsz, de attól még ugatjuk...


    Mit idézzek? Ott van, nem kell idézni, cáfold, amiket írtam benne!

    Eszméletlen egy faszkalap vagy, tudálékos senki.

    De varázslóként is számon tartalak, aki Titanium Backup-pal root-olt és firmware-t frissített, az mágus a szememben...
  • Papichulo
    #37
    Az amnézia a nagy barátod, hogy nem emlékszel ezekre?

    Linket!

    Nos, várJUK a 28-asban levők cáfolatát, mérnök úr!

    Mit cafoljak? Idezz!

    Sokan, hidd el!

    Peldaul kik?

    ps: Csordaszellem rulez... de komolyan! Miert hivatkozol mindig masokra? Nem erzed magad eleg fontosnak? Ugy erzed, hogy csak masokkal egyutt adok a velemenyedre?
  • levente68
    #36
    "a grafikai rovatban is sokan mértek rád csapásokat

    Hol???

    miközben sírt mindenki, mennyire nem vagy képben...
    Bátran fuss neki azokat cáfolni, hadd mulassunk!

    Az onbizalomhianyos ember ismerve, hogy gyakran tobbes szam elso szemelyben beszel, ezaltal kompenzalva a sajat - leginkabb mentalis - hianyossagait ;)"


    Az amnézia a nagy barátod, hogy nem emlékszel ezekre?

    Nem tudom, mennyire jön ide az, hogy én esetleg önbizalom hiányos lehetek?

    Mindig többen próbálunk egy kis fényt erőltetni rád, így a többes szám, nyugodj bele, jogos.


    Nos, várJUK a 28-asban levők cáfolatát, mérnök úr! Sokan, hidd el!

    De csak nekem címezd az okosságokat, ha a többiek zavarnak, lol!
  • Papichulo
    #35
    a grafikai rovatban is sokan mértek rád csapásokat

    Hol???

    miközben sírt mindenki, mennyire nem vagy képben...
    Bátran fuss neki azokat cáfolni, hadd mulassunk!

    Az onbizalomhianyos ember ismerve, hogy gyakran tobbes szam elso szemelyben beszel, ezaltal kompenzalva a sajat - leginkabb mentalis - hianyossagait ;)

    A 28-asban írtakból mindent fent tartok.

    Mennyire fent tartod? A legfelso polcon? :)
  • levente68
    #34
    Nemigen szoktam én senki seggébe bújni, amint most is láthatod, vázoltam, amiben szerintem téved. Te viszont nála sokkal többször írtál ordas baromságot, így ne is próbálkozz... A kedvencem a TiBi, mint talán neked is...
    Bár, a grafikai rovatban is sokan mértek rád csapásokat, de egy kemény f.a.sz lévén szépen álltad a sarat a marhaságokat bizonygatva, miközben sírt mindenki, mennyire nem vagy képben...

    Ma pont egy P4-es elé kellett ülnöm kicsit, nem tudom, mikorra heverem ki...



    A 28-asban írtakból mindent fent tartok.


    Bátran fuss neki azokat cáfolni, hadd mulassunk!
  • Papichulo
    #33
    Vagy talan neked kene kiszallni kvp seggebol es nem axiomakent ertelmezni minden mondatat. Most is tobb hulyeseget mondott, csak egyet emeltem ki.

    Es igen, majd ha akarja megprobalhatja kimagyarazni a dolgot, ezert is nem ertem, hogy neked minek kellett agresszivan es ertelmes ervek nelkul belefolyni ebbe a diskurzusba. De hidd el, hogy nem fogja, mivel ha bizonyitekokra es forrasokra kerul a szo, akkor mindig eltunik.

    A #28 meg egy szegyen... nem eroltetnem a helyedben azt az omlesztett idiotizmust.
  • levente68
    #32
    Az mondjuk mindig is úgy volt, hogy nem kellett több szálra írni, mert az Android elosztotta a magok közt, ez tény. De ezt kvp maga is így írta, talán évekkel ezelőtt. Magam pedig teszteltem az első tesztelendő dolgok egyikeként, ami roppant egyszerű dolog, semmi komoly felkészülést nem igényel.

    Ha most mást írt, akkor valami gond tényleg van, mert magával mond ellent, vagy félreértjük. Ha kell és/vagy szükséges, majd kifejti és megvédi magát.

    A 28-asban meg van bőven számodra megfontolandó, de persze nevezd retardáltnak és hagyd figyelmen kívül bátran... rendesen értelmezni ugyanis nem vagy képes, ezt már régen tudjuk.

    Én meg tuti nem fogom l a s s a n elmagyarázni neked, vannak erre szakemberek. ;o)
  • Papichulo
    #31
    Te amúgy milyen forrással támasztottad alá, hogy kvp tévedett?

    Semmit sem kert, hogy tamasszak ala, de vegyunk akkor egy peldat:

    Az operacios rendszeren futo programokat kell tobbszalura irni vagy egyszerre tobb programot kell futtatni. (#2)

    "Can my single-threaded application benefit from multiple cores? How?

    Even a single-threaded application can benefit from parallel processing on different cores. For example, if your application uses a media server, then the media processing and your UI rendering application logic can run on different cores at the same time. Also, the garbage collector can run on a different core. " - https://developer.qualcomm.com/blog/multi-threading-android-apps-multi-core-processors-part-1-2

    Nem kell tobbszalura megirni, mivel az OS eleve kihasznalja a multi-core architecturat, akkor is ha csak egyetlen program fut, ergo kvp tevedett.

    ps: A teljesen retardalt #28-ra inkabb nem valaszolok, nem jonnel ki jol belole ;)
  • levente68
    #30
    Te amúgy milyen forrással támasztottad alá, hogy kvp tévedett? Vagy az csak a veled egyet nem értőktől kötelező? Ugye, öcsi?
  • levente68
    #29
    A te idiótaságaidból könyvet lehetne írni, nem idézgetni, koma.

    Minden egyes alkalommal meg is kapod a magadét, csak hát felfogni nehéz, mikor nekiállsz a hozzáértőkkel vitába szállni fegyvertelenül, mint grafikai soft esetén, meg még sok helyen tetted.

    De azt elvárod, ne hülyézzenek le, pedig nem kiérdemled, hanem kiharcolod azt...
  • levente68
    #28
    „Például egy legalább kb. negyed órás video konvertálásával.

    Ahol maris az IO alrendszert is teszteled es nem csak a CPU-t, Sherlock! „

    Nos, ha szerinted lehet benchmark-okkal tesztelni az említett dolgokat, akkor komolyan kellene téged venni. Mármint az orvosoknak, bakker! ;o)
    Elsiklottál egy szó, csak a legfontosabb mellett: „Legéletszerűbben „. Zavar-e? Nem, nem is baj, fütyike.








    „Kétlem, hogy egy P4 értékelhető eredményt nyújtana egy négymagos mobil CPU melletti összehasonlításban.

    Ez aztan a tudomanyos magyarazat! :)

    Amugy single vagy multi-thread mellett?”


    Te akkor a barommal együtt, aki ilyet állított, használj P4-et, ok? Idióta.

    Szerintem, legyen P3 és multi-thread, ok? Te szerencsétlen.
    Gondolom, te is a P4-ben debütált Hyper Threading nagy csodálója vagy, míg azon mindenki mulatott… Legfőképpen Intel, annyira, hogy még a befolyó milliárdok csengését is túlharsogta…







    „A sebességkülönbséget meg egyszerűen érezni lehet és kell

    Nem is ertem, hogy a top500.org vagy az anandtech miert nem teged hasznal bonyolult benchmarkok helyett :)”

    Hát, te olyan sok mindent nem értesz, hogy ez simán elfér közöttük… ;o)

    Amúgy, tényleg nem érzed a különbséget, vagy csak trollkodsz megint?
    Ugye, azért a benchmark-okról tudod, hogy sok esetben igen fals eredményeket hoznak? Remélem, nem zúztam evvel össze semmi értékeset a kis buta világodban….

  • Papichulo
    #27
    "Idezd, hogy melyik kijelentesemmel nem ertesz egyet ("belesultem"), majd probald meg azt forrasokkal cafolni!"
  • levente68
    #26
    Háháhá, értem, tehát nem ő mosott le téged, hanem te őt? Ez jó, ezzel e héten már elleszek...
  • Papichulo
    #25
    Például egy legalább kb. negyed órás video konvertálásával.

    Ahol maris az IO alrendszert is teszteled es nem csak a CPU-t, Sherlock!

    Kétlem, hogy egy P4 értékelhető eredményt nyújtana egy négymagos mobil CPU melletti összehasonlításban.

    Ez aztan a tudomanyos magyarazat! :)

    Amugy single vagy multi-thread mellett?

    A sebességkülönbséget meg egyszerűen érezni lehet és kell

    Nem is ertem, hogy a top500.org vagy az anandtech miert nem teged hasznal bonyolult benchmarkok helyett :)
  • Papichulo
    #24
    Idezd, hogy melyik kijelentesemmel nem ertesz egyet ("belesultem"), majd probald meg azt forrasokkal cafolni! Biztos vagyok benne, hogy ez nem fog menni...

    Akarmennyire is barna mar a nyelved kvp rectumatol, ez neki sem ment, mivel neha eleg sok badarsagot beszel... az viszont igaz, hogy ezt olyan stilusban adja elo, hogy a buta emberek benyelik, mert igazabol meg sem ertik azt ;)
  • levente68
    #23
    Legéletszerűbben én úgy próbálnám összehasonlítani a kettőt, hogy azonos kiindulásból azonos végeredményt adó feladattal bíznám meg a kettőt.

    Például egy legalább kb. negyed órás video konvertálásával.

    Kétlem, hogy egy P4 értékelhető eredményt nyújtana egy négymagos mobil CPU melletti összehasonlításban.

    A sebességkülönbséget meg egyszerűen érezni lehet és kell, akkor nem mond ilyet az ember. Látni kell a különbséget egyébként a proci nyers ereje és egy nem hibás program esetén való kihasználhatósága, valamint egy lagolós folyamat között. A lag nem a CPU hibája és gyengeségének eredménye.

    Ezt persze egy fanyalgó nem fogja elismerni, látni...

    Megnézném azt az okoskát, aki eltekintve a két masina méretétől inkább egy P4 (vagy P3, megalol) CPU-val szerelt gépen dolgozna, mint egy mai csúcsmobilon.
    A net elérését nem lenne képes egy P3 rendesen kiszolgálni, de böngészés közben is befonná a haját bárki, de továbbá egy FullHD meg nem jelenítése, meg akár irodai felhasználás során is érezné a büntetést.
  • levente68
    #22
    Nem is akarok hozzászólni, szívesen olvasgatom kvp hozzászólásait, valamint a többi, értékelhető hozzászólást. A tieid csak egy félművelt, aljas troll szemétkedései, ez zavar. Ez okozza azt, hogy veled csak személyeskedem.

    Rólad meg megmaradt az a kép, amit te magad alakítottál ki a sok baromsággal, amiket behánytál bizonyítva a hozzá nem értésedet.

    Így megkérdezem újra:

    Na, megy még a TiBi-vel való root-olás és firmware frissítés?

    Nem kellene ott okosat próbálnod játszani, ahol nem égtél még le ennyiszer?
    Nem lenne rossz. Nem látok rá reményt, hiszen erre már sokan tettünk kísérletet, de azért hátha eltakarodsz...


    Ha viszont mindenáron próbálod adni itt az értelmest, akkor tudj róla, hogy abba beletartozik az is, hogy elismered, ha tévedtél. Na, ez neked soha nem ment, így most itt sem. kvp egy darabig javítgatta a téveszméidet, aztán felnőtt módon rád hagyja, hiszen inkorrekt pöcs vagy és ha valamibe belesülsz, ahogy itt is párszor, akkor egyszerűen témát váltasz beismerés helyett. Emiatt ismét csak én maradok neked, hogy elmondjam, egy semmi sz.a.r vagy. Egy jó ideje békén hagylak, de most kedvem támadt a lehetetlen küldetéshez megint, háhá.


    Tehát, a hülye dumát hagyd bátran, nem kell nekem a témához hozzászólni ahhoz, hogy engedélyem legyen egy ilyen okoskodó ostobát megszólítani, hogy nőjön már fel és a butaságát korrigálja!
    Tudom, hogy reménytelen vagy, de akkor is megpróbálom néha. Csak, hogy örülj.
  • errorista
    #21
    ,,Egy 4 magos Samu csoda nem ér fel egy Pentium 4-gyel sem. De lehet a P3 is alázná."

    egy mai négymagos Samsung csoda kb 3x olyen erős, mint egy Pentium IV. a MIPS az pl egy jó mérőszám: http://en.wikipedia.org/wiki/Instructions_per_second (van itt P IV, és 2 magvas samu csoda. Az 1.5x erősebb)

    De sok mobilos bencsmárk elérhető desktopon is, P4-eket nem igazán találok, abban az időkben még nem ezek a tesztek voltak, manapság meg senki nem teszteli le őket újra (különböző eredményeket meg nem igazán lehet összehasonlítani az eltérő beállítások és verziószámok miatt)
  • Papichulo
    #20
    Amellett, hogy a temahoz keptelen vagy hozzaszolni es egyetlen ertelmes erved sem volt, kizarolag azt csinalod, amit mindig is szoktal: butan szemelyeskedsz. Ezt tudod, ennyi vagy... ;)
  • levente68
    #19
    Hova kellene jutni?

    Nem fogok veled értekezni, aki ennyire mocsok, csak annyit említettem meg, hogy ismét azt csinálod, amit szoktál: beszélsz hülyeséget, aztán témaváltás, majd a híres !forrást! duma jön, most meg természetesen ugatsz, mert személyeskedik valaki, aki rühelli, amit trollkodsz, te tudatlan, nagyképű, ezerszer felsült sz.a.r.!

    Na, megy még a TiBi-vel való root-olás és firmware frissítés?

    Ostoba, hazug alak vagy, aki nem veszi észre, hanyadszor is ég be.

    Nem, nem kell most azt válaszolnod tipikusan, hogy én, csakis én égek. Azon egyszerű okból kifolyólag nem, hogy csakis TE mondtál itt akkora baromságokat, hogy megint csak én szólok hozzád, én meg csak azt adom, amit érdemelsz.
  • Papichulo
    #18
    Latom a szemelyeskedesnel meg mindig nem jutottal tovabb...
  • levente68
    #17
    Haha.

    Ismét bebizonyítottad, hogy létezik, aki komolyan vesz téged.

    Bár, az az egyetlen valaki te magad vagy...

    Légy tehát büszke, mert az ISO minősítést simán megkapnád: permanensen hozod a szánalmas tempódat!
  • Papichulo
    #16
    Ki cafolt es mit? Foleg milyen forrassal?
  • levente68
    #15
    Milyen elegáns, ahogyan a sok cáfolat nyomán újra és újra témát váltasz...

    Az 'elegáns' szó bátran cserélhető pl. a következők valamelyikére: tipikus, szánalmas, stb....
  • tomcsa4
    #14
    Igen azt tudom, hogy procsszorokat. gpu-kat nem úgy gyártanak ,hogy most legyártok x db 3 ghz-es kétmagosat. Hanem legyártják, tesztelik, tesztelik, tesztelik, besorolják stb. Az a szigor kéne, mint iOS-en. Apropó. Anno fikázták az Apple-t, hogy miért maradt ki a flash az termékeiből. Éljen az android, mert az támogatja és amúgy is nagyonkell mobilra, igaz a böngészés nagyon lassú volt, szaggatott (sokkal izmosabb konfigon is), de kellett, mert menő volt. Erre mit csipázok? Az android sem támogatja már.

    A widget egyenlő a csempével? Lehet, hisz a funkciójuk hasonló. De kimondottan a Win Rt-hez hasonló csempéket látok pl a HTC One-on. Értem ez alatt, hogy copy paste.

    Alkalmazás bolt. Android a nyerő mennyiségileg. Igaz bizonyos százaléka kamu, hacker eszköz, fagy stb. iOS-en ilyet nem látni. Egszer volt balhé az egyik programból, mert adatokhoz nyúlt a telefonon.

    Ha utalok netbankon, csak és kizárólak az iPod Touch 4g készülékemen bonyolítom. Megbízható.
  • Papichulo
    #13
    A microsoft eloszor android-ra irta meg a csempek elso demo-jat, mert konnyebb ra fejleszteni mint a sajat rendszerere.

    Forras?
  • kvp
    #12
    "hogy az Android csempésedik. CSEMPÉSEDIK!"

    A microsoft eloszor android-ra irta meg a csempek elso demo-jat, mert konnyebb ra fejleszteni mint a sajat rendszerere. Arrol nem beszelve, hogy mar a 2.1-esben is voltak csempek, csak senki sem hasznalta oket. Ezt android alatt desktop widget-nek hivjak es a windows-os active desktop technologiahoz hasonlo megoldast hasznal, mar a kezdetektol fogva. Tehat android-on mindig is voltak csempek csak senki nem hasznalta oket. Nem mintha annyira erdemes lenne, nekem is csak 7 csempe van kint desktop-on, a tobbi sima ikon. (utobbiakbol 4 aktiv ikon, tehat infokat is megjelenitenek, de ikon meretuek)

    "Egy normalis OS-nel ez amugy sem fordul elo, az androidnal igen???"

    Ez a linux kernel problemaja, sajnos desktop es szerver linux-on is gond. A hard realtime linux kernel valtozat hasznalata lenne a jo megoldas.

    "Latom a kernel space-rol kenyelmesen megfeledkeztel... azt siman lehet gyarilag multi-threadre irni - ahogy gondolom van is - es akkor voila, mar azonnal kihasznalja a rendszer a multi-core architecturat anelkul, hogy az alkalmazasokat specifikusan igy kene megirni."

    A kernel ido altalaban csak 10-15% szazaleka a teljes cpu idonek, ezt lehet optimalizalni, de nem er sokat. Egyebkent igen, ezt meg is irtak rendesen, csak a tobbi reszt nem. Viszont a gui is user modban fut, de meg a hang felvetel es lejatszas is. Felig monolitikus, felig modularis es felig mikro kernel lett a fejlesztes vege (igen ez osszesen masfel). Ezert van, hogy az android alrendszer gyakorlatilag lecsatolhato a linux kernelrol es futhat akar desktop windwos alatt is, persze a gyakorlatban ilyet senki nem csinal. (csak a kinaiak azok is csak kiserletkeppen)

    "addig mobilfronton ugyan az a pár féle. Qualcomm, Texas I. (ha jól tudom kiszállt), Mediatek (mtk). Tehát burklattól függetlenül lehetne rá optimizálni."

    Csak a qualcomm tobb mint ket tucat arm-os processzort tart gyartasban, ezeket tobb tucat fele modon lehet memoriaval es hattertarral ellatni es akkor meg a 3D gyorsitokrol nem is volt szo, vagy arrol, hogy baseband chip kozos vagy dedikalt vezerlot kap, vagy milyen hang es egyeb i/o chip van benne. Raadasul mar picit egy maskent megirt nfc driver is kepes teljesen mas mukodest eloidezni ugyanazon a cpu-n. A samsung elindult ugyan az egybetokozott rendszerek fele, de a gyartok tobbsege eppen abbol epit ami van, pl. van amikor egy szeria kinai telefon gyorsabb, a kovetkezo lassabb ram memoriaval jon le a gyartosorrol, mert azt forrasztjak fel ami eppen olcson elerheto. A rendszer persze a pnp alrendszer miatt felismeri es beall a megfelelo kesleltetesekre, de innentol nem igazan lehet mire optimalizalni. Gyakran a gyarto sem tudja pontosan aznap milyen hardvert keszitett, csak latja hogy megy rajta az android es akkor jol van.
  • tomcsa4
    #11
    Pontosan. Hány féle Android verzió van a piacon? Még mindig kénytelenek támogatni a 2.1,2.2 vonalat is. 2.3 piaca a JB-vel vetekszik.

    Amikor 2 évvel ezelőtt elkezdtem az android ellen beszélni, itt az SG-n mindenki rám támadt. Most meg úgy látom fordult a kocka. Arról nem is beszélve, hogy az Android csempésedik. CSEMPÉSEDIK! Remélem vágja mindenki a témát.