32
  • narumon
    #32
    Ha nagyon akarna vehetne egy komplett tartályhajó gyárat és még nagyon sok pénze maradna anyahajóra is, de minek vegyen?
    Persze egy család - mint ahogy az autómárkák jó része is, vagy ugye amikor egyik áruházban nem vásárol az ember mert utálja, de a másikban is ugyanazoknak adja a pénzt :) Mint vicces haverom a Converse cipővel - ő nem gazdagít gyerekmunkát alkalmazó NIKE-ot... (persze azt már elfelejtette megnézni, hogy a Converse a Nike tulajdona.).

    No mindegy én csak arra reagáltam, hogy az apple-nek nem konkurenciája a Samsung építész divíziója mert az apple nem is indul ezen a fronton. Az apple-nek kizárólag a Samsung Electronics a konkurenciája. Pont.
  • caius marius
    #31
    Az előző válasz erre.
  • caius marius
    #30
    Koreában mindenki testvér nem? :-) Az Apple akkor sem gyárthatna tartályhajót ha akarna. Nincs hozzá semmije. Cégcsoportnak ugyan lehet nevezni, de azért ettől még egy családé marad nem?
    Porszívót meg már használtam tőlük és jó volt. Sőt most is az van. Kb. egy órát válogattam a boltban, az eladónak kihullott a haja. :) Aztán hosszas mérlegelés után ár érték arányban a legjobbat vettem, Samsungot. :) Samsung monitorom volt azzal is elégedett voltam sok évig működött. A minap egy kicsit meginogtam mert a Note 2-et a Telemax nem akarta gariban javítani, de aztán még ajcsit is kaptam a garis javítás mellé, miután kijöttek a házamba szervizelni. Nem bánnám, ha lenne alternatíva, de egyenlőre még nem találtam. A minap vettem egy 10.1 Note-t kipróbáltam a mellette lévőket is Asust, Ipadot, Sonyt, stb. aztán itt is az ár érték arány döntött. Ergo maradtam a Samsungnál. :)
  • narumon
    #29
    Samsung monitornak szintén egy nagy pont, nekem nagyon beváltak, csakúgy mint az LG.
  • acsroli
    #28
    Hát nem tudom, nekem jó ideje Samsung monitorom van, eddig semmi probléma nem volt vele. Azzal elégedett vagyok.
    Tv-ről nem tudok nyilatkozni...bár most a FB oldalukon van egy nyereményjáték, ahol lehet nyerni smart TV-t. Ha megnyertem, majd megírom, mik a tapasztalatok :)
  • narumon
    #27
    Hát ezzel én sem értek feltétlenül egyet. Samsung háztartási elektronika még mindig messze van a megbízhatótól és a jótól is egyaránt. Nulla pozitív tapasztalatom van ezzel kapcsolatban a céggel. Mosógépet soha nem veszek még egyszer tőlük mint ahogy mikrót sem, más forumokban meg a porszívóit is szidják mint atom. Szóval kinek mi. Tévéből bármikor jöhet Samung, normális hifit nem gyártanak tehát abból nem, és háztartási eszközből sem...
  • narumon
    #26
    Azt ne felejtsük el, hogy ez egy cégcsoport azt meg hülyeség egyben nézni (elég sok ilyen van egyébként a világban), az applenek a konkurenciája a Samsung Electronics ami nem gyárt tartályhajót nem üzemeltet vidámparkot, stb. Csak, hogy tényszerűek maradjunk.
  • coolbboy83
    #25
    Samu TV-nk volt 2 is.... (LCD) .... nem is lesz több :-)
  • coolbboy83
    #24
    Te viszont meg egy gyökér vagy, ha már személyeskedünk!
  • zola2000
    #23
    Ma már azt sem lehet mondani, hogy gagyi kínai szint:
    http://mobilarena.hu/teszt/xiaomi_mi-2/bevezeto_tartozekok.html
  • ugh
    #22
    A denont egy samsungal osszehasonlitani meg olyan, mintha azt mondana valaki, hogy a porsche sokkal jobb mint a dacia logan.
    Javitom magam, te eke hulye vagy nem sznob...
  • ugh
    #21
    Felhivnam a figyelmed erre a mondatra pl:
    "..A világ első LED TV-jét 2009-ben, az első 3D HD LED TV-t pedig 2010-ben dobta piacra a vállalat."
    Rajottem, te igazabol sznob vagy.
  • ugh
    #20
    Masolnak ?
    Hutot?
    Nagy buzi kocka ajtoval ...
    Ne maaaaaa.
    Iphon?
    Minden okostelo uyganugy nez ki.
    Azert a samsungnak ugrottak neki mert az volt rajuk nezve a legveszlyesebb.
    Az applenak is meg volt a lehetosege, hogy megviszetheto arkatagoriaban arulja
    a szarjait, de ok a rovidtavu nagy hasznot valasztottak.
    Igy jartak.
  • ugh
    #19
    Szerintem te az utobbi 10 evben hibernalva voltal valahol.
    Ugy le vagy maradva mint az allat.
    Jelenleg pl a sjat kategoriajaban a samsung gyartja a legjobb hutoket es mosogepeket.
    Es araban a legjobbak a samsung lcd-led panelek.
    A samsung ssd-k is jok.
    Volt phillips porszivonk ugyanabban a (30e) kategoriaban a samsung ezerszer jobb.
    Es folyatthatnak.
    A phillips mar legalabb 20 eve minosithetetlen gagyi kinai szintu szarokat csinal.
    Te ugy be vagy ragadva mint azok, akik oda vannak az olasz autokert, mert rogzult a 60as evekben amikor meg jok voltak (a tobbihez kepest).
  • sanyicks
    #18
    Te amúgy el is olvasod mire válaszolsz? :D
  • M2 #17
    Az üzleti jogok nagy szakértőjét mindig nagy élmény olvasni, gratulálok! :-)
  • caius marius
    #16
    Hagyjuk már abba ezt a ki másol kit című hülyeséget! Az ember, utánzó társítással tanul. Egyszerűen másolunk. Nem opció az, hogy ne másoljon valaki/bárki, a környezetéből. Ezt tessék már megérteni. Ezért vádolni bárkit, az demagógia!
  • Cat #15
    "es mellekesen meg telefonoket is gyartanak."

    Fenét, egyáltalán nem mellékesen: a nyereségük 60 százalékát az okostelefonok adják.

    (Reuters: The mobile business brings in around 60 percent of Samsung's earnings.)
  • kvp
    #14
    A 90-es evekben a samsung volt az egyik nagy beszallito az amerikai cegeknek. Igy kerult samsung monitor, memoria, stb. az ibm gepekbe es az apple-okbe is. Gyakorlatilag ami most egy foxconn, az anno a samsung volt, tehat az osszes 'markas' nyugati termeket ok gyartottak. Ahogy az asics feljott adidas beszallitobol sajat markava, ugy a samsung is ismertte valt a vilagban.

    Egyebkent meg, hogy mekkora konkurencia nekik az apple, referencianak az egyik vallalatuk honlapja:
    http://www.shi.samsung.co.kr/eng/
    Szoval tartalyhajokat, felhokarcolokat, mikrosutoket, kijelzoket, microchipeket es mellekesen meg telefonoket is gyartanak.
  • csimmasz
    #13
    En meg emlekszem az első samu videomagnok mekkora gagyik voltak, de az olcso lcd tv jük már most tovább bírta mint a sony tinitronom anno, ugyhogy hagyjuk a sonyt, maga tehet a sorsáról mint a többi, gyenge minőséget árul a régi extra árakon.
    Az meg hogy másol az szerintem természetes, aki kicsi a nagyokat probalja utanozni amig nem tud saját maga egyedül fejleszteni.
  • coolbboy83
    #12
    Mindazonáltal el kell ismerni, hatalmas fejlődés előtt állnak és nagy utat tettek meg! És sokat javítottak már a termékeik minőségén - jó úton haladnak, ahogyan az LG is sokat javult már az utóbbi időben.
  • coolbboy83
    #11
    Ezenfelül, híresen másolócég - és nemcsak au iPhone balhé - sokat nyúltak a Sony-tol és a Panasonic-tol is..... de volt olyan hűtőjük is, ami majdnem egy Bosch volt kinézetre :-)
    Persze a másolásaik közül egyedül az Apple ugrott erre eddig.... ezért is az a leghírhedtebb.
  • coolbboy83
    #10
    Nagyon jó marketingjük van általában, noha a legtöbb terméküknek még ma is kula a minősége.
    Házimozijuk olyan mint az LG... még a drágábban sincsenek sehol egy Denon, vagy Yamaha, Onkyo és társaihoz képest....
    TV.... ebben elég jók, az áraik miatt és nem az átlag élettartamuk miatt - egyébként Sony - Panasonic - JVC - SHARP ezekben jobbak még mindig, de az nem fehérember áron sajnos sok esetben....

    Videokamerákban/fényképezőkben pl sehol nincs a Sony - Panasonic - Canon - JVC (Japánok) képest minőségben - a legjobb kamera még mindig Sony :-) Broadcast/Pro szinten meg pláne :-)

    Háztartási elektronikában a Philips köröket ver rá.... magasabb árban is :-) persze.

    Kórea még mindig nem Japán, de jó úton haladnak....
  • fecg21
    #9
    Arról is írhatna a cikkíró hogy egy bizonyos időszakban a samsung a legnagyobb gagyi gyártók között volt számon tartva ,persze nem vitatom a sikereit-a vezetőség tudott/tud valamit. Mára odáig jutottak hogy gyakorlatilag "kinyírták" azt a Sony-t aki a tv és házimozi/videomagno gyártásban etalonnak számított egykoron. A többi konkurenciája is vagy vergődik, vagy már megszűntek létezni.
  • Narxis
    #8
    Mi minőségi fikázást produkálunk.
  • cloud.strife
    #7
    Megérős cégnek, tetszetős szájízzel megy a cikkírás mi? LOL

    u.i.: 2009-ben minden cégnek volt LED tévéje, neház lenne kijelenteni hogy kié az első (valószínüleg a Philips-é)
  • scagnetti
    #6
    Elég sok mindent gyárt a Samsung! És ti mit produkáltok a fikázáson kívül?
  • Szefmester
    #5
    Attól függ mekkora az a zsák rizs. :D
    Ha a csomagolás előtti nagyobb zsákokat nézzük akkor még túl is becsülte az értékét. :D De még ha csak kilós zacskós rizst vesszük még az is ott van azon az áron kb.
  • caius marius
    #4
    Jön az Apple törpe és azt mondja, na most belerúgok az óriás bokájába. :) Aztán az óriás felveszi a törpét és úgy vágja szájon, h a takony menetet vág a nyakára. Hahaha
  • caius marius
    #3
    Szegény... Téged így minden nap kiengednek?
  • goldmember
    #2
    Kb ma is annyit ér mint 300 zsák rizs .
  • Cumshot
    #1
    Na, egy igazi sikertörténet.
    Ennek örömére igazán meghívhatnának egy Galaxy S4-re.