34
  • narumon
    #34
    No ez akkor már valami, hogy tizenhuszon év után le tudtak emulálni egy manapság nullának számító hardvert. (Ezért nem értem, honnan a kincstári optimizmusa többeknek - API emulációtól elkezdve...)
  • zola2000
    #33
    "Ps2 EMU-ból van már rendesen
    működő?"

    A Pcsx2 már régóta jo, a dragon quest 8at már majdnem végigvittem vele, de a ps2 játékok nagy része jól fut a laptopomon (4esre állított speedhackel), csak az olyan "durvább" ps2 játékok lassúak mint a grand turismo, mgs3, de erősebb gépen azok is jók lennének.
  • narumon
    #32
    Azért az Xbox1-ből is eladtak durván 40 milliót, játékból hozzá meg párszáz milliót, de nyilván nem érdekelt senkit.... (szerinted)
    Ps2 EMU-ból van már rendesen működő? Mert 3-4 évvel ezelőtt még az sem volt, tehát azt sem tudták megoldani.
  • narumon
    #31
    "mi ezen a hihetetlen? Ugyan azt az APU-t meg lehet venni... innentől csak törni kell."

    Még egyszer kérem a forrást, mert az előbb sem írtál. Hol lehet megvenni ugyanazt az APU-t pc-be? (Én másoltam egy ennek ellentétes állítást). Utána még mindig ott van az eltérő API használat - erre sem írtál semmit. Azt tudod, hogy teljesen más rendszerről beszélünk (még ha az APU meg is egyezne - de tudomásom szerint nem fog)? Egy linux játékot sem tudsz Win alatt futtatni, nemhogy egy Sony API-val készültet...
  • zola2000
    #30
    " milyen arm
    alapú kézikonzol? "

    Nintendo ds. Írtam hogyha számítana a hasonló hardver, akkor fényévekkel jobban - gyorsabban kellene futnia szintén armes telefonon mint a ps1-n64 emulátornak, aztán lassabb.

    meg nem hinném hogy tényleg senkit sem érdekelt volna pcn az hogyha lett volna az xbox1 korában xbox1 emulátor, akkor előbb tudott volna gtazni, fablezni, halo2zni, illetve lehet hogy téged nem érdekel a dead or alive 3, xtreme 1, ninja gaiden 1, forza 1, project Gotham racing stb pcn, de másokat biztos érdekelt volna. Nem értek az emulátor íráshoz, mert csak használok, de szerintem 99 százalék hogy a ps4 idejében nem lehet ps4 játékokat játszani pcn.
  • sanyicks
    #29
    Én meg mondom, a modchip nem egyenlő a töréssel, azon kívül még emulálni kell jópár apróságot(például a pc-s gpukban nem létező utasításokat... és ilyen volt az xbox1 gpujában), csak erre senki sem vette a fáradtságot, mert senkit sem érdekeltek az xbox 1-es játékok... Értsd meg, én sem töltöttem volna egy percet sem az életemből azzal hogy egy xboxos játékot futtassak pc-n, és ezzel úgy látszik nem voltam egyedül...
    PS1 és PS2-re volt igény, azokra készült is emuláltor, pedig fényévekkel távolabb áll az egész gép a pc-től mint egy xbox1 a pc-től.

    "Mondom: arm alapú kézikonzolokat sem lehet natívan futtatni arm alapú telefonon csak emulálni." milyen arm alapú kézikonzol? Egyébként ha különbözik az os azt is emulálni kell, mert tudod a programok elég régóta nem közvetlenül nyúlkálnak a hardverhez, hanem az os apijain keresztül... Csak os-t emulálni is sokkal gyorsabb és egyszerűbb. Lásd wine.
  • zola2000
    #28
    Az xbox 1 simán meg volt törve volt modchip meg ilyenek, anno a halo 1-2, fable 1, előbb volt xbox 1re mint gépre + jopár xbox exkluzív játék volt, illetve olyan játékok amik xbox 1 mellett ps2n+gamecuben voltak csak pcn nem, ha olyan egyszerű lett volna xbox 1 játékokat pcn natívan futtatni mint írjátok, akkor simán megoldották volna.

    Mondom: arm alapú kézikonzolokat sem lehet natívan futtatni arm alapú telefonon csak emulálni.
  • sanyicks
    #27
    persze hogy nem fog sikerülni, mert senki sem törte meg. Meg sem próbálták igazán, ugyan is az xbox1-es játékok után senki nem érdeklődött soha... Fele fos volt másik fele meg multiplatform, és alig jött ki rá játék.
    PS2 pl tök más volt mint a pc, még is készült rá emulátor, pedig az pár nagyságrenddel nehezebb...
  • zola2000
    #26
    Szerintem ha a sony nem akarja, akkor nem fog ps4 játék pcn futni, és szerintem nem valószínű hogy azt akarná, ha csak nem kér valami licencdíjat az amdtöl a cuccért vagy ilyesmi...
  • zola2000
    #25
    Próbálj meg xbox 1 játékot is akár pcn futtatni! nem fog sikerülni, pedig az is csak egy módosított pentium 3 tuningolt geforce3al.

    (narumon a #20ban xbox 1re gondolt 360 helyett szerintem)
  • sanyicks
    #24
    Ne terelj, azt kérdem miről beszélsz? Milyen jaguar only játék?

    "tehat ha a masolasvedelmet meg tudjak torni, akkor a masolt jatekok valoszinuleg egy sima pc-n fognak meg elfutni a" mi ezen a hihetetlen? Ugyan azt az APU-t meg lehet venni... innentől csak törni kell.
  • narumon
    #23
    Hát én erre válaszoltam ugye ha megnézed, tehát a kérdés te miről beszélsz:
    "tehat ha a masolasvedelmet meg tudjak torni, akkor a masolt jatekok valoszinuleg egy sima pc-n fognak meg elfutni a sajat nativ konzoljuk mellett."
  • sanyicks
    #22
    Te amúgy miről beszélsz? Milyen amd jaguar only? Ki mondta hogy berakod és megy? Hackelésről volt szó. Egyébként a ps4-es és a pc-s apu között mint írtam az lesz a különbség, ami nagyon is sokat számít a teljesítményben, hogy a ps4 GDDR5 ramokkal megy, a pc-s-nél pedig ez alaplapgyártó lesz. És ha DDR3-al adja az jó lassú lesz.

    Az x360-as játék jó hogy nem megy pc-n ha tök más cpu van bennük... és a gpu is csak a gpu részben hasonlít, a memóriája teljesen más felépítésű mint a pc-é.
  • narumon
    #21
    Eddig én csak ezt olvastam: "Chip maker AMD will sell a cut-down version of the custom chip it developed for the upcoming Sony PlayStation 4 gaming console. The accelerated processing unit (APU) from AMD won’t be quite as potent as the one destined for Sony’s console, but it will be very similar to the custom APU powering the PS4."

    Ez meg azt jelenti, hogy bizony nem lesz az, hogy berakod a PS3 játékot a PC-be és game...
  • narumon
    #20
    Jah és ezt pont elég is ahhoz, hogy Xbox360 játék semmilyen trükkel ne fusson PC-n, sőt emulátor sincs rá.
  • narumon
    #19
    Ezt hol? Én ennek pont az ellenkezőjét olvastam :o Jön egy ilyen Jaguár magos kütyü, de nem lesz mellette a 14+4 CU (vagy legalábbis nem úgy). Ráadásul kiadják PC-re a játékot only AMD Jaguar cimkével? A PC-s társadalom nagyobb része az intel CPU-val a gépében meg néz rá? Nem hinném...
  • A1274815
    #18
    "A face culling pl nem cpu-n szokott futni?"

    Nem az GPU-s dolog. Kevered a következő kirajzolás optimalizálásra is alkalmas eljárásokkal:
    - octal-tree
    - BSP-fa
    - portal
    - bounding box

    Amúgy a pipeline kb. olyan sorrendben épül fel, mint ahogy leírtam, egy kis különbséggel: a Compute Shader nem része a pipelinenak. Az egy totál önálló egység. Amúgy a Compute Shader jelenleg 3x gyengébb a Pixel Shadernél. Nem véletlen az általános célra való felhasználás megeszi a teljesítményt, amivel a CS jelenleg diadalmaskodni tud a CPU felett az a magok magas száma és a nem preemptív környezet.

    "Egyébként a bejelentéseknél arról volt szó, hogy az általános számításokat az sdk/fordító fogja szétosztani a cpu részre és a compute egységkekre, attól függően melyik gyorsabb az adott részfeladatban, és ez már közös programozás."

    Gondolom valami CUDA/OpenCL-hez hasonló lesz.
  • sanyicks
    #17
    nincs eltérő felépítés, a PS4 APU-ja (azzal megegyező) ki lesz adva sima pc processzorként is, ezt már bejelentette az amd.
  • sanyicks
    #16
    még de már meg van a lehetőség. És legalább már nem kell cpu és gpu között mozgásokat optimalizálgatni a közös memória miatt, mert nem is kell mozgatni. Egyébként a bejelentéseknél arról volt szó, hogy az általános számításokat az sdk/fordító fogja szétosztani a cpu részre és a compute egységkekre, attól függően melyik gyorsabb az adott részfeladatban, és ez már közös programozás.

    Azok amiket leírtál, azok meg a program átlagos részei mint a fizika, ai és ilyesmik, persze hogy le kell programozni hogy hogyan rajzolja ki a grafikát, ott még nem tartunk hogy a gép gondolatolvassással önmagának programozzon :) A face culling pl nem cpu-n szokott futni?
  • A1274815
    #15
    A régi XBox a DX8.1 bővített APIjával van ellátva, valamint annak ellenére, hogy P3-as alapú processzor van benne, tartalmaz néhány extra utasítást, valamint a Gefroce 3 alapú GPU-jában is tartogat némi meglepetéseket shader utasítás készlet szintjén.
  • A1274815
    #14
    "Külön chipezni meg már nem menő. Drágítja a cuccot, drágítja a hűtést(leolvadó nvidia gpu ugye :D ), ráadásul külön kell programozni."

    Nem akarlak kiábrándítani, mert így is külön kell programozni, sőt a GPU egyes egységeit(compute shader, vertex assembly, tessilation shader, primitive assembly, geometry shader, face culling, rasterization, depth test, stencil test, pixel shader, alpha test, blending, render target assembly) is még külön kell.
  • narumon
    #13
    Ez szinte 100%, hogy ki van zárva a teljesen eltérő API miatt, valamint az eltérő felépítés miatt.
  • sanyicks
    #12
    persze hogy azért.

    Egyedül az AMD tud megfelelő cpu és gpu teljesítményű SOC-ot gyártani. Intel csak hurkalé gpu-sat tudna. Nvidia arm socai pedig mindenhogy hurkalék.

    Külön chipezni meg már nem menő. Drágítja a cuccot, drágítja a hűtést(leolvadó nvidia gpu ugye :D ), ráadásul külön kell programozni.
    Ez a megoldás olcsóbbá teszi, könnyen programozhatóvá, gyorsabbá, és megbízhatóbbá az egész cuccot.
  • Armagedown
    #11
    "A Microsoft úgy döntött, hogy azért, hogy alacsonyan tartsa a következő konzolja költségeit, az AMD APU-ját fogja beépíteni következő generációs konzoljába. Az új modell várhatóan a Jaguar kódnevű processzormagokra és Radeon grafikus chipre épül majd."

    Tudtom szerint a felépítése miatt kerül Jaguar magos apu bele.
    Ne menjél cikkirónak ha csak bulvárcikkre telik tőled !
  • zola2000
    #10
    Az egyik működik az ntsc verziós haloval de arról is kiderült, hogy a pcs exet használja ehhez, a másik kettő egy semmire sem jó alfás emulátor kezdemény.

    Én pl a dead or alive 3al és a ninja gaidenel játszanék ha lenne működő x1 emu, de csak ps2-gamecube van még.

    Attól hogy x86os az utasításkészlet még nem biztos hogy egyszerűbb lesz pcn futtatni.

    Mondok egyszerűbb példát: a nintendo Ds is arm cpus, a telefonok is arm cpusok, aztán a telefonomon jól fut a ps1 emu és az n64 emu is, a Ds emu meg 15 fpsel (60 kellene). Nem nagyon értek a programozáshoz, de az "ugyanolyan utasításkészlet" emulátornál nem jelent sokat úgy látom.
  • Sippie
    #9
    "talán olcsóbbak lesznek a játékok"

    hümmm... microsoft, activision, ea... mondanak ezek a nevek valamit? Olcsóbbak, LOL :D
  • kvp
    #8
    "Még xbox 1 cuccok sem futnak pcn, pedig ott is x86os cpu volt..."

    Kapasbol talaltam 3-at, bar mindegyik csak par jatekkal mukodik, de figyelembe veve, hogy hanyan akarnak regi xbox-os jatekokkal jatszani, meg ez is sok.
  • sanyicks
    #7
    hát az nem biztos hogy egy inteles gépen fogod futtatni az ezekre az amd apukra írt cuccokat, de amd-n már lehet. Sőt az amd ki is adja sima pc-re gyak ugyan ezt a hardvert ami a ps4-be megy, csak persze ott már az alaplapgyártótól függ függeni hogy GDDR5 memória támogatás lesz, vagy csak DDR3 amivel viszont jóval lassabb lesz mint a ps4.
  • zola2000
    #6
    Még xbox 1 cuccok sem futnak pcn, pedig ott is x86os cpu volt...
  • kvp
    #5
    Ahogy most kinez, az osszes uj konzol x86-os pc lesz. A sony a sajat linux verziojat (+opengl), mig a microsoft az xbox360-on is hasznalt butitott windows-t rakja ra (+directx). Ettol meg mindket platform pc marad, tehat ha a masolasvedelmet meg tudjak torni, akkor a masolt jatekok valoszinuleg egy sima pc-n fognak meg elfutni a sajat nativ konzoljuk mellett. A portolas egyebkent mar ma sem problema, a legtobb gond a konzolok kis teljesitmenyebol es az eltero iranyitasi modokbol van.
  • sanyicks
    #4
    szokásosan. Olcsó lesz és jó... legalább is a gyártónak. Aztán ki tudja mennyiért adják majd a júzernek.
  • Marfy
    #3
    Még kis sem jött, de már hackkelnéd, csúnya .
    Nekem még mindig vannak kétségeim az AMD alkatrészekkel. Értem én hogy olcsó lesz, de milyen áron.
  • Tauri
    #2
    De ha nem is lehet majd megoldani, talán olcsóbbak lesznek a játékok hogy egyszerűbben tudják portolni a két konzol illetve PC és konzolok között.
  • Cefet
    #1
    Egy kis hack, és a PS4-es gammák mennek XBox-on, vagy fordítva... :)