61
Körökre osztott taktikai szerepjáték a spanyol hódítások korában
  • JonasSandor
    #61
    Ja észrevettem.
  • Montanosz
    #60
    mindegy már csináltam hátha, meg én is elkezdtem tolni

  • JonasSandor
    #59
    Ez se pörög úgyhogy ide is elfér bőven.
  • Montanosz
    #58
    csinálok neki topikot, mivel deepl magyaritás is van hozzá talán többen is játszanak vele
  • JonasSandor
    #57
    Ez az új része remélem nem ilyen szemét a nehézsége mint az előzőnek volt.
  • Hunor1
    #56
    Hali. Tegnap jelent meg az újabb része a sorozatnak. Expeditions:Rome . jó lenne neki egy topik is talán.

  • JonasSandor
    #55
    Az jó nem rossz hát igen vannak más címek amik a vége elég furák.
  • molnibalage83
    #54
    400 nap tája volt a két helyszín összege, de ebből legalább 80-90 nap csak az volt, hogy vártam, hogy megteljen az erőd. 25k pénzzel asszem már elégedett lenne a király. Csak amikor a hajó fele is még 90% feletti guradnál ellopnak 3k aranyat úgy nehéz. Lehet, hogy erre való a storeroom az erődben, de nem tudom, azt nem húztam fel.

    Egy jó alapötletet sajnos a végén összecsaptak. Balanszot hírből sem ismeri a játék.
  • JonasSandor
    #53
    Gratulálok hogy kiakasztottad, hossza kb mennyi?
  • molnibalage83
    #52
    Na, megvolt. Megnéztem mindkét véget attól függően, hogy elárultam a szövetségest vagy nem. A zsé, amvel visszatértem kevés, a király kiröhögött, a másik fele a végi cutscene-nek eltért az indiánok sorsától. Kb. ennyi.

    Szódával elment,
  • JonasSandor
    #51
    Az király.
  • molnibalage83
    #50
    Még nem. Egy nagyon pici lehet hátra. Lenyomtam Montezumát is, utána van lakoma, ahol lehet dönteni még árulásról, ott mentem aludni. Ez már sanszosan a legvége lesz.
  • JonasSandor
    #49
    Akkor most már végigtoltad?,sajnálom.
  • molnibalage83
    #48
    Kicsit visszatöltöttem. Meg tudtam végül csinálni a 18 emberes izét. Aztán kivártam, míg lesz 500 emberem. A hatása rejtélyes, nem közli. A végén levő főváros harcok is csak min nehézségre húzva csinálhatóak meg. Ezt már csak becsületből. Sok élvezet nincs benne.

    A játék elején 7-8 pontot adtam volna erre, de az összes hiányosságot nézve ez a játék legfeljebb egy gyenge közepes...
  • JonasSandor
    #47
    Hát akkor tényleg nem sok értelme van.
  • molnibalage83
    #46
    Körülnéztem a netem. Valami napi 1 katonával nő barakkal állománya és valami 500 főnél számít.
    A vége értékelésnél 50k arannyal boldog a király. Én most ott vagyok, hogy elfogytak az erőforrások kb.

    Csak ezért nem fogom újrakezdeni még Mexikót sem szerintem, mert ennyi időm nincs. Úgy kellene innen tolni, hogy elmegyek olyan helyre, ahol sírokat lehet rabolni és camp, camp, camp és camp, hogy összeraboljam a pénz. ---> Ez nem gameplay, ez dögunalom. Esetleg megnézem, hogy működne-e ez, de nem csinálom végig. Értelmetlen.

    Tisztán látszik, hogy nem balanszolták ki jól a játékot. Basznak olyan alapvető dolgokat közölni, hogy pl. hányas tactics skill kéne, hogy 3 helyett 4 db itemet lehessen használni minden slotban. Kedves...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.02.21. 15:19:51
  • JonasSandor
    #45
    Videók alapján azért nem a legjobb ha már végigvitted ezt a pici részt is illő lenne befejezni ha szar ha nem.
  • molnibalage83
    #44
    A vereség után is van folytatás, mert a karakterek vesztes csata után sem halnak meg. Amikor elfogy a HP akkor a csata közben eszméletlenek és képességektől és random eséllyel szereznek különböző sérüléseket. Az erőd elvesztése után is lehet folytatni a játékok, kicsit néztem is, de ami utána jött, az kb. el is vette a kedvem. A játék legvége az, amit kb. nem láttam. Ha megvédem az erődöt, akkor attól függetlenül lesz végső ostrom az Azték főváros ellen, amennyire láttam a netes kereséssel.

    Ezért nem fogok már szopni sokat, a játék 95%-át láttam. A maradék 5%-ra nem tolok bele megint 15-20 órát. Inkább megyek Fallout NV-t játszani.
  • JonasSandor
    #43
    Azon akkor hogy jutottál túl?
  • molnibalage83
    #42
    Igazából a játék erőforrás menedzsmentjét sem értem. 90% feletti huntinggal is ritkán vadászol több kaját, mint ami kell. A pénz csak az eladott gyógyszerekből jöhet és a kevésből, amit találsz vagy questtel nyersz. Nem világos, hogy a YT-n fent levő videókban látható vagyon honnan származik.

    Az erődben is felhúztam több épületet, hatása kurvára semmi nem volt.

    Egy ideig élvezetes volt a játék, de monoton. A nehézség pocsék. Vagy röhejesen könnyű normál beállításon vagy lehetetlen. A 18 emberes harcot legkönnyebbre húzva sem tudtam megnyerni...
  • molnibalage83
    #41
    Nekem most ment el a kedvem ettől az egésztől. A játék nehézsége úgy fos, ahogy van.
  • molnibalage83
    #40
    Szóval amikor már Mexikóban vagy akkor két nagy frakció közötti örlőbe kerülsz be. Én az Aztékok ellen szálltam be és jött egy csata, ahol egy erődöt kell megvédeni. 18 db ellen ront rád. Barikáddal, ágyúval és csapdával megoldhatónak tűnik éppenhogycsak, ha lenne elég magas szintű távolsági harcosod. Nekem ez eddig nem volt, mert totál máshogy építettem fel a bandámat... Az 5. szintű emberem közelharcos és a 4. és 4. szintű is. 2-3 szintű távharcos is alig van...
  • JonasSandor
    #39
    Le lehet nyugodtan.
  • molnibalage83
    #38
    Lehet, hogy újra fogom kezdeni. A mostani tudásommal pikk-pakk letolnám a gammát úgy, hogy több esélyem van...
  • molnibalage83
    #37
    Spoilerezzek vagy sem, hogy ez mikor és hogyan volt?
  • JonasSandor
    #36
    Úristen ez akkor olyan mint a brutal doomban volt, hogy vannak olyan wadok benne, hogy egy rakat ellenfél és kevés élettel nyírd ki taktikázva.
  • molnibalage83
    #35
    Jó, hát ez a n+1-dik indie játék, ami felbaszta az agyam. Totál nevetséges a szintezése a játéknak. Egy ideig semmi kihívás, aztán mission impossible helyzetek elé állít. 18 embert kéne lenyomni védekezve. Vicc...
  • JonasSandor
    #34
    Köszi én is azzal szúrom el másban is hogy egy kicsi ez egy kicsi az aztán jön a buktató.
  • molnibalage83
    #33
    Túl monoton egy ponton túl, nagy része ennek baktatás és manuális camp mirco magagement.

    A karakterek fejlesztésénél azt tartsad szem előtt, hogy egyiknél se legyen kettő skillnél több fejlesztve. A hunter csak hunter legyen, a harcosok guard-oljanak és a scout meg patrollingra gyúrjon.

    Két orvos elég.

    Én leszartam a távolsági harcot. 3 db tank harcost csináltam, azoknak adtam minden felszerelést, őket gyógyította az orvos, és egészítette ki a scholar és a scout, ami tud átugrani egységen és szabadon mozogni attack of opp nélkül, úgy könnyű flankelni.
  • JonasSandor
    #32
    A hossza az ott van akkor, legalább hosszú. Remélem jövőhéttől én is tudom csapatni.
  • molnibalage83
    #31
    Igazából nem nagyon. Alap beállításon izzasztó csaták nemigen vannak. Vagy könnyűek, vagy lehetetlenek. N+1-szer volt olyan, hogy campelés közben jött, hogy akkor rajta lehetne ütni indiánokon. Nem vagyok erőszakos, soha nem érdekelt. Egyszer gondoltam megnézem. Ja, hogy csak 4 embert enged, ahol 8-an jönnek úgy, hogy semmit sem lehet letenni és én kezdeményezek. Röhej...

    Ezt leszámítva semmi extra. Az El Dorado 11 fős csapatát különösebb erőlködés nélkül vertem le úgy, hogy még csak nem a is a legjobb csapdákat használtam fel. Szerintem közeledek már a végéhez, 25 óra játékidő után.
  • JonasSandor
    #30
    Elég nehéznek tűnik akkor a game.
  • molnibalage83
    #29
    Azért így is megcsináltam.
    Az a fura a játékban, hogy tök ellentétes frakciók questjeit is meg lehet csinálni. Semmiféle hatása nem volt annak, hogy az egyik találkozót megvédtem, a másiknál meg legyaktam az embereket.

    Az amazon viszont nincs sehol. Ez valami bug lehet, ahogy olvasom...
  • JonasSandor
    #28
    Az nem jó.
  • molnibalage83
    #27
    Kicsit idegesítő a játék helyenként. Gondoltam megpróbálom feltolni a ration mennyiséget 300-ra questek miatt. Elég gyorsan ment 80-ról 150-ig. Aztán 85% guarding mellett zsinórban elloptak 30 kaját. Ja, persze...
  • molnibalage83
    #26
    Már a mások mapon tolom. Érdekes polgárháborús helyzet van.
  • JonasSandor
    #25
    Nekem se ment.
  • molnibalage83
    #24
    Hát érdekes a játék nehézsége. Az alap beállításon képtelenség nekem megcsinálni a 2. csatát a fő település védelmében. Tejesen esélytelen, az első után a két legjobb emberem kidőlt és nincs már használható extra sem...

    Szóval így bukta ez, győznek a lázadók.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.02.16. 19:24:34
  • JonasSandor
    #23
    Kijött az új része is.
  • JonasSandor
    #22
    Csak sok fiók kell hozzájuk és nincs egybe.