107
  • Vol Jin
    #67
    Szerintem te egy oszlásnak indult tehén vagy, aki a világot okolja a frusztráltságáért.
  • Vol Jin
    #66
    Hogy így utólag tagolatlan mondatokkal kommunikálsz, nem feltétlenül meglepő annak tükrében, hogy az ingerküszöb sem létezik, ami után kitör belőled a könyörgöm akasszuk fel.
  • Dragunow
    #65
    bocs ez nem neked akartam írni hanem sonajdoba-nak. az #5 poszta-ra reagáltam.
  • Dragunow
    #64
    Te mekkora egy baromarcú gyökér vagy! Gondolom magadat azért a közé az 1000 közé soroltad rögtön aki megmaradna. Gondolom megváltozna ez az idióta hozzá állásod ha jönne egy agy mosott idióta azzal a két fegyverrel aminek szerinted nála kéne lenni és beledugná a csövét egyik családtagod szájába és meghúzná a ravaszt.
    Lecsempülne a szád kisköcsög rögtön ha anyád agyveleje fröcsögne az arcodba.
  • duke
    #63
    "Az aggódokna. A feketepiacon száz dollár nagyságrendben lehet pisztolyt szerezni a világ nagy részén, vagy még ennyiért sem. Ki a tököm vacakolna több tízezer dolláros eszközzel meg mással...? "

    A technika feljodik, most meg nagy, draga, celszerutlen, de hamarosan mar az olcso mobiltelefonokban is alapszolgaltatas lesz a 3D nyomtatas. Es akkor barki nyomtathat maganak geppuskat egy repulon, vagy Pistike az oviban.
    Persze ez most nevetsegesnek hangzik, de az elso 1.5 millio forintos cd irok, es hozajuk tartozo 10 ezer forintos lemezek koraban sem kezdtek el aggodni a lemezkiadok, mert teljesen irrealis lett volna a cd lemezek masolasa ilyen eszkozokkel. Es aztan lattuk, hova fejlodott a dolog az 5 ezer ft-os cdirokkal, es 30 forintos lemezekkel.
    Kivancsi leszek hova fog fejlodni a dolog, de nem lennek meglepve, a nanotechnologia koraban, ha 15-20 ev mulva, egy hordozhato eszkozzel, tenyleg lovesre kesz fegyvert lehetne letrehozni.
  • csimmasz
    #62
    Pontosan, a gond az, hogy a sikertelen ember nagy valószínűség szerint ott is sikertelen lenne azzal a külömbséggel, hogy még szarabbak lennének a körülmények ráadásul.

    A paradicsomi elképzelések is valami afrikai éghajlatra gondolva álmodják, a mi égövünkön csak pár hónap a királyság utánna nagy a szívás.


    Én nem szivesen élnék egy post apokaliptikus világban, tudom azt, hogy az a romantikus képzelgés hamar elszállna és a kiábrándító durva valóság lenne az ami megmaradna.

  • Nagydög
    #61
    Ahogy a diktaturat ohajtok is abbol a teves feltetelezesbol indulnak ki, hogy az a diktatura az o diktaturajuk lenne, es vegre jol meg lehetne rendszabalyozni a nemszeretem embereket.
  • Nagydög
    #60
    Motorblokkot eleg maceras kovacsolni, de a dugattyut, hajtokart es fotengelyt a tucatautokban is gyakran kovacsolassal allitjak elo, mert erosebb, es igy konnyebbre lehet gyartani oket.
  • csimmasz
    #59
    Még messze vagyunk a túlnépesedéstől itt Európában, a világ többi részére meg semmi ráhatásunk sincs, nem mintha idehaza lenne.

    A gond nem ez, hanem a javak rettentő aránytalan eloszlása.
    Az egészséges a nagy középosztály lenne de mamár egyre kissebb az a réteg.

    A tőkefelhalmozás napjainkra brutálissá vált, a kisvállalkozások sajna már szinte életképtelenek, amelyik mégis azt előbb utóbb bekebelezik.

    Az viszont megfigyeltem, hogy leginkább a sikertelen emberek ábrándoznak egy civilizáció utáni világról.

    Kíváncsi lennék meddig bírnák télen a hideg vizes fürdést a fájdalmak elviselését, gyógyszerek hiányába.
    Meddig lenne kényelmes az élelemért életveszélybe kerülni a ragadozók vagy a bűnözők miatt.
    Meddig kellemes napi 10-12 órát robotolni csak a túlélésért de nem a meleg kényelmes villanyal is rendelkező lakásba hazatérni ahol tv meg internet van hazatérni hanem valami

    Az az igazság elgondolva szép és jó csak a valóság eléggé más lenne.

    Soha mióta ember él a földön ilyen jó sora nem volt az embereknek a civilizált világban, mégis sokan az éhezést meg a betegségeket kívánják.
    Sose fogom megérteni.
    Ha meg arra gondolnak netán, hogy a civilizáció maraddékán uujra szerveződő populációkba szerveződnénkek ki kell ábrándítsam őket ott aztán nem lenne hova menni jogorvoslatért.
    Ha pofán baszná az erősebb akkor kuss lenne, nehogy azt képzeljék, hogy akkor majd a jó emberek irányítanának.

    Ugyan az lenne mint most csak szarabb, az emberi természet ilyen nem a civilizáció a gond.
  • BaltásRém
    #58
    Látom a kedves hozzászólók nem látják egyben a problémát.
    "paradicsom", "édenkert".. mit mondanak nektek ezek a fogalmak ?
    Biztok abban hogy majd a technika tudatos felhasználásával jobb lesz ? Jobb lenne..igen..de mi még csak most jöttünk le a fáról. Egymással rivalizálás, élretörés, önzőség...sosem lesz emberközpontú az irányítás. Ahoz hogy az "élretörők" uralom alá hajthassák az emberiséget, globalizáció kell. Ahhoz meg tömeg. Ha kisebb létszámmal (akár tudatlanul, techika mentesen) ,kisebb közösségekben élnék, hiszem hogy jobb lenne.
    KELL, HOGY A NÉPESSÉG KEVESEBB LEGYEN ! Nem én találtam ki, a gondolatomat alátámasztják különböző forrásokból eredő tudományos írások.

    Az, hogy te most épp, amit csinálsz, otthon, kis házadban, ok. Esetleg a politikát, gazdasái helyzetet okolod a lehetséges nyomorúságodért ! Nem az a paradicsom, ha neked jó. Hanem az, ha mindenkinek jó . Tömegesen, egész világon.

    Tény, hogy ennyi embert csak rohamosan fogyó erőforrásokból tud a föld fenntartani. Kell még hozzá írnom ?

    Sokan vagyunk !Ennyi.

  • Molnibalage
    #57
    Tankok ellen te semmit nem tehetsz a világ egyik legnagyobb terén ilyen barkácsmódszerekkel. Ha igen, akkor '56 nem bukik el...
  • fszrtkvltzttni
    #56
    Kezdenéd a népirtást önmagaddal? Köszönjük!
  • kvp
    #55
    "a végére maradna 1000 ember hátha utána egy jobb világot tudnának felépíteni mint a mostani"

    Ha maradna tulelo, akkor azok mehetnenek vissza a fara, jobb esetben a barlangba. Kis eselye van annak, hogy csak a mernokok, a tudosok es az orvosok maradjanak meg, sot. Viszont az emlitett emberek nelkul nagyjabol a kokorszakba sullyedne vissza a teljes emberiseg. Akarhogy is allunk, a mai civilizacios szint nagyon nehezen tarhato fent alacsony lakossaggal es semmilyen modon sem maradna meg egy globalis haboru utan. Csak elore mehetunk a fejlodesben, visszafele nem...
  • Papichulo
    #54
    Felfaljuk a bolygót ! A túlnépesedett emberiség globálisan ezt teszi ! Nem látjátok ? Szerintetek ?

    Szerintem nem... ;)
  • BaltásRém
    #53
    a végére maradna 1000 ember hátha utána egy jobb világot tudnának felépíteni mint a mostani.

    Sonasjdoba fórumtárssal teljes egyetértek ! Valami ileyesminek kellene megtörténnie hogy megint egy "paradicsom", "éden" legyen a földön. Persze nem 1000 emberrel, hanem többel ! De sokan vagyunk, valljuk be ! Népirtás célirányosan, vagy nem, de ez a kulcs !!! Felfaljuk a bolygót ! A túlnépesedett emberiség globálisan ezt teszi ! Nem látjátok ? Szerintetek ?
  • F1End
    #52
    Jelenleg valóban nem nagy dolog az, amit csinál, de hosszú távon azért megkönnyítheti a fegyverhez jutást a 3d nyotatók és az újabb tervek elkészültével.
    Mondjuk a nyilvános torrentolvadalak tele vannak fegyverek házi előállításához szükséges kézikönyvekkel, amelyeket bárki kb teljesen minimális műszaki képzettséggel/tapasztalattal össze tud rakni (a szükséges gépeket is kb bármelyik barkácsboltban meg lehet vásárolni hozzá elfogadható áron), de ha elterjed a 3d nyomtatás, akkor még ezekre sem lesz szükség.
    http://www.youtube.com/watch?v=rT_d9-52D04
    Kb 1:20 -tól látni, hogy Pakisztánban (és afgánban is) teljesen egyszerű eszközökkel, egyesével rakják össze az AK -kat.

    Hogy miért is jó ez?
    Lehet, hogy 89 -ben kissé másképp zárult volna le a Tiananmen téri vérengzés, ha az állampolgárok is vissza tudnak lőni.
  • Leri927
    #51
    És tekintve hogy a számszeríj nem csak nyílvessző kilövésére alkalmas (ami az utóbbi időben lett "divat"), valamint hogy a lövés során nincsenek extrém hőhatások így akár elképzehető hogy valakinek bezúzza a koponyáját egy kellő súlyú jégtömb ami egy ilyen "fegyverből"* érkezett... (és pár óra multán elolvad)

    *közbiztonságra különösen veszélyes eszközből
  • Leri927
    #50
    Tehát aki gyilkoni akar és hülye az tud venni (a rendőri szervek által újabban erős figyelemmel kísért) nyomtatót, tud letölteni tervrajzzot és ez alpján fegyvert készítenivele...
    - amihez ugye lőszer is kéne
    - illetve hát kérdéses a hatéknysága, az szép és jó hogy meglövi a célpontot de azért nem árt tudni hogy a filmekkel ellentétben ezt túl is lehet élni. (sőt akár fejlövést is..)
    - nincs rá garancia hogy huzamosabb használatot is kibír...

    Namármost, egy kicst több intelligenciával megáldott egyén eddig is tudodd számszeríjat készíteni, akár otthon, és azzzal is gyilkolhat... nyilván jóval kissebb lebukási esély (illetve csendesebban működik), emellet ha tényleg a gyilkosság a cél akkor mérgezett nyíl létezik (ellentétben a mérgezett golyóval), ami mondjuk érdekes lehet és egg fokkal még közveszélyesebbé tenné a dolgot (főleg nyáridőben) ha lehetne jégből lövedéket készíteni hozzá...

    szüval igen a nyomtatott fegyver rendkivűl hatékony módja a gyilkosságnak gratulálok.....
  • Molnibalage
    #49
    Ez még nem komoly, láttam én már aluötvözetből is turbófeltöltőt. Nézem én is rendesen. Tehát titán kell (?) oda, ahova elég az aluötvözet? Hát, azért költséghatékonynak nem nevezném... :)
  • csimmasz
    #48
    Ez tulajdonképpen porkohászati eljárás, azzal olyan ötvözetek is készíthetőek amik hagyományos kohászati eljárással nem, régen tanultam az igaz de azt tudom, hogy eltérő olvadáspontu ős egyéb karakterisztikáju fémek is ötvözhetőek vele.
    ű
    Szóval bár elsőre nekem is lehetetlennek túűnt ha jobban belegondolok az egész csak technológia kérdése
  • csimmasz
    #47
    Biztos nagy jövő előtt áll ez a technologia, mint minden ujdonság ez is még csak a szárnyait bontogatja, de én nem hinném, hogy valaha is a fegyver nyomtatás lenne a túlnyomó hasznosítási módja, egyszerűen némi terrorkodáson kívül sok értelmét nem látom, ha lőni szeretnék azt nem leszakadó végtagokkal képzelem el, vagyis olyan fegyvert vennék ami megbízható, és gondolom nem vagyok ezzel egyedül.

    Amúgy épp a tv be volt pár napja, hogy kimondottan gyerekeknek készült éles lőfegyvereket árulnak Amerikában nagy sikerrel, amivel már több halálos baleset is volt.

    A szülő azt nyilatkozta, hogy valószínüleg a gyerek sorsa így volt megírva, na én inkább attól félek , hogy az ilyen gyökerek szabadon szaporodhatnak, a söpredéknek tényleg semmi esze nem maradt!
  • Macropus Rufus
    #46
    autóban lévő túrbófeltőltő lapát az alsó hangon olyan 100k/perces fordulattal megy. Azért ott ébrednek erők rendesen. Ezt nyomtatták ki, és működik.
  • Molnibalage
    #45
    Az aggódokna. A feketepiacon száz dollár nagyságrendben lehet pisztolyt szerezni a világ nagy részén, vagy még ennyiért sem. Ki a tököm vacakolna több tízezer dolláros eszközzel meg mással...? Mi tűnik fel előbb? Az, hogy valaki vesz egy 3D printert, ami simán lekövethető, ha akarják vagy inkább veszel egy n+1 nímand dealertől egy fegyvert... Ami sanszosan nem esik szét néhány tucat lövés után és nehezebben is lenyomozhatól, mert csak egy fegyver a "tengerben". Egy tökegyedi nyomtatott fegyverrrel való lövöldözés felhívás a nyomzó szerveknek, hogy "hahó, ÉN voltam"...
  • Molnibalage
    #44
    Szép, szép. És szerinted milyen kötés van a rétgek között? Hát szövetszerkezetről hallotál e már? :)

    Tudod acél és acél meg vas között is vas-szén (és n+1) más állapotdiagram mutatja meg a valóság egy komolyabb szeletét. Szép alakzatokat és modelleket lehet ezzel csinálni, komoly teherviselő elemet nem. A felső határ, amit el tudok képzelni, hogy emberi protézisek még pontosabbak és személyre szabottabbak lehetnek.
  • Papichulo
    #43
    Ennyire a vegen vagy? :)
  • Molnibalage
    #42
    Soha nem fog egy printer kohászati és hőkezelési módszereket reprodukálni. Ez egyszerű termondinamika és mechanika...
  • Sir Quno Jedi
    #41
    gyerekek, nőt nem lehet ezzel nyomtatni???
  • Laza
    #40
    Pf, bármivel lehet bántalmazni (akár egy lakáskulccsal is), de ha valami létezésének egyértelműen a bántalmazás a célja, akkor az egészen más kategória ... mert ugye lőfegyverrel kevésbé lehet más dolgot művelni, max mondjuk szöget beütni, azt kifejezetten mások bántalmazására (vagy az ezzel való fenyegetésre) találták ki!
  • Macropus Rufus
    #39
    video1

    video2
  • fszrtkvltzttni
    #38
    Én úgy tudom, hogy esztergálják, esetleg utána hőkezelik, ha tényleg nagy igénybevételnek van kitéve. Például a csapágyházat biztos így készítik. A járművek főtengelyét szintén. A motorblokkot és a dugattyút is.
  • fszrtkvltzttni
    #37
    De akkor ez "csak" öntvény.
  • ReTeK
    #36
    A kereső rengeteg találatod ad a "metal 3d printing" szóra, még videók is vannak bőven ahol részletesen elmagyarázzák a fém nyomtatás módszereit.

    Más.
    Félelmetes hozzászólások vannak a 3D fegyver nyomtatás témában (nem csak itt) A blikken-fókuszon nevelkedett "jaj mindentől félünk" félművelt réteg világképe egyszerűen katasztrófa.
  • amitakartok
    #35
    Ennyi erővel akár az emberi életet is be kellene tiltani, mert mindenki képes puszta kézzel/lábbal/foggal ölni, mi?

    Idióta.
  • lammaer
    #34
    Ha nálad az autó CÉLJA az hogy embereket öljenek vele.....
    Vagy ha szerinted Paks célja a tömegmészárlás....

    Disztingválj: vannak eszközök amiknek az ÖLÉS a célja, és vannak eszközök amikkel lehet ölni. Ha nem érzed a különbséget, pont annyira vagy értelmes mint a csávó.
  • Archenemy
    #33
    "Egy olyan világot látok, ahol a technológia lehetővé teszi, hogy azt birtokolj, amit csak akarsz."

    Én mondjuk első körben a feleségét kívánom birtokolni, aztán ha van, jöhet a lánya is! Nekem tetszik az ötlet!
  • Macropus Rufus
    #32
    elvileg ugyan azt bírja mint egy igazi. Bár szerintem is ez inkább marketing duma, de azért biztosan sokat bír, ahhoz képest ahhogy készűl.
    Engem igazából a techonlógia érdekel. Hamarosan otthon fogsz nyomtatni magadnak pl. ajtó kilincseket, olyanokat amiket te magad terveztél meg. :)
    Most még drága az így készűlt tárgy, de pár év és nem lesz már olyan sok. Színes nyomtatók is úgy kezdték, hogy egy oldal többszöröse volt egy hagyományos kép előhívásának. Most már nem annyira vészes az ára.
  • Macropus Rufus
    #31
    nem felhordja. Hanem műanyag gyantában van a fém részecske. A nyomtató a gyantát munkálja meg, majd az így készűlt testet, egy kemencében kiégetik. A gyanta elpárolog és marad a fém test. Az öregnek egy mukája miatt kellett egy turbó feltőtlő lapát sor. Ezt nyomtatták így ki. A lapát teljesen azonos terhelést bír mint a hagyományos technológiával előállított lapátsor.
  • Nagydög
    #30
    Meg a kifaragas sem. A megmunkalasi eleknel "feszultseg gocok" alakulnak ki(Remelem jol emlekszem meg, es nem mondok tul angy allatsagot.) Az igazan nagy igenybevetelu dolgokat altalaban kovacsoljak.
  • fszrtkvltzttni
    #29
    Azért arra a hajtókarra kíváncsi lennék. Nem véletlen, hogy csak kis teherbírású eszközöket öntenek, a nagy teherbírásúakhoz a fémet előkezelik, majd ebből faragják ki az alkatrészeket. Én is kíváncsi lennék arra, hogy működik ez a fém3D nyomtató.
  • Nagydög
    #28
    Milyen modszerrel hordja fel a femet egy ilyen cucc?