121197

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • n000rbi
    #60197
    Szeritnem a VR launch-ig kussolnak.
  • Was
    #60196
    Ja, ne haragudj, nem piszkálás akart lenni a részemről. Csak én ezt így látom. Sőt, ha az iparágban dolgoznék, én is erre (is) fejlesztenék, mert ha eljön az idő (magyarul a feltételek adottak), akkor elő kell állni azonnal egy működő verzióval.
  • TDC Geronimo
    #60195
    Arra kíváncsi leszek sony mikor fogja nyomni és fogja-e egyáltalán a Prot. Lassan 1 hónapon belül vagyunk, de a revealen kívül máshol nem nagyon hallani róla.
  • TDC Geronimo
    #60194
    2kor lejár PSVR embargo. Lesz Giantbomb stream

  • darkSectorxxx #60193
    Figy a PS Now most aránylag korrekt.
    Meg ja nem kell próbálni, ez szimplán lehetetlen, nem technológia kérdése a késés, a késés mindig lesz, csak a mértéket lehet lejebb vinni, viszont pont ezért kizárt már most hogy elérják a digit+lemezes élményt.

    Én a felhőt értem, de ami real-time szerverről fut a te gépedre az onnantól már stream-elés. :D Az nem csak játékokra vonatkozik.
    Ha meg arra érted hogy a szerveren csajk az adatok vannak de a te géped dolgozza fel, az most manapság a store más néven. :D vagy nem tudom hová szeretnél eljutni.

    Hát gondold meg, ha elédállok, és a kezemmel hadonászok, mondjuk felemelem, de etudod azt utánozni abban a pillanatban mikor ém még csak rá gondolok és elkezdem?
    Nem. :D Persze hogy nem, max nagyon nagyon felzárkózni a tempóba, ez Májköl Fecni tánckara. :D

    most azt nem értem hogy érted-e mire célzok, ha ebben értesz és egyetértünk, nem mintha a valós fizikai törvények véleményen alapulnának.

    Akkor beláthatod, hogy a gamer-eknek, mint maximalistáknak, akik képesek kiadni egy akár Elite kontrollerre soktízezret csak megy pontosabb. Akkor majd a szar akár 1 ms-ut késő stream-et választják? :)

    Amúgy a szerver helye innen már lényegtelen, ha egy 2cm-es ut kábellel van összekötve a szerverrel akkor sem fog egyszerre menni, mert az egyik gépnek meg kell várni míg cselekszik a másik. :D

    Jajj ne csináld, komolyan eskü mintha összebeszéltél volna Moby-val hogy tégy próbára. :D
    Biztos hogy ha a játékosok vásárolnak csak az jöhet szóba, ami ott az ő gépükön fut.... :)
    Ha a stream kockázata hogy akár 1 képkocka erejéig nem natív a kép, már megy az anyázás, meg adják vissza a pénzünket.

    Ennek a stream-nek is van jövője, havi 10 dollárért, úgy hogy a legújabb játékokkal 0day játszhatsz. :D
    De csak mert van feles 10 dollárom kidobni az ablakon. :)

    Ez a ps now azoknak jó akik szarnak venni egy 20-25k-s gépet 1-2k-s játékokkal hogy normális kultúrált módon pótolja be azokat a játékokat amiket kihagyott eddig.

    De sokaknak jó ez mert még ha igénytelen is, de olcsón letudják a játékokat, bár ez kb felér egy youtube-os filmnézéssel szerintem, de hát ugye ez kényelmesebb. :)
  • Was
    #60192
    Nekem nincs tapasztalatom a PS Now-val, de az tényleg nem működik rendesen?

    De a felhőt úgy látom te nem érted. Nem csak adattárolásról van szó: hanem arról, hogy egy alkalmazás, vagy egy virtuális szerver, vagy akár egy virtuális kliens gép fut valahol a felhőben (adatközpontokban levő szervereken). Te az applikációnak csak a kliensét futtatod, vagy látod a képét az ott futó alkalmazásnak, vagy futtatod egy böngészőben, stb. Tehát nem az asztalodon levő gépen, konzolon, vagy szomszédos szobában futó szerveren van az alkalmazás, vagy virtuális gép.
    Igen a legnagyobb probléma a késleltetéssel van, de biztos lehet ezen is még javítani még jobb internettel, hálózati eszközökkel, hálózati protokollokkal, QOS-sel tudomisénmivel. Vagy letesznek 20db szervert Pestre is (2050-ben :D )


  • darkSectorxxx #60191
    Mire gondoltatok, megjelent a Mafia 3? :) Az még 2 nap.
  • darkSectorxxx #60190
    Pedig sok bolond van. :)
  • TDC Geronimo
    #60189
    78 új hsz...ja csak a szokásos dark eszmecsere
  • darkSectorxxx #60188
    :D
    Április 1 van? :)
  • Ulthane
    #60187
    Amúgy 88-ért adják vadi újan, egy év Sony garanciával a PS4-et. Totál hülye az, aki 70-ért meg felette használtat vesz.
  • Ulthane
    #60186
    Dark, Was nagyon is jól gondolkodik, jól látja a trendeket. A jövő teljesen egyértelműen ez.
  • darkSectorxxx #60185
    Én csak drukkolok, hogy legyen hasznotokra. :)
  • Ulthane
    #60184
    Jól beszélsz Bandi "Dark Souls-mester"!

    Pont leszarom, faszom se postázzon meg menjen utána.

    Most jöttem a konzolboltból, lebeszéltem, 55-ért beveszik a Pró indulásakor, amúgy a bolt is 65-ért adja, azon felül az 500 gigásat már csak balekok veszik meg.

    Lehet, a BF1-et már fel se húzom a sima gépre, csak a Próra.
  • darkSectorxxx #60183
    na ne legyünk gonoszak. :)
  • darkSectorxxx #60182
    Várj.

    5 év múlva szerintem menni fog minden így ahogy most, max legmerészebb álmaimban a lemezek tűnnek el, és memoriakártyákon lesznek a játékok.

    De 1 dolog biztos, stream nem lesz, ez kizárt ahogy említettem.
    Bármit mentenek felhőbe, a stream az nem felhő. :) Vagyis nem olyan felhő, a stream az kb úgy műáködik hogy megy egy szervergépen egy játék, ezt neked neten AZONNAL kéne továbbítsa.
    Ez esélytelen, az 1080p 60 fps-hez, mert reméljük ez lesz, hogy ezt stabilan milliók használhassák, nem tudod sem te, sem én elképzelni mekkora sávszél szükséges....és 0-ra nem lehet leredukálni a késést, ez képtelenség... :D

    Hiszen a stream másik oldalán az adat nem mehet a forrás keletkezés pillanatában. :D
    Nem tudom érted-e mire gondolok. :)

    ha te elindulsz egy játékban, és 1 pixel változik, azt nem tudja előre a rendszer, vagyis HA már a pixel változott, akkor UTÁNA fog neked otthon a képernyőn is. :)
    Vagyis FIZIKAILAG képtelenség a real-time futó játékot visszaadni egy online szolgáltatásban. (konkrétan ez, hogy nem tudnak párban futni, ez még a tech csúcsra fejlesztésével sem lehet megoldani, vagyis ehhez még az évek telése sem megoldás)
    Vagyis melyiket választja a gémer....?
    Naná. Digi+lemez.

    Én a Stream-et külön kezelném a helyetekben, lehet "felhőbe" tárolódik az adat szervereket, ez igaz, de a közlési forma messze más.
    A felhő mentés, az más, elmentesz adatokat, tárolja...UTOLAG lekéred.

    Xbox datar rendszer, felhőbe menti az adatokat, a gép betölti, ha generál egy autot és a haverod stilusába vezeti, vagy mittuomén, elkmetesz egy képet a felhőbe.

    IGENÁM, de a stream-nél az az adatmennyiség aminek át kéne jönni, abban a pillanatban amikor az adat a felhőbe KELETKEZIK, lehetetlen, ha előre fel van töltve, vagy megcsinálva, egy mittuomén...God of War trailer, az oké, stream-elve megnézed a felvételt, lehetőleg kamu 1080p-ben.

    De érted amikor a játék FUT, és azonnal küldi a képeket, kitudja milyen tömörítéssel. Az a STREAM, ha így vesszük a felhőnek egy olyan változata, aminél képtelenség az eredeti minőséget és eredeti sebességet tartani, csak egészen egyszerűen mert a világunk fizikája nem teszi lehetővé.

    :D
  • Tatyla
    #60181
    Dark úgy látom megtalálta a megfelelő vitapartnert
  • darkSectorxxx #60180
    Tudom.
    De nem is mondtam hogy nincsenek.... :)
    Nem azt mondtam hogy így mellékágként nem próbálnak lehúzni belőle zsetont amennyit lehet, de mint fő irány....áh. :)

    Nem. Én ezt most kizártnak tartom. :)
  • Was
    #60179
    A felhő alatt nem a felhőbe mentést értem.Virtuális gépek, alkalmazások futnak a felhőben, zene- , video-, és game streaming, ez mind az.
  • darkSectorxxx #60178
    Ő várj.
    Az nem teszt.

    Az egy multszázadi butitott ps3 maradvány...ami ott megy.
    A teszt megvolt már régen pc-ken is, ezt felvásárolva nyomták a sony-ék ezt.

    Mégpedig elsősorban 1 oka volt ennek.
    A fura PS3, smilyengépen nem visszakompatibilis játékait átvigyék ebben a formában más hardverekre.
    Ezt szerintem ne lássátok többnek.

    Ez nem próba kérdése, az a baj hogy a stream és digi vagy lemez egymástól annyira messze van hogy ez belátható időn bellül nem fog megoldódni, vagy csökkenni.

    Itt nem a sony erőfeszítéséről beszélünk, a stream nem a kiadók, cégeken múlik csak.

    Ide olyan szintű internetes technológia, avagy technológiai fejlődés kell először, amire ezt MINT alapra építhetik. :D
    Mintha egy házat akarnál építeni a mocsárra. Nem fogja elbírni. :D

    És érted, 720p-s butitott ps3-as játékokat nem bírnak el a hálózatok.
    Nemhogy utolérni nem fogja önnmagát, még a több generációval ezelőtti szintet sem érik el stabilan.

    Kb mint pc-n a konzolos emulátorok, mindenki azt csodálta régen, legalábbis sokan, hogy egy játék, milrt futott mindig jobban rendesen pc-n.
    Mint emulátorral...na mert közte volt egy emulátor.... itt maga az internet lesz az akadály, ami pont az áthidalást jelentené.
  • Was
    #60177
    Akkor inkább csak az a kérdés, hogy mikor. Lehet, hogy nem 5 év múlva, de az is lehet, hogy már nem lesz pl. PS5, vagy ezért nem gondolkodik már konzol generációkban az MS sem.
  • Was
    #60176
    De azt ugye tudod, hogy vannak már Smart TV-k PS Now-val?
  • darkSectorxxx #60175
    Ja ez olyan tendencia, mint a haverom BB-ben mikor ki akarta nyírni Kos-t. :)
    5x próbálta kinyirni, makkja volt, 5x egymás után mindig egy centivel közelebb jutott a véglethez, ámde minnél kevesebb volt vissza az életéből, arányosan annyival nehezebb is volt megoldania hogy csökkenjen. :)

    Stream-re nincsen tendencia, hacsak nem az hogy minden elbukott, a PS Now is cska egy kis apró mellékszál, kiegészítése a normál piacnak...:)
    A felhőbe mentés az más, ne téveszen meg valakit az amikor strem vs felhő van.
    A stream dolga, hogy egy 1080p-s játékból másodpercenként minimum 30 képet küldjön a te készülékedre, mindezt úgy hogy a szervergépen mikor elindul a folyamat a lehető legkisebbre vegye a késést, ez maximum hyper tech-el 1 képkocka tud lenni.

    De ha létezne ilyen tech, de nem létezik.
    És ugya még az irányításban is a jel mire feldolgozásra kerül....

    Lesz felhő, ajjaj faszán működik kb évek óta, mentés, adatlekérdezés, tárhely....fasza.
    A STREAM, mind rendes "real-time" kép+hang+irányítás adatfolyamat, na az nem lesz sokáig, pláne nem jelenkori generációban. :)

    Nekem itthon a direktlinkbe a box stream pc-re hajszálkéséssel megy, nemhogy kilóméterekről szerveren meg tcom-on át. :D
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2016.10.05. 12:03:42
  • darkSectorxxx #60174
    Várj. :)
    STREAM GAME, az nem lesz, soha, aktuális game-ben egyszerűáen kivitelezhetetlen, a fejlődés ellen van a stream. :D

    Ilyen nincs.
    Most mondhatnánk, hogy ja mert amerikában mindnekinek giganet, csak hogy az Xbox nem csak amerikából él meg, még a win10 játékosokhoz is el szeretne jutni a nagyobb bevételért.

    Elsőnek majd talán egy ONLY digitális konzol lehet, de talán, amíg a lemezes eladás uralja apiacot, ez meddő elgondolás. :)
  • Was
    #60173
    Az, hogy most PS3-as játékokat streamelnek, az egy nagyüzemi teszt. A Nintendo nem is görcsöl nagyon egy komoly otthoni konzolra. A Microsoft szinte mindent a saját felhőjébe kiszervez.
  • Was
    #60172
    Inkább visszakérdezek: nem látod a tendenciát, a jeleket? Minden a felhőről szól.
  • Was
    #60171
    Nem azt csak azért mondtam, mert furcsa volt "áttérni" a digitre is évekkel ezelőtt. (Persze, veszek még most is dobozosat elvétve)
    És most meg hamarosan át kell térni streamingre.
  • darkSectorxxx #60170
    Te bocs, nem sértés, de nem nézel túl sok sci-fi-t? :)
  • darkSectorxxx #60169
    Ez tuti. :D mikor arról beszélünk, hogy a késés, inputlagg, fps, felbontás határozza meg a piacot és a gamer-eket is. :D
  • Was
    #60168
    Az a lényeg minél egyszerűbben, gyorsabban lehessen elkölteni a pénzt. Lásd Paypass: sokaknak a pin-kód, meg kártyalehúzás is bonyolult, sokáig tart: mennyivel egyszerűbb csak odatartani, nem?
    Ugyanez a konzol is: kell egy eszköz, amit dugdosni kell össze-vissza, cserélgetni, PSN, PSN plus,stb. Sokkal egyszerübb a TV-n a "game"-csatornára (alkalmazás) kapcsolni és csak indítani, meg persze egyszer egy előfizetést megvásárolni.
  • darkSectorxxx #60167
    1000% hogy ilyen nem lesz, az elkövetkező 100 évben. :)

    Vagy max régi genes játékokkal, alibijáték.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2016.10.05. 11:48:18
  • darkSectorxxx #60166
    Már alig várom hogy elmondjam haveromnak.
    PC-n szokott töltögetni játékokat 10 bites nettel. :D .... 1-1.1 megával. :DDDDDDD
  • Tikal #60165
    Biztos, hogy nem a streamingről fog szólni, hacsak nem 5+ évről beszélünk... a Sony csodálatos szervereivel ez nem elképzelhető még, plusz nem hinném, hogy a játékosok örülnének neki, ha a szar netükön kéne streamelni az amúgy is fosfrémes játékokat :D
  • darkSectorxxx #60164
    Oksa, de a stream meg a digit közt van ám eltérés!!!!
    vagy ti most a stream alatt a digitet értitek? Mert az is még jó ideig valszeg nem lesz, sokszor próbálkoztak vele, a PSP GO vagy mivel is már próbálkoztak.
    Talán ha hasonló fasza digi árakat tudnak tartani, és megosztaáts meghagyni, akkor lehet jövője.
  • Was
    #60163
    Pedig így lesz, mint a TV-csomagok. Lesznek alapcsomagok régebbi, egyszerübb játékokkal, meg lesz prémium csomag az újabbakkal, stb.
  • Tatyla
    #60162
    Pfff,szánalmas...
  • Was
    #60161
    Hát igen eljutunk ide hamarosan. Azt is nehezen szoktam meg, hogy a játékaim már nem dobozosak, hanem túlnyomórészt digitálisak. Aztán nemsokára már csak a TV menüjében egy okos-alkalmazásként lesz az egész.
  • darkSectorxxx #60160
    Pont ezt mondom hogy olcsó lesz, 160-180-ra tippelek, erre szeretné kb a Microsoft is leszorítani. Nem is csodálom, nagyot ütne az a gép 200k alatt.
    130 ezer % hogy nem lesz újonnan. :)

    Valamint Stream-ing játék az nem játék, az egy kibaszott vicc.
    Akkor megszűnnek létezni a játékok, számomra.

    Az elv nem lenne rossz, ha a technológia elbírná, de nem bírja. :)
    Akkor én ott fogom feladni, vagy úgy leszek mint régen steam-en, ingyen mindent meg pc-n 1 dolláros bundle-kba. :D
    Mindegy ki akar stream-elt játékokat, a technológia nincs meg, eladások nem lennének, mert a mostani nagy rész, amit így letöltésekkel meg lemezes módon elérnek vásárlókat, a lemez totál kiesne, durr pár milla....digiben meg az igénytelenje fizetne 18k-t a stream minőségért, még így is sokaljuk a 60 dollárt, nem hogy úgy. :D

    Stream-et beválllani egy nagyobb cég, max 100-150 év múlva.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2016.10.05. 11:36:12
  • LBandi77
    #60159
    Darky,ha megjelenik ez a pro masina és úgy döntök hogy az kell nekem én is 50- ér adom el a mostanit faszom bóklásszon vele,ennyit kapok érte legalább hamar elviszik.Egyébként én azt sem tudom milyen számu a gépem működik azt kész.
  • Ulthane
    #60158
    Ne hidd azt, hogy a Scorpio nem lesz 130 ezer! Lesz az.

    Másrészt, a Microsoft megmodnta, hogy elege van a konzolgenerációkból, így ne végy arra mérget, hogy 2-3 év múlva lesz új konzol. A Sonynál se lesz, és a Mcirosoftnál se.

    Megkockáztatom, a következő generáció már a streamingről szól majd. Addig kihúzzák a köztes gépekkel.