9
  • zolis
    #9
    Akkor azt elemzik, hogy miért nincs fészbúkod? Rejtegetsz valamit?
  • Zoliz
    #8
    Nekem sincs faszebookom, és emiatt hatrányban vagyok, mert egyes német kutatók emiatt pszihopatanak titulalnak, aki magányos és kommunikációra képtelen egyén. Primitiv világ ez..
  • Magiszter
    #7
    Hát igen. Ráadásul a kirúgás is ilyen dolog. Beírják hogy "személyes ellentét miatt" és mehetsz is. Még csak részletezni sem kell: én a fizetésemet kértem ő meg nem akarta adni. Vagy mi is volt az az ellentét :(
  • asgh
    #6
    Azt is nehéz bizonyítani, hogy azért utasítottak el, mert nő vagy, cigány, túl fiatal, túl öreg, stb. Mivel a munkaadók alig 1%-a veszi a fáradtságot, hogy egyáltalán közölje, hogy nem vett fel (a többi egyszerűen nem jelez vissza) és azok sem közlik az okát (még csak kamu érvekkel sem erőltetik meg magukat), kb. reménytelen bármilyen diszkriminációt tetten érni.
  • Szefmester
    #5
    Nincs fészbukkom... most elemezzenek. ;)
  • tomcsa4
    #4
    Egy átviszgálás során a letöltött képeket alapján mehet a büntetés. De amúgy nehéz bizonyítani.

    Képzeld el, felvesznek rendszergazdának és gépszerszerelés közben meglátod másoknak a képeit.
  • Magiszter
    #3
    Én Facebook-on minden megosztást úgy állítok be hogy csak az ismerősök láthatják. Néhányat meg csak úgy hogy XY személyek. Így ha jön egy munkáltató vagy HR-es megnézni, akkor max csak a profilomban szereplő adataimat láthatja, amik viszont egybevágnak az Önéletrajzommal...
    Aki minden szir-szart a "nagyvilágnak" posztol az megérdemli ha a részegen fetrengős képek miatt nem kerül be valahova.

    #2: Ez egy jó kérdés. Nem úgy nyitják a személyes interjút hogy "láttuk a Facebook profilját is", vagy a levélben az elutasításnál sem rakják a végére hogy "A Facebook feltöltései alapján került elutasításra".
  • Sajátvéleményem
    #2
    És azt, hogy lehet bizonyítani, hogy megnézte a profilomat a munkaadó?
  • DeviloftheHell
    #1
    ha az ugyvan beállitva bármely portálon hogy csak ismerösök aztán elemezhetik a nagy büdös semmit :D