47
Firefly Studios új alkotása.
  • adam46
    #47
    Ekkora nagy büdös bugot. Támad az ellenség, fent vannak a nyilasok a toronyba, hat réteg fallal elzárva az egész vár. Erre mit csinálnak? Az ellenség szépen átsétál a falamon, egyenese a toronyba, majd leöli az összes nyilast. kurvára hihetetlen.
  • bakvarnyu
    #46
    A héten nagyon jó Stronghold akció van steam-en, az egèsz csomag 6 Euro ( ez a rész nincs benne).
  • Hunor1
    #45
    hát igen. én már nagyon várom a moddereket hogy javítsanak ezeken .
  • adam46
    #44
    Szerintem egész jó lett, persze közel sem tökéletes. Sikerül mindig vissza csábítania a játékba, ami már eleve egy pozitív dolog. Viszont vannak hibák, sok minden egyszerűsítve lett, kevés lerakható épületfajta van. (Vagy csak később jön a többi?) Az ellenség intelligenciája is elég egyszerű, mindig ugyan azokat az egységeket küldik, ugyan azokat a várakat építik.
  • Hunor1
    #43
    ok köszi, közben már túljutottam rajta, hál istennek találtam egy használható videót erről a misszióról .
  • Stief
    #42
    Szia! Az én taktikám mindig az hogy rengeteg fát veszek rögtön az elején 3 malom 6-8-10 pékség és kenyér gyártás ezerrel, ennek az eladásával fedezem a költségeim. Íjász a tornyokra mindképp kell, mert különben megszívod. Viszont minél hamarabb rágyúrok az arab lovasokra. Ha támad kirohanok leszedem a ballisztákat és utána gyorsan vissza gyógyulni ennyi.
  • Hunor1
    #41
    hello. játszom ezt a skirmish trailt és nagyon tetszik csak most elakadtam a második rész 4. pályáján. ott ahol egyedül vagyok 3 AI ellen. kéne valami jó tipp hogy miként lehetne itt győzni, mert mindíg lerohannak amikor már elkezdenek ballistázni . néztem egy videót ugyan a youtube-on de csak egy csatornát találtam és a srác ott nyert is, csak nekem nem nagyon tetszett az a clikk fest amit ő csinált. no meg teljesen rámegy minden missziónál a tömeges sör és gyertya+ kaja combóra. iszonyú időt tölt el a fa és népesség pótlására + a sátorból aranyért veszi a harcosokat - amivel még nem lenne bajom - csak így iszonyú klikk festet csinál hogy az íjászait pótolja a 2 bástyáján . és ahogy láttam mindennek az az alapja hogy elegendő számú íjásza legyen ott a támadásokat visszaverni . szóval tudtok valami mást ajánlani ? köszi.
  • messerharcos
    #40
    Kipróbáltam a játékot, alapvetően pozitív a véleményem. Folytatja a stonghold crusader stílusát, bár teljesen utánozni nem tudja, de remek játéknak találom. A játékmenet kiegyensúlyozottabb, az íjjászok nem feltétlen mindenhatók, ahogy a katapultok sem, a trebusé viszont még mindíg op-nak mondható. Az ostromgépek drágábbá váltak, emiatt nehezebb tömegével használni őket. Új egységek kerültek be, bizonyos egységek használhatóvá váltak, mint például a lándzsás. Több egység különleges tulajdonságot kapott, és a katonák jobban irányíthatók. Raktár, magtár, fegyverraktár 1 van, végtelen tárolókapacitással, ez is jó ötlet, nem kell végre raktárhegyeket építeni. A várépítés drágább lett, mostmár sokkalta nehezebb lenne a kínai nagyfalat egész birodalmunk köré felhúzni, mint ahogy csak íjjászokkal sem feltétlen megvédhető.Nagy hadseregnél viszont az fps esést én is tapasztaltam, de ezen talán javítanak. És amit még sajnálok, nem lehet a nép fiaival "beszélgetni". Az poén volt :D
  • bakvarnyu
    #39
    Mostanra, a sokadik szintre játszhatatlanra lassult a játék , kb 2 FPS :(
    Ez meg milyen amatőr hiba már a készítők részéről ?? :) :
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    the answer is the dumb candlemaker who produce the candles ex nihilo; out of nowhere! And how does that affect the gameplay? You simple build a bunch of candlemakers near your stockpile and set autosell from your marketplace, and take a look at your income: you get so much gold that you won't be needing any other resource at all!
  • Stief
    #38
    Azért kissé meg vagyok ijedve, nagyon jó lett ez tény, csak hiányoznak épületek, csapdák, meg a vár árok, és hát nagyon kevés a torony és fal fajta. Bannerek, díszítő elemek, hangulatfokozók. Ez kevés. A vár építési lehetőség limitált ez által. A bajom az hogy így hamar megfogom unni. Nagyon egyhangú. Remélem valami kiegészítőt nyomnak hozzá!
  • bakvarnyu
    #37
    Na nyüstölöm vagy három napja és nagyon meg vagyok vele elégedve.Nem találkoztam különösebb hibákkal,a várfalakat most szépen lehet formázni nem akadnak össze, az egységek sem akadnak be a tornyokba,a küldetések hullámzó nehézségűek.Aki már játszott a korábbi részekkel annak nem sok újdonság lesz talán ebbe lehetne kicsit belekötni.Egyik pályán 400 számszeríjászt gyártottam na azok kegyetlen pusztítást végeztek
  • bakvarnyu
    #36
    Lenyomva tartod a középső egérgombot úgy emlékszek.
  • JaSoN HuNTeR #35
    Hogyan lehet a lerakót kaput elforgatni? Mert csak egy irányba tudom lerakni. Nagyon felbaszot! HELP!
  • kemszi2
    #34
    azt a hangulatot már semmi nem fogja visszaadni. Ettől függetlenül lehet egy jó játék még
    Utoljára szerkesztette: kemszi2, 2014.09.24. 13:38:04
  • T800
    #33
    A multira én is kíváncsi vagyok!!! :) Leginkább arra,hogy mennyire változatos? Hamar megunható e... stb
  • Stief
    #32
    Ha valaki megvette mondja el milyen a multija, mert szerintem az nagyon jó lehet!
  • grebber
    #31
    A strongholdok sosem a grafikájukkal hódítottak, nem is értem mit vártál.
  • Stief
    #30
    Gratulálok játéknak egy az egybe hozza régit! Kicsit a víz animáción tolni kellett volna.
  • Hunor1
    #29
    jó szar a grafikája, na mindegy .
  • argo001
    #28
    Kipróbáltam. Felemás érzéseim vannak, igazság szerint az sem segített, hogy egy ideig normálisan fut a játék, majd minden 10 fps körül szaladgál, utána megint visszaáll.
    Nekem valahogy nem jött át annyira a hangulata, mint az "eredetinek".
  • kemszi2
    #27
    mag-on már van egy verzió fent belőle,megnézem majd valamikor milyen lett. Nem tudom,hogy dobozos verzió lesz e belőle vagy csak steames elérhető?
  • bakvarnyu
    #26
    Egyelőre nagyon dicsérik 80% csak a kampány rövid benne. " For old, war-tested Stronghold players Crusader 2 is a triumphant evolution of the game "
    http://www.strategyinformer.com/pc/strongholdcrusader2/2425/review.html
  • kemszi2
    #25
    remélem nem lesz csalódás,mindenesetre előbb azért megvárom a tört verziót, nem bízom azért annyira bennük :D
  • bakvarnyu
    #24
    Még 5 nap és kijön!
  • kemszi2
    #23
    én úgy tudom csak szeptember elején fog jönni
  • bgabor
    #22
    Remélem olyan lesz mint a Stronghold Crusader. Az volt a legjobb, örök darab.
  • messerharcos
    #21
    a játék már megvásárolható, nem vette meg valaki, hogy betudjon tapasztalatairól számolni?
  • darki81
    #20
    stronghold 2 a best :P
  • Fec papa
    #19
    6 napja kijött a 2014es trailer. Hát Ez inkább lesz Stronghold 2: Crusaders mint Stronghold Crusaders 2.
  • darki81
    #18
    sziasztok
  • Fec papa
    #17
    Itt egy teaser, amiben látható az egyik új arab egység is:
  • Sippie
    #16
    dejó munkahelyed van
  • PrasCo
    #15
    Recruits needed!
    Recruits needed!
    Recruits needed!
    Recruits needed!
    Recruits needed!
    Recruits needed!
    Weapons needed!

    Na, meg a "Can't place that there mylord! Can't pla... ca... cacacacaca... can't place that there mylord!"
    ...bocs. :D
  • bakvarnyu
    #14
    Az első részt kb 6 hétig toltam melóhelyen napi 5-6 órába.A harmincadik szintet vagy egy hétig próbáltam sikertelenül Nekem a második meg a harmadik rész is bejött, az ordas hibák ellenére.
  • tirpitz
    #13
    "Nincs elég fa, nagyuram" :)
  • Ic3 m4n
    #12
    Szerintem idegesítő volt picit a szinkron. Egy idő után már a fejem fogtam a "fa kellene" szavaktól.. :D
  • tigeroo
    #11
    hát mondjuk én jobban kultiválom az angol játékokat, tessék szótárazni, hidd el jó az én a gimis wowozásomból tettem le egy középfokú komplex angol nyelvvizsgát...


    de ebben a szinkron tényleg jó volt " gyenge vagy mitn a harmat nagyuram" XD
  • Stig95
    #10
    Az már csak a ráadás volt :D

    Jó lenne ha ebben is lenne szinkron. Sokat dob a játékon főleg olyanoknak akik pl németesek vagy akik nem tanultak angolt.
  • tigeroo
    #9
    emlékszem a magyar szinkron kurvajó volt :D
  • RYO21
    #8
    A crusader is jó volt.