21
  • COOLancs
    #21
    A lényeg, hogy abban is legyenek random képek amiről senki sem tudja hogy mit ábrázol vagy mihez kapcsolódik.
  • kjhun
    #20
    A CD/DVD-lemezes védelmek is megérnek egy misét, ha nem kettőt. XD

    Például a Starforce/TAGES/SafeDisk az ismertebbek közül. Az elsőt nagyon utálták, még topikja is van.
  • jackoneill90
    #19
    Kegészítő cikket követelek kitérve azokra a módszerekre amiket a cikkben félmondatokban említesz Ötvös Tibor. pl: a mindenki által ismert dolok .....
  • Narxis
    #18
    Mikrotranzakció már a CoD-ban is
  • Narxis
    #17
    :D

    Am. aki kicsit többet olvas a témában és gondolkodik az láthatja, hogy a DRM-et a freemium fogja váltani. Még nagyon az elején vagyunk de COD-ban is lesz ilyen, idő kérdése csak, hogy mikor terjed el. Dead Space 3 szintén, böngészős folytatások mint pl. Settlers, C&C Generals, de készül a Might&Magic változat is. Total War szintén.
  • Narxis
    #16
    Mindent fel lehet törni, csak idő kérdése.
  • FoodLFG
    #15
    Én örülök a feltörhetetlen védelmeknek.
    Legalább az indie címekre terelik a figyelmet + nem fog nekem itt senki az sg pampogni, ha lerántom a SC2-t piratebayről, mert nekem ennél többet nem ér. :D
  • zola2000
    #14
    Egyébként a legkésőbbi konzol ezek előtt a ps3 volt, az is 3-4 évig nem volt törve, ezek meg talán mégjobban le lettek / le lesznek védve.
  • zola2000
    #13
    " azokon a platformokon(konzol) sikerült néhány játékot nehezen warezolhatóvá tenni ahol amúgy se lett volna rá szükség. "

    Nem. Az összes új konzolon az összes új játék játszhatatlan.
  • Narxis
    #12
    Attól, hogy valamit hangoztatnak még kevésbé lesz kudarc a kudarc. Jelzés értékű volt az állandó online kapcsolatot igénylő játékoknál ezek a sorozatos blamázsok(emlékezzünk még a Diablo 3 error 37-re is).

    Jah pont azok a játékok(Diablo 3, SimCity 5) és pont azokon a platformokon(konzol) sikerült néhány játékot nehezen warezolhatóvá tenni ahol amúgy se lett volna rá szükség. Az biztos, hogy mindig lesz egy maréknyi warezoló, a kérdés az, hogy ha jó játékot alkotnak akkor megéri-e szivatni miattuk a vásárlókat? Szerintem nem. Am. a Star Craft 2 Hearts of the Swarmot(és korábban a Wings of Liberty-t is) megtörték, megy offline a single player. Az más kérdés, hogy szerintem így játszani olyan mint tört WoW-al de hát ez van, akinek van hozzá gusztusa az töltse.

    Nem, nem akart irónia lenni, nem játszottam soha se 3DS-el, se PS Vita-val se WiiU-val, nem is érdekel.
  • zola2000
    #11
    A cikkben nem is igazán a drmről beszélnek, hanem arról hogy a játékban nem hangoztatták eléggé a közösségi jelleget.

    Attól hogy kudarc volt a sim city drme még mindig nincs törve.

    Most ott tartunk, hogy egyik újabb konzolnál sincs lehetőség warezra, és pcn is vannak olyan híresebb címek, ahol nincs lehetőség warezra.

    (ha az utolsó mondat irónia akart lenni akkor nagyon mellé, 3DSre jön még a shin megami tensei 4 is)
  • Narxis
    #10
    Sim City 5-nél már az EA is beismerte, hogy kudarc volt. Link

    Diablo 3-mat meg eladta a Diablo 1-2 sikere, a hatalmas hype, DRM(állandó online kapcsolat) nélkül is ugyanilyen sikere lett volna.

    3DS meg ilyen cuccokkal én nem foglalkozom, ahhoz túl "kázsuál gémer" vagyok. :)
  • zola2000
    #9
    Csak szeretnénk!

    Sim City 5? Diablo 3? (3DS? PS vita? WiiU? )
  • Narxis
    #8
    Hiába szurkolsz. A DRM megbukott.
  • zola2000
    #7
    A konzolos másolásvédelmek manapság egyre jobbak: Máig nincs olyan 3DS flashkártya, amin mennének a 3D játékok (csak a régi 2Dsek), a wiiu sincs még törve, ps vita warezről sem hallottam még...

    Meg a pcs másolásvédelmek is a netkapcsolat miatt.
  • Starfarer
    #6
    :D
  • fereggecimodik
    #5
    minden buzeráns sg moderátor egy fasszopó
  • galocza
    #4
    deus ex: a videók (de még a logók is) a motorral készültek. ki távolított, mit, honnan?
    steam: 2004 nyarán megszűntek a won szerverek, ez volt az utolsó lökés (cs). persze addig már vagy két éve ment a steam.
    hát az ms csatája a warez ellen igen, pont akkor, 2005-ben kezdődött. (persze inkább háborúja, de kisebb képzavarokon ne akadjunk fönn.)

    valaki elolvassa ezeket (akár a szerző) mielőtt megjelennek virtuális nyomtatásban?
  • Major
    #3
    Annyira megbukott, hogy egy év elteltével is mindenki rá van "kényszerülve" az eredeti Diablo III megvásárlására, ha játszani szeretne vele.
  • lestyanrobi
    #2
    Kedves Tibor, egy cikk azért van, hogy abból tudjunk meg érdekes dolgokat. Nem arra, hogy megtudjuk, mire szeretnénk ráguglizni...
  • uniu77
    #1
    "Szóval más módszereket találnak majd ki és ez biztosan újabb galibákat okoz majd a normális felhasználók és vásárlók körében." Ezt a cikket ki írta ? 18 év alatt illegális a munkavállalás ha jól tudom...