1124
Might and Magic X Legacy


  • Jakuza1
    #123
    #108
    A StreamingAssets konyvtarban keresd meg a config.txt fajlt es a 108-as hozzaszolas alapjan ird at a napszak ertekeket.
    Ugy sokkal realisabb lesz az egesz ido mulasa.
  • cikasz
    #122
    Mi nem ugyanaz? Ezt vettem meg. Ez nem ugyanaz mint itt a topic?
  • sárkánylovag
    #121
    Szerintem nekünk men ugyanaz a verzió van meg mert mása belső.
    Vagy csak eddig nem tünt fel?
    Azért nem akarom megvenni e preordert mert félek hogy becsődölnek , vagy nem lesz magyar verzió a véglegesbe mert rájönnek nem éri meg, vagy majd a nyakadba sóznak valami kevésbé jó másik játékot helyette...
    Az lenne a jó ha folyamatosan fejlesztenék és kapnád az új és újabb pályákat. De kicsi az esély hogy menet közben a save game-n nem módosítanak mint a fallout3 ba hogy a patch után nem volt jó a mentett állás.
  • cikasz
    #120
    Pár dolog azért nem tetszik :(
    Bármelyik házba bementem a kép ugyanaz. Persze mással beszélsz de ugyanolyan minden.
    A napszakok iszonyat gyorsan következnek. Lépek párat és már éjszaka is van.
    Egyenlőre ezeken kívül marha jó a játék a régi szép időket idézi fel.
  • cikasz
    #119
    Na jól van csak újra kellett indítani a játékot. Igy már mindjárt más :)
  • cikasz
    #118
    Én átállitom a nyelvet mégsem lesz magyar :( Nem tudod miért?
  • sárkánylovag
    #117
    igen az létezik...
    az egy újratöltés nálam is.
    ha sokat forogsz csata közben elrontja pozíciókat is és nem szembe jönnek az ellenfelek hanem rézsunt és nyilazni sem lehet őket meg támadni se.
  • Sir Quno Jedi
    #116
    nem, a védekezés sem működött, semmi sem. Fura bug
  • Jakuza1
    #115
    *Csata kozben nem lehet mozogni (ha valamelyik karaktered mar akciozott)
  • Jakuza1
    #114
    Kivetted a vedekezest a gyors ikonok kozul ?

    Csata kozben nem lehet mozogni, mig nem telt le az egesz kor. (max esetenkent fordulni, de lepni azt nem)

    Gondolom kozelharcos lehetett es az enemy meg tavol volt, vagy elfogyott a mana a varazslonal. :P

    Ilyenkor kell a vedekezesre kattintani, aminek egy pajzs ikonja van.

    Ha nincs a gyors ikonok kozott a quickbar-on, akkor huzd be a varazskonyvedbol, alapertelmezese az "F" billentyu.
    A vedekezes utan automatikusan a kovetkezo karakter kovetkezik lepessel ill. akcioval.
  • Sir Quno Jedi
    #113
    Nekem meg odakint befagy a második csata közben, megáll egyik tagnál, semmit sem tudok csinálni, csakkilépni a játékból, sem mozogni, sem semmi akciót. Nagyjából végignyomkodtam mindent, aztán hagytam a francba.
  • sárkánylovag
    #112
    azt írja:
    - 4 Indoor Dungeons + Outdoor region to explore
    én csak 3 at találtam
    1. a kútban a pókos
    2. a tolvaj barlangja
    3. világítótorony
    4 ???
  • Sir Quno Jedi
    #111
    http://maross.webgalaxy.hu/steam/
  • sárkánylovag
    #110
    és tényleg itt van.
    csak át kellett kapcsolni :) lol
    így már értem a küldetéseket meg a könyveket, szenzációs.
    már azt is értem hogy az oltárra kel tenni a virágot:)
    bár fogalmam sincs milyen virágot.
    Mennyiért vetted meg?
    Tuti hogy így magyarul megveszem, de lehet csak megjelenéskor.
    a fallout 3 jelent meg utoljára magyarul úgyhogy csak ámulok bámulok.
  • Sir Quno Jedi
    #109
    vitzes

    Mondjuk én szinte kizárólag angolul játszom, de mivel ez nem beszél amúgy, lehet magyarul is jóféle lesz. Milyen állat lenne magyar SZINKRONNAL!
  • Jakuza1
    #108
    Ja amugy a pancelok es fegyverek toresenek a szama is tulzott.Minden masodik lepesnel eltorik nalam valami. (Ehhez nem akartam nyulni pedig tudom melyik fajlban lehet az ertekeket atirni)

    Ellenben a napszakokhoz hozzzanyultam, mert ez is velemenyem szerint optimalizalatlan es tul gyorsnak van meg beallitva. 5 lepes utan sotetedik es vica-versa.

    Ugy hogy ezek az ertekek nalam az eredeti ertekekrol:

    [gametime]
    dawnStartHours = 8
    dayStartHours = 10
    duskStartHours = 18
    nightStartHours = 20
    minutesPerTurnOutdoor = 15
    minutesPerTurnCity = 5
    minutesPerTurnDungeon = 5
    minutesPerRest = 480

    Ezekre az ertekekre van irva es igy sokkal realisabb:

    [gametime]
    dawnStartHours = 7
    dayStartHours = 10
    duskStartHours = 19
    nightStartHours = 22
    minutesPerTurnOutdoor = 1
    minutesPerTurnCity = 1
    minutesPerTurnDungeon = 3
    minutesPerRest = 480
  • Jakuza1
    #107
    Igen magyar nyelv.
    Nem is probaltatok meg nyelvet valtani ? :P

    Ott figyel bent a streamingassets konyvtarban a hu mappa benne a magyar loca.xml fajlal. http://data.hu/get/6913744/MandMLegacyHU.rar



  • sárkánylovag
    #106
    Amúgy a shadowrunba meg nem volt mentés se ezen ne panaszkodjunk :)
    az árnyékot visszavéve nekem ment rendesen a közép gépen.
    A térképen meg bizony minden kockát egyenként fel kell fedezni ez ilyen...
    Dee hogy a varázsló nem tud tüzet csak mediumon maxolni azon kiakadtam.
    A templomba vegyétek fel a csajt mert amúgy nem adja meg a tolvajos küldit akkor se ha megcsinálod. Ha később veszed fel akkor is el kell vele menni a bejáratig hogy megadja agyrém de ez van :)
  • sárkánylovag
    #105
    ja nekem is fenn akadt a szemem
    magyar nyelv ? hol hol ???:)
    Max az installsheld magyar nyelvű nem ?
  • Sir Quno Jedi
    #104
    Magyar nyelv??????????
  • Sir Quno Jedi
    #103
    Jaja, mapon behaluztam, hoyg ez miaszar. Minden kockát igyekeztem lelépni a térképen, hogy a minimapon is rajta legyen, de hogy nincs feltüntetve, hogy mi micsoda, meg nem is tudsz beleírni, az botrány. De még a quest markerek sincsenek ott.
  • Jakuza1
    #102
    A lassu maszkalassal nincs gond.

    Inkabb az, hogy rengeteg minden hianyzik meg a jatekbol.
    Itt nem a tobbi 8 karakterosztalyrol beszelek, hanem olyan dolgokrol, mint a mapon jelzest nem lehet irni es amin, amugy sincsenek feltuntetve az NPC vagy arus helyek.

    Ugyanez jellemzo a vilagterkepre is, azt se tudod hol vagy rajta.
    Oke van idejuk es az elso dologrol mar irtak, hogy keresre bent lesz, de azert ezt illett volna megoldani sajat kutfobol is.
    AZ nem gond jelenleg meg, hogy igencsak optimalizalatlan a jatek es komoly eromuveken is szaggat ott, ahol sok tereptagy van, de a toltes is neha igencsak megroccen.

    Szoval igencsak hianyos a jatek, meg az a szerencse, hogy emiatt meg nem kell aggodni jelenleg, hiszen ez egy "early" kiadas.

    A magyar nyelv viszont egy nagy pluszt erdemel.
    Most mar csak az kell, hogy visszahozzon a regi hangulatu jatekokbol valamit a teljes kiadas minoseg teren is.
  • sárkánylovag
    #101
    na akkor legalább te írkálsz ide valamit:)
    sorpigalhoz linkeltem annó térképet is használd.
    szavaztál az élőholtakra?
  • Sir Quno Jedi
    #100
    Én is megvettem tegnapelőtt az early access-t steam-en. Érdekes játék, tényleg a régi szép időket idézi. Bár lassan lehet benne mászkálni, annyi szent. :D
  • sárkánylovag
    #99
    Megöltem azt a ghostot aki boszinak néz ki.
    Egyet elcsalogattam... 13 tp nagyon kevés.
    a barlangi küklopsz ellenben 150 tp.
  • sárkánylovag
    #98
    Ja a bosziktól épp most haltam meg szét paralizáltak.
    szerintem meg lehet azt csinálni csak meg kell próbálni egyenként kicsalni őket onnan.
    Olyat meg sose csinálnék hogy belepiszkálok szörnyek adataiba.
    Mindennek oka van, van fejlődésrendszer azért RPG.
    Ennyi erővel beírhatnád a 100 as sebzésű kardot és akkor aztán nagyon erősnek érezheted magad csak éppen értelme nincs.
    Lehet hogy nem lehet arra menni ebben a szakaszban.
    Világítótoronyba meg hasonlót se találok mint amit mondtok.
    szerintem ott van egy limit rendszer ami alatt fel sem enged oda ahova ti mondjátok.
    Azon a fáklyás forgó részen mit agyaltam...
    sajnos nagyon gyengén ajándékoz kincsekkel a kincsesládákban.
    Ezt azért már máshol sokkal jobban meg tudták oldani.
    A boltok is üresek, még fel sem tudom az alap cucokkal sem szerelni az embereimet. Még mana potion sincs az alkimistánál ami azért már meredek tényleg.
    Naggából a 15. óra után találtam meg az első heavy armort a játékban szóval van skillem rá csak éppen nincsenek hozzá cuccok :)
    Mediumot meg nem is láttam még.
    A varázsló nem tudja a tűzmágiát maxosra kivinni de a törpeharcos meg meg tud alapra tanulni tűzmágiát, RPG szempontjából ettől is égnek állt a hajam. :)
  • methyliso
    #97
    A felfogadott NPC-k csak plusz tulajdonságokat adnak, ők maguk sose fognak harcolni.

    A világítótorony tetején a 4 kőlapra kell lépni meghatározott sorrendben és akkor újra világítani fog a torony. A sorrendhez segítség (rejtvény) a kőlapok melletti táblán van.

    A Legacy_Data\StreamingAssets\StaticData könyvtárban található MonsterStaticData.cvs fájlban egy sima notepad-del sok mindent át lehet írni, a ghostok max hp-ját is 500->1-re és akkor 1 ütéstől megpusztulnak.

    Csak óvatosan, nekem egy idő után teljesen tönkrement a játék mentésekkel együtt, nem tudom hogy ettől-e? Bár nem valószínű hogy ettől.

    Might and Magic 3.-tól kezdve nincs első sor a harcosoknak, mindenki egy vonalban áll, bár az lehet hogy számít valamit ha minél bal oldalra van.
  • sárkánylovag
    #96
    A kezdőknek egy kis segítség.

    Sorpigal térkép

    A virág az mindenfele van elszórva több... sorpigal körül.
    A fogadóban nem lehet felfogadni azt a lényt.
    De a fogadó előtt azt az íjászt is hiába fogadom fel, nem igazán látom hogy a 100 aranyért bármit lövöldözne...
    Találtam egy varázskardot +2 vízsebzéssel de az nem biztos hogy az.
    Ha kijön a rendes játék valószínű a két mágus felállással nyomom mert egy varázsló nem tudja lefedni mind a 6 őselem osztályt.
    Nagyon sokféle varázslat lesz a játékba hál' isten.
    A tűzlabda elég erős de a leghasználhatóbb a földből feltörő gyökerek.
  • starfun
    #95
    A világítótornyban a lépőkövekkel a sarkokban álló szobrokat beforgatva aktiválódik egy teleport ami kivisz a bejárathoz.
    A might and magic szériákban sosem lehetett a castereket hártadugni mint az A&D féle crpgkben mint a Eye of beholder,mint sorfal kezeli a program a karakterket.
    A gratuláló képernyő után még bolyongtam kicsit és maradt pár nyitott a quest. 1.megbízást kaptunk ki áll a bandíták szervezett támadásának felderítésében.Ez mi lehet?
    2. Virág a halott hősöknek ,ez merre lehet?
    3. Naga torony fogvatartott hősének elveszett kardja?
    Ezekkel boldogult valaki?
    Pl: a bestáriumban rég több mint 10 monster van és a fazonnak a fogadóban nemadható le a quest ,ujabb bug? Pl a fogadóban a kis goblint nemengedi a program felvenni a csapatba,másnak ez lehetséges?
    Fáradt csapattagok a fogadóban pihenve sem töltődnek fel 100% -ra.
    És a két legviccesebb bug: tornyokban szinlépéskor meghal az eégsz party ,tölti a halálképernyőt.
    A party elkezdi nézni a menyezetet(beragad) és úgy közlekedik a játékban olyan mintha te a képernyőt az egérrel körbemozgatod és úgymarad. (load megoldja).
    Ahol meg végképp elakadtam az élőholt szellemek, gyakorlatilag legyőzhetetlenek. Lebénítanak és bénítás ellen 5 talált tekercsem van megtanulni nemtudtam vegy nemlehet a spellt tekercsekből?
    Körbeolvasgattam hogy mit lehet tenni a szellemkell nemes egyszerűséggel egy trainer programot ajánlottak de letölteni nemtudtam .(márcsak hogy minden szegletét betujam járni a játéknak.Itt a link hátha valakinek sikerül megszereznie.
    http://www.cheathappens.com/show_board2.asp?headID=119070&titleID=19798
  • kissssss
    #94
    "csapatbeállást nem lehet valahol állítani hogy a harcosok legyenek elől?"

    nyaa pedig nincs is a türelmet próbarátevőbb látvány mikor a mágusunkat hülyére verik :-D
  • sárkánylovag
    #93
    De van ez a hiba, ha közvetlen nem lát az ellenség akkor szokott előjönni. Mindenkivel léptem és gondolkozna a AI a lépésén és néha elfelejt lépni... újratöltés.
    3 óra az nagyon kevésnek tűnik, attól a világítótorony körül több idő volt kipucolni, meg állandóan vissza kell járkálni a városba a supplies ért is 6 tábortüzenként. Mágussal meg muszáj pihenni folyton.
    Csillagos ötös a proginak a kombókért.
    gyökérfogós támadás+mindenki íjászkodik.
    A legnagyobb páncélos ember+ harci kiáltás és őt kötelező megtámadnia.
    Elég könnyen meg lehet benne halni ha nem taktikusan közelítem meg az ellenséget.
    A világítótoronyban fenn a tetején a kék teleport vagy mi az miért nem visz sehova? Vagy mit kell ott csinálni?
    csapatbeállást nem lehet valahol állítani hogy a harcosok legyenek elől ?
  • kissssss
    #92
    wow
  • starfun
    #91
    Sikerült megoldani a bugot, Ivent "áthúzva" egy másik szobába(nemjöttek az extra testőrök), mint kiderült ő volt a játék főbossa :( legyőzve kis dialógus a másik szobában található fazonnal és congratulations kép VÉGIGVITTÜK a "demó" játékot.....Ez még rövidnek sem nevezhető level 5 ös party végigsétált nevetve a játékon 3óra játékidővel:(
  • starfun
    #90
    A játék szenzációs ,én is kissé elfogult 76-os széria vagyok és a might and magic 3-8-ig mindegyik rész nagy kedvenc volt ,főleg a 4-5 ami a mai napig fentvan még az androidos táblagépen is:)A Kevés M&M rajongók azok egyike leszek aki megveszi eredeti példányban is ezt a játékot.
    Bár hiba akad benne bőven.
    Az egyik legbosszantóbb ahol most tartok pl Ivennel csatázva miután legyőztem a teremben található"testőreit" bejön még kettő pár kör múlva és alul az ikonsorban minen szűrkére vált és nemlehet "lenyomni" semmilyen cselekvésikont. Áll a csapat és vár nemtudnak semmit sem csinálni. Másnak tapasztalható ez a hiba?
  • sárkánylovag
    #89
    Úgy tűnik nem nagyon játssza senki pedig szenzációs.
    Nagyon jó a karakterfejlesztés, megtartották a régi 3 szintű skillrendszert és a tanítómestereket úgyhogy hosszútávon lehet érdekes a tápolás. Amúgy a pihenés kicsit rosszul van megoldva elég nehéz volt rájönni miért nem tudok tábort verni.
  • sárkánylovag
    #88
    A kovácsnál van repair de ha lenne javítás képesség az látszana a karakteralkotáskor ... de egyelőre nincs.
  • sárkánylovag
    #87
    Igen a Pc gurus Kredencre gondoltam :)
    Na foglalkozzunk picit a játékkal is ne csak a véleményekkel.
    4 indítható faj különböző előnyökkel.

    Ember:
    +8 szkill pont
    10 Légrezisztencia

    Elf:
    Evade (kitérés)
    10 Földrezisztencia

    Törpe:
    10 Tűzrezisztencia
    +2 életpont

    Ork:
    Démonok ellen +20% sebzés !!!
    ork kritikus sebzés +20%
    Hatások elkerülése +20%

    Aki többféle karakter kombinációt kipróbált írhatna róla.
  • methyliso
    #86
    Törött fegyvert, páncélt csak a városban javítanak? Én nem tudom javítani?

    (Erről az jut eszembe hogy az M&M 3-ban állandóan összetörték az összes cuccot a szörnyek és egy idő után meguntam az állandó javítgatást és inkább pucéran kalandozott a parti. Szerencsére volt varázslat ami adott védelmet.)
  • methyliso
    #85
    Én nem ezeken nőttem fel, a 6-7-8 részek után játszottam a 3-4-5 részeket és engem nem zavart ott a grides mozgás. Itt az a baj hogy animált a mozgás egyik gridről a másikra lépés esetén, így ha gyorsan el szeretnél menni a város egyik végéből a másikba akkor rohadt idegesítően lassú tud lenni. A régi játékokban ez villámgyors volt. De a mai világban muszáj animálni :(
    Nekem egyébként az 1-2 rész is tetszett, kár hogy nem olyanra csinálták :D (ez csak vicc volt)
  • lammaer
    #84
    Elmész te a p*csába, méghogy én vén trottyos?

    Szóval többek közt az én évjáratom ('76, utána is születtek emberek de az már vhogy nem az igazi) az amelyik C64-en meg spectrumon kezdte az ilyen grides RPGket (Bard's Tale, Dragonwars stb), és itt jelezném igen aktív játékosgeneráció vagyunk.

    Ugyan az assszony az esküvőnk napján (még 2000ben) reménykedett hogy majd csak kinövőm a játékokat, de hiába lett azóta gyerek, én többet játszom a gépen mint ő :)

    Szóval mi egy keménymag korosztály vagyunk, nem lehet csak úgy leírni minket. Nem véletlenül dübörög a retróláz :D