107
Bitcoin használat,bányászat.
  • tigeroo
    #107
    9 nap múlva BTC felezés
  • tigeroo
    #106
    Én most amit állítottam szabályt magamnak:
    15,000-nél
    10,000-nél
    amíg 5 ezer és 10 ezer között ha mozog akkor hetente

    amúgy most a stock is kemény, netflix, amazon, tesla stb mínusz 40-70%, kemény idők
  • uwu2020
    #105
    Nekem már most is vásárolhatnékom támadt 20 ezernél, mivel vettem 38-nál is, sokkal rosszabb nem lenne. De nincs sok kockáztatni való pénzem, várok, hátha tényleg 5000 lesz.
    Amúgy amíg a BTC döglődik biztos lehet helyette találni mást.
  • tigeroo
    #104
    még 722 nap van a felezésig, addig felőlem mehet akár $ 5.000-ig is. akkor max bevásárolok jól.
  • uwu2020
    #103
    Szar ez a bitcoin, rubelt kellett volna venni.
  • uwu2020
    #102
    Nekem nemrég lett meg, sikerült egy nano s+ genesis edition-t elcsípni a tízezerből.
    Az ajándék nft-vel nem tudom mivan, kiminteltem, de azt se tudom mennyit ér, vagy hogy hol lehet eladni.
    Utoljára szerkesztette: uwu2020, 2022.05.23. 21:38:28
  • tigeroo
    #101
    Ledger végül ami a választás, azért nem kis mennyiség már amiről szó van nálam :D
  • uwu2020
    #100
    Kis összegben Revoluton, mert kényelmes. Sajana kevés a coin és drága is, meg az a kriptó nem a tied, de szerintem általános lesz, hogy a bankoknál lehet kriptóba fektetni, csak az igazából nem kriptózás. A váltókon szerintem necces tárolni, a váltó nem bank, és mégis technikailag ugyanaz a bizalom kell feléjük.

    Amúgy meg Ledger, szerintem alap. Persze lehet hogy jó ám a többi offline tárca is, de azokat nem ismerem. Online wallet nem túl meggyőző, nem használom, de amúgy a coinbase walletje kényelmes.

    Utoljára szerkesztette: uwu2020, 2022.05.18. 06:39:51
  • tigeroo
    #99
    Cold wallet, Hot wallet, ki hol tárol?
  • tigeroo
    #98
    Valahol ez mind kellett ahhoz, hogy ma itt tartson a BTC. Ha akkor nem vásárol BTC-ért, akkor ki tudja hogy mi lenne ma. Szerintem.
  • Lapajka
    #97
    https://www.alibaba.com/product-detail/Bitmain-Antminer-S17-S17PRO-50T-53T_1600161948869.html?spm=a2700.details.0.0.627048aegfOv1G

    https://minerstat.com/hardware/antminer-s17-pro?lang=hu

    Eszerint tehát ez napi 12 dollárt termel legálisan... Két hét alatt visszahozza az árát. Vélemény?
  • ximix #96
    Azóta lehet László is eleresztett szerintem pár cirkalmast csak úgy a miheztartás végett
    "Laszlo Hanyecz made the first documented purchase of a real-world good when he paid 10,000 bitcoins for two Papa John's pizzas"


    Kihirdetnek egy világméretű káromkodási versenyt.
    Bemegy az amerikai,káromkodik 15 percet.
    Bemegy a német,káromkodik 20 percet.
    Bemegy az egyszeri magyar ember, megbotlik a küszöbben, káromkodik 30 percet,
    majd megkérdi: - Kezdhetem?





  • MerlinW
    #95
    Akkor még a fene sem gondolta hogy mesterségesen fellövik 60k-ra :)
  • Blacktom
    #94
    Az igen.
  • ximix #93
    Egy szakember feltört egy okos kávéfőzőt, és megtanította a kriptovaluta bányászatára
    Jocreactor poszt gugli fordítós link

  • MerlinW
    #92
    Személyesen? Senkitől. Vannak Bitcoin ATM-ek az országban, de sosem használtam őket, nem tudom hogy működnek. Online viszont minden elintézhető (wallet, trade, exchange, stb). Ha foglalkozni szeretnél a kriptovalutákkal, akkor azt javaslom fektess bele minimum pár napot és olvass utána mi és hogy működik.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.09.16. 18:15:14
  • MerlinW
    #90
    Most adjátok el, 1BTC = $12k
  • hiedic
    #89
    Kinek van tapasztalata a bróker rendszerekkel kapcsolatban? Arra gondolok, hogy kriptovalutát kereskednék a forex broker rating kereskedési platformjaival. Továbbá, milyen kriptovalutát válasszon?
  • szabiku
    #88
    Kicsit aggasztó, hogy stagnál. Már egyébként nyáron késő szóltam. Januárban kellett volna venni. Pár millióval gazdagabb lennék..
  • MerlinW
    #87
    33 439 Ft, kb $110

    De szerintem te is meg tudtad volna szorozni az árfolyammal..
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2019.09.10. 19:55:07
  • Dantedemon11
    #86
    köszönöm szépen :) még annyit kérnék ki tudjátok számolni hogy kb ez mennyi dollárba kb, meg ha leírjátok kiszámítás köszönöm most ennyi van 0,00011345
  • MerlinW
    #85
    Dantedemon11: még egy refer link és repülsz. Cryptotab BTC-ben fizet, neked kell wallet-ra utalnod (3rd party, nekik nincs ilyen szolgáltatásuk), majd onnan vehetsz ki pénzt.

    Egyébként meg olvass.


    Ezt is ajánlom figyelmedbe, még mielőtt megszívatod magadat.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2019.09.08. 17:24:48
  • MerlinW
    #84
    Nehogy most vegyél...
  • szabiku
    #83
    https://hvg.hu/tudomany/20171221_bitcoin_elveszett_50_milliard_dollar_jelszo_winklevoss

    Tud valaki ilyen kövér Bitcoincímet? Mert én szeretném megfejteni a hozzá tartozó elveszett titkos kulcsot.
  • szabiku
    #82
    Beindult a Bitcoin bika, sőt már lendülete is van, úgyhogy most kell Bitcoinba fektetni. Talán még nem késő, mert jobb lett volna picit korábban.
  • szabiku
    #81
    A cégeknek sok pénzt kell költeni reklámokra, hogy menjen a biznisz, jöjjön a nyereség.
    Érdemes kihasználni azokat a lehetőségeket, amik megsápolják a nagy reklámpénzeket.
    Nem kell mást tennünk, mint egy alkalmas applikáció vagy weboldal segítségével szorgalmasan megtekinteni a cégek reklámjait, és erről egyszerű visszajelzést adni, hogy megtörtént. Ha kitartóak vagyunk, akkor szép kis órabérre tehetünk szert otthonról kényelmesen.
  • MerlinW
    #80
    Az hogy a barátodnak hittél, hiba. Ha pénzről van szó, messze elkerüljük a közeli hozzátartozókat, barátokat, "segítőkész álszakembereket". Az internetnek nem hihettél, mert akkor nem lennél ilyen helyzetben. Nem youtubereket kell meg egyéb idegenek ajánlásait követni, hanem a szakmai irodalmat. Esetedben nem kriptoba fektettél, hanem lottóztál. Tavaly előtt december óta folyamatosan esik a BTC értéke, többek között azért is mert senki sem veszi.
    Bitconnect-et meg már relatív hamar (talán tavaly januárban) botrányok övezték, akkor kellett volna rögtön kiszállni. Mára börtönben van a bagázs. Kriptót mindig Coinbase és egyéb hitelesített társain szabad venni.

    Én anno vettem a fáradságot és rászántam egy napot, elolvastam mi az a kriptovaluta, hogy működik, mik az előnyeig és hátrányai. Én másfél éve abszolút pozitívan szálltam ki a témábó, BTC, LTC és ETH-val "játszottam". Per pillanat egyikkel sem igen éri meg.

    Annak aki sosem tőzsdézett, nincs tisztában a pénzvilág ezen oldalával, az halálra van ítélve a kriptovaluták világában, hiszen utóbbi hatványozottan kiszámíthatatlan, gyakorlatilag óránként kell figyelni és ha úgy esik eladni/venni.
    Továbbá megtakarítást okos ember sosem fektet be, maximum tőkegarantáltan. Kockázatot - ha nem létszükség - "játszópénzzel" vállalunk, azaz olyan összeggel, ami kevésbé hiányzik bukta esetén.

    Ha nem értesz hozzá, vannak ingyenes befektetési tanácsadások, akár privát, akár bankszférában akik abból húznak hasznot, ha neked hasznod van - win-win. Keresel egyet, ő elmondja éppen mibe, hogyan érdemes befektetni és kész.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2019.01.09. 22:19:42
  • szabiku
    #79
    (Az előző charthoz kapcsolódóan: Persze jobb az ilyet úgy nézni, hogy a Bitcoint előbb egy stabilabb/uralkodóbb és politikailag/gazdaságilag hozzánk közeli valutához viszonyítva nézni, majd aztán azt külön vizsgálni a HUF-hoz...)
  • szabiku
    #78
    A bitcoinnal az a helyzet, hogy két-három évvel korábban kellett volna ügyletelned vele. Már vagy két éve tudott volt, hogy hamarosan csúcsra jár és aztán befellegzik neki. https://www.xe.com/currencycharts/?from=XBT&to=HUF&view=10Y
    Utoljára szerkesztette: szabiku, 2019.01.09. 18:20:27
  • XeroX
    #77
    Bitconnect
    Lehet nem ide tartozik, de nem találok más topikot.
    1 éve hogy elvesztettem a megtakarításomat egy jó barátnak a youtubnak és a Bitconnectnek köszönhetően.
    Mielőtt elítélnétek, jött a barátom hogy van a Bitconnect befektetés, a bitcoin a jövő , mutatott szép ábrákat és videókat.
    A youtubon utánanézve láttam, hogy mindenki önti a pénzt a bitconnectbe és híres youtuberek reklámozzák.
    Elhittem nekik amit ígértek és a megtakarításomat átváltottuk bitcoinba majd beraktuk a bitconnectbe 4 hónapra kamatos kamatra.
    Erre egy 2 hónap múlva jött a barátom, hogy elveszett a megtakarításomat. Ez volt kb egy éve.
    Ez engem és a családomat is megviselte nagyon.
    Tudom, hibás vagyok én is, hittem a barátomnak, hittem az internetnek, és hittem a youtubon látható rengeteg embernek.
    Most azt szeretném kérdezni tőletek, hogy így 1 év elteltével nincs valami kártalanítási alap ahol jelentkezni lehet, hogy visszatérítsék a pénzem legalább egy részét?
  • paragic
    #76
    Itt találhatsz választ a kérdésre.

  • zola2000
    #75
    https://sourceforge.net/p/bitcoin/mailman/bitcoin-list/?viewmonth=200901

    Nem semmi, hol kezdődött...

    Morgan88: nasdaq bitcoin tőzsdét akar nyitni, a német árutőzsde be akarja vezetni ami feljebb lökheti az árfolyamot, ha valahol tiltás alá veszik az lejjebb viheti, szóval passz, de a mostani árfolyam szint mindenképp egészségesebb mint a tavalyi 19 ezer dolláros "medve piac" volt.
    Utoljára szerkesztette: zola2000, 2018.04.29. 20:29:18
  • morgan88
    #74
    Még mindig érdemes befektetni a bitcoin?
  • Fenrir
    #73
    Tudott valaki mostanában regisztrálni coinbase-en? Én nem tudom befejezni, mert az sms sohasem jön meg.
  • zola2000
    #72
    Vagy 07.28.án venni 2750dollárért, ma 5607 dollárt érne

    https://www.worldcoinindex.com/coin/bitcoin

    (tavaly nyáron 600dollárnál Kim Dotcom 2ezer dolláros bitcoin árfolyamot jósolt 2017re, senki nem hitt neki ... végülis tényleg nem lett igaza : )
  • zola2000
    #71
    ha vettél volna 200ért most 3ezerért eladni
  • zola2000
    #70
    mondjuk ha egy altcoinra sok helyen írják hogy fel fog menni az árfolyama, az ha másnem önmegvalósító jóslat.

    de nézzétek mit csinál a litecoin (főleg három hónapra visszamenően) o_O https://www.worldcoinindex.com/coin/litecoin
    Utoljára szerkesztette: zola2000, 2017.05.03. 15:29:59
  • zola2000
    #69
    aha tényleg :)
  • zola2000
    #68
    Jó ez, én azt kezdtem el egy ideje, hogy altcoinokban forgatom megtakarításaim egy részét a poloniex tözsdén, mindig azt veszem amit sokan írnak hogy érdemes venni és ... eddig kb az évszázad üzlete.

    Most van litecoinom amit 6 dolláros árfolyamon vettem mert írták sokan ha bevezetik a segwitet akkor jól felmegy, most 16dollár előtte gamecreditset vettem 37centes árfolyamon eladtam 110centes árfolyamon (a tömeges eladás végén megint veszek) egy mobiljáték webshop hivatalos fizető eszköze.

    Aztán többször buktam is, sokat így "csak" másfélszer annyi pénzem van mint fél éve, mivel csak kis összeget tettem fel, ezért csak pár százezer forintot jelent ez, de mivel a btct egyre több webshop elfogadja (pl steam, 220volt webshop lehet igényelni bankkártyát btc alapon) ezért szerintem ma már stabil jó befektetés úgy is hogy már az 1400 dollárt súrolja az árfolyama (szerintem pár év múlva 2000 lesz az)
  • pasyti
    #67
    http://www.galaxyadcash.com/

    Ingyen bitcoin minden percben.
    A fooldalon video a hsznalatrol.
    Utoljára szerkesztette: pasyti, 2015.05.06. 21:09:44