51
  • Papichulo
    #51
    Szerintem elég jól leírtam, miért szóltam hozzá, kisköcsög!

    Leirtad, trollkodni akartal. Relevansan egy betuvel nem jarultal hozza a diskurzushoz.

    ps: kvp hulyeseget irt. Az, hogy neked amiatt tetszik, mert te elhiszel minden hulyeseget, ami az Apple ellen iranyul, arrol nem tehetek: ld. #22
  • levente68
    #50
    Szerintem elég jól leírtam, miért szóltam hozzá, kisköcsög!

    #31
  • Papichulo
    #49
    Nem vagyok buta

    Az itteni teljesitmenyed alapjan pedig konnyen erre a konkluziora lehet jutni...

    feladtam a vita reményét ilyen szarokkal, mint te is vagy.

    Akkor minek szolsz hozza a cikk temajat mellozve, kizarolag szemelyeskedo hangnemben? Szereplesi kenyszered van?
  • levente68
    #48
    Nem vagyok buta, csak feladtam a vita reményét ilyen szarokkal, mint te is vagy.

    Anno próbáltam én is kulturáltan megértetni a dolgokat veletek, de annyit hazudtatok, csavargattatok, hogy hagyom a dolgot az ápolóitokra.

    Tudod, akik isszák a szavaidat a Titanium Backup-pal való root-olásról, meg firmware cseréről, amiket te állítólag csináltál vele, te barom.


    Tehát, a te nézőpontodból az vagyok, de te csak egy fostömlő vagy, így a véleményed semmit nem számít.

    Elvárnád, hogy értelmes ember számba vegyenek, de csak arra vagy képes, hogy megpróbáld összeguglizni azokat a szarfoszlányokat, amik szerinted az ostoba HITEDET igazolják, mivel saját tudásod nulla.
  • Papichulo
    #47
    Magyarul elismered, hogy egy buta, szemelyeskedo troll vagy...
  • levente68
    #46
    Minek szóljak hozzá?

    Hogy kapjam a baromságot tőled, amitől minden hozzáértő elmenekült már innen?

    Neked semmit nem lehet elmagyarázni, semmit nem fogsz fel, mert szerinted nem úgy van, tőlem ne is várd, hogy vitázzak ilyen szarral.

    kvp érdekelne, tőle lehet tanulni, persze tőled is, csak arra nem vagyok kíváncsi.

    Égsz minden témában, számtalan ember próbált hatni rád és segíteni, mindenki régen feladta, én is, csak annyit kaphatsz, hogy szidlak, fütyi.

  • Papichulo
    #45
    Ha az a trollság, hogy a fejedre olvasom

    Az! A temahoz nem tudtal hozzaszolni, ezert a hozzaszolo szemelyet tamadod gusztustalan es alpari modon. Ez egy tipikus troll M.O.-ja.
  • levente68
    #44
    Ha az a trollság, hogy a fejedre olvasom, mekkora szarkupac vagy, hát akkor az vagyok.

    Ez viszont nem segít rajtad, csak hiszed.
  • Papichulo
    #43
    Tovabb bizonyitod a troll mivoltodat... sajnallak.
  • levente68
    #42
    Melyik a hazugság, fütyikém?


    Hogy csak guglihuszár vagy?
    Hogy sokszor beégsz?
    Hogy sosem ismerted be, ha baromságot beszéltél?

    Kár lovagolnod azon, hogy csak személyeskedem, ugyanis veled annyit szabad maximum, ugyanis szakmailag egy nulla vagy.
  • Papichulo
    #41
    "Ezek szerint egyedul a szemelyeskedeshez ertesz..." ;)

    ps: Nem is cafolom a sok hulyeseget amit irtal. Meg annyit sem er... nagyreszt teveszmek es hazugsagok.
  • levente68
    #40
    Neked más nem jut valóban, csak személyeskedés, de ha korrekt lennél, tudnád, hogy mennyit szóltam hozzá régebben, csakhogy feleslegesen, mert egy pöcs vagy, így már lemondtam az oktatásodról.

    "Fizet neked kvp azert, hogy nyald a segget vagy csak gyakorlasbol csinalod?"

    Ne magadból indulj ki, fütyike!

    Elmondom, hogyan van ez: az értelmes felismeri az értelmest és az értelmes nem lázad a nála okosabb ellen, mint te, hanem issza a szavait, ami egyáltalán nem szégyen.

    Amit te/ti csináltok, az sima vallásháború és semmi köze az igazsághoz és tudáshoz.

    Ezt te ráadásul más témákban is eljátszod, amihez szintén nem értesz, de guglizol valami majomságot, amit aztán forrásnak nevezel és azt hiszed, attól lesz igazad, hogy más szavait idézed, közben meg nevetségessé teszed magad.

    Jakuza1 említett egyet, én magam is rád szóltam egy másik topikban, ahol erőszakoskodtál a hozzáértőkkel szemben és kiakasztottad őket a bődületes hülyeségeiddel.

    Az a baj, hogy te egy tipikus ábrándkergető hülyegyerek vagy, ismerek ilyet, sőt bevallom, kis taknyos koromban én is beleestem ilyen hibába. A te agyad (aminek sérültsége már rég nem kétely tárgya) kitalál valamit, miszerint egy dolognak így, vagy úgy kell lennie és ezt véded a végletekig ostobán, ahelyett, hogy kussolva utánanéznél. Helyette guglizgatsz olyanokat, amiket sokszor magad sem értesz, de az abban levő féligazságok, vagy esetenként baromságok látszólag a hitedet igazolják. Sajnos, néha olyanokat, amikkel értelmes ember nem hozakodna elő.

    Mivel te csak a téged igazoló forrásoknak hiszel és egy másik, nálad jóval értelmesebb és tapasztaltabb tényeinek nem, egyszerűen ki kell jelenteni, hogy nem vagy vitapartner, csak egy segg. Nos, ilyenek meg ne is várjanak semmit, legalábbis tőlem.

    Nem egyszer derült ki, hogy nem is vagy járatos a dologban, amiben osztod az észt, pl. TiBi-vel te root-olsz és firmware-t cserélsz, meg a többi eszméletlenség, amit nem csak leírtál, de még meg is akartad magyarázni, ahelyett, hogy beismerted volna a nyilvánvaló baromságodat.

    Szóval, tessék, itt vannak források, amik bizonyítják, hogy hülye vagy oly sok területen.


    További sok sikert a valódi hozzáértők elkergetésében, ahhoz értesz egyedül.

    Csak azok maradnak itt, akik szívesen elmondják neked, mekkora barom vagy. Sajnos, ezzel mindenki csak károsodik, ez igaz. Az az ábrándunk ugyanis, hogy kussolj inkább, bizonyítottan nem fog valósággá válni...
  • levente68
    #39
    Jaja, sokszor fut bele ilyesmibe.

    Fingja nincs semmiről és mindig okoskodik, saját tudás és tapasztalat híján meg sokszor teszi magát nevetségessé.
  • Papichulo
    #38
    én csak arról írok, amihez értek

    Ezek szerint egyedul a szemelyeskedeshez ertesz...

    én nagyon szeretem, ha hozzászól, mert tanulni lehet tőle

    Hacsak nem megalapozatlan hulyeseget mond, melyet en kepes vagyok forrasokkal cafolni. A te bajod az, hogy neked nem tetszik a mondanivalom. Az ennek ellenere meg igaz marad.

    ps: Fizet neked kvp azert, hogy nyald a segget vagy csak gyakorlasbol csinalod?

    @jakuza: ditto...
  • Jakuza1
    #37
    Ott a pont. Szerencsetlen degeneralt a gyerek valos tudas nelkul es nem egyszer rosszul editalt wikipedias cikket idez be, aminek a tartalma sem fedi a valosagot, mivel sokszor valami idiota szerkeszti es butasagokat ir le.
    Legjobb pelda az amerikai fegyvertartasrol keszult vita, ahol hajtogatta a hulyeseget a gyerek es meg az amariakai elnok korlatozas bejelentese utan is probalta marhasagait nyomni, mikor valosz tenyek voltqk a loszerkorlatozasrol.
    De ez a majom meg azutan is megakarta magyarazni.
  • levente68
    #36
    Nézd, veled és trolltestvéreiddel ellentétben én csak arról írok, amihez értek, esetleg megtapasztaltam.

    Nem úgy, ahogyan te, aki egy hsz. után vadul kigugliz egy akármilyen hírt, aminek egy részlete szerinted cáfolja az előtted szólót, de te magad talán egyiket sem érted, de az bizonyos, hogy nem saját tudásoddal szállsz harcba, hanem idegennel, aminek okán annyiszor be is égsz.

    kvp hozzászólásai meglehetősen messze vannak a tieidtől és én nagyon szeretem, ha hozzászól, mert tanulni lehet tőle. Talán csak egy-két dolog volt, amiben nem teljesen az ő véleménye volt a helyes, de soha nem láttunk tőle olyan ócska tempót, mint tőled.

    Sajnos, mivel szakmailag nem tud és erkölcsileg pedig nem akar a szintedre ereszkedni (zuhanni), inkább csendben marad és ezt én nagyon fájlalom és főképp téged rühellek érte. A többi hülye legalább kussol, mikor azt se tudja, miről van szó. Sajnos, ez se mindig igaz..

    Ne visszatámadj tehát, mert az ok előbb volt, mint az okozat, tőlem a szerinted alpári stílusomnál te nem érdemelsz többet, ezt már befejezettnek tekinthetnéd jó régen.

    Amikor tudom, miről van szó és van véleményem, azt megírom, csak a fajtáddal felesleges jó értelemben vett vitát megpróbálni folytatni, mert elvtelen, ostoba és hazug alak vagy. Mivel ezen tulajdonságaid csak mélyültek az évek folyamán, nem értem, miért gondolod, hogy ember számba veszlek és követelhetsz tőlem kulturáltságot. Azt a pöttyöst galaxis-okkal rúgtad arrébb.
  • Papichulo
    #35
    kétlem, hogy az emberiség nagy kárt szenvedne az elvesztésetekkel.

    A te keretlen es szuksegtelen szemelyeskedesed nelkul bezzeg kihalna... ugye? :)

    Semmivel sem szoktal hozzajarulni a diskurzushoz, kizarolag az alpari stilusoddal. Mint egy sertett kisgyerek.
  • Jakuza1
    #34
    :DDDDD
  • levente68
    #33
    Az volt ugyanis a cél, te szenny, ostoba senki.
  • Papichulo
    #32
    A hozzá nem értést csűrés-csavarással nem lehet leplezni, komáim...

    Ebben a commentben meg arra sem voltal kepes... kizarolag a szemelyeskedesre ;)
  • levente68
    #31
    Imádom kvp értelmes és érthető hozzászólásait és utálom azt, ahogyan pár tökéletlen fasz miatt inkább csendben marad ezzel megfosztva azokat, akik képesek nem marketing cikkek mentén gondolkozni.

    szarumon, Mmínusz2, paplankúró, szeretném, ha elsorvadnátok. Innen mindenképp, az életben könnyen lehet, hogy értelmesebbek vagytok annál, amit itt műveltek, de kétlem, hogy az emberiség nagy kárt szenvedne az elvesztésetekkel.


    A hozzá nem értést csűrés-csavarással nem lehet leplezni, komáim...

  • M2 #30
    provokatőr
  • narumon
    #29
    Elolvastad a saját hozzászólásodat? Magasról osztod az észt - és pont azt csinálod ami miatt másokat fikázol. Tükör?
  • ToMCheCk
    #28
    Miért kell ennyire az Apple f*szát szopni? Ugyan azt csinálja minden gyártó, de attól nem kell beleképzelni minden saját témát. Tudjuk az Apple sosem volt egyenes, korrekt cég, mindig a másikat próbálta perelgetni. Más nem lophat tőle, de ő lophat mindenkitől. Aki sima pénzes primitív felhasználó az használjon Apple-t, a többiek meg mást. ennyi.... más a célközönség...
  • narumon
    #27
    "Az apple fele megoldas teljesen megfelel egy szabvany A15-osnek. Mind utasitaskeszletben, mind mukodesben."

    Pont ahogy Móricka elképzeli. Persze bármiféle alátámasztást nélkül.

    Azonban a valóság:
    "In a research note, Gwennap points out that the A6 design is so unique that software makers need to redo their apps to take advantage of the chip’s features. This is a pain but does come with benefits. Apple’s devices will likely boast longer battery life and snappier performance than rival products."

    Kissé furcsa lenne egy tökugyanolyan csiptől a külön utasítások nem? Meg hát ha csak összedobálják akkor furcsa, hogy a többiek nem tudták összedobálni ugyanolyan keveset fogyasztóra és gyorsabbra.

    Szintén érdekessé teszi az állításodat ez:
    "Apple spent about $400 million to get PA Semi and Intrinsity and tens of millions more for a license from the U.K.’s ARM (ARMH), which provides the base intellectual property behind just about every mobile chip. Apple then likely forked out more than $100 million over the past four years on chip engineers and research."

    Tehát az Apple azért fizetett 400 millió USD-t egy CPU tervező cég megvételéért pár éve és költött még el másik 100 millió dollárt a fejlesztésre mert csak úgy összekonfigurálták a meglévő dolgokat. (És pont ezért rebesgetik, hogy az apple ki fog jönni ARM alapú asztali géppel is. Nem nem olyan általad állított összedobálttal...) Érdekes elgondolásaid vannak az egyszer szent.
  • narumon
    #26
    " Egy azonos generaciohoz tartozo high end android-os rendszer es az iphone osszehasonlitasabol altalaban az android-os jon ki nyertesen,"

    GPU-ban? Egyetlen egy ilyen tesztet sem láttam még (ellenkezőjét nagyon sokat), de kíváncsian várom...

    A többi mondatod meg vegytiszta baromság és az alátámasztások is elmaradtak (mint minden ilyen vitánál)
  • narumon
    #25
    "narumon te is nagyon el vagy tévedve...kicsit jobban nézzetek utána MINDENEK mirlött forumoztok....!Papichulo Narumon ..."

    A gond az, hogy mi linkekkel, bemásolt információval alá is támasztottuk a mondandónkat. Te mivel támasztod alá?
  • Papichulo
    #24
    Ismet semmi forras, semmivel sem tamasztod ala a - butan okoskodo - mondanivalodat, nem cafolod az en forrasaimat, mindossze pepitaban eloadod a mar altalam korabban lenullazott kijelenteseidet. Ismetlem: tudalekossag != tudas. Kulonosen ha minden forras ellentmond neked. Egy dologban viszont igazad volt: Szerintem igy nem eri meg vitatkozni... es melle ajanlok egy retorika 101-t neked ;)

    Ez viszont undorito volt:
    En csak idemasoltam a _teljes_ mondatot az altalad idezett forrasbol es maris a forditottjara valtozott a jelentese.

    Igen, mert most mar azt jelenti a mondat amit allitottal ("jellemzoen kisporolva a rendes 3D-s gyorsitast"), ugye? NEM!
    Meg par teszt: http://www.anandtech.com/show/6330/the-iphone-5-review/11

  • kvp
    #23
    Ugy latom nem ugyanarrol beszelunk. A qualcomm sem tervezett sajat arm-os cpu-t, csak az arm altal tervezett megoldast konfiguralta be a sajat izlese szerint, kiegeszitve azt mashonnan vasarolt komponensekkel. Az apple is pont ezt teszi.

    Az apple fele megoldas teljesen megfelel egy szabvany A15-osnek. Mind utasitaskeszletben, mind mukodesben. Mindezek melle beraktak egy power vr magot, amit jopar masik tervezoceg is megtett. Attol, hogy ugyanugy tudnak felvezeto terveket konfiguralni mint a tobbi ceg, attol meg nem fognak sokkal egyedibbet kesziteni. Ezt teszi a samsung, a texas instruments, a broadcom, az nvidia, a qualcomm es meg jopar gyarto. Minden rendszer egyedi, csak eppen egyforma mukodesu, mert egyforma aramkorok vannak bennuk. Persze mas layout szerint, mint ahogy a telefonok burkolata is elter, de attol meg a mukodesuk azonos. A teljesitmeny elterhet, de azonos konfiguracio es gyartasi technologia mellett nem szokott jelentos kulonbseg kialakulni.

    A tomegtermelesre jo pelda a samsung, o is joreszt tomegtermel. Csak mig a samsung-nak van egy high end vonala es persze sok kozepes termeke, addig az apple egy szal termekkel szall be a versenybe es az tobbnyire nem a teljesitmenyerol hires, hanem arrol, hogy a feature-ok lehagyasa miatt nem tunik gyengebbnek. Peldaul ha nem kell rendesen multitaskolni egy os-ben, akkor konnyebb az eloterben futo alkalmazasbol jo teljesitmenyt kihozni. Ha csak keves fele hardver van, akkor lehet azokra optimalizalni. Erre a filozofiara alapulnak pl. a konzolok. Viszont ettol meg nem lesz tobb mag vagy magasabb orajel, csak ez nem tunik fel a felhasznalonak, ami alapvetoen jo. Az araknal erdemes figyelbe venni, hogy az ujsagirok is csak becsulnek, mivel az apple konyvelesebe meg a reszvenyesek sem latnak bele ilyen melysegig.

    "Ilyesmirol sohasem hallottam."

    Ha az egy ceg a egy masikkal fejlesztet ki egy cpu konfiguraciot, akkor azt a fejleszto ceg a sajat termekeiben is felhasznalhatja, kiveve ha a megrendelo direkt fizet azert, hogy a tervezoceg az adott architekturat egyaltalan ne hasznalja. Ez utobbiba a samsung nem menne bele, mivel neki is vannak sajat termekei. Ellenben egy kisebb, gyartassal nem foglalkozo iroda siman vallalja egy valamivel magasabb tervezesi osszeg elleneben. Az apple viszont rajott, hogy ez a kis iroda akar hazon belul is lehet, mert nem olyan bonyolult a feladat, hogy ne tudnak megcsinalni. Ha a samsung-nak megy, akkor nekik is.

    A tenyleges tevezesi munka tovabbra is az arm-nal van. Az apple akkor valik tenyleg egyedi gyartova, ha olyan cpu-kat kezd el kihozni, amik a visszafele kompatibilitas megorzese mellett mar teljesen inkompatibilisek a tobbi azonos generacios arm alapu rendszerrel. Ez a biztos jele annak, hogy sajat tervezesu rendszeruk van. Addig amig az ios atmozgathato mas keszulekekre vagy a helyere sima android is telepitheto, addig nem igazan beszelhetunk egyedi cpu-rol.

    Osszesegeben en az apple altali titkolozast inkabb annak erzem, hogy nem akarnak versenyezni teljesitmenyben es feature-okben a tobbi gyartoval, ezert inkabb nem aruljak el, hogy az adott generaciobol milyen konfiguraciot hasznalnak.

    Es vegul az elobbi idezet teljes szovege:
    "On the GPU side Apple continues to be at the forefront of innovation, however Qualcomm appears to have learned quickly as the Adreno 320 manages to give the PowerVR SGX 543MP3 a run for its money."

    Magyarul nagyon innovativ, csak eppen azonnal beerte egy kozepes radeon. Mint latszik a fenti szoveg a beidezett mondat teljes valtozata. Ha valaki csak szelektiven latja az olvasott szoveget, akkor lehet akarmilyen jo a szovegertese, de nem fogja fel ami oda van irva vagy azt latja benne amit latni szeretne. En csak idemasoltam a _teljes_ mondatot az altalad idezett forrasbol es maris a forditottjara valtozott a jelentese. Szerintem igy nem eri meg vitatkozni...
  • Papichulo
    #22
    Konyorgom, legalabb egyszer adjal valami forrast erre a sok hulyesegre, amit osszehordasz! A tudalekos stilusod nem teszi automatikussan igazza a mondandodat ;)

    jellemzoen kisporolva a rendes 3D-s gyorsitast

    Errol ennyit: "On the GPU side Apple continues to be at the forefront of innovation" - http://www.anandtech.com/show/6330/the-iphone-5-review/22

    a tomegtermeles miatti filleres eloallitasi ar.

    Semmivel sem olcsobb, mint a hasonlo CPU-k...

    "The A6 is estimated to be slightly more expensive, at $17.50" - http://www.isuppli.com/Teardowns/News/pages/iPhone5-Carries-$199-BOM-Virtual-Teardown-Reveals.aspx
    "The S3′s Exynos 4 Quad processor cost $17.50" - http://www.forbes.com/sites/parmyolson/2013/03/19/samsungs-beefed-up-galaxy-s4-display-drives-bill-of-materials-up-to-236/

    Egy azonos generaciohoz tartozo high end android-os rendszer es az iphone osszehasonlitasabol altalaban az android-os jon ki nyertesen

    Mi szamit azonos generacionak? Teljesen el vannak csuszva egymashoz kepest a megjelenesi periodusok. Eleve hulyeseg ilyet allitani. Meg mi az, hogy altalaban? Neha nem? Akkor megsem kozepes az iPhone teljesitmenye?

    De cafolat gyanant: http://www.anandtech.com/show/6330/the-iphone-5-review/10

    Magyarul egy custom cortex A15-os

    Vagy az angolod rossz, vagy a kognitiv funkcioid, de nem ertetted meg az idezeteket. Javaslom ugy ahogy van olvasd el az altalam linkelt anandtech cikkeket ujra!

    Mindenkeppen ajanlom a The iPhone 5's A6 SoC: Not A15 or A9, a Custom Apple Core Instead cimu cikk konkluziojat:
    "This is a huge deal for Apple. It puts the company in another league when it comes to vertical integration. The risks are higher (ARM's own designs are tested and proven across tons of different devices/platforms) but the payoff is potentially much greater. As Qualcomm discovered, it's far easier to differentiate (and dominate?) if you're shipping IP that's truly unique from what everyone else has."

    mert akkor a samsung legalisan hasznalhatna az apple altal rendelt cpu konfiguraciot a sajat termekeiben

    Ilyesmirol sohasem hallottam. Forras?

    A kezi layout-rol meg csak annyit, hogy egy szamitogeppel iterativ modon generalt elrendezes sokkal jobb

    "A manual layout will usually result in faster processing speeds, but it is much more expensive and time consuming." - http://www.macrumors.com/2012/09/25/teardown-of-apples-a6-chip-reveals-manual-layout-of-custom-dual-core-cpu/
  • kvp
    #21
    "Ennek ellentmond, hogy mindig az apple legfrisseb termékeiben van a leggyorsabb 3D."

    Ehhez kepest a powervr mag pl. az intel desktop chipset-jeiben is felbukkant. Most egy integralt intel vezerlot osszehasonlitva egy mobility radeon chipsettel azert durva kulonbsegeket talalunk es nem a powervr mag javara. (egyebkent a radeon anagrammajara az ardeno) Egy azonos generaciohoz tartozo high end android-os rendszer es az iphone osszehasonlitasabol altalaban az android-os jon ki nyertesen, mivel az apple kenytelen tomeg termeket gyartani, mert csak 1 fele termeke van egy generacion belul. Ennek az eredemenye a kozepes teljesitmeny es a tomegtermeles miatti filleres eloallitasi ar. A trukk ujsagiroknal altalaban az, hogy a legfrissebb iphone-t hasonlitjak egy regebbi android-os keszulekhez. Ez ellen a gyartok ugy vedekeznek, hogy joval korabban, joval erosebb keszulekeket hoznak ki, pl. ezt csinalta a samsung is, pedig o is fokent tomeggyarto, tehat nem high end keszulekeket keszit.

    "Ez nem erveles! Mit allitasz?"

    Szerintem erre gondolt:
    "Information is scarce but the Swift core uses a new tweaked instruction set, ARMv7s, featuring some elements of the ARM Cortex-A15 such as support for the Advanced SIMD v2, and VFPv4."

    Magyarul egy custom cortex A15-os, csak reszben egy sziliciumra konfiguralva a powervr maggal es bizonyos valtozatoknal osszetokozva a ram chip-pel. Tovabbra sem az apple vegzi a tervezest, de legalabb a konfiguraciot nem hagyja a samsung-ra, mert akkor a samsung legalisan hasznalhatna az apple altal rendelt cpu konfiguraciot a sajat termekeiben, raadasul ugy, hogy a jarulekos koltsegeket az apple mar kifizette.

    A kezi layout-rol meg csak annyit, hogy egy szamitogeppel iterativ modon generalt elrendezes sokkal jobb mint amit ember kezzel emberi ido alatt ossze tud hozni, csak nem a default kimenetet kell elfogadni hanem virtualis szimulaciokkal kell eldonteni, hogy az egyes modulok eseten melyik elrendezes a nyero a tobb ezer legeneralt valtozatbol. Ebben egyebkent jelenleg az intel a legjobb.
  • Papichulo
    #20
    Ez nem erveles! Mit allitasz?

    Idezet a wiki oldalrol: "The A6 is said to use a 1.3 GHz[5] custom Apple-designed ARMv7 based dual-core CPU,[6] called Swift,[3] rather than a licensed CPU from ARM like in previous designs"

    Maximalisan alatamasztja a korabbi cikkeket es az en allaspontomat.
  • tacky
    #19
    narumon te is nagyon el vagy tévedve...kicsit jobban nézzetek utána MINDENEK mirlött forumoztok....!Papichulo Narumon ...
  • tacky
    #18
    Papichulo :

    http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_A6
  • MsUser
    #17
    A google ellen fordul? Ha ez lenne a cél akkor széllel szemben pi..álna.
    Szeletet akar ebből a tortából is, nagyobbat!
    Az alap hír meg egy módosított CPU-ra e-pül, de nem igazán van köze az e-pül csapatának a CPU tervezéséhez csak az elképzeléseiket valósítják meg a gyártók.
    Kinőtte a Samsung az e-pült inkább vetélytársat lát benne, ezért függetlenítik magukat tőlük.
    Ez a lépés a Samsungnak kedvez az Apple-nek kockázatos, a világ legnagyobb "legfejlettebb" fejlesztő laboratóriumával rendelkező beszállítóját dobja el!
  • Papichulo
    #16
    Attól hogy moddolt a szabványos egy kicsit attól még mindig nem saját

    Bizonyitsd be! Attol, hogy masodszor is elmondod, nem lesz igaz ;)

    btw: A cikkben le van irva, hogy ebben az esetben csak az ARM utasitaskeszletet liszenszeltek, nem a design-t.
  • sanyicks
    #15
    Én nem viszont te még mindig. Attól hogy moddolt a szabványos egy kicsit attól még mindig nem saját :) a gpu meg még annyira sem mert azon nem is módosított.
  • Papichulo
    #14
    Te is analfabeta vagy? :)

    "The A6 is the first Apple SoC to use its own ARMv7 based processor design. The CPU core(s) aren't based on a vanilla A9 or A15 design from ARM IP, but instead are something of Apple's own creation."
    "I've confirmed that Apple's A6 SoC is based on Apple's own ARM based CPU core and not the Cortex A15."
    - http://www.anandtech.com/show/6292/iphone-5-a6-not-a15-custom-core
  • sanyicks
    #13
    "Természetesen az apple már egy jó ideje saját maga tervezi a CPU-kat,"

    Mármint összevásárolja a licenszeket és terveket a különböző részegységekre(cpu modul, gpu modulok (powervr licensz)), majd összeépítteti saját konfigurációban :)
  • narumon
    #12
    "az Apple-nek tenyleg altalaban nem sok koze volt ilyesmikhez, csak osszevasarolta a kesz alkatreszeket, esetleg atcimkezte hogy becsapja az embereket. Teged legalabb ugy tunik sikerult."

    Én úgy nézem téged sikerült valaki egészen másnak, de hogy még a google-ig sem jutottál el az szomorú. Természetesen az apple már egy jó ideje saját maga tervezi a CPU-kat, nem átcimkéz, nem mástól veszi meg a terveket. Ennek megfelelően teljesen unique ARM alapú CPU-k vannak a ketyerékben. Legalább olvass utána mielőtt teljes biztonsággal állítod a hülyeséget!