52
  • lapaleves
    #12
    nem az volt, hogy az antarktisz jege lenyomja a földkérget? szóval nem feltétlen csak a víz feletti része a problémás.
  • wraithLord
    #11
    Ja, a tengerekkel, óceánokkal szomszédos, mesterséges vagy nem mesterséges mélyföldeken (vagy ehhez közeli tsz feletti magassággal jellemezhető területeken) élő emberek is biztosan örülni fognak neki, mert végre autó helyett a sokkal környezetbarátabb csónakkal közlekedhetnek vízalatti otthonaikból vízalatti munkahelyeikre. Sőt, náluk az ózonréteg bomlás/képződés bomlás felé eltolódott egyensúlyának problémája is megoldódik, mert a víz megvéd...
  • norbre
    #10
    én se mondtam mást..
    "része nem az óceánban van, így ha AZ elolvad"
  • teddybear
    #9
    Csak az a fele, amelyik a vízszint fölé esik. Amelyik része a vízszint alá esik, az ha elolvad, nem fogja növelni a vízszintet. De ezt már mondtam.
  • norbre
    #8
    a déli sarkon a hó, jég nagy része nem az óceánban van, így ha az elolvad akkor az növeli a tengerszintet
  • NEXUS6
    #7
    Höhöhö, Putyint meg jól kibaxták valami klímakonferenciáról, amikor hasonlókat mondott.
  • teddybear
    #6
    Nem a tengerben lebegő jég olvadása fog problémát okozni, hanem a szárazföldön található, pl. grönlandi jég. A vízben lebegő jég ugyanis már most kiszorítja a súlyának megfelelő vizet. Arkhimédész törvénye az alsóstagozatból ugye.
    Viszont a szárazföldeken elhelyezkedő jég olvadás után belefolyik a tengerbe, és ez lesz ami aztán megemeli a vízszintet.

    Viszont a melegedés miatt megint lakhatóbb lesz a sarkvidék, mint a vikingek idejében..
  • Szefmester
    #5
    Viszont rossz a térkép... Amennyiben elolvad nagy része, és hajózható lesz a környék akkor nem két centivel fog emelkedni a tengerszint, és bizony a partvonalak egészen másképp fognak kinézni...
  • bvalek
    #4
    Majd odajárunk virslit fözni
  • SupraMKIII
    #3
    Azért a "váratlan" jelző a címben kicsit túlzás...

    Kissé viccesre véve ez mindaddig jó, amíg az egyenlítőnél el nem kezdenek forrni az óceánok :-(
  • BaltásRém
    #2
    Te is örülsz neki ? :) Én is !
  • norbre
    #1
    remek