844
Mi az élet értelme? Kik vagyunk? Miért vagyunk itt?
  • Saintgerman
    #844
    Négy perc alatt nem sokat tud mondani még a szürke zubbony ellenére sem.
    BASHAR viszont 30 éve űzi a csaneling ipart, érdemes ránézni a videóira, lehet, hogy ez is onnan származik.
  • Zephyr Retiring
    #843
    A videó címe mindent elmond..bár amire érdemes figyelni az az, amit mond..

    Képzelt riport egy "földönkívülivel"



  • Zephyr Retiring
    #842
    Ja, tűrhető. Csak tudnám honnan a fenéből jött az ihlet.
    Nem is vagyok költő. Maximum pénzköltő
    Talán most, hogy kiírtam magamból ezeket, már nem is fog annyira izgatni, hogy mi az élet értelme..
    ..vagy hogy ki vagyok és miért is vagyok még mindig itt..
  • SODRAAS
    #841
    Jo kis vers ;)
  • Zephyr Retiring
    #840
    Látom 3 éve behalt a totyik..
    ..mondjuk ahogy visszaolvasgattam a magasröptű ékes be-szólásokat, nem is túl nagy kár érte.
    Illetve kár annyiban, hogy igazából ha jól értelmeztem a hozzászólásokat gyakorlatilag a főtémát illetően továbbra is csak sötétben tapogatózás van/volt.

    Viszont a számomra öröm az ürömben, hogy ahogy itt olvasgattam, hogy hogynem, ihletet kaptam
    Így hát elsőként itt kifejtek én is néminemű véleményt olyasmikről, mint "Mi az élet értelme? Kik vagyunk? Miért vagyunk itt?"..

    Előre is bocs a gagyi rímekért.

    Ennyi az élet: most és soha?
    Néha vidám és néha mostoha?
    Párodat tudat alatt keresőn
    Átesel pár rossz szeretőn..

    Az élet inkább tapasztalat,
    mit csak élő tapasztalhat:
    koldus vagy, majd gazdag
    hol pártolnak, hol meg leszavaznak.

    Ki azt hiszi mindent tud
    az még tudatlan,
    mert infónk csak porszem
    szemernyi galaxisunkban.

    Mikor azt hisszük ennyi és vége
    majd a sírunkban nyugodhatunk végre,
    rá kell jönnünk, hogy ez csak a kezdet
    s erről senki el nem feledkezhet.

    Ám felejtünk mégis, mert ennek így kell lenni:
    hogy átélhessük újra, milyen jó embernek lenni.
    Majd rájövünk a titkokra, illetve csak hisszük,
    hogy ebben az életben majd csak többre visszük.

    Úgy hisszük nincsen csak egy életünk,
    de millió van és még ebben is tévedünk.
    Mert több élet nincs, csak az igaz bátraknak,
    kik tudják már: nekünk senkik sem árthatnak.

    Legyen ezen írás méltó emléke mai életemnek,
    s mert elolvastad, annak is, hogy nincsenek véletlenek.

    Z.R. 2017.09.06. 12:00
  • precision
    #839
    te orvosi eset vagy... :)
  • fonak
    #838
    Mivel az alapfogalmakkal sem vagy tisztában, illetve nem vagy hajlandó elfogadni őket (lásd a víz párolgásával kapcsolatos "vitádat"), kár lenne logikai levezetésekkel jönni bárkinek veled szemben, úgyis azzal jönnél, hogy bibibí ezek csak "a tudomány szent dogmái, amiket bemagoltattak veletek" :)
  • BladeW
    #837
    Ugyanmár.... létezik egyáltalán olyan amit elfogadnál válasznak?
  • hihy
    #836
    "nem szeretem, ha én vagyok a középpontban"
    Hogy te milyen humoros fiú vagy!!! Nem semmi!!!
  • Katalizátor
    #835
    "személyeskedés helyett jobban érdekelnek az érvek, és logikai levezetések, kár, hogy itt erre, tőletek hívőktől semmi esély nincs :(("

    HÁHÁ! Ezen most jót röhögtem! Mintha bármit is érne nálad a logika!
    Egyébként ha logikai levezetésekre vágysz, akkor ne tőlünk várd el azt, hanem saját magadtól! Ha az nem megy mi sem segíthetünk!
  • mikike
    #834
    :( nem szeretem, ha én vagyok a középpontban
    személyeskedés helyett jobban érdekelnek az érvek, és logikai levezetések, kár, hogy itt erre, tőletek hívőktől semmi esély nincs :((
  • BladeW
    #833
    Na ebből se lesz pletyka :(
  • BladeW
    #832
    El én!
  • mikike
    #831
    :0
    és elhinnéd a választ, mindenféle bizonyíték nélkül?
    igazi fanatikus hívő vagy :(
  • BladeW
    #830
    Kérdeztem valamit?
  • mikike
    #829
    bizonyíték?
    vagy csak a hitedről prédikálsz? :(
  • BladeW
    #828
    Valld be, hogy van egy régóta létező txt fileod, amibol copy-pasteled a mondataidat. Ugye nem mindig egyesével írkálod be?
  • mikike
    #827
    :0
    azt mondod a tudomány esetleg téved?
    de akkor miért magoltatják a dogmáit szent igazságként állami intézményekben?

    és miért mocskolják az értelmiségi, liberális demokrata híveik az ilyen internetes fórumokon azokat, akik kételkedni merészelnek a hazug meséiben?
  • uwu420
    #826
    Többféle személyiségzavar keveredik nálad, és csak hajtogatod a tévképzeteidet mint valami droid.
    Neked nem tűnik fel, mert az elmebetegek nem tudják hogy betegek, nekik mindenki más tűnik betegnek, pedig van ám baj...
  • immovable
    #825
    Tudod, hogy működik?

    Olvasd le a szájáról a megoldást.

    ---->
  • BladeW
    #824
    wmiki egy energiavámpír, addig szívja a véred, amíg hagyod
  • precision
    #823
    egyrészt nem vagyok tudós, nem tekintem magam szakértőnek a témában
    mint mondtam, nem csak bizonyítékra épül hanem FELTÉTELEZ is... és ott van az emberi tényező is...
    rohadtul nem értjük még a világot, gyerekcipőben járunk
    még így sem vagyok vallásos, inkább a tudományt részesítem előnyben... de az emberi tényező miatt a tudomány maga sem tévedhetetlen, és amúgy sem értjük igazán a dolgokat, csak feltevések vannak

    pl. rohadtul nem tudjuk, hogyan keletkezett az univerzum... az ősrobbanás is csak egy elmélet, amit egyszer megerősítenek, egyszer cáfolnak, gyenge mérések alapján, közvetve semmilyen bizonyíték nincs rá... táguló világegyetem? háttérsugárzás? ezek csak olyan dolgok amiket az EMBEREK tulajdonítanak az ősrobbanáshoz, rohadtul nem cáfolhatatlan fizikai tények

    érted már?
  • mikike
    #822
    pfff... nagyon gáz vagy...
    eleve nem tévedhet, ha bizonyítékokra épül... de ha mégis...:
    akkor esetleg felsorolnád azokat a tudományos téziseket, amik szerinted tévedések?
    vagy csak trollkodni tudsz?
  • precision
    #821
    *csak _nem_ Isten...
  • precision
    #820
    te magad vagy itt a legnagyobb vallási fanatikus csak nem veszed észre :) csak Isten a feltétel nélküli imádatod célpontja hanem a tudomány

    a tudomány azért tud tévedni, mert emberek a tudósok. ez ilyen egyszerű. mint ahogy már rengetegszer bizonyultak hibásnak elméletek és lettek kijavítva... persze a tudomány tényeken alapul... na meg még tudod min? kísérletezésen, amibe néha-néha igenis befut egy-egy tévedés vagy kudarc
  • mikike
    #819
    **
    ezért is hülyeség, hogy ezek a kommentek valami láthatatlan lény által jönnek létre
    a véletlen sokkal logikusabb **
  • mikike
    #818
    az jó, hogy már beismeritek, hogy imádjátok a meséket, kis vallásos gyerekek **

    majd ha felnőttök, a valóságra is kíváncsiak lesztek ám ^^
  • immovable
    #817
    Ő ihlette Neil deGrasse Tyson-t, hogy tudós legyen. Plussz megcsinálta napjaink cosmos sorozatát.

    LINK
  • Katalizátor
    #816
    Ez pontosan igy van!!! Ezert is aggodom a "fejrobbanos" dolog miatt!! Vagy mi van ha beleorul? Te vallalod erte a felelosseget? :)
  • BladeW
    #815
    Nagy szükség van arra, hogy a tudományt közérthetőbb, kevéssé száraz módon tálalják, nem véletlen, hogy annyian fordulnak a vallások, ezotéria, és az áltudományok felé. Kellenek a "közvetítők", és ebben Carl Sagan az élen járt.
  • immovable
    #814
    Hidd el, nem segítene neki az sem. :D
  • BladeW
    #813
    Be lehet kapcsolni a magyar feliratot ;)
  • immovable
    #812
    Ne nem mintha értené mit mond a jóember. :D
  • Katalizátor
    #811
    Ilyete ne mutassa Mikikenek, mert felrobban a feje ember!!!
  • BladeW
    #810
    Esti mese :)
  • mikike
    #809
    ahh...
    személyeskedés, és bizonyítékok nélküli állítások...
    a vallásos fanatikusok újabb jellemzője... :x
  • immovable
    #808
    Kihagytad, hogy komoly kisebbségi komplexusban szenved. Ezért használja annyiszor a "felsőbbrendű értelmiségiek" szófordulatot. Komoly pszichikai nyomás alatt cselekszik nap mint nap. Ne szabd ezért hibáztatni. :)
  • mikike
    #807
    pfff... megértem, hogy elmenekülsz, ha kényes kérdés merül fel a hiteddel kapcsolatban...
    ti vallásosok mind ilyenek vagytok... :x
  • Katalizátor
    #806
    Te meg nem tudsz felfogni dolgokat! Most is azzal vádolsz, hogy "terelek" meg nem akarok "érvelni", mikor annyit írtam, hogy nem pazarlom rád az időmet! Szal szevasz!
  • mikike
    #805
    értem...
    tehát érvelni képtelen vagy, csak mellébeszélni tudsz :x
    persze ez tipikus jellemzője az agymosott vallásosaknak, egyből terelnek, ha kérdéseket tesznek fel nekik a hitükkel kapcsolatban...