7
  • es5eNCe
    #7
    Haha próbáld ki a Mosonmagyaróvár-Dunakiliti közötti szakaszt. Az erre a célra kialakított szlalom pálya kutya fasza ahhoz képest. Ha fokozni akarom akkor mondhatnám azt is hogy a Hold felszíne különb ennél :) A tapasztalataim ugyanazok - középen kell haladni hogy a kátyúk nagy része "elhaladjon" a kerék távod alatt. Persze szopás akkor van ha jönnek szembe veled mert akkor aztán eldöntheted hogy keresztül rongyolsz rajta vagy lelassítasz gyök kettőre hirtelen ami szintén veszélyes lehet. Csúszós úton meg próbálj hirtelen mozdulatot csinálni aztán elszállsz mint a győzelmi zászló. A javítással mindig megvárják a jó időt de mint azt mindenki tudja a következő hideg időig tart csak. Addig persze defektek jönnek számos esetben balszerencsésebb esetben pedig komolyabb sérülések ami szintén a zsebünket terheli. A gumicserével foglakozó vállalkozók biztosan örülnek neki.
  • Magiszter
    #6
    Pár hónapja jártam Dunakeszin, nem mondok utca nevet, de lényegében egy fél kilométeres szakaszon úgy kell szlalomozni a "kátyúk" (értsd akkora lukak hogy beleállva bokáig merültem, nem vicc) között, hogy nem egyszer átmentem a szembejövő sávba, vagy jöttek velem szemben egy darabig. Pár hét múlva ismét arra tévedtem, gondoltam csak kezdtek valamit egy olyan útszakasszal ami fokozottan balesetveszélyes és nem defektet, hanem tengelytörtest okozhat. Csináltak is, kiraktak egy táblát hogy "Kátyús útszakasz, vezessen óvatosan". Már aszfaltra sem telik? Eltelik még pár hét/hónap és kicserélik a táblát hogy "Földút" ?
    Vicc ami itt megy!
    Belvárosban is vannak olyan forgalmas utak, hogy úgy kell pipiskedni a kerekekkel hogy kikerüljük a lukakat. M3-as is, ami egy autópálya, néhány szakaszon úgy néz ki mint a háborús övezet...
    Angliában 1 hónap alatt nem találkoztam egy kátyúval sem... sőt olyan toldozást-foltozást sem láttam gyakran ami néha itt megy, hogy 10 méteren van 30 aszfaltcsík, mind más színben. Pedig Falmouth-ban voltam ami egy 10-en ezer fős város nem milliós mint London.
  • Szefmester
    #5
    Nálunk lassan az aszfaltot kell keresi a kátyúk között. :)
  • Lacee83
    #4
    Nálunk erre nem kell költeni, a kátyúkat nem kell keresni! Mindenki tudja hol vannak, minden évben ugyanott ahová betettek egy lapátnyi aszfaltot majd pár hónap múlva el is tünt belőle.....
  • Myers
    #3
    Nálunk először az űrből is látható kátyúkkal kellene valamit kezdeni. :D
  • syn7h37ic
    #2
    Nálunk pedig a kátyúk eltüntetésere a legmodernebb eszközöket használják, Photoshop, és kenőpénz.
  • syn7h37ic
    #1
    No igen. Az osztrákoknál lézerrel kell kátyút keresni, nálunk elég lesz egy zseblámpa is. Ahová belefér a lámpa, ott lesz egy kátyú...