14
  • kozoltan82
    #14
    Egyre rosszabb ez a film...
  • kalapos01
    #13
    Haha, te azt hgitted, hogy csak neked csinálnak filmeket? Nagyon édes.

    (De az a logika is cuki, hogy ha az első rossz, akkor a folytatás is az. Mi itt az alsó korhatár, emberek?)
  • Mekong Delta
    #12
    minek csinálnak ebből ennyi részt? már az első is szar volt.. épp úgy mint a halálos iramban
  • Ryder159
    #11
    Na sorry, most látom hogy nem kellett volna betennem a képeket, bent vannak a cikkben
  • Ryder159
    #10
    Ők is autobotok:



  • Ender Wiggin #9
    Nem kellett volna lefordítani egyik nevet sem, mert magyarul mind hülyén hangzik, és még a jelentésüktől is messzire visz a fordítás.
  • Bendzs
    #8
    És az új "Űrdongó" dizájnt vajon ki hagyta jóvá? Vagy Bay munkáját senki nem felügyeli, csak kapjanak a bevételből?


    "Szereztünk egy felturbózott, mattfekete Camaro-t, ha már ő lesz az új Űrdongó, fessük rá sárgával az SS-csíkokat, nehogy a fanok panaszkodjanak, hogy nem is olyan színű, mint az eredeti..."
  • liberty2
    #7
    Én a rajzfilmen nőttem fel. Képregény és a mozifilm. Annyira izgatottam vártam anno az első filmet, nagyon kíváncsi voltam. A moziban pedig a film felénél fogtam magam, kimentem az ajtón. Felháborító volt számomra, hogy mit műveltek gyermekkorom nagy hőseivel. A 86-os filmnek az eredeti szinkronja jobban meg is lett csinálva, csak ott annyi volt a mai szemmel szokatlan, hogy mindent lefordítottak amennyire csak tudtak. Amit nem, azt fantázianevekkel illettél.
    Cop = Zsaru
    HotRoad = Peca ( gondolom mert a legelső jelenetében épp pecázott Daniel-el :D )
    Soundwave = Fürkész
    stb....

    A film viszont gyalázatos lett. Se story-ban, se megjelenésben, de még személyiségükben se az eredetiek. Ha valaki nem látta volna a 86-os filmet annak kötelezően ajánlom. Íme a link hozzá.
    Amúgy meg a Kenworth K100-as kamion is szerintem egyértelműen ikonikus kamion.
  • A6 Intruder
    #6
    A Fővezér még mindig jobban hangzik, mint az Első Optimusz!
  • Zombee
    #5
    A nagy "F"-re gondolsz, vagy a fővezérre úgy általában? A 90-es évek elején futó képregényben is fővezér volt, kis "f"-el. A 86-os egész estés rajzfilm egyik szinkronjában az Optimus Prime elég hülyén hangzott, a másikra nem emlékszem, hogy volt. Egyik szinkronja se volt jó, a régebbi VHS szinkronban az Álcákat Varangyoknak hívták :).
  • Ender Wiggin #4
    Optimus Fővezér? Jézus. Ebből is látszik hogy vannak tulajdonnevek, melyeket nem kéne kínfordítással megerőszakolni.
  • A6 Intruder
    #3
    Engem sose zavart, hogy csőrős kamionná alakul. Így legalább több az anyag, amiből a robot felépülhet, csak azok a hivalkodó, már-már homo erotikus lángnyelvek nem kellenének rá! A Prime rajzfilmben lévő megjelenése pont megfelelő lenne.

  • Macropus Rufus
    #2
    emlékeim szerint sem volt nagyon csőre.
    Anno még a 80-as években a Super Channel-en néztem
    ott így nézet ki Optimus:
  • Zombee
    #1
    Optimus soha sem volt spéci kamion, 1-2 mellékvonalas játékot leszámítva csőrös kamion sem. Tény, a Western Star elég ikonikus kamion, de Optimus eredetileg egy Kenworth K100-á tudott alakulni. Ami szintén egy klasszikus forma.