98
Star Conflict azaz WOT az űrben..
  • lammaer
    #98
    Bump.... vlaki mostanság próbálta? steamen overwhelming positive, azt írják open world PVE is van...
  • sanya200
    #97
    Én nemrég kezdtem el 4-es hajóim vannak mostmár de kezd már most nagyon unalmas lenni.Ez a későbbiekben is így lesz?Mármint hogy alig van küldetés..stb már nagyon unom hogy pl van pve csatából összesen 4 map ami játszható és még nagyon lassan is fejlődök.Egyszerűen nem vonzó még így hogy nincs semmi értelmes sztori vagy valami csak mész lősz ugyanazt 100x,ugyanazokat a feladatokat..stb pvp se rossz de ott is alig van valami ami vonzana.Nincs valami hasonló aminek jó sztorija,küldetései vannak?Mert semmit se találok ezt is csoda volt.Gondolkodtam az elite-n is de nagyon bonyolult az is meg az eve is.Se időm se türelmem a munka mellett hogy megtanulgassam.Csak olyasmi játék kéne ami viszonylag könnyű legalábbis ne legyen túlbonyolitva az egész,meg néz is ki valahogy meg jó sztorija van.Lassan már mobilfronton nézelődök mik vannak ami stratégia vagy szimulátor scifi kategóriába mert pc-re semmit se találok.
  • Palinko
    #96
    ja, abba is hagytam, minden hajót ki kell maxolni az xp bónuszért
  • Gilmoor
    #95
    Itt is jellemző a végtelen grind, hogy legalább egy csöppnyi esélyed legyen a fizetősökkel szemben?
  • Palinko
    #94
    asszem egyikőtöket sem sikerült hozzáadni nincs hely a listán :D pedig még 1 barátom sincs.
  • Jockey
    #93
    hmm pár napja telepítettem fel megint..majd ha beléptem lehet rátoküzenek..
  • Gizmomac
    #92
    Sziasztok. A játék kicsit feledésbe merült magyar körökben pedig valójában hatalmas fejlesztéseken ment keresztül.
    Ha valakit komolyan érdeklődik több infót a https://www.facebook.com/groups/star.conflict.hungary/ facebook csoportban kaphat, ha pedig szeretne játszani, a Hungarian OWLS várja a jelentkezőket! Játékon belül EZKill -t vagy Gizmomac -et keressétek!

    Gyorstalpaló: https://www.youtube.com/watch?v=l1ARSGIfgWY
  • Kancsalborz
    #91
    Látom ezer éve nem írtak már ide, de ha esetleg olvasná egy veterán játékos aki szívesen segítene egy kezdőnek, keressen meg a játékban Kancsalborzkopet néven futok.
    Segítséget előre is kösz...:)
  • Tababo
    #90
    van itt még elvetemült Star Conflict játékos akivel tudnám csapatni.
    T3-as kis hajóval repkedek.
  • Skill
    #89
    simán vennék egy 10 talán 20 usds csomagot de mire fizetnék 10 meg 20 euro lesz belőle. >.<
  • HyperMonkey
    #88
    "direkt úgy van megcsinálva, hogy ha mindenből mk3-mat akarsz akkor az összeset ki kelljen maxolnod."

    Kizárt, annyira azért nem jön be a játék :)
  • Skill
    #87
    jeriko piros háromszög
    t3 interceptor : covert ops

    commander hajó után nagyon bejön.
    rengeteg pont jár a zászlószerzésért és ha befognak van modul amivel ledobom a lockot meg a negatív hatásokat.

    amúgy azon ne görcsölj, hogy kivel repuzol. tuti , hogy más kell majd később.

    főleg azért mert direkt úgy van megcsinálva, hogy ha mindenből mk3-mat akarsz akkor az összeset ki kelljen maxolnod.
  • HyperMonkey
    #86
    Csak így nem lehet cloak-os plazmás hajóm, mert a kettő nem egyeztethető össze. Te milyen hajóval tolod?
  • Skill
    #85
    reput már azzal húzod akivel akarod.
    a hajód xpje amiből a hajót fejleszted és engedi a következőt megvenni már akkor jár csak ha az adott hajóval repülsz. szóval azzal repuzol akivel akarsz és azt a hajót húzod amelyiket szeretnéd.
  • HyperMonkey
    #84
    Akkor most kezdhetem húzni a "reput" azzal a néppel akinek van plasma cannonos hajója. Remek.
  • HyperMonkey
    #83
    A plasma cannon akkor milyen hajóra megy rá? Még csak fighterem van. Nekem pl nagyon bejön ez a cloak-os figther, de megszívtam mert nem mehet rá plasma cannon. Szóval ez a változás nem nyerő :)
  • Skill
    #82
    egyetértek. sokkal változatosabb lett a játék.
    tegnap vettem egy t3 interceptor. annyi modul slotja van , hogy komoly gondban vagyok mit vegyek rá. a sebessége állat a command ship után.
    a nuke és a self destruct-al simán lehet ölni a bénább commandereket.
  • Lokker
    #81
    Ez egyáltalán nem értelmetlen korlátozás. Előtte mindenki plasma cannon-al rohangált, most végre látni más fegyvert is. Meg legyen már egy kis változatosság a népek/hajók között.
  • HyperMonkey
    #80
    Hát az elég nagy baj. Nekem az a fighter tetszik, aminek a spec képessége az hogy el tud tűnni ha baj van. Erre meg csak railgun mehet, ami nekem nagyon nem jön be, energiafegyver párti vagyok. Nem értem minek kellenek ezek az értelmetlen korlátozások, miért kell valakit rákényszeríteni olyan dologra amit nem akar.

    Mindegy ezzel nekem proccolt is az uninstall.
  • Skill
    #79
    az utóbbi pár patchben fixálták melyik fegyvert milyen hajóra lehet pakolni.
  • HyperMonkey
    #78
    kelem = nekem (reggel van na)
  • HyperMonkey
    #77
    Valami itt nem stimmel...

    A Figter osztályú hajómon volt egy plasma cannon. Most meg nem lehet rátenni csak rail gunt (azt hiszem). A warehouse-ban van kelem egy zöld plasma gun, de amikor a felszereléseknél kiválasztom az ágyút az nem jelenik meg, és van rajta valami kis robusz ikon hogy milyen hajóra való. Ez most valami bug? Figterre nem lehet plasma cannont tenni?
  • Skill
    #76
    menyi resisted és hpd van shield és hull?
  • Jockey
    #75
    prémium t3 guard hajom is, van sokkal kevesebb ideig birom vele, pedig hasznalom a pajzsot ahogy kell
  • Skill
    #74
    mára már nerfelték is a kék gömböt lövő fegyvert és javítottak a többin.
    ha ilyen gyorsan lépnek egy egy elbaltázott dolog után még rávesznek, hogy vegyek prémiumot.
  • Skill
    #73
    a korai kipukkanásnak 2 oka van.
    a kezdők többsége nem hajlandó vagy rossz resisteket pakol a hajóra.
    jelenleg a gömböt lövő fegyver túl jó, hamarosan nerfelve lesz.
    a kis hajók meg persze , hogy ki tudnak lőni, legtöbben ilyen űr shotgunt használnak ami távolra 0 de közelről nagyon táp.

    ahogy wotban is itt is a lemingekkel kell maradni mert ha elcsatangolsz akkor kiszednek hamar.

    mi a klánban mikor csapatot csinálunk együtt maradunk. a command shipemmel meg becsalom a többiek lő távjába a bátor jelentkezőket.
    hál isten a legtöbb játékos vérszemet kap és minden áron le akar szedni.

    a prém hajok pont olyanok mint wotban a prém tankok, nem is tudom lenne e jobb megoldás.

    ami még lényeges, hogy a guard hajók a tankok, a többi nem bírja olyan jól.
  • Jockey
    #72
    Hát, azt kell mondjam az utolsó pecs nem tett jót a játéknak, egyrészt WOT mondjára mostmár ha tovább akarsz lépni tierben az addot vonal ship-jeit kénytelen vagy használni és grindelni velük egy bizony synergy szintig.
    Átdolgozták a wp rendszert, bekerültek t5 hajók, így értelemszerűen kicsit butították a t3 hajók aktív slotjait, amivel nekem nincs is gondom.
    A problémám, hogy eddig sem volt lassú a játék, de én nagy élvezetesnek tartottam, most viszont mintha túl gyorsan ki lehetne lőni a hajókat, nehogy már egy recon 2 sec alatt bedarálja a gunshipemet, mikor nincs is normális fegyverzete, de minden hajó nagyon hamar elpukkan, nekem ez így nem kóser..
    Sajnos a prémium hajók másra már nem jók, csak pénzgrind-re, ez nagyon nem tetszik megint..
  • Skill
    #71
    13,39 usd most steamen egy pack. valaki vett már steamről ?
    nem steames a star confict accom és nem is szeretném összevonni.
    keyt kapok ha steamen vásárolok packot?
  • lammaer
    #70
    Szokták mondani, hogy a free to play játékok a legdrágábbak....

    Nem véletlen: napjainkban az emberek türelmetlenek, minden minél hamarabb kell, leginkább most. Igy aztán nincs türelmük kigrindelni/kivárni a dolgokat, hamarabb nyúlnak a pénztárcához.

    Nagyon szép példája az egésznek ugye a preorder mánia (vki lát egy teasert, hú ez kurvajó, előre kifizeti a zsét), de már van alfa access is: hogy játszhass egy játék bugos alfájával, többet fizetsz mint a késztermékért majd később.

    A kickstarterek is érdekes állatfajok, de ott legalább - többnyire - egy semmitmondó teasernél többet szoktak mutatni.


    Szóval a F2P az emberekből él, és nem véletlenül terjed mint a ragály, mert sokkal többet lehet kaszálni vele mint egy havidíjas MMOval.
  • Skill
    #69
    azért , hogy vegyed a prémiumot havonta.
    ez az üzleti modell ilyen. én sem szeretem de ez van.
    amúgy valamit elszúrtatok. ha egy konkrét irányba mentek akkor t3-mas hajóból a másodikat is gond nélkül meg kéne tudnotok venni.
    mondjuk én nem költöttem el az aranyat amit adott a játék így 2 nap prémre volt elég aranyam és elég jó hajót választottam szóval eredményes vagyok harcban + találtam embereket akikkel pveben jól haladok. t2-es pve 100-140k silvert hoz 15-20 perc alatt.

    ha valakinek kell segítség szívesen segítek skypon vagy tsen.
  • Master91
    #68
    Tegnap vettem meg a V. hajót, 950k....
  • HyperMonkey
    #67
    Megnéztem hogy a T2 hajók 62k ilyen szarba kerülnek, aminek nem tudom a nevét. A repu már rég meglesz, de még a közelében sem vagyok a 620k-nak. Miért, kérdezem én MIÉRT kell minden MMO-nak ilyen rohadd farmolásnak meg grindfestnek lenni? Tényleg nincs más ötlet csak az agyatlan grind???
  • Skill
    #66
    t3 hajók közt elég sok fajta nem elérhető alacsony tierben. jobb felül ha rányomsz a ?-re akkor ott látszik , hogy 8-9 fajta van. ebből 5-6-al lehet t3-ban játszani. t2 csatákban van 4 fajta talán?

    első t3-mas hajót pár nap játékkal el lehet érni, ez kb mutatja is , hogy mit lehet várni.

    t2-es csatában pl support elég fölösleges. t3-ban több modul slot miatt már sokkal jobban kivehető a hasznossága.

    kezdőknek pár tipp:

    t1 , t2 , t3 közt NAGY ismétlem NAGY a különbség!
    kezdőkként t2 nagyon élvezhető szerintem.
    t3 itt a farm tier azaz a legjobbak gyakran ide járnak farmolni + megjelenik pár speciális hajó,felszerelés , rakéta ja és a squadok akik együtt mozognak.

    pve több fajta van, ha nem customba lépsz akkor random melyiket kapod. van könnyű és nehéz is. random csapattal jó eséllyel szivacs lesz.
    pvp és pve felszerelés közt van különbség.

    ha a hangárodban nem egy tierbe tartozó hajók vannak akkor gondod lehet:
    pvp felfelé kerekít. azaz ha van t1 és t2 a hangárban akkor t2 ellenfelekkel találod szembe magad. (a squadban résztvevőknél szintén így megy. egy nagy hajó és mindenki megy a nagyok ellen)
    pve ha van bent t1 akkor t1 lootot kapsz.
  • mclane
    #65
    Lehet túl sokat nem lehet taktikázni, de csak egy kis példa. Van olyan játékmód ahol a két csapat 1-1 játékosa lesz a parancsnok/spawn pont. Amíg él, a csapat újjáéled, tehát le kell őt vadászni a győzelemért. Federationnál van egy olyan kis eszköz a hajón amivel 14-16másodpercig(nem tudom pontosan) láthatatlan leszel, pár gyors hajóval ennyi idő alatt be lehet cserkészni az ellenfél parancsnokát és kilőni, ha nem védik(mert általában basznak rá) és észre sem fogják venni, hogy mi történt.

    Vannak "sniper" hajók akik tiszta rálátás esetén a map másik végéből ki tudnak lőni, előlük aszteroidák mögé el lehet bújni.

    Attól függően, hogy hogyan áll a csata repülni lehet vadásszal támadni, vagy támogató hajóval védeni a pontokat.

    Szerintem van benne mód taktikázni, tereptárgyakat használni, tény, hogy nem egy WoT, de nekem nagyon bejön.
  • Skill
    #64
    1. megkapod , akár csak a repukért járó cuccokat. (azaz meg tudod venni őket ha mevan a repu)
    2. a pénz a számládhoz adódik, a repu a repuhoz. a cuccok a wh-ba mennek.
    3. wh-ba kerül és ott is lesz míg el nem adod. (eladni nem nagyon éri meg, 10%-ot ha kapsz érte)

    van fül, hogy shop meg my wh vagy valami ilyesmi. a shopban tudsz vásárolni, de nem ajánlom. ugyan is nem biztos, hogy az adott hajóddal kompatibilis lesz a cucc.

    a vásárlást úgy érdemes , hogy kiválasztod a hajód , felszerelés és ott az adott slotra kattintasz. akkor jobb felül feljön az ablak és megnézheted mit tudsz oda venni. ott látszik az a cucc is ami esett. (persz csak ha jó a hajódra)

    nekem is esett lila cucc, de mivel egyik hajómra se jó ezért csak dísznek jó.
  • HyperMonkey
    #63
    Még valami (megtaláltam a warehouse-et. Onnan hogy tudok valamit a hajómra tenni? Csak eladni tudok.

    Az equipment-nél ha fegyvert akarok tenni a hajóra csak a store nyílik meg. De a WH-ban van jó cucc de hogy tudom rátenni onnan a hajóra?
  • HyperMonkey
    #62
    Nem is rossz ez a játék. 3 kérdésem lenne:

    1. Én föderációs hajóval repülök. De ha unlockolok a másik két frakció implantjai közül, azt is megkapom, vagy csak a frakciómhoz tartozókat?

    2. Vannak lootok. Mailben is kapok. Ezek hová kerülnek és mit lehet velük csinálni? Eladni is lehet?

    3. Ha fegyvert váltok a hajón, hová kerül amit lecseréltem? Van valami inventory vagy ha vissza akarom rakni az előzőt, meg kell venni újra?

    Előre is köszönöm a válaszokat.
  • Torzonborz
    #61
    ööö ezek WT-ben is megvannak - nagyjából - mivel a felhő és nap nem dísznek vannak. Felhőbe berepülsz nem látnak meg persze te se senkit:D
    és ha nap felől támadsz szintnén nem látnak. ezt sokan hajlamosak elfelejteni pedig elég kellemetlen meglepit lehet így okozni.
  • lammaer
    #60
    Ezért nem a játékot fikázom (se nem a WT-t, se nem ezt), hanem egyszerűen azt mondom hogy számomra az a játékstílus (repülőzés/űrhajózás) nem tartalmaz annyi taktikai lehetőséget.

    A szárazföldi harcnál (legyen az tankos vagy FPS) van terephasználat, spottolás (igen, még BF-ben is vagy counterstrikeban) ami lehetővé tesz pl sunnyógást/lopózást. Namost, amikor automatikusan meglátnak effektive bármilyen távolságról, ott ez a lehetőség kiesik.
    (az hogy a WG hogy csinálta meg, az megint más tészta - én megszoktam, nekem az bejön, kellemes egyensúly a "meresztem a szemem hogy kiszúrjam az ellent" és a "mindíg látok mindenkit" közt).

    EGyébként komolyan mondom, fogalmam sincs hogy lehetne egy repülős/ürhajós játékban ilyen taktikai elemeket behozni. Itt például ugye próbálkoznak a modulokkal, ami amúgy nem rossz ötlet, de vhogy nem az igazi.

    Érdekes hogy pl az egyébként unalmas hajóscsatát (mert ugye tereptárgyak ott sincsenek, csak a végtelen tenger) a Navyfield című játékban sikerült feldobniuk a manuális célzással, ami elég skilligényes dolog volt. És most belegondolva, ott lényegében csak egy pálya volt (a tenger :) ) és egyetlen játékmód, mégis odaragasztott 1.5-2 évnyi grindre jópár 1000 csata erejéig.

    De mégegyszer hangsúlyozom: elismerem mint a WT mind az SC erényeit. NEm szarozom le egyiket se azért, mert vhogy én nem tudok rájuk kattanni. Az okokon jó elgondolkodni, ez is afféle önismereti dolog.
  • Torzonborz
    #59
    mégis mi legyen ? tényleg nem értem hogy egy űrös/repülős játéknál milyen változatosságra vágysz.