26
  • tartarus
    #26
    ilyenkor van az embernek az az érzése, hogy milyen jelentéktelenek vagyunk a Világmindenségben...
  • Airbus A380
    #25
    Hát ő már nem jön haza :) Majd más élőlények moziznak vele.
  • NEXUS6
    #24
    Jaaaaa!
    ;D

    Bocs.
  • Molnibalage
    #23


    Imádom.
  • wappista
    #22
    Köszönöm a nekem címzett hozzászólásokat !
  • MuchACHO79
    #21
    Azt soha. Még a naprendszert sem hagytuk el... Ha a tejút méretét 1km átmérőjűnek tekintjük, akkor a voyager 1 - föld távolság jelenleg még a porszemnél is kisebb lenne.
  • KopaszIsten
    #20
    Ha ezt viccnek szántad vedd úgy, hogy jót röhögtem.

    Ha komolyan gondoltad, akkor szerintem nézesd meg magad orvossal!
  • Eneff
    #19
    Na igen, ez elég nagy öngól volt.
  • Archenemy
    #18
    Ha nem vagy képes ilyen nyilvánvaló esetben eldönteni, hogy mi az igazság és mi a dezinformáció, vagy csak baromkodik valaki, akkor hogy gondolod hogy képes vagy eldönteni bármiről is amit hivatalosan eléd raknak, hogy az melyik kategóriába tartozik!?

    Ha nem vagy képes ilyen nyilvánvaló esetben eldönteni, hogy mi az igazság és mi a dezinformáció, vagy csak baromkodik valaki, akkor hogy gondolod hogy képes vagy eldönteni bármiről is amit hivatalosan eléd raknak, hogy az melyik kategóriába tartozik!?

    (a most kipattant megfigyelési/lehallgatási botrányokra céloztam egyébként, arra utalván, hogy ami egy hónappal ezelőtt még konteó volt, mára valósággá szilárdult)
  • NEXUS6
    #17
    Nemmondod!

    De azért jól bevetted, hogy van ilyen összeesküvés elmélet, pedig egy szmájlit is odaraktam a végére.

    Ha nem vagy képes ilyen nyilvánvaló esetben eldönteni, hogy mi az igazság és mi a dezinformáció, vagy csak baromkodik valaki, akkor hogy gondolod hogy képes vagy eldönteni bármiről is amit hivatalosan eléd raknak, hogy az melyik kategóriába tartozik!?
  • immovable
    #16
    Semmiféle zufók dincsenek idt. A mestert kell kérdezni ha csillagászati kérdés merül fel.
  • qrd0xQSt2rdvnu
    #15
    Ráadásul ezek az adások bele vannak sugározva a vak világba és az UFÓ-k (ha el tudják különíteni a háttérzajtól), akkor szépen csemegéznek a mi adatainkon, és talán még nagyokat is röhögnek azon, hogy milyen kezdetleges szinten vagyunk... :D
  • Macropus Rufus
    #14
    A NewHorizont 38kbits/sec sebességgel kűldött haza adatott 2007-ben a Jupiter mellől. Viszont a Plutó távolságából már csupán 600bit-1.2kbit/sec között lesz az átviteli sebessége. A Voyagernek 160bit-1.4kbit között van az átvitele.

    Voyager 1
    New Horizont (18. oldal, Long Distance Data fejezet)
  • Archenemy
    #13
    Ez egy bugyuta összeesküvés-elmélet, hasonlóan ahhoz a másik marhasághoz, hogy az USA mindenkit lehallgat. Csak a hülyék hisznek el ilyesmit.
  • Szefmester
    #12
    Szerintem az ufók térítgetik el a szondákat, amikről az öreg fószer beszélt a videóban.. mondjuk a videó lehet hogy hamis, de attól még igaz! XD
  • Thrawn
    #11
    Ha a Tejútrendszert felülről szeretnénk megnézni, ahhoz több ezer (tízezer) fényévet kellene megtenni a síkra merőlegesen. Ez a mai technikával több tízmillió év. Az már elhanyagolható, hogy ha fognánk is az üzenetet, újabb pár ezer évet kellene várni, amíg ideér. Szóval ez csak a Millenium Falconnal lenne megoldható. Odaugrik, fényképez, visszaugrik.
  • sanyicks
    #10
    nem nem láthatod, csak összehasonlításképp a new horizons amikor a plutohoz ér, kőkemény 1,5 kbit/sec-es sebességgel tud a földre adatot küldeni, és az még egy köpésre van. És 2006-ban indult. A voyager meg egy kicsit régebbi konstrukció :D
  • Archenemy
    #9
    Szerintem a bankok a hibásak.
  • NEXUS6
    #8
    A múltkor a natgeón volt egy film, hogy az egész valójában csak egy Hoax, egy nevadai hangárban van az összes kellék a "repüléshez", a nagybolygók szép makettjeivel, meg minden műszerrel együtt.

    Nincs is olyan, hogy Vayager, csa egy halom műszer, aminek az adatait fellövik.

    Hogy miért van ez a felhajtás?
    Nehogy kiderüljön, hogy valójában a náci tudósoknak volt igazuk, azt, amit mi Földnek nevezünk nem egy gömbölyű bolygó, hanem csak egy üreg valójában!

  • SixPaths
    #7
    Challenge Accepted!
  • Deus Ex
    #6
    A tejutat a mérésekkel egyre pontosabbá váló animációkon láthatjuk. Számold ki hány ezer fényévre kellene eltávolodni egy normális látószögű felvételhez.
  • Mekong Delta
    #5
    csillag*
  • Mekong Delta
    #4
    "csupán annyit, hogy egy mágneses buborék, a heliopauza széle jelöli ezt a vonalat, ahol a többi csillag befolyása dominánsabbá válik a Napénál."
    Nos, így sem lehet pontosan meghatározni szerintem! Például, tegyük fel, hogy van egy a napnál kisebb csillag a Tejút szélén, ami távolabb van a többi csillagtól, mint a nap a legközelebbi csillagoktól. Tehát, ezen elv szerint a kisebb csillagnak rendszerének a határa jobban kitolódik, mint a napnak? Szerintem a tömegéhez képest kéne megállapítani egy bizonyos távolságot.
  • Déta
    #3
    Hozzák haza szegényt!!!
  • wappista
    #2
    Milyen irányba mennek a szondák ?
    A Tejút síkjában,vagy merőlegesen rá ?
    Látjuk valaha felülről a Tejutat ?
  • F1End
    #1

    xkcd