294
Age of Wonders 3


  • gandrus
    #87
    Mi a leader's classod? Ha nem Dreadnought, akkor nem is fogsz tudni mérnököket képezni.
  • tombadillo
    #86
    azt írja, nincs megfelelő class.
  • gandrus
    #85
    Dreadnought-al, miután kifejlesztetted valamelyik skillt lehet mérnököt képezni azokban a várakban, ahol van Dreadnought's foundry.
  • tombadillo
    #84
    eddig nem sikerült rájönnöm, hogyan szerezhetek spec egységeket, pl mérnököt (konkrétan mérnök kéne, a második küldiben). valakinek ötlete?
  • gandrus
    #83
    Az Elven Court utolsó pályája elég trükkös volt.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amikor el kell rabolni a két uralkodót. A lényeg, hogy a Merlin által adott varázspálca annál a hősödnél kell legyen, amelyikkel megtámadod az uralkodókat (állítólag csak közelharcban szabad legyőzni az uralkodót azzal a hőssel), és minimum egy várának meg kell maradnia, különben kiírja, hogy megölted és vesztettél.
  • List-en
    #82
    Én tul vagyok a 2 ik pályán. Most a 3 pályát nyomom. Épitkezés fejleszgetés... a vegen 4-5 egysegnyi legerosebb szornyekkel megindulsz azt nyersz. Nekem eddig bejott:)
  • lammaer
    #81
    Végülis ezért nevezted helyesen bokorugrónak őket ;)
  • egonn
    #80
    kár, mert akkor a bokorugró gyalogosok csak 1 hit lesznek a nagyobb ellenségnek:(
  • gandrus
    #79
    Így van. Egyedül a hősök tudnak sok szintet lépni. Legalábbis eddigi tapasztalataim alapján.
  • egonn
    #78
    Ha az egységem elérte a legmagasabb szintet, akkor már nem lép feljebb??
    Már ugyértem ha elit lett, akkor nincs upgrade?
  • gandrus
    #77
    Ha tudsz angolul, akkor a játékban lévő enciklopédiát is megnézheted bármikor, játék közben. Az F1 billentyűvel nyitható meg, vagy a bal felső sarokban található ikonnal.
  • Party Hard
    #76
    Üdv
    Most kezdtem a játékot és érdekelne tudtok e valamien leírást a játék értékeiről képességeiről varázslatairól.
    Előre is köszi
  • Agamemnon
    #75
    Igen, a főhős nem hal meg, Ő elmenekül a void-ba, de a többi hős, akinek ugyanúgy életben kell maradnia már nem bírja a mind control-t :) Ettől persze simán megcsinálható a 2. pálya is.
  • Stief
    #74
    Lehet de azért sajnálom hogy nem maradtak külön, viszont nagyon látszik hogy dlc-s lesz, hiszen fajok hiányoznak, plz démonokkal nem nagyon találkozunk és hát nekem a csontik is hiányoznak, igazából azt érzem hogy dark oldal kicsit hátérbe szorult. De valószínű hogy dlc miatt.
  • Although
    #73
    Igen, nekem olyan még nem volt :) Sokféleképp lehet nyerni akkor :)

    Agamemnon: Nekem volt már meghalt és ment tovább az ütközet. De csak az első pályán 2 nap múlva feléledt.

  • gandrus
    #72
    Jelentős túlerő? Normálon támadtam az egyik ellenség fővárosát, aminek kőfala volt és 16 egysége. Nekem 9 egységem volt, és azt írta, hogy: "Very likely defeat." (Nagy valószínűséggel veszítek.). Egy egység elvesztésével nyertem. (Meg egy pár alig élte túl.) :)
  • Agamemnon
    #71
    Ha olyan hősre tolják el, akinek túl kell élnie, akkor instant defeat van :)
  • Although
    #70
    Próbáld meg, nem támadsz amíg nincs jó erős sereged több város által támogatva. Nem könnyű, nem mondom de jelentős túlerő kell a támadáshoz.
    Én így nyertem meg persze két hős van és kell a dispel amivel leszeded a mind controlt.
  • Agamemnon
    #69
    Sok időm nincs játszani, a 2. pályán vagyok, ami meg tud szivatni az ellenfél succubusai, vagy hogy kell írni, amikor mind control-t tolnak a hősre, és akkor egyből game over...
    Amúgy jó a játék, rendesen leköt :)
  • Although
    #68
    A szori első két lépcsője megvolt. Normálon nem volt túl könnyű de nehéz se. Ahogy Saga írta jól van belőve. Szomorú ha ehhez patchot kell adni. Egészen durván leszoktatják az embereket a gondolkodásról.

    Szóval nekem különösen nem kellett összetörnöm magam, bár volt jópár harc amit többször vissza kellett töltenem nomrálon is. De miután az gép ostoba módon kijön az erődből nem volt különösebben gond az utolsó harc az első pályán kicsit nehéz volt mert két 100HP-s gépet is bedobott a gép ellenem és ez két seregemet a háromból kifektette de végül győzött a túlerő. :)
  • SaGa Jr
    #67
    Kvázi 0-ás szintű egységből (draconian hatchling/ivadékok) ne is legyen mindjárt tier 4-es lény. Jó az, hogy "csak" tier 1-re változik. Így potyán kapott egysgéek külön beruházás nélkül jobbá válnak idővel.

    De lesz majd olyan lénycsapat is ami tier-t ugrik (egyes kígyók, vagy a baby kraken durvább kígyóvá és full kraken lénnyé változik). Az alap elf egység speciel egy igen combos el varázsló trióvá változik elit szinten (storm witch egységgé).

    A nehézség egész jól van belőve. Ki kell használni az idézhető lényeket, a mindenféle piszkos trükköket amikkel városokra lehet hatni és nem elsz gond az előre haladással. Igaz csak normál fokozaton játszom, de eddig nem volt gond a nehézséggel.

    Jelenleg azonban a sztoriban (elven court sztori) elakadtam a 6-os pályának a végén. :(
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem tudja valaki hogyan kell elfogni élve az ellenfél vezetőit? Az elf királyt már sikerült (fogalmam sincs hogyan, egyszer csak bekerült a dutyimba az egyik emberével egyetemben), de az emberi királyt nem tudom elkapni hiába verem le mindig. A városát meg nem szabad elfoglalni mert akkor automatice kipurcan és az bukott feladatot jelent. Korábbi részekben volt hasonló feladat esetleg ahol be kellett börtönözni valakit?
  • Although
    #66
    Kösz. Még csak random mapokkal játszottam. Akkor majd megnézem. :)
    Belekezdek a storykba is.
  • gandrus
    #65
    Sötét Elfek nem lehetnek, mert egyesültek a Wood Elfekkel, és High Elfekké váltak. A játék elején elhangzik.
  • hapi
    #64
    Nekem eddig egy dolog nem tetszik csak:
    Van olyan sereg ami átváltozik egy komolyabb sereggé miután elérte az Elite szintet. Ez jó dolog mert vigyázol rá, figyelsz hogy ő kapja a sok XP-t, szöszölsz vele. Én a egy Dracinoan hatchlinggel megcsináltam legnehezebb fokozaton kampány 2. térképén, várom hogy na akkor most minimum sárkánnyá változik, erre lett belőle sima íjjász, amit mindjárt első nap tudtam volna gyártani. Na ez nem OK.
  • hapi
    #63
    Szerintem tévedsz, végre van némi kihívás, nem tudsz elsőre végig rohanni egy full sereggel az egész térképen és neked ez a baj? Nooboknak most tesznek be valami baromi könnyű fokozatot. Az hogy minimum Hp-s egység maxot sebez lehet fura, de ha átlátod a játék mechanikáját (amit nyilván nem) akkor megérted hogy miért van így és így van jól.

    Én legnehezebben tolom a kampányt és igen csak a második térképen vagyok, baromira élvezem. Nem lehet egy sereggel végig futni, a várakat őrizni kell, megéri felderíteni, nem mindegy kivel kit támadsz és mikor, figyelni kell mire van feltétlen szükséged. Ezt úgy hívják ki van egyensúlyozva a játék, manapság ilyesmire sosincs már ideje a fejlesztőknek.
  • Although
    #62
    Akkor röviden amit eddig látok random térkép alapján.
    - Tehát class szerinti felosztás van egyedi egységekben, nem race ez nekem nem annyira tetszik de ez van.
    - Viszont a varázslatos rész az megint fantasztikus. itt gonoszkodhatsz rendesen. :)
    - Vannak birodalom szinten működő spellek is erre érdemes figyelni az egyik ellenfelet aki le akart rohanni nehéz harc árán, mérgezett területen való áthaladással kicsit meggyengítettem.
    - lehet új városokat is létrehozni tudsz szövetséget kötni független városokkal is, mármint beolvasztani. :) Erődöket építeni tehát szokás szerint az rpg és a stratégiai elemek nagy kombinációja van. Viszont nekem egyszerűnek tűnik a rendszer. Kicsit egy kaptafás. Nektek is így tűnnik vagy legalábbis hiányolom a race specifikus egységeket :D
    -
  • Although
    #61
    Ha jól olvasom a patchet pont az elven missiont javították is azonnal. Aranyos az emberek hullottak rajta mint a legyek :) Ha nehéz az a baj ha könnyű az. :)
  • Although
    #60
    Nekem nincs gondom, a vezér baromi sokat nyom a latba a sereg bonuszokkal. inkább lehetne még fajokat mint a sötét elf hozzáadni. :) Mondjuk én random kampányt nyomom, nem a legerősebben de hardon eddig kettő ellenfél leverve a 4-ből. Az egységek fajonként lehetnének variáltabbak is aki végigböngészte a helpet az látja sajnos ugyanarra a szisztémára fejlesztették a fajok egységeit ez egy kicsit csalódás nekem. De amúgy nem rossz. Egyenlőre a kettő a nagy kedvenc nem a három de majd kiderül.
  • Agamemnon
    #59
    Első benyomásra nekem is ez az egyetlen bajom, hogy egy egy hp-s egység ne sebezzen már teljes értékűt, főleg, ha grafikailaig is le van csökkentve a csapat a legtöbb esetben... mert egy egy "fő" ellenségnél, vagy hősnél még azt mondom, hogy 1 HP-n is elfogadható a max sebzése, de amikor egy csapatról beszélünk...
  • JethroHUN
    #58
    Van mint javítani... jelent pillatatban én azt mondom ez a játék broken... Az Elven Court kampány meg vicc. Az ellenfélnek 10x olyan erősek az egységei mint amit én tudok kiképezni, pedig minden ki vagy kutatva és fel van építve ami egységet ad. Harcban a körönkénti fireball spammról ami spellenként kinyír tőlem egy egész egységet ne is beszéljünk. Cooldown esetleg? Minek... Egy egység HP-ja miért nincs hatással a sebzésére? Ennek így semmi értelme, van egy 80 HP-s 6 , buzogányos orkból álló osztag, 17 a melee sebzése max HP-n, ami ugyan ennyi 12 HP-n egyetlen egy állva maradt orkkal is. Ugyan úgy lecsapja egy full HP-s egységem felét, mire azok vissza ütnek. Játszott Heroes-zal, és Kings Bounty-val is. Szerintem a AoW3 harc rendszere nem igazán működik.
  • gandrus
    #57
    Az első javítás jön hamarosan. A következőket tartalmazza majd:

    "Likely fixes:

    WQHD / QHD (up to 2560 x 1440 / 2560 *1600) native resolution display support (the Black & White boxes and blurry text should disappear)
    Frame Drops, particularly when having an army selected removed.
    AI Difficulty lowered for “Squire” – people dying in the first Elven Court mission is not good.
    AI Global Spell Disjunction Spamming is limited
    AI Leaving their walls less quickly in combat
    Disabling of controller / joystick input to avoid camera drift
    Saving profile – e.g. graphics settings – fixed for the ‘Guest’ account.

    New Features:

    Previous/Next Button for Cities (added to the city header)
    Quick Save Option."

    Nekem különösen az autosave és a prev/next gomb pótlása tetszik. :)
  • Although
    #56
    az ember öregszik meg minden, de ezek a dolgok időtlenek. Ebbe bele lehet veszni, nem veszed észre és elrepül az idő. Nagyon nagyon nagy piros pont a triumph studionak. olyan jó, hogy vannak azok akiken nem fog az idő!!!!
    A metacritic-en, ritka valami a játékosok és a szakírók részére is egyformán jó, pláne egy rétegjátéknál ami az is maradt!!!!
  • gandrus
    #55
    Én is remélem, hogy viszonylag hosszú lesz, és, hogy jó történetet kapunk. Amúgy, pár dolog kicsit más lett a legutóbbi rész óta, például a jobb egérgombos parancsvégrehajtás, de szokható.
  • Agamemnon
    #54
    Én úrrá lettem magamon és még 11 előtt elmentem aludni... persze mindig úgy voltam, hogy na, még ezt a csatát végigjátszom, na még azt lenyomom :D
    Remélem a két hadjárat meglehetősen hosszú lesz, és sokáig leköti az embert :)
  • Although
    #53
    Jól hangzik
    És ehhez is vannak, voltak modok a régi részekhez.
  • Jakuza1
    #52
    Remelem olyan, mint ami atjott a bemutato videokbol, mert az bejott.
  • gandrus
    #51
    Egyszerűen zseniális a játék! Észre se vettem, és már éjfél is elmúlt. Nehezemre esik abbahagyni, de reggel menni kell munkába. :)
  • Agamemnon
    #50
    Virágbolti verzió is megjelent.
  • robotnyk
    #49
    még nem, majd estefelé szerintem, 7 óra körül
  • Agamemnon
    #48
    Na, kint van már? (Cégnél vagyok, blokkolva van a fél net...)