40520
  • TBTPumpa
    #338
    "Kiegészítő után szűnik meg az RMAH."

    Lehet rosszul tudom, de a kiegészítő érkezése előtt szűnik meg az AH. Márciusban leállítják az AH-t, pletykák szerint pedig május/június könyékén érkezik a kiegészítő a Loot 2.0 rendszerrel.

    Nem tudom mennyire van ez így, de 2 hét múlva BlizzCon, ott majd választ adnak minden kérdésre.
  • jazzy
    #337
    Ja értem, így egyetértek veled az RMAHval kapcsolatban, tönkretette a játékot mint játék, én 2 hónapot játszottam kb, azóta csak és kizárólag AHztam, be sem léptem, minden karakterem pucér és csak goldom van, mert bármikor fel tudom öltöztetni ha akarom. Tényleg kiveszett a Diablo hangulat. Reméljük a kiegben visszaadják.

    Hearthstoneban viszont szerintem ez a modell nem problémás, ha valaki béna hiába vásárol, veszíteni fog, persze számít a kártyák minősége, de kisebb mennyiségű "elit" kártyával simán jó vagy. Szerintem.
  • Amaymon
    #336
    Utóiratként megjegyzem a diablo első része volt, az első netes játék amivel elkezdtem játszani \'97 körül. Ez alapján nem kellene Blizzard hater-nek lennem. Nem is vagyok teljes mértékben, de ez már nem az a márka, amibe bele bolondultunk anno. Inkább erre vagyok dühös, ha túlreagálom...
  • Amaymon
    #335
    "Blizzardot perelni, hát ehhez sok szerencsét kívánok bárkinek"

    Na hát pont erről beszélek, mint egyoldalú magatartásforma A cég részéről...mert megteheti...bizalom...

    "Miért lenne az baj, ha az ember kivesz 1 játékból?"

    Félre érthető a cinikusságom miatt. Nem ítélem el, de egy játéknál nálam ilyen egyszerűen nem merül fel, hacsak nem e-sport. Hajlandó vagyok fizetni valamiért akár havidíjat, mert tárolják valamim, üzemeltetik a szervert, kisebb előnyhöz jutok stb. De én elsősorban a játékért játszom nem azért, hogy kivegyek belőle. Az RMAH-t emiatt nem tartom a legszerencsésebbnek, hogy beletetették. Az AH mint olyan igen, jó 5let lenne. RM az egész diablo frencsájzt, és a drop balanszot tönkre vágta. Ok, tudom nem csak ezen múlt, de ez offolás itt. :)
  • jazzy
    #334
    Lesz wipe amikor kijön a végleges. Csak a beleölt forintodat / eurodat kapod vissza goldban. Semmi mást.

    Blizzardot perelni, hát ehhez sok szerencsét kívánok bárkinek, az EULA pedig nem igazán támadható, a Blizzard nem a sarki olcsó ügyvéddel íratta meg.

    Ne érts félre én örülök legkevésbé, hogy megszűnik az AH, én imádok AH-zni minden játékban. Az meg, hogy még RL pénzt is kaptam belőle csak plusz volt. Én lehet kapzsi vagyok, örültem, hogy összeköthetem a kellemeset a hasznossal. Miért lenne az baj, ha az ember kivesz 1 játékból? Azért.. mert itt pixelt adsz el? Vagy mindenki "oh'májgád" aki bármiféle játékból (biliárd, csocsó, játékgép, bowling, etc) pénzt szerez?
  • Amaymon
    #333
    " Kiegészítő után szűnik meg az RMAH, amikor már egyébként is értéktelenek lesznek a cuccok "

    Dehát pontosan leírod miért nem lesznek beperelhetők...az eula egyébként támadható lett volna.

    Engem nem érint a dolog, az eljárást attól gusztustalannak tartom és brutálisan nagyot esett a nívójuk a szememben. Kifejezetten az, hogy ideológia alapnak használják az rmah-t köpködők visszhangját, mert ugye akinek megfelelő volt az nem ájvékol ellene. Bukott játék, konzolhoz butítása...

    "ne költs bele pénzt"

    Egy petákot nem költöttem bele, nem is fogok. Kivenni végképp nem akarok egy játékból (oh\'májgád), a játék játékra való. Ha akarnék se tenném, mert a Blizzard olyan módszereket alkalmaz, ami súlyos bizalomvesztéssel ért fel a számomra. Nem hittem volna, hogy egyszer ilyet írok róluk.

    Na de nagyon eltértünk a lényegtől, hogy nincs wipe, ami a wonder world-ön kívülieknek magától értetődő, ha pénz játszik! Erre a lila szemellenzőt hordók laffogó nyelvvel hülyéznek csuklóból fújva a mantrát, miközben saját érdekeikkel szembe haladva a heréjüket csapkodják két téglával. Bocs :D
  • jazzy
    #332
    Nincs unfair magatartás. Az EULA-ban egyrészt mindent elfogadtál, saját felelősségedre vásárolsz, és nem is vásárolsz, hanem BÉRLED a megvett értékeket, a Blizzard játékát is BÉRLED, bármikor kivághatják alólad a szervert, hogy mostantól nem támogatják a játékot.

    Másrészt nem értéktelenedik el, Expert decket veszel random kártyákkal a pénzedért, ezt ugyanúgy visszakapod az eredeti játékban is. Ugyanazt a számú random expert decket.

    Diablo RMAH megszüntetése példa pedig badarság. Kiegészítő után szűnik meg az RMAH, amikor már egyébként is értéktelenek lesznek a cuccok amiket megvettek. Nem sokan játszanak lvl60 cuccokkal lvl70-en, de ismétlen, ott is az EULA-ban benne van, bérled a Blizzardtól, nem megveszed, nem képezi a tulajdonodat.

    Nem sértés, nem kötözködés, de ha a Blizzardot unfairnek gondolod és kiszámíthatatlannak ne költs bele pénzt, simple as that. Én nem költöttem bele és 70% körüli winraten vagyok, nem érzem magam hátrányban legkevésbé sem. Diablobol is több pénzt szedtem ki, mint amennyit beleraktam + a játék ára, nem érzem az unfairséget.
  • Amaymon
    #331
    Raptor, radical, hát ezt benéztétek nagyon. De még lehet igazatok a Blizzard unfair, kiszámíthatatlan magatartását figyelembe véve.

    Thy mukika az értelmes válaszért :)
  • mukika
    #330
    Tessék.

    "Will there be any wipes in the future?

    We don’t anticipate any further wipes. This goes for both the Hearthstone beta and after the game’s official release. Any progress made during the beta after the wipe will be retained through the release of Hearthstone, such as new cards you obtain, levels that you gain and ranks you achieve. Basically, you’ll now be able to keep your stuff." - Szóval nem, nem terveznek már elvileg wipe-ot, de a Blizzardot ismerve nem lepődnék én már meg semmin.
  • r4pt0r
    #329
    A bétában senki sem kötelez hogy pénzt adj bármiért, pláne ebben a játékban. Gondolom volt is EULA, amit elfogadtál, innen kezdve nem értem miről beszélünk.
  • Amaymon
    #325
    Na nem, te gondolkozz el. A Blizzard-on kívül egyetlen kiadó nem követ olyan magatartást, hogy RL money alapú dolgot kidob elértéktelenít! Tökéletes példa a diablo rmah megszüntetése. Joggal megkérdőjelezhető ezek után, hogy a megvett, megszerzett tárgyak megmaradnak-e HS-ban. Ez csak a Blizz szeszélyes magatartásán múlik. Játszom egy másik játékkal, ami open béta állapotban van. Abban nem kérdés hogy a RL money miatt minden megmarad. Egyáltalán nem biztos, hogy olyan értékű rare kártyáid lesznek azért a goldért, mint azelőtt. Huh?
  • radical
    #324
    Mi a fenéért maradnának meg a kártyáitok, szintetek??
    Némi józan észt alkalmazzatok légyszives.
    Természetesen mindent törölni fognak, aki pedig valós pénzért vásárolt packokat az a megjelenés után goldot fog kapni pluszban.
  • Amaymon
    #323
    *hogy a goldot
  • Amaymon
    #322
    Igen az arra gondoltam, hogy az goldot egyszerűbb kifarmolni arénára normalon. Kisebb az esélye összefutni überpro deck-el, mint ranked meccsen.
  • Amaymon
    #321
    "Olyan kérdésem lenne, hogy a betaban elert kartyak illetve szintek meg egyebek, azok megmaradnak megjelenes utan is, vagy lesz reset akkor? "

    Ez rohadt jó kérdés, mert példátlan eset az, hogy closed(!) bétában pénzt kérjenek valamiért.
  • RedDevilsza
    #320
    Biztos vagyok benne hogy az arenahoz szükséges 150goldra gondolt :)
  • jazzy
    #319
    Szerintem arenaban random kártyákat kapsz, nem számít a decked.
  • mukika
    #318
    igen volt már wipe és elvileg nem terveznek többet.

    tegnap este végre megjött a saját bétakulcsom is a blizztől. érdekes, hogy arra az accra amin van egy bannolt wow-om... ezek szerint ez mégsem kizáró ok, pedig több helyen azt írták, hogy flagged/bannolt acc-ra nem küldenek bétakulcsokat.
  • kisfigi
    #317
    Sziasztok !
    Olyan kérdésem lenne, hogy a betaban elert kartyak illetve szintek meg egyebek, azok megmaradnak megjelenes utan is, vagy lesz reset akkor?
    Mert a hivatalos szovegek egy "reset"-rol beszelnek ami a beta alatt lesz, de azt mar ugytudom hogy megtortent. Szoval az erdekelne hogy arrol volt szo, vagy lesz meg ilyen reset?
    Elore is koszi :D
  • devlking
    #316
    Rugo 3. körben kirakott 14/14-es VanCleefet (backstab, engi, shadowstep, engi, prepa, sinister strike, vancleef) . Én kihúztam egy deadly shotot, és a 2 minionja közül pont azt nyírta ki. Ki is lépett. :D
  • r4pt0r
    #315
    Még mindig semmi. :(
  • Amaymon
    #314
    "Sztem non rankeden inkább játszhatnak a gyengébbek meg akik tesztelik a paklilyukat."

    Non rankeden azok is inkább ott vannak, akik goldot grindelnek über paklival arena-hoz. Nem?
  • Amaymon
    #313
    Tegnap kezdtem el játszani Péntek óta nem vettem észre a beta key-t :)

    Megszereztem minden karit, még tegnap elvittem lvl 15-re a mage és a druida-t. Ahhoz kaptam jó lapokat. Mágusból csináltam egy spell damage +1 alapú decket. Nagyon megszívtam priest ellen. Mindcontrollt nyomott, pont azelőtt, hogy kijátszhattam volna a spelljeim. Odalett az egész stratégia és csak néztem ki a fejemből ahogy végig ver :o
  • Probatbicol
    #312
    Miért, ahol a pakliból hiányzik még valamai, na az a paklilyuk :)
  • attiGT
    #311
    ez a paklilyuk nagyon fájt.
  • Razputyn
    #310
    Én azt nem értem, hogy non rankeden miért játszanak ilyen vérprofik, akiknek a félpaklijuk legendary meg 4 kör alatt elvernek. Sztem non rankeden inkább játszhatnak a gyengébbek meg akik tesztelik a paklilyukat. Egyébként hunterrel kipróbáltam egy cheap beast decket és nagyon pozitív eddig nekem, annyi, hogy nem ajánlott sokáig elhúzni. Warival pedig egy enrage deckel próbálkozok, erről valakinek van már tapasztalata?
  • devlking
    #309
    Ilyenkor reggel csak az ilyen tripla legendarys emberek játszanak? Ráadásul diamond ligában.
  • Amaymon
    #308
    Elképesztően gagyi játék, de nagyon addiktív. :)
  • unusual
    #307
    Én is jelentkeztem már 1 ideje,és próbálkozom is itt,ott,de sehol semmi siker 1 beta kulcs-ra. :-(
  • Vándorr
    #306
    Jóbarátokból Joey jutott eszembe: Miért Uram, miért?!
  • jazzy
    #305
    Nehéz lesz az később.
  • Amaymon
    #304
    Régebben mindent bepipáltam ami béta. De már játszom is vele egész érdekes game, bár túl primitívnek tűnik vagy majd bevadul csak a tutorial easy?
  • Fehercsoki
    #303
    Ha nem tudod mi ez, és a warcraftot sem kedveled akkor minek jelentkeztél a Hearthstone bétára? (mert nem magától jön ám, jelentkezni kell)
  • Amaymon
    #302
    Valami vicceset írtam? :)

    Pénteken kaptam a kulcsot, de most vettem észre majdnem letöröltem, mert tele spammeli hírlevelekkel a fiókom a blizz. Nem kedvelem a Blizz Warcraft vonalát, de ez valami másnak tűnik. Meg is lepett milyen game. Először azt hittem valami halooweeni tréfa.
  • attiGT
    #301
    :D
  • Amaymon
    #300
    Miez a Blizz játék ma vettem észre a mail fiókomba egy beta kulcsot? Jó fajta vagy kuka?
  • Fletley9
    #299
    Na gamestaron nyertem bétakulcsot, este bele is vetem magam :)
  • Probatbicol
    #298
    Ne is mondd, a héten minden nap néztem a g+ oldalukat, csak pont csütörtökön nem volt időm egész nap, amikor ezt kirakták...amúgy grat, hogy neked sikerült.
  • attiGT
    #297
    Valaki tudja, hogy battle net balancera lehet-e felrakni casht közvetlen paypalról, ami nincs hozzáadva az acchoz?
  • attiGT
    #296
    Amúgy ha valaki tudni szeretné hol a legnagyobb esélye béta kulcsot nyerni nyereményjátékon keresztül, elmondom: PC Guru Google+ oldalán. Én tegnap nyertem ott és kiszámoltam: 60% esélyem volt nyerni, 25 kulcsot osztottak ki és 41en vettek részt velem együtt.

    Eléggé meglepett, de úgy tűnik kismillió kulcsot osztott ki a Blizz újságoknak, magazinoknak, streamereknek/stb... Egy magyar streamer srác is már vagy 200 kulcsot osztott ki streamjén keresztül.