113
A leggyengébbektől a földi pokolig!
  • Musachy
    #113
    Igen.
  • cenobite
    #112
    Szép! Saját termés?
  • Musachy
    #111
  • CamelX
    #110
    Nice ;)
  • sakhalin
    #109
    Szia köszi.
    Szerintem még beérhet.Volt nekem oylan is amit leszedtem és még azután is 2 hétig érett.
  • sakhalin
    #108
    remek lelőhely :chilikertész fórum
  • mikusmate
    #107
    Én ilyet csináltam (1,2 kg kápia paprika + kb. 0,2 kg habanero):
    http://www.nosalty.hu/recept/chili-szosz-jaccso-konyhajabol
  • Gubberx
    #106
    Egy egyszerű de nagyszerű szósz receptet megosztanátok? :)
  • cenobite
    #105
    Van választék az biztos! Gratula, és kíváncsian várom a jövő évi termést. Én egyenlőre egy fajtát termesztek, de abból is annyi szószt sikerült készítenem hogy kitart jövő nyárig. :) (Most bent vannak szobában, de még most is van rajtuk termés, igaz még zöld. Kíváncsi vagyok hogy be fognak -e érni...)
  • sakhalin
    #104
    Idei mindenféle
    http://1drv.ms/1tz8g9l

    Jövőre pedig:http://kabirjedi.blog.hu/2014/10/27/tamad_a_pokol_avagy_chili_nevelede_a_teraszon
  • Mersant
    #103
    nem kell veluk csinalni semmit, csak neha meglocsolni, es figyelni a tetvekre, mert bent a száraz melegben gyorsan szaporodnak a dogok.
  • Broafka
    #102
    Nah, hát kezd most már kicsit lehűlni a levegő, és mintha olvastam volna itt, hogy valaki teleltette a paprikáit. Szóval: lehet őket teleltetni? ha igen, akkor mi a módja? vágjam vissza tövig?
  • mikusmate
    #101
    Szépen folyamatosan érnek be a paprikáim (bár most az esős idő hatására elkapta valami gombabetegség, úgyhogy kénytelen vagyok permetezni őket :( ). Ma csináltam egy adag chiliszószt. Hát mit ne mondjak... jó csípősre sikeredett :D Fél liter paradicsomléhez 3 habanero yellow került (mellé egy nagyobb fej hagyma, 3 gerezd fokhagyma, 1,3dl ecet, 0,8 dl-nek megfelelő cukor, egy kávéskanál só). Most már csak fel kell használni valamire :) Ha lesz még egy nagyobb adag, akkor Erős Pista szerű krémet fogok csinálni, a többit szerintem magában eszem meg. A cayenne-ből meg csinálok cayenne borsot.
  • cenobite
    #100
    Anno én is Tőle vettem. :)
  • Gubberx
    #99
    Én tőle szoktam magot venni, sokfélét árul és részletes útmutatót is ad az ültetésükhöz: Zsibvásár
  • cenobite
    #98
    Köszi!
    Magot ültettem még tavaly. Akkor még nem volt termés - későn ültettem -, de szépen áttelelt és most hozza a termést rendesen. A magot egy hazai chili-fórumon vettem, ami ha jól tudom azóta megszűnt. (capsaicin.hu)
    Nekem van magom a termésből. Jófogáson is fent van pl. Ha érdekel szólj és az árat "lejjebb csiszoljuk". :) Bocsánat ha reklámnak minősülne, akkor lehet törölni.
  • Broafka
    #97
    jól néz ki, magról vagy már palántáról lettek nevelve? honnan szerezted a magot/palántát? Jövőre én is inkább valami chilit csinálnék, habár az én kis cseresznyepaprikáim is kezdenek már beérni, kellemesen csípősek is, de én is inkább valami erősebbet és különlegesebbet szereznék :)
  • cenobite
    #96
    Megvolt az első szüret! :) A szósz is elkészült. Ezúttal házi paradicsomlé volt az alapja, ezt fűszereztem. Véleményem szerint egy nagyon csípős, karakteres ízű szószt sikerült összehozni. Holnap kerti parti, úgyhogy megy majd élesben a tesztelés. :)








  • cenobite
    #95
    Nekem a 7 Pot Jonah-nak kb. 1 hónap kellett mire zöldből bepirult. Bár még nem szüretelem le, mert még várok hogy a maradék pár beérjen. Jelenleg 11 chili várja hogy szósz legyen belőle. :)



  • mikusmate
    #94
    Köszi a válaszokat. Csak azért érdekelt, hogy nehogy kifussak az időből, és nagyon hideg legyen, mire elkezdenének érni, de hálisten az még messze van, hogy az éjszakák annyira hűvösek legyenek tartósan :)
  • Broafka
    #93
    megnyugtatlak, az én kis cseresznyepaprikáim is nagyon lassan érnek, a legidősebb kb másfél-két hónapja nőtt ki, és tegnap kezdett el bepirosodni. Szóval szerintem te is várhatsz még egy jó hónapot mire beérik
  • Mersant
    #92
    ezt nem lehet pontosan megmondani, sok fugg az idojarastol. ha a termes elerte a maximalis meretet, onnantol kell neki meg par het mire beerik. turelem, turelem
  • mikusmate
    #91
    Valakinek van tapasztalata, hogy a Habanero Yellownak kb mennyi az érési ideje? Folyamatosan jönnek rajta az újabbnál újabb termések szerencsére, de a legkorábbiak (2-2,5 hetesek talán) még mindig zöldek.
  • Broafka
    #90
    az a baj, hogy én hó közepétől elmegyek 2 hétre angliába, félek, hogy túl fognak érni a paprikák. Pirosan már nem olyan jó csípősek a cseriparik a savanyúságban
  • CamelX
    #89
    Fákkjee, Keep on Chili'n' :D
  • cenobite
    #88
    Jó látni hogy azért vagyunk páran akik kedvelik ezeket a pikáns ízeket. Szép képek, tök jó ahogy alakulnak a dolgok.
    Nálam most a virágok nem nagyon nyílnak, viszont kb. 6-7 termés már szépen nő. Egyenlőre még zöldek, de később bepirulnak és jöhet a szüret. Remélem azért a virágzást (és a további terméshozatalt) nem hagyják abba. :)


  • mikusmate
    #87
    Én még kicsit el vagyok csúszva, mert az első rendelésből származó magjaim csődöt mondtak, így még az utolsó pillanatban rendeltem pluszba. De már hamarosan virágzik mindegyik, mert teli vannak bimbóval. Sajnos valami gomba megtalálta őket, így most le vannak permetezve, de remélem nem lesz belőle probléma a továbbiakban.
    Habanero Yellow (ebből van 11 tő)
    Pequin de Ischia (1 maradt meg a 10-ből)
    Cayenne (szintén 1 maradt a 10-ből)
  • Broafka
    #86
    fúú, bocsánat a nagy képekért, azt hittem jobban össze fogja nyomni őket :S
  • Broafka
    #85
    hát itt még kicsik voltak. Ezt igazából azért fotóztam, mert megtámadta valami betegség a leveleit, de aztán sikerült megmentenem őket.

    itt vannak, meg egy másik kisebb cserépben. Mellettük még egy paradicsom is van, ami most úgy megindult, hogy már majdnem felnőtt a felső szomszédhoz :D

    itt meg már egy egész szép darab, de nem tudom, hogy mikor szedjem majd le őket, mert savanyúságnak mindig zöldebben szokták leszedni.


  • cenobite
    #84
    Cseresznyepaprikát én is nagyon szeretem savanyúságnak. Képek jöhetnek! :)
  • Broafka
    #83
    őt régen a Sparban lehetett kapni, én mostanában nem látok belőle. Egyébként én kicsibe csinálom most, cseresznyepaparikát ültettem magról és most már szép nagyok van is rajta már paprika, csak még nincs teljesen beérve. Én savanyúságot akarok belőle csinálni. Lehet majd én is felrakok képet róluk :)
  • cenobite
    #82
    Köszi Nektek!
    Holnap halászlé lesz, úgyhogy élesben is bevetem a tömegpusztítót. :)

    Én is készítettem tavaly Habanero-ból pár üveg szószt. Finom volt az is, sok ismerősömnek is nagyon ízlett, de ennek valahogy jobban tetszik az ízvilága, a "karaktere" már ha lehet így fogalmazni.
  • Mersant
    #81
    grat hozza. jo sok szoszt csinaltal 1 paprikabol :)7 pot/pod jo anyag, nekem is volt tavaly.

  • CamelX
    #80
    Grat! Szép példány, biztos bünti a szósz :D
    Én a sárga habanerora várok hogy lehessen pakkba kapni bevásárlóközpontokban, abból lesz 1 narancs alapú szósz ;)
  • cenobite
    #79
    Megvolt az első adag chili-szósz elkészítése. Nos a 7 Pot Jonah KITŰNŐEN vizsgázott. Mindössze egyetlen egy chilit használtam. Ő volt az elkövető:



    Ennyi chili-szósz lett az eredmény:



    Az erőssége? Huhhhh.... Egy kiskanál végéről nyaltam le egy tényleg minimális adagot, de egyből lángba borultam. :) Valami bitang erős! Magot kb. 20-at sikerült kinyernem belőle, ezeket eltettem későbbre.
    És szerencsére megkezdődött a beérés:













    Ha ilyen szépen folytatódik a termések hozatala, azt hiszem egy ideig el leszek látva a tüzes lávával.

  • cenobite
    #78
    Köszi a tanácsot!
    Tápoldat kilőve! Amúgy nemrég néztem, és egy jókora példány ismét érésnek indult! Igaz még zöld, de alakja, mérete totál rendben van!
  • Mersant
    #77
    viragzasnal nem szabad tapoldatozni mert eldobja.
  • cenobite
    #76
    Üdv!

    A 7 Pot Jonah chili-k sikeresen átteleltek, és szépen meg is nőttek. Mióta jó idő van, az erkélyen vannak. Folyamatosan hozzák a rengeteg virágot, de termés még nem volt. Gyakran elszárad a virág, vagy ledobja magáról. Nem tudjátok mi lehet az oka? Vagy még várni kell, amíg tovább erősödik, és meghozza a termést? Eddig 1 db paprikát sikerült "szüretelnem", és az eredmény... Vulkán! :)
    Ha valakinek van ötlete mitől nincs termés, megköszönném a válaszát!

    Íme a chilik:






  • CamelX
    #75
    Köszi, ez nem rossz ötlet.
  • Mersant
    #74
    darald le, es ugy mindenbe belerakhatod. esetleg fogjal beloluk magot.