121211

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • n000rbi
    #8368
    >kreatív ötleteket bevállalós fejlesztők kihaltak

    Játsszatok Nintendo játékokkal :) (egyébként egyetértek, nem csak a grafra kéne rágyúrni, nagyon nem)
  • Omlás
    #8367
    10-15 éve még azért több értelmes kreatív ötlet volt játékok terén manapság mindenki a "tutira" megy évente ha 1 vagy 2 olyan cím van amire azt mondja az ember, hogy "ez igen ez megérte az árát" akkor lehet, hogy sokat mondok.

    Tényleg az a baj, hogy évek óta mindenki az újítást annyiban látja, hogy egyre szebb és részletesebb legyen a játék a tartalom meg konvergál a 0-hoz vagy egy erős közepeshez tisztelet pár kivételnek. Igazi kreatív ötleteket bevállalós fejlesztők kihaltak vagy nem engedik őket érvényesülni :(
  • Moby
    #8366
    >Olyan, mintha a halál pillanatában megszűnne a karakter fizikája

    Pedig olyankor jön meg :D Odáig főleg mocap-script-az ügyesebbeknél némi kalkulált cucc kombója vezérli a modell. Addig is van csontváza, meg izületek, de a mozdulataira minimális szinten/egyáltalán nem hat a fizika. Amikor meghal, akkor meg oda van lökve az egész modell fizikamocinak, vagyishát ki van húzva alóla a script.
  • Moby
    #8365
    >A full dinamikus fények/árnyékok jönnek be, nem a poligon és a felbontás. Ezt várom, nem CGI mozi minőséget

    Hát izé...pont ez a CGI :D Bár a cgi is tolódik bele a raszterbe, de alapvetően RT alapúak, ott meg minden fény és árnyék dinamikus, ezt viszont teljesen felesleges várnod raszter alapú cucctól, mindegy melyik generációról beszélünk. Nem lesz bőséges grafikai fejlődés, majd jön a ND, és az áncsártid százhuszonnyóccal megmutatja jövőre mit lehet kihozni egy jól megkomponált csőcuccal grafban, és tessen megelégedni ennyivel. Ettől nem lesz valós tükröződés infamousban. Máskor sem.
  • Ulthane
    #8364
    Ahhh, még egy kérdésem a szakértelmed felé:

    Miért van az, hogy minden, hangsúlyozom MINDEN játékban, ha egy karakter meghal, akkor az rongybaba lesz? Mint egy zselékupac, úgy zuhan össze, a végtagok irreálisan szanaszét állnak, és a tetem gyakorlatilag csak egy torzó? Olyan, mintha a halál pillanatában megszűnne a karakter fizikája. Írtó hülyén néz ki. Nem tudnak leprogramozni egy normális összeesést?
  • Ulthane
    #8363
    Na, pont erről beszélek én is.

    A videojáték-ipar megrekedt a 10-15 évvel ezelőtti szinten, ami a játékmenetet, játékmechanikát illeti (tekintsünk el a grafikai fejlődéstől). Gyakorlatilag egy helyben toporog, egymás után köpi magából a sabloncímeket, a ratyadék-szotyadék FPS-eket, pedig ezek felett eljárt az idő.

    A nextgen ne csupán grafikai fejlődést hozzon, hanem valóban újgenerációs gameplayt és játékmechanikát, melyre sajnos egyelőre egyetlen példát SEM láttunk még.

    Új receptek, új ötletek kellenek. Hogy cska egy példát említsek: GTA V karakterváltós mechanizmus. Na, ez valóban újdonság volt, amit még SOHA nem láttunk korábban. Ettől kap egy játék friss és új érzetet, ettől fejlődik a játékipar, nem a filmszerű prezentációtól, meg a rommá szkriptelt lineáris játékoktól.

  • samsung123
    #8362
    Fizikát és Ai-t várok! felőlem lehet minden 720p is AA-val 40-50Fremmel, legyen jó fizika/komplexitás és persze olyan AI-ami túlmutat a mostaniakon, számomra ezt jeleneti a Next-gen, a grafika is fejlődni fog bőven, ne legyünk borulátók. A full dinamikus fények/árnyékok jönnek be, nem a poligon és a felbontás. Ezt várom, nem CGI mozi minőséget, biztos vannak akik abban is hisznek, cső null fizika/Ai, alacsony FPS játékoknál biztos rámennek majd arra. Nem akarok én mindnnel játszani, lesz ami hozza a számra elvárt minőséget akkor megveszem, ha az évi 2db játék akkor annyi lesz.
  • Moby
    #8361
    sharefactory működésben:

  • Moby
    #8360
    Azzal én is élek. Bizakodom, hogy a gémpléj ÓRIÁSIT fog fejlődni ebben a generációban a jelenlegi állapotokhoz mérve, avval ugyanis lényegesen nagyobb bajok vannak, mint a grafikával.
  • Moby
    #8359
    Miért, érti?
    Te érted? Vagy csak jöttél kötekedni jószokás szerint?
  • Kongy
    #8358
    Ha már valaki nem ért veled egyet, akkor az már nem érti a mondatot, amit leírtál. Ez a Te logikád. Nice.
  • samsung123
    #8357
    Akkor szomorú leszek, de bizakodok.
  • Moby
    #8356
    Én nem is kértelek semmire

    Mindenesetre aki a ps3-as játékok grafikai fejlődését várja a ps4 érában arra szomorú évek várnak. Nem nagyon van megfejtésre váró hw. Öléggé meg van fejtve.
  • samsung123
    #8355
    Mindenki saját minősíti, nem kell bizonygatnom semmit, elnézést. Ön nyert.
  • Moby
    #8354
    Valami húsvéti hasonlat találóbb és időszerűbb lenne, és az sem lenne kevésbé inkompetens :D
  • samsung123
    #8353
  • Moby
    #8352
    Maradjunk annyiban hogy a leírt mondatot SE érted.
    És ugyanez elmondható a ps3 architekt vs ps4 viszonylatban is. Nem fogok belekezdeni, mert fanbojokkal nem vitázom, pláne nem olyanról, amiről halovány fingjuk senincs.
  • samsung123
    #8351
    Az pl egy Ferrari gyengesége, hogy autópályán max. csak 130-al tud menni? út széléről nézve meg röhöghetünk, hogy csak annyit tud...De ha kiérne Németországa belső sávba...és 1-2év múlva ki is fog, lehet hamarabb is.
  • samsung123
    #8350
    Jézusom, nemá. Tényleg ilyen hülyeségeket mondasz?! Nézd már meg az Infamous 1-et és pl UC3-at, mit fejlődött a tükröződés meg minden lófitty, miközben a HW nem fejlődött, gen elején ilyet kijelenteni, hogy a "a hw gyengesége: csak a talaj síkjából tudtak rendermapet csinálni, minden más síkban kamu tükröződés van" Simán csak ki kell ismerni a gépet és most így tudnak erőforrást spórolni. De akkor régebben is megrekedtünk volna pl az Infamous 1 szintjén. De nem fizikailag nem tudja HW-ver a real-time tükröződést...félrevezető jócskán amit írsz.
  • Moby
    #8349
    Igen, ez rohadt zavaró, és ez megint a a hw gyengesége: csak a talaj síkjából tudtak rendermapet csinálni, minden más síkban kamu tükröződés van :(
  • SlickAdam
    #8348
    jajjj es majdnem megfeledkeztem rola: amit megjelenes elött is lattunk ---> rendszeresen NINCS arnyeka a füst-fijucskanak. sot, sokszor meg tukorkepe se. nem varom el, hogy minden szar visszaverje a kepet, de mikor ablakok elött ugralok, legalabb sötet FOLTOT, a körvonalait tegyek ki. rohadtul illuziorombolo...:(
  • Moby
    #8347
    > reszemrol nem nextgenebb, mint a KZ (igaz ez sandbox).

    Részemről sem. de ez már elmondtam.
  • SlickAdam
    #8346
    viszont a GZ az maga a 60 fremes gyönyör.
  • Moby
    #8345
    - de az esö gaz: ez valahogy nem megy senkinek :)
    - a tenger gaz: az nem gáz, láttam jobbat, meg rosszabbat is
    - ha belepsz egy medencebe, az is gaz: oké, ez gáz. meg a vízbeesés is gázul néz ki
    - novenyzet, talaj gaz: nem gáz, sőt, egéstz jó. a densityvel akadnak gondok, de megint: ennyit bír a hw. Illetve a frémrétet nézem valójában ennyit sem.
  • SlickAdam
    #8344
    felbontas, fenyek, particle, ... hogy ezek javulnak, az a MINIMUM.
    pocsolya nextgen, de az esö gaz, a tenger gaz, ha belepsz egy medencebe, az is gaz (nehogymar felzavarjuk a vizet nextgen masinan...), novenyzet, talaj gaz, ...

    reszemrol nem nextgenebb, mint a KZ (igaz ez sandbox).
  • Moby
    #8343
    Hát azért a fényelése sokat javult, és bár a kettőnek is elég komoly volt a particle rencere, ebben is lett fejlődés rendesen.
    A részletesség kissé ingatag, de a killzoneban is az (tegnap belenéztem ismét a single-be, már el is flejtettem mennyire), de ez már inkább a hw viszonylagos gyengesége.
  • SlickAdam
    #8342
    ugy nez ki, csak nagyobb felbontasban, ennyi. ettol meg nem nextgen... (ezernyocvant mar 2007-ben megigertek...)
  • arty
    #8341
    segíts kérlek, akkor miért nem néz ki 1:1 (najo a pocsojákat és a fasza aa-t leszámítva) az infam1-2 ugy, ahogy a 3?
  • TDC Geronimo
    #8340
    De jó leírták ugyanazt megint amit 1 hónapja is és továbbra is soon... csodálatos.
  • zzeN
    #8339
    Nem soká 1.7:

    - jön a SHAREfactory
    - pendrivera is kimenthetjük a felvételt
    - preload 4 nappal a megjelenés előtt
  • SlickAdam
    #8338
    ugy döntöttem, hogy nem nyomom le MGS:PW-t a GZ elött. inkabb:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    majd potlom valamikor a gameplay-t :)

  • SlickAdam
    #8337
  • TDC Geronimo
    #8336
    fotó mód durva nagyon. Ilyen kéne minden gameba :D
  • SlickAdam
    #8335
  • TDC Geronimo
    #8334
    Photo Mode
    Wait, what’s that last one? Well, we were totally amazed at the quality of the screenshots you all shared. Amazed. So we thought we’d try to help you all out. With this patch, you can enable photo mode within the options. Once you do that, clicking L3 will pause the game, and allow you to use a suite of our internal tools (like setting depth of field) to take even more amazing shots.



  • TDC Geronimo
    #8333
    http://blog.eu.playstation.com/2014/04/16/infamous-second-son-update-launches-tomorrow-new-photo-mode/
  • SlickAdam
    #8332
    pontosan :)
  • Moby
    #8331
    Itt inkább az időfaktor a lényeges. Ha valakinek olcsón kell, és az a fontos, akkor az vagy megrendeli innen, vagy napi szinten monitorozza az aukciós oldalakat a megjelenés követő napokban, mert iss másnapján is volt 14-ért példány. Persze ez vagy van, vagy nincs, és résen kell lenni.
    Én elvakult rajongó vagyok, nekem 3-4k-t nem ér a várakozás :)
  • TDC Geronimo
    #8330
    lol
  • SlickAdam
    #8329
    pocsolya™ es fasza AA. ennyit tud az Infa. amugy SEMMI nextgen nincs benne. no de nyomom, hogy jatekkent meguti-e az elsö 2 reszt.